Έκκληση για δημιουργία πχόρουμ/site προς στοιχηματίες

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Έκκληση για δημιουργία πχόρουμ/site προς στοιχηματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 03 Απρ 2019, 17:39

Σαν δημιουργός της έκκλησης αυτοσυστήνομαι κατ' αρχάς.
Έχω παίξει στον πρώτο διαγωνισμό ΠΡΟΠΟ του 1959. Ο πρώτος αγώνας του δελτίου ΑΕΚ - ΕΘΝΙΚΟΣ, αποτέλεσμα 1-1. Προηγήθηκε ο Εθνικός με φάβα που έφαγε ο άπειρος τότε Σεραφείδης και ισοφάρισε ο Νέστορας στο 85' αλλά δεν μπόρεσε να κάνει την ανατροπή. Σαν αποτέλεσμα ο γάβρος μας έφυγε δύο βαθμούς και αν τον κερδίζαμε την προτελευταία αγωνιστική στο Καραϊσκάκη θα τον πηγαίναμε σε μπαράζ (ήρθε 2-2 αυτό τελικά), ενώ τελευταία αγωνιστική έπαιξε Ολυμπιακός - Εθνικός και κέρδισε ο ΟΣΦΠ 4-2 (ήταν κοτούλες αυτή τη φορά τα εθνικάκια).

Συστηματικός παίκτης είμαι από το 1984, από τη Ζωγοπούλου και μετά, ενώ επίσης έχω παίξει και ιπποδρομιακό στοίχημα και προκαθορισμένο φυσικά από τότε που ξεκίνησε.

Σε όλα αυτά τα χρόνια είδα ότι η αντιμετώπιση του παίκτη από τις εταιρείες στοιχήματος, τις είτε κρατικές είτε ιδιωτικές, είναι ιδιαίτερα άδικη και σκληρή. Δεν τους είπε κανένας βέβαια να μην είναι κερδοφόρες -το αντίθετο μάλιστα- αλλά αυτοί είναι κλέφτες:
Γκανιότες - αποκλεισμοί - άλλες κλεψιές.

Την ίδια στιγμή το κράτος είναι κι αυτό ιδιαίτερα εχθρικό και πάει να κλέψει κι αυτό από πάνω !
Το πρόβλημα είναι διεθνές. Σαν πιό ανεκτική χώρα φέρεται η Αγγλία (αλλά ο Θεός να την κάνει). Σαν λιγώτερο ανεκτική φέρεται η Πορτογαλία, ενώ μετά πάμε σε καταστάσεις όπως Νεπάλ-Ιράν-Βόρειος Κορέα.

Για την αντιμετώπιση αυτής της καταστάσεως προτείνω την δημιουργία ενός ισχυρού site και πχόρουμ που σαν στόχο θα έχει να ταράξει τα λιμνάζοντα ύδατα.

Ένα πρότυπο site αυτής της μορφής είναι το:

https://justiceforpunters.org/

το οποίο το υποστήριζα κάποτε.
Υπήρχαν κι άλλα που όμως για διάφορους λόγους είτε σταμάτησαν είτε περιθωριοποιήθηκαν.

Δηλώνω εξ αρχής ότι δεν θέλω να γίνω admin.
Δεν θέλω να είμαι admin για λόγους ουδετερότητος- αφού είμαι αυτός που απευθύνει την έκκληση- αλλά και για κάποιους άλλους ειδικώτερους λόγους.
Θα είμαι όμως supporter.

Δεν με νοιάζει ποιός θα είναι admin.
Ας πάρει και τα λεφτά μεθαύριο από το Πασόκ, που δεν αποκλείεται να προσχωρήσει στην κίνηση μας.
Με νοιάζει η συμμετοχή.

Προτείνω συνάντηση στρογγυλής τραπέζης για να ορισθούν οι εναρκτήριοι στόχοι και θα παραθέσω σκατς, τυροπιτάκια, νελικιαμπί αν προσχωρήσετε στην έκκληση.


Θα ήθελα επίσης να παρακαλέσω μην απαντήσουν ζαίοι-πάμε-αβγά.
Όποιος ζαίος-πάμε-αβγό θέλει να πει τις απόψεις του να ανοίξει άλλο νήμα.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Έκκληση για δημιουργία πχόρουμ/site προς στοιχηματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 04 Απρ 2019, 16:38

Η συζήτηση έχει μεταφερθεί στο infobeto.com forum (νέα της αγοράς του στοιχήματος).
Βλέπω κάποιο αρχικό ενδιαφέρον.
Όσοι θέλετε να λάβετε μέρος γράψτε εκεί.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Al Bundy

Re: Έκκληση για δημιουργία πχόρουμ/site προς στοιχηματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 04 Απρ 2019, 16:40

wooded glade έγραψε:
04 Απρ 2019, 16:38
Η συζήτηση έχει μεταφερθεί στο infobeto.com forum (νέα της αγοράς του στοιχήματος).
Βλέπω κάποιο αρχικό ενδιαφέρον.
Όσοι θέλετε να λάβετε μέρος γράψτε εκεί.
:smt023

Al Bundy

Re: Έκκληση για δημιουργία πχόρουμ/site προς στοιχηματίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 07 Απρ 2019, 19:34

Άσσο από ημίχρονο Πλατανιάς (2.85)
Χ Τρίκαλα-Παναχαϊκή) (2.60)
Διπλό από ημίχρονο ΟΣΦΠ (1.95)
Και περιμένω και 4-6 γκολ τον ΠΑΟΚ (2.15)
σε σύστημα 3-4.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών