Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14555
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 18 Νοέμ 2019, 22:10

mao mao έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 19:36
Είμαι περίεργος και για τα αποδεικτικά που προσκόμισε για τη μεταφορά του στη ΔΟΥ εξωτερικού. Εντάξει ως αποδεικτικό κατοικιάς θα νοίκιαζει καμιά γκαρσονιέρα. Αλλά πως τεκμηριώνεται οτι εργάζεται στο Μονακό 180+1 μέρες το χρόνο; Οι εντιμότατοι υπάλληλοι της αρμόδιας ΔΟΥ είμαι σίγουρος οτι θα έχουν την απάντηση.
Αν δεν κανω λαθος, ο Τσιτσι ανδρωθηκε τενιστικα στην σχολη του Μουρατογλου στο Μονακο, οποτε ειναι πολυ πιθανο να εμενε εκει για πολλους μηνες το χρονο ηδη απο παλια.
Τωρα το αν εμενε 180+1 ημερες το χρονο ή όχι, ειναι σαν να ψαχνεις αν η Τσιτσιολινα γαμηθηκε 18.000 φορες το χρονο ή 15.000 ...
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!


jimdenin
Δημοσιεύσεις: 3041
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 13:57

Re: Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimdenin » 18 Νοέμ 2019, 23:52

Από τις λίγες φορές που μάλλον "ο επιβήτορας της μισής Αθήνας" έχει τα δίκια του.

http://www.topontiki.gr/article/352716/ ... thnikismos

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 19 Νοέμ 2019, 00:00

Βρε εδώ η αρχαίοι Έλληνες έκαναν τους μεγάλους αθλητές μέχρι και ημίθεους.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25524
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 19 Νοέμ 2019, 00:17

Μηχανικός έγραψε:
19 Νοέμ 2019, 00:00
Βρε εδώ η αρχαίοι Έλληνες έκαναν τους μεγάλους αθλητές μέχρι και ημίθεους.
Ωραια να κανουμε στον τσιτσιπα αγιογραφια

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 19 Νοέμ 2019, 00:26

η στιγμή που ο πυργιώτης καλικάντζαρος ταυτίστηκε με τον υπεράριο Δωριέα (πάει και στο Μουσείο)
Στο ίδιος μήκος κύματος κινήθηκε ο πρόεδρος της Δημοκρατίας που αναφέρει στο συγχαρητήριο τηλεγράφημά του: «Με την μεγαλειώδη νίκη σου, αποτέλεσμα του απαράμιλλου ταλέντου σου και της αδάμαστης θέλησής σου, από την μια πλευρά πιστοποίησες ότι πλησιάζεις, ολοένα και περισσότερο, στην κορυφή του παγκόσμιου τένις. Και, από την άλλη πλευρά, απέδειξες, στο διεθνές αθλητικό στερέωμα και όχι μόνο, τι σημαίνει Ελλάδα και τι σημαίνει πραγματικός Έλληνας».
τον δίκασε βέβαια ο άρτι ανανήψας Πετράν https://www.iefimerida.gr/ellada/tatsop ... -tsitsipas :lol:
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 19 Νοέμ 2019, 13:17

mao mao έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 21:43
Lugozzi έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 21:34
mao mao έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 19:36
Είμαι περίεργος και για τα αποδεικτικά που προσκόμισε για τη μεταφορά του στη ΔΟΥ εξωτερικού. Εντάξει ως αποδεικτικό κατοικιάς θα νοίκιαζει καμιά γκαρσονιέρα. Αλλά πως τεκμηριώνεται οτι εργάζεται στο Μονακό 180+1 μέρες το χρόνο; Οι εντιμότατοι υπάλληλοι της αρμόδιας ΔΟΥ είμαι σίγουρος οτι θα έχουν την απάντηση.
Πήξε
:smt017 Αν πήζω εγώ πρέπει να πήζεις και συ. Το θέμα είναι το προβληματικό ελληνικό κράτος, όχι ο Τσιτσιπάς. Και γω στη θέση του Τσιτσιπά το ίδιο θα έκανα.
εσύ ψάχνεις να πάρεις μερτικό καημένε!
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 19 Νοέμ 2019, 13:39

panos291 έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 14:50
Athos έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 14:46
Μηχανικός έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 14:28
Τα εκατομμύρια που πήρε ο Τσιτσιπάς φορολογούνται στην Ελλάδα; :D
δεν κερδήθηκαν στην Ελλάδα
Δεν παίζει ρόλο, εάν είσαι φορολογικός κάτοικος Ελλάδας φορολογείσαι εδω για το παγκόσμιο εισόδημα σου (την διαφορά δηλαδή).
ούτε φορολογικός ούτε οτιδήποτε κάτοικος Ελλάδας δεν είναι το παληκάρι.
Γυρνάει την υφήλιο και τσιμπάει απ τα τουρνουά.
Είπαμε στηρίζουμε ελληνικό DNA αλλά όχι νάμαστε και μαλάκες

Αντίθετα οι αριστεροί που αρβανιτόβλαχους μας ανεβάζουν αραπόδερμους μας κατεβάζουν
το θέλουν υποχρέωση να τους δίνει το παληκάρι κάτι 70% διότι Έλληνας. :e040:
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14108
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 19 Νοέμ 2019, 14:29

Athos έγραψε:
19 Νοέμ 2019, 13:39
panos291 έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 14:50
Athos έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 14:46


δεν κερδήθηκαν στην Ελλάδα
Δεν παίζει ρόλο, εάν είσαι φορολογικός κάτοικος Ελλάδας φορολογείσαι εδω για το παγκόσμιο εισόδημα σου (την διαφορά δηλαδή).
ούτε φορολογικός ούτε οτιδήποτε κάτοικος Ελλάδας δεν είναι το παληκάρι.
Γυρνάει την υφήλιο και τσιμπάει απ τα τουρνουά.
Είπαμε στηρίζουμε ελληνικό DNA αλλά όχι νάμαστε και μαλάκες

Αντίθετα οι αριστεροί που αρβανιτόβλαχους μας ανεβάζουν αραπόδερμους μας κατεβάζουν
το θέλουν υποχρέωση να τους δίνει το παληκάρι κάτι 70% διότι Έλληνας. :e040:
Όταν γυρίζεις την υφήλιο έχεις περισσότερες επιλογές για την φορολογική σου έδρα, ιδιαίτερα όταν έχεις λεφτά. Κάπου πρέπει να δηλώσεις ότι μένεις τέλος πάντων. Με ένα ενοικιαστήριο στο Μονακό, ο Τσιτσιπάς έχει ξεμπερδέψει, γιατί δεν μπορεί να αποδειχτεί ότι μένει 183 μέρες εδώ (και δεν μένει κιόλας).
Για τα υπόλοιπα συμφωνώ.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7417
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 19 Νοέμ 2019, 14:44

Και ο Φέντερερ γυρίζει όλο τον κόσμο, αλλά πληρώνει φόρο στην Ελβετία. Αλλά εκεί υπάρχουν σοβαροί ελεγχτικοί μηχανισμοί. Δε νομίζω να μην του πέρασε από το μυαλό να δηλώσει κατοικία κάποιο φορολογικό παράδεισο και να γλυτώσει ένα κάρο εκατομμύρια.

Άβαταρ μέλους
NewModelArmy
Δημοσιεύσεις: 5058
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:39

Re: Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NewModelArmy » 19 Νοέμ 2019, 14:58

Πολλοι τενιστες και τενιστριες δηλωνουν ως κατοικια το Μονακο για χαμηλοτερους φορους.Δεν ειναι κατι πρωτοφανες αυτο που κανει ο Τσιτσιπας.Για το αν ειναι ηθικο και σωστο ειναι αλλη κουβεντα.Και αλλου υπαρχει αυτο το ζητημα.

https://www.tennis.com/pro-game/2014/07 ... aco/52099/

Τσεχος πολιτικος κραζει την Κβιτοβα(δυο Ουιμπλεντον) επειδη "μετακομισε" στο Μονακο.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 19 Νοέμ 2019, 15:10

mao mao έγραψε:
19 Νοέμ 2019, 14:44
Και ο Φέντερερ γυρίζει όλο τον κόσμο, αλλά πληρώνει φόρο στην Ελβετία. Αλλά εκεί υπάρχουν σοβαροί ελεγχτικοί μηχανισμοί. Δε νομίζω να μην του πέρασε από το μυαλό να δηλώσει κατοικία κάποιο φορολογικό παράδεισο και να γλυτώσει ένα κάρο εκατομμύρια.
εσείς το λέτε ότι εδώ είναι ο πάτος της βαλκανίλας, τώρα μου θέλετε συγκρίσεις με Ελβετία ;

κάτι δικοί σας κάνουν αντίσταση με ληστείες, ο Τσιτσιπάς σας μάρανε ...
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23337
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 07 Ιαν 2020, 17:33

Ποιος είδε τον Τσιτσιπά και δεν τον φοβήθηκε μετά από το χαμένο 1ο σετ στο παιχνίδι με τον Κύργιο.
Αν και πραγματοποίησε καλή εμφάνιση ο Στέφανος Τσιτσιπάς έχασε στο τάι μπρέικ (9-7) το 1ο σετ του αγώνα του με τον Νικ Κύργιο στο ATP Cup.

Ο Στέφανος ήταν παραπάνω απ' ότι έπρεπε εκνευρισμένος με τον τρόπο που έχασε το σετ και ξέσπασε ....
Χτύπησε με την ρακέτα του τον πάγκο και στην συνέχεια με τη ρακέτα του χτύπησε κατά λάθος και τον πατέρα και προπονητή του Απόστολο στο δεξί χέρι!
Ο Έλληνας πρωταθλητής ήταν εκτός εαυτού και η μητέρα του, Τζούλια, σηκώθηκε από την θέση της στην εξέδρα για να του κάνει παρατηρήσεις...
Σίγουρα από τις κακές στιγμές του Τσιτσιπά...

http://www.gazzetta.gr/tennis/article/1 ... ra-toy-vid
Απόστολος Τσιτσιπάς για Κύργιο: «Είναι αστείος! Στέφανε, εσύ τον κάνεις ήρωα» (vid)

Να εμψυχώσει τον γιο του θέλησε ο Απόστολος Τσιτσιπάς μετά την απώλεια του πρώτου σετ από τον Κύργιο με 7-6.
«Σταμάτα να σκέφτεσαι μαλ@@@μένα και σκέψου σαν νικητής. Αν σκεφτείς σαν νικητής θα γίνεις ο νικητής. Εντάξει; Αστείος είναι, τίποτα άλλο. Ένας αστείος είναι. Εσύ τον κάνεις ήρωα, να ξέρεις», ήταν τα λόγια του πατέρα και προπονητή του Στέφανου Τσιτσιπά.
Ο Έλληνας πρωταθλητής έχασε το πρώτο σετ από τον Κύργιο με 7-6 και κέρδισε το δεύτερο με το ίδιο σκορ. Νωρίτερα, ο «Στεφ» ξέσπασε πετώντας τη ρακέτα του, η οποία τραυμάτισε τον πατέρα του.

http://www.gazzetta.gr/tennis/paiktes/a ... s-iroa-vid
Τιστομπούτσο ρε μαλάκα με τον Ελληνομονακιώτη και τον πατέρα του. Τι σου είναι τελικά, το καλαμοκαβάλημα! Και εν τέλει ο πατέρας αποδεικνύεται μακράν πιο σκατοχαρακτήρας απ'τον γιο. Κρίμα η μηδενική Παιδεία, να επισκιάζει τόσο πολύ τους κόπους και το ταλέντο των ανθρώπων. Στο πάνθεον των πιο μισητών αρχίζει να μπαίνει ο Τσίτσι, για μένα. Μακάρι να αρχίσει να το καταλαβαίνει γρήγορα, και να προσγειωθεί πριν να είναι αργά.

ouranio toxo
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: 03 Δεκ 2019, 22:30

Re: Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ouranio toxo » 07 Ιαν 2020, 17:53

το κωλόπαιδο
τον έπαιξα με απόδοση 2.90 κάπου στο δεύτερο σετ
και μεχρι το προτελευταίο παιχνίδι το πήγαινε νίκη ηττα νίκη
στο τέλος μου έδεινε 2.2 να το κλείσω και ήταν η μόνη φορά που έχασε 2 παιχνίδια συνεχόμενα
γαμώ

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23337
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 07 Ιαν 2020, 18:51

«Ήταν ατύχημα. Δεν το ήθελα και το ξέχασα αμέσως, κοίταξα μπροστά. Συμβαίνει. Δεν ήθελα να το κάνω, απλά ξέφυγε, δυστυχώς. Ίσως με κλείσει για τρεις μέρες στο δωμάτιό μου, για τιμωρία».
:smt005: Τιν'τούτος ρε!
Κατά τα λοιπά, πολύ ωραίος και τζέντλεμαν ο κατά τ'άλλα "μικρός και αστείος" Κύργιος!
Ο Κύργιος ερωτηθείς για το συμβάν είπε: «Δεν το είδα. Δε νομίζω να το ήθελε. Δε νομίζω να πρέπει να δίνετε τόση σημασία, για να είμαι ειλικρινής. Κι εγώ έχω κάνει ηλίθια πράγματα στην ένταση της στιγμής, προφανώς και ήταν ατύχημα».
http://www.gazzetta.gr/tennis/article/1 ... R2WjdJkrDw

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών