παγκοσμιο μπασκετ 2019.

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.

ποιος θα το πάρει;

Ελλάδα
27
36%
Σερβία
22
29%
Αμερική
10
13%
Ισπανία
2
3%
Αυστραλία
3
4%
Γαλλία
3
4%
Καναδάς
1
1%
Ιταλία
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τουρκία
4
5%
Γερμανία
1
1%
Πολωνία
1
1%
Βραζιλία
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αργεντινή
2
3%
 
Σύνολο ψήφων: 76

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: παγκοσμιο μπασκετ 2019.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Σεπ 2019, 00:10

zteo έγραψε:
15 Σεπ 2019, 20:35
Καλα μην τρελαθουμε κιολας οι Ισπανοι δεν εχουν κανενα συστημα που το δουλευουν.
Στο ποδοσφαιρο απλα τους ετυχε μια καλη γενια ποδοσφαιριστων.Μεχρι στιγμης δειχνουν οτι δεν θα εχουν συνεχεια.
Στο μπασκετ σαν δυναμη πανε να επιβληθουν απο την εποχη του Γκασολ και μετα.
:smt023
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: παγκοσμιο μπασκετ 2019.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Σεπ 2019, 00:12

zteo έγραψε:
15 Σεπ 2019, 20:42
enaon έγραψε:
15 Σεπ 2019, 20:37
Chilloutbuddy έγραψε:
15 Σεπ 2019, 16:33
τουλάχιστον μπορεί κάποιος να σκοτώσει τον Ρούντι Φερνάντεζ;
νομίζω είναι από μηχανής αντίβαρο, υπάρχει για να μην είμαστε όλοι Ισπανοί κατά βάθος.

Λέμε οτι εμείς παίζουμε παλιό μπάσκετ, του μυαλού κλπ, αλλά να οι Ισπανοί παίζουν γρήγορο, αμερικάνικο, έχουμε μείνει πίσω. Εμένα μου μοιάζουν οτι παίζουν έξυπνο μπάσκετ σαν το δικό μας, γρήγορα σαν τους Αμερικάνους εδώ και 15 χρόνια.
Κι ομως οι Ισπανοι δεν εχουν αλλαξει καθολου το στυλ του μπασκετ τους εδω και δεκαετιες.Μια ζωη παιζαν με αιφνιδιασμο και ταχυτητα και δουλευαν πολλη το σουτ.Απλα βελτιωθηκαν στην αμυνα και βγαλαν καλλυτερους ψηλους.
δικαιωση για οσους λεγαμε για τους ψηλους

η αργεντινη ηταν η κορυφαια εθνικη την δεκαετια του 2000 με την φοβερη γραμμη ψηλων
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: παγκοσμιο μπασκετ 2019.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 16 Σεπ 2019, 09:50

Με Παπαγιαννη/Παπαπετρου/Παπανικολαου, το μελλον του Παγκοσμιου Μπασκετ μας ανηκει.

Καντε υπομονη. Χτιζεται κατι καλο.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3484
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: παγκοσμιο μπασκετ 2019.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 16 Σεπ 2019, 11:22

Θεωρώ ότι είδαμε ωραίο μπασκετάκι με μοναδικό αρνητικό το γεγονός πως δεν ξεπετάχτηκε κανένα καινούργιο φυντάνι. Οι πρωταγωνιστές του τουρνουά έχουν ήδη αρκετά χιλιόμετρα.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7458
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: παγκοσμιο μπασκετ 2019.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 16 Σεπ 2019, 12:16

λειπανε καποιες ομαδες με το ηλιθιο συστημα της φιμπα
αν ειχε Ντονσιτς ,Εμπιντ,Πορζινγκις ,Κροατες
καποιοι δεν κατεβηκαν Σιμμονς απο Αυστραλια ,καποιοι Καναδοι, ο Towns

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: παγκοσμιο μπασκετ 2019.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 16 Σεπ 2019, 12:18

Και τι θα γινοταν? Εδω κατεβασες ολοκληρο μβπ του νβα και τον εβγαλαν στα 20 λεπτα με φαουλ και όπως ειπε κσι ο Καζλάουσκας που ουρλιαζε για την διατησια ποιος είναι ο Ζαγκλης ? 4 χρονια στην ελλαδα δεν τον ακουσα ποτέ.
Ολοι γκρινιαζουν για την διαιτησία εκτος βέβαια από τους ισπανους ,απο το 2006 εχουν να κερδισουν παιχνίδι με την απόδοση τους.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22898
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: παγκοσμιο μπασκετ 2019.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Οκτ 2019, 18:58

Αντετοκούνμπο: «Όταν έπαιζα στη FIBA, ένιωθα... φυλακισμένος»!
Με αρκετή δόση χιούμορ, αλλά και ειλικρίνεια, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σχολίασε τις διαφορές στο στυλ παιχνιδιού σε ΝΒΑ και FIBA.

Ο «Greek Freak» επέστρεψε στην δράση, καθώς αγωνίστηκε στο ματς της preseason με τους Γιούτα Τζαζ, και χωρίς πολλή προσπάθεια, εντυπωσίασε με 22 πόντους και 11 ριμπάουντ σε 21 λεπτά.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, είπε στους δημοσιογράφους: «Οι συμπαίκτες μου μού έλεγαν να χαλαρώσω, ότι είναι μόνο το πρώτο μου ματς. Πάντα πρέπει να προσπαθείς, όμως, σωστά; Μού αρέσει να παίζω σκληρά. Πάντα προσπαθώ να δίνω ό,τι έχω. Τα λεπτά μου είναι στο χέρι του κόουτς. Αν δεν με θέλει εκεί έξω, είναι απόφασή του, αλλά ποτέ δεν... μετράμε το πόσο σκληρά θα παίζω. Πιστεύω πως αυτό θέλει από μένα».

Ερωτηθείς για το πρώτο κάρφωμα που έκανε, σχολίασε, αναφερόμενος και στις διαφορές με την FIBA: «Ένιωσα πολύ καλά! Όταν έπαιζα στη FIBA, ένιωθα σαν... φυλακισμένος! Ήταν σαν να βγήκα από το κλουβί και τώρα είμαι ελεύθερος! Είμαι χαρούμενος που επέστρεψα, που έπαιξα μπροστά από τους οπαδούς μας, μαζί με τους συμπαίκτες μου».

Για το ότι δεν έκανε το γνωστό «mean mug», δήλωσε: «Είναι λίγο νωρίς ακόμα. Ελπίζω να βγει πολύ μέσα στη σεζόν!».
Για το double double του, τόνισε: «Τα στατιστικά δεν έχουν σημασία. Ως Γιάννης, η δουλειά μου είναι να τους καλύπτω όλους, να παίρνω ριμπάουντ, να τρέχω, να είμαι παντού και πρέπει να είμαι σε καλή κατάσταση γι' αυτό».

Τέλος, ένας εκπρόσωπος Τύπου τού ζήτησε διευκρίνiση για το «φυλακισμένος» που ανέφερε νωρίτερα, και συμπλήρωσε: «Οι κανονισμοί, ο τρόπος που παίζεται το μπάσκετ (στη FIBA), το spacing. Κάθε φορά που είχα την μπάλα, ένιωθα ότι έπαιζα μόνος εναντίον πέντε. Ήταν δύσκολο, τελείως διαφορετικό. Προτιμώ το ΝΒΑ πιο πολύ (γέλια)».


http://www.gazzetta.gr/monimes-stiles/e ... 24-4ROCs-w

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών