Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13566
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 12 Μάιος 2024, 19:34

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
12 Μάιος 2024, 19:31
Τι πόνος είναι αυτός; Άραγε πόσα κρυμμένα ''πρωταθλήματα'' της μπαναθαςμας θα ανακαλύψετε πάλι για να ρεφάρετε; :smt005:
O Παλαιοελλαδίτης και ο Πρετεντέρης πανηγυρίζουν για το Μιλκο καπ

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 9102
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 12 Μάιος 2024, 19:39

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
12 Μάιος 2024, 19:31
Τι πόνος είναι αυτός; Άραγε πόσα κρυμμένα ''πρωταθλήματα'' της μπαναθαςμας θα ανακαλύψετε πάλι για να ρεφάρετε; :smt005:
Πώς να ρεφάρουμε τα πρωταθλήματα του Παπουτσέλη, του Τεβεκέλη, του Παπαδάκου, του Μπριάκου , του Τσαγκαράκη , του Μποροθρήνου , του Ευθυμιάδη. του Καζναφέρη , του Καλόπουλου , του Περίεργου , του Κοκαλιάρη , του Πράκτορα , του Φαταούλ ... ; :102: Θα έπρεπε να έχουμε ιδρυθεί του 1808.
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 12123
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 12 Μάιος 2024, 20:51

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
12 Μάιος 2024, 19:31
Τι πόνος είναι αυτός; Άραγε πόσα κρυμμένα ''πρωταθλήματα'' της μπαναθαςμας θα ανακαλύψετε πάλι για να ρεφάρετε; :smt005:
Θα βρει και κρυμμένα/ τοπ σικρετ πρωταθλήματα της Μπάρτσα σε λίγο! :smt005:


Θεουλης! :smt005:
Φευγατ’ από μπρος, φευγάτε από μπρος
Στο Γήπεδο μπαίνει ο Ολυμπιακός
Φτερά στα πόδια, καρδιά μεσ’ στα στήθια
Πού δωσαν θριάμβους σαν παραμύθια
Παίζουν με τέχνη, ατρόμητοι λύκοι
Και τα φτερά της ξανοίγει η Νίκη

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 12123
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 12 Μάιος 2024, 20:54

Ζαποτέκος έγραψε:
12 Μάιος 2024, 19:39
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
12 Μάιος 2024, 19:31
Τι πόνος είναι αυτός; Άραγε πόσα κρυμμένα ''πρωταθλήματα'' της μπαναθαςμας θα ανακαλύψετε πάλι για να ρεφάρετε; :smt005:
Πώς να ρεφάρουμε τα πρωταθλήματα του Παπουτσέλη, του Τεβεκέλη, του Παπαδάκου, του Μπριάκου , του Τσαγκαράκη , του Μποροθρήνου , του Ευθυμιάδη. του Καζναφέρη , του Καλόπουλου , του Περίεργου , του Κοκαλιάρη , του Πράκτορα , του Φαταούλ ... ; :102: Θα έπρεπε να έχουμε ιδρυθεί του 1808.
Και όλο κλαίνε
Τα βαζελάκια
Στης Λεωφλω
Στης Λεωφλώρου τα σκαλάκια!

Δημώδες.
Φευγατ’ από μπρος, φευγάτε από μπρος
Στο Γήπεδο μπαίνει ο Ολυμπιακός
Φτερά στα πόδια, καρδιά μεσ’ στα στήθια
Πού δωσαν θριάμβους σαν παραμύθια
Παίζουν με τέχνη, ατρόμητοι λύκοι
Και τα φτερά της ξανοίγει η Νίκη

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 9102
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 12 Μάιος 2024, 20:59

Πρετεντέρης έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:54
Ζαποτέκος έγραψε:
12 Μάιος 2024, 19:39
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
12 Μάιος 2024, 19:31
Τι πόνος είναι αυτός; Άραγε πόσα κρυμμένα ''πρωταθλήματα'' της μπαναθαςμας θα ανακαλύψετε πάλι για να ρεφάρετε; :smt005:
Πώς να ρεφάρουμε τα πρωταθλήματα του Παπουτσέλη, του Τεβεκέλη, του Παπαδάκου, του Μπριάκου , του Τσαγκαράκη , του Μποροθρήνου , του Ευθυμιάδη. του Καζναφέρη , του Καλόπουλου , του Περίεργου , του Κοκαλιάρη , του Πράκτορα , του Φαταούλ ... ; :102: Θα έπρεπε να έχουμε ιδρυθεί του 1808.
Και όλο κλαίνε
Τα βαζελάκια
Στης Λεωφλω
Στης Λεωφλώρου τα σκαλάκια!

Δημώδες.
Εικόνα

Υ.Γ. Μπράβο γυφτομπαοκάκι. :smt038 Ξεφτίλισε τον Θρήνο που θέλει να σηκώσει το ευρωπαϊκό Γ΄ Εθνικής και να το συγκρίνει με το θρυλικό Γουέμπλεϋ του '71.
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5473
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 13 Μάιος 2024, 11:27

Ζαποτέκος έγραψε:
12 Μάιος 2024, 19:39
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
12 Μάιος 2024, 19:31
Τι πόνος είναι αυτός; Άραγε πόσα κρυμμένα ''πρωταθλήματα'' της μπαναθαςμας θα ανακαλύψετε πάλι για να ρεφάρετε; :smt005:
Πώς να ρεφάρουμε τα πρωταθλήματα του Παπουτσέλη, του Τεβεκέλη, του Παπαδάκου, του Μπριάκου , του Τσαγκαράκη , του Μποροθρήνου , του Ευθυμιάδη. του Καζναφέρη , του Καλόπουλου , του Περίεργου , του Κοκαλιάρη , του Πράκτορα , του Φαταούλ ... ; :102: Θα έπρεπε να έχουμε ιδρυθεί του 1808.
:romance-hearteyes:


Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13566
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 25 Μάιος 2024, 21:53

Αν και οπαδός της Χάφναρφιορδουρ, συγχαρητήρια στη Βαλουρ για τη μεγαλη επιτυχία της

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13566
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 26 Μάιος 2024, 12:34

Λεγεών έγραψε:
12 Μάιος 2024, 10:45
Πονάς, πονάς… :smt005::smt005::smt005:
Συγχαρητήρια στους ψαράδες της Ισλανδιας

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 12123
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 30 Μάιος 2024, 01:56

Φευγατ’ από μπρος, φευγάτε από μπρος
Στο Γήπεδο μπαίνει ο Ολυμπιακός
Φτερά στα πόδια, καρδιά μεσ’ στα στήθια
Πού δωσαν θριάμβους σαν παραμύθια
Παίζουν με τέχνη, ατρόμητοι λύκοι
Και τα φτερά της ξανοίγει η Νίκη

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 12123
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 30 Μάιος 2024, 02:19

Φευγατ’ από μπρος, φευγάτε από μπρος
Στο Γήπεδο μπαίνει ο Ολυμπιακός
Φτερά στα πόδια, καρδιά μεσ’ στα στήθια
Πού δωσαν θριάμβους σαν παραμύθια
Παίζουν με τέχνη, ατρόμητοι λύκοι
Και τα φτερά της ξανοίγει η Νίκη

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14203
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 30 Μάιος 2024, 02:22

Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11845
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 30 Μάιος 2024, 02:28

Χάρηκαν 3 ημέρες οι σανοβάζελοι και ξαφνικά διαλύθηκε όλη η κοσμοθεωρία τους για πρέσβεις, ημιτελικά, Βαζέχα και καθυστερήσεις Μπαρτσελόνα.

Μη σου τύχει.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6478
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 30 Μάιος 2024, 04:57

Λεγεών έγραψε:
30 Μάιος 2024, 02:28
Χάρηκαν 3 ημέρες οι σανοβάζελοι και ξαφνικά διαλύθηκε όλη η κοσμοθεωρία τους για πρέσβεις, ημιτελικά, Βαζέχα και καθυστερήσεις Μπαρτσελόνα.

Μη σου τύχει.
Καλά ας είμαστε λίγο αντικειμενικοί. Κατανοητή η χαρά ακόμα και όταν κερδίζεις το τουρνουά τεταρτοόγδοων ομάδων αλλά κάπου ώπα. Ο Άγιαξ του 96 ήταν 2 χρόνια αήττητος και η καλύτερη ομάδα του κόσμου τότε. Έκανε πλάκα στη Ρεάλ σε εκείνο το Ch.League και οι παίκτες του στελέχωναν την εθνική Ολλανδίας (δες τη ομαδάρα έχει η Ολλανδία στο μουντιάλ 98) και τα επόμενα χρόνια τις μεγαλύτερες ευρωπαϊκές ομάδες (Γιουβέντους, Μπαρτσελόνα κλπ).

Η Μπαρτσελόνα του 2001 παρότι δεν ήταν στο επίπεδο της μετέπειτα Μπαρτσελόνα του Μέσι, σίγουρα ήταν στην κατηγορία των ομάδων που θεωρούμε "μεγαθήρια" και δύσκολα τις κοντράρει ελληνική ομάδα. Από τη Ρεάλ αποκλείστηκε στα ημιτελικά τότε. Και μόνο ότι κάναμε αυτά τα μεγαθήρια να αγχωθούν τρομερά για να μας αποκλείσουν (ειδικά τη Μπαρτσελόνα που κρίθηκε στο γκολ), είναι ηρωϊκό κατόρθωμα.

Οσο για το να "μη σου τύχει", αυτό ταιριάζει στην Πόρτο του Μουρίνιο που μας έκατσε εμάς στο UEFA του 2002-2003 στη φάση των 8. Η ίδια ομάδα που πήρε και το Ch. League την επόμενη χρονιά - η ομάδα φαινόμενο. Εφτυσε αίμα για να μας αποκλείσει στην παράταση και παίζαμε χωρίς βασικό μας χαφ (Μπασινάς) λόγω τραυματισμού.
https://www.gazzetta.gr/specials/219208 ... tin-eyropi
https://en.wikipedia.org/wiki/2002%E2%80%9303_UEFA_Cup

Καμία από τις ομάδες που αντιμετώπισατε σε αυτό το τουρνουα δεν ήταν στα παραπάνω υψηλά επίπεδα. Και η Φιορεντίνα προφανώς δεν βρίσκεται σε στάτους μεγαθήριου. Ογδοη είναι στο ιταλικό πρωτάθλημα. Και οι τέσσερις μεγάλες ελληνικές ομάδες θα είχαν πιθανότητα να την νικήσουν σε ένα ματς. Κι εμείς π.χ. έχουμε αποκλείσει τη Ρόμα από τις τεταρτοπέμπτες του καμπιονάτο. Τη Φενερμπαχτσέ την έχουν αποκλείσει ΠΑΟΚ-ΟΣΦΠ-ΠΑΟ. Μόνο ο Ατρόμητος έχει αποκλειστεί από αυτήν.

Αν κάπου έγινε μια "υπέρβαση" ήταν με την Αστον Βίλα που πιο πολύ την ενδιέφερε η 4η θέση στο πρωτάθλημά της για να βγει στο Ch. League και την πετύχατε σε μια περίοδο που ήταν σκασμένη. Άλλη η κόπωση η premier league πώς να το κάνουμε. Και με δεδομένο ότι τους ελληνικούς θεσμούς τους είχατε εγκαταλείψει, αυτή ήταν η καλύτερη συγκυρία να αποκλείσεις μια κουρασμένη Άστον Βίλα.

Γι' αυτό πάλι καλά να λέμε που έφτιαξε η UEFA το συγκεκριμένο τουρνουά των τεταρτοόγδοων, το μόνο που έχει πιθανότητες να πάρει ελληνική ομάδα (δύο φορές ο ΠΑΟΚ στου 8 του εν λόγω τουρνουά-αυτό κάτι λέει για τη χαμηλή δυναμικότητά του), διαφορετικά δεν θα έπαιρνε κανείς τίποτα.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών