Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8947
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 17 Σεπ 2019, 22:53

kameron έγραψε:
17 Σεπ 2019, 22:49
Ζαποτέκος έγραψε:
17 Σεπ 2019, 22:46

Είχε πάρει πρωτάθλημα το 1977. Το '78 και το '79 το πήρε η ΑΕΚ.
Οι Βαρδηνογιανναίοι αναλαμβάνουν το '80 και ο ΟΣΦΠ παίρνει 4 πρωταθλήματα σερί ( ' 80 - '83 ).
Ο ΠΑΟ το '79 τερματίζει 5ος. Ο ΠΑΟ των Βαρδηνογιάννηδων τερματίζει το '81 5ος και το '83 6ος !!!!!!!!!!!!!!!!!! :o:o:o
Πόσα πρωταθλήματα είχε πάρει από το 1971 μέχρι το 1979; Αυτό να δούμε, όχι επιλεκτικά. Πάντα σε σύγκριση και με την προηγούμενη δεκαετία.
Για τα πρώτα χρόνια της οικογένειας, επαναλαμβάνω αυτό που έγραψα για τους πολυμετοχικούς, ανεξάρτητα από τα μεγάλα τους λάθη, χρειάζεται χρόνος.
Δεκαετία ' 70 : Πρωτάθλημα ' 70 , ' 72 και '77. Τελικός '71.
Δεκαετία '80 : Πρωτάθλημα '84 και '86 . Ημιτελικός το '85.

Ποια δεκαετία ήταν καλύτερη ; :xena:
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8028
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 17 Σεπ 2019, 22:58

jimdenin έγραψε:
17 Σεπ 2019, 22:40
Κάμερον, το πρώτο μύνημα μου αφορούσε σερί τίτλους. Αν το θέτεις βάζοντας μέσα και παρουσίες στην Ευρώπη, τότε πρέπει να συνυπολογιστεί και η τριετία 2000-2003 όπου ναι μεν δεν πήρες τίτλο αλλά αυτό που έγινε κατορθωτό στην Ευρώπη ξεπερνά κάθε φαντασία.

Αγαπητοί συν - παναθηναϊκοί δεν μπορούμε να κατηγορουμε τον ΟΣΦΠ ως καταστροφέα του ελληνικού ποδοσφαίρου, αλλά να σικτιρίζουμε ταυτόχρονα την οικογένεια γιατί πήρε μόνο 6 πρωταθλήματα.

Αν κάποιος ζητάει τα πολύ παραπάνω, ουσιαστικά ζητά να έκανε η ομάδα τα ίδια όργια σε όλους τους υπόλοιπους, όπως ακριβώς και ο ΟΣΦΠ. Δεκτό, σεβαστό αλλά να σταματήσουν και τα παραμύθια περί διαφορετικού ήθους και νοοτροπίας των οπαδών του Παναθηναϊκού από τους αντίστοιχους του Ολυμπιακού.

Ποιό πρωτάθλημα έπρεπε να χτυπήσει εντός και κυρίως εκτός γηπέδων η τότε διοίκηση του καπετάνιου;

Πχ το 87-88, θα ήταν ποδοσφαιρικό έγκλημα να στερούνταν τον τίτλο η τότε Λάρισα.
Αναφέρομαι σε συνδυασμό καλής/αξιοπρεπούς παρουσίας στην Ευρώπη και κυριαρχίας στην Ελλάδα. Το 2000-2003 δεν υπήρχε κυριαρχία στην Ελλάδα και όχι μόνο για εξωαγωνιστικούς λόγους.

Το άλλο που γράφεις, το έχουμε συζητήσει 100 φορές στο παλιό εγώ και ο under. Το ποδόσφαιρο και ο μικρόκοσμός του έχει τους κανόνες του, μέσω και έξω από το γήπεδο. Αν δεν τους αποδέχεσαι, σωστός είσαι σε ηθικό επίπεδο, αλλά καλύτερα να ασχοληθείς με κάτι άλλο, ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος. Με άλλα λόγια, δεν γίνεται να είσαι η πλέον ισχυρή οικογένεια της χώρας και να σε χορεύει ο ...γκαγκάτσης και ο Θωμάς, απλά δεν γίνεται. Αν δεν μπορείς να εξασφαλίσεις κάποια ισορροπία στο παρασκήνιο, δεν σου λέω εύνοια, παράτα το. Αν ο τζίγγερ (που ως άνθρωπο τον έχω σε εκτίμηση και το έλεγα και παλαιότερα) είχε πάει σε πολυμετοχικότητα το 2005 ή 2006 ή μετά τη Ριζούπολη, όλη η ιστορία θα είχε γραφεί διαφορετικά. Το έκανε αργά, το 2008, και δυο χρόνια μετά έπεσε ο ουρανός στο κεφάλι της Ελλάδας και διαλύθηκαν όλα. Γιατί την κρίσιμη στιγμή, ο Παναθηναϊκός δεν είχε ούτε κάποιον Φαταούλ, ούτε αντίστοιχο τρελαμένο Μελισσανίδη, ούτε του προέκυψε εντολοδόχος των ρωσικών συμφερόντων στη χώρα.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8028
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 17 Σεπ 2019, 23:01

Ζαποτέκος έγραψε:
17 Σεπ 2019, 22:53

Δεκαετία ' 70 : Πρωτάθλημα ' 70 , ' 72 και '77. Τελικός '71.
Δεκαετία '80 : Πρωτάθλημα '84 και '86 . Ημιτελικός το '85.

Ποια δεκαετία ήταν καλύτερη ; :xena:
Μα δεν διαφωνώ, ουσιαστικά αυτό λέω ότι ως συνολικός απολογισμός η οικογένεια ήταν κατώτερη των προσδοκιών, ιδιαίτερα αν συνυπολογίσεις την ισχύ της την περίοδο 1985-2005.

Βέβαια τα δυο πρωταθλήματα της δεκαετίας του 70 όπως βλέπεις ήταν στην αρχή, το 1979 ο Παναθηναϊκός μετρούσε 1 την τελευταία επταετία, αυτό για τα τότε δεδομένα αποτελούσε μεγάλη παρακμή.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 17 Σεπ 2019, 23:06

Υπάρχει άνθρωπος πλην συνδεσμιτων, εγκαθετων δημοσιογράφων και γαυρων που να στηρίζει ακόμη Πατέρα και Βγενοπουλο;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18496
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 17 Σεπ 2019, 23:07

Το να λες οτι ο Παναθηναικος επι Βαρδινογιαννηδων δεν πηρε οσα πρωταθληματα θα ηθελες ως οπαδος δεν ειναι δικαιολογια για το εγκλημα του 2008 που εχει ως συνεπεια τα σημερινα χαλια.
Οσοι επικαλουνται τα λιγα πρωταθληματα για να δικαιολογησουν το εγκλημα ειναι γαυροι και αδελφες.
Γιατι ηδη τοτε,το 2008, ΟΛΟΙ ειδαν και ηξεραν οτι το εγχειρημα της πολυμετοχικοτητας βασιζοταν στα λεφτα των Βαρδινογιαννηδων.
Δυο χρονια αργοτερα απλως ο Τζιγγερ τραβηξε την πριζα.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8947
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 17 Σεπ 2019, 23:09

Ερμής έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:06
Υπάρχει άνθρωπος πλην συνδεσμιτων, εγκαθετων δημοσιογράφων και γαυρων που να στηρίζει ακόμη Πατέρα και Βγενοπουλο;
Ναι, εγώ. Χίλιες φορές απ' τους Βαρδηνογιάννηδες. Πιστεύω ότι ποτέ ο Πατέρας ή ο Βγενόπουλος δεν θα είχαν 7 πρωταθλήματα σε 28 χρόνια.
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Σκοτεινος_Ιππότης83
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 03 Σεπ 2019, 03:34

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σκοτεινος_Ιππότης83 » 17 Σεπ 2019, 23:11

Ερμής έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:06
Υπάρχει άνθρωπος πλην συνδεσμιτων, εγκαθετων δημοσιογράφων και γαυρων που να στηρίζει ακόμη Πατέρα και Βγενοπουλο;
Aρκετοι δυστυχώς!!!
:hammer:
Πήρα ένα τρένο με καθρέφτες αγκαλιά μου
Αυτό να τρέχει κι εγώ να σπάω τα είδωλά μου
Δεν θέλω να 'μαι ναυαγός στα ψέματά μου
Και η ζωή του όπως παλιά, ζωή δικιά μου

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18496
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 17 Σεπ 2019, 23:15

Ζαποτέκος έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:09
Ερμής έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:06
Υπάρχει άνθρωπος πλην συνδεσμιτων, εγκαθετων δημοσιογράφων και γαυρων που να στηρίζει ακόμη Πατέρα και Βγενοπουλο;
Ναι, εγώ. Χίλιες φορές απ' τους Βαρδηνογιάννηδες. Πιστεύω ότι ποτέ ο Πατέρας ή ο Βγενόπουλος δεν θα είχαν 7 πρωταθλήματα σε 28 χρόνια.
Και τοτε γιατι την εκαναν με ελαφρα πηδηματακια οταν ο Τζιγγερ τους χαριζε τις μετοχες ;
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8947
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 17 Σεπ 2019, 23:18

under έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:15
Ζαποτέκος έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:09
Ερμής έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:06
Υπάρχει άνθρωπος πλην συνδεσμιτων, εγκαθετων δημοσιογράφων και γαυρων που να στηρίζει ακόμη Πατέρα και Βγενοπουλο;
Ναι, εγώ. Χίλιες φορές απ' τους Βαρδηνογιάννηδες. Πιστεύω ότι ποτέ ο Πατέρας ή ο Βγενόπουλος δεν θα είχαν 7 πρωταθλήματα σε 28 χρόνια.
Και τοτε γιατι την εκαναν με ελαφρα πηδηματακια οταν ο Τζιγγερ τους χαριζε τις μετοχες ;
Πότε τους τις χάριζε ;
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18496
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 17 Σεπ 2019, 23:23

Ζαποτέκος έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:18
under έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:15
Ζαποτέκος έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:09

Ναι, εγώ. Χίλιες φορές απ' τους Βαρδηνογιάννηδες. Πιστεύω ότι ποτέ ο Πατέρας ή ο Βγενόπουλος δεν θα είχαν 7 πρωταθλήματα σε 28 χρόνια.
Και τοτε γιατι την εκαναν με ελαφρα πηδηματακια οταν ο Τζιγγερ τους χαριζε τις μετοχες ;
Πότε τους τις χάριζε ;
Αμεσως μετα το πρωταθλημα οταν του βριζατε τα πεθαμενα και ευχοσασταν καρκινο στα παιδια του.
Τοτε που οι βγενοπατερες του ειπαν "δεν τις θελουμε τσαμπα τωρα θα τις παρουμε με ΑΜΚ το Δεκεμβριο".
Και φυσικα την εκαναν με ελαφρα πηδηματακια αφου προηγουμενως ειχαν ξαναπαρει την προεδρια.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8947
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 17 Σεπ 2019, 23:28

under έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:23
Ζαποτέκος έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:18
under έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:15


Και τοτε γιατι την εκαναν με ελαφρα πηδηματακια οταν ο Τζιγγερ τους χαριζε τις μετοχες ;
Πότε τους τις χάριζε ;
Αμεσως μετα το πρωταθλημα οταν του βριζατε τα πεθαμενα και ευχοσασταν καρκινο στα παιδια του.
Τοτε που οι βγενοπατερες του ειπαν "δεν τις θελουμε τσαμπα τωρα θα τις παρουμε με ΑΜΚ το Δεκεμβριο".
Και φυσικα την εκαναν με ελαφρα πηδηματακια αφου προηγουμενως ειχαν ξαναπαρει την προεδρια.
Γιατί δεν τους τις έδινε το 2008 αλλά ζητούσε 80 εκ ευρώ :o για το 50 % του ΠΑΟ ;


Εικόνα
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 17 Σεπ 2019, 23:35

Ζαποτέκος έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:09
Ερμής έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:06
Υπάρχει άνθρωπος πλην συνδεσμιτων, εγκαθετων δημοσιογράφων και γαυρων που να στηρίζει ακόμη Πατέρα και Βγενοπουλο;
Ναι, εγώ. Χίλιες φορές απ' τους Βαρδηνογιάννηδες. Πιστεύω ότι ποτέ ο Πατέρας ή ο Βγενόπουλος δεν θα είχαν 7 πρωταθλήματα σε 28 χρόνια.
Φάε ξεφτιλικια τώρα.
Προσωπικά προτιμώ να διαλυθεί η ομάδα να πάει ερασιτεχνικό παρά να βλέπω αυτό τον καρκίνο να περιφέρεται.
Ούτε εγώ είμαι φιλοβαρδινογιαννικος αλλά με έκαναν οι δύο προαναφερθέντες και πολύ περισσότερο οι κρυφογαυροι που το παίζουν και παναθηναϊκαρες

Θυμάμαι τότε που ακουγόταν ότι θα μπει ο Βγενόπουλος στον Παναθηναϊκό είχε βγει ένας τύπος στο Γεωργίου και είπε επί λέξη "δε θέλω τον Βγενόπουλο γιατί δε θέλω να διαλυθεί ο Παναθηναϊκός". Όλοι τον έβριζαν. Προφήτης ή γνώστης;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7496
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 17 Σεπ 2019, 23:37

Ερμής έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:06
Υπάρχει άνθρωπος πλην συνδεσμιτων, εγκαθετων δημοσιογράφων και γαυρων που να στηρίζει ακόμη Πατέρα και Βγενοπουλο;
για ρωτα τους γαβρους για τον τζιγκερ
την ιδια ακριβως ερωτηση μπορω να στην κανω και γω για σας που στηριζεται ακομα βαρδινογιαννηδες

γενικα η κουβεντα εχει γινει 1 εκ φορες καθε τρεις και λιγο την κανουμε ο καθενας πιστευει τα δικα του και δεν προκειται να συμφωνησουμε
και αφηστε αυτη την μλκια για γαβρους το 08 η πλειοψηφια ηταν κατα γιαυτο μαζεψε το συλλαλητηριο τοσο κοσμο
λες και μπορουσαμε να ξεραμε τοτε τι θα γινοταν με την πολυμετοχικοτητα

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8947
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 17 Σεπ 2019, 23:38

Ερμής έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:35
Ζαποτέκος έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:09
Ερμής έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:06
Υπάρχει άνθρωπος πλην συνδεσμιτων, εγκαθετων δημοσιογράφων και γαυρων που να στηρίζει ακόμη Πατέρα και Βγενοπουλο;
Ναι, εγώ. Χίλιες φορές απ' τους Βαρδηνογιάννηδες. Πιστεύω ότι ποτέ ο Πατέρας ή ο Βγενόπουλος δεν θα είχαν 7 πρωταθλήματα σε 28 χρόνια.
Φάε ξεφτιλικια τώρα.
Προσωπικά προτιμώ να διαλυθεί η ομάδα να πάει ερασιτεχνικό παρά να βλέπω αυτό τον καρκίνο να περιφέρεται.
Ούτε εγώ είμαι φιλοβαρδινογιαννικος αλλά με έκαναν οι δύο προαναφερθέντες και πολύ περισσότερο οι κρυφογαυροι που το παίζουν και παναθηναϊκαρες

Θυμάμαι τότε που ακουγόταν ότι θα μπει ο Βγενόπουλος στον Παναθηναϊκό είχε βγει ένας τύπος στο Γεωργίου και είπε επί λέξη "δε θέλω τον Βγενόπουλο γιατί δε θέλω να διαλυθεί ο Παναθηναϊκός". Όλοι τον έβριζαν. Προφήτης ή γνώστης;
Για τα ξεφτιλίκια φταίνε οι Βαρδηνογιανναίοι. Αυτοί που νοικιάζουν την Παιανία στον ΠΑΟ.
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18496
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Aπολογισμός διοικήσεων ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 17 Σεπ 2019, 23:40

Ζαποτέκος έγραψε:
17 Σεπ 2019, 23:28
Γιατί δεν τους τις έδινε το 2008 αλλά ζητούσε 80 εκ ευρώ :o για το 50 % του ΠΑΟ ;
Γιατι ετσι γουσταρε.Και το 50% τζαμπα τους το εδωσε ουσιαστικα.Στην τσεπη του δεν εβαλε ουτε ευρω.
Απαντησε τωρα εσυ σε αυτο που σε ρωτησα.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών