Πιτινο για εθνικη

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
jason
Δημοσιεύσεις: 9067
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 13:06

Re: Πιτινο για εθνικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason » 07 Νοέμ 2019, 19:14

ΜΠΑΣΚΕΤ
Έφτασε στην Αθήνα για την Εθνική ο Πιτίνο: «Δεν θέλω ούτε cent για να αναλάβω»
Rick Pitino is back! Ο προπονητής - «θρύλος» έφτασε στην Ελλάδα το απόγευμα της Πέμπτης (7/11) και υπογράμμισε πως ανυπομονεί να συμφωνήσει, για να αναλάβει την τεχνική ηγεσία της Εθνικής. Το SDNA βρέθηκε στο αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος».
Πάτησε Ελλάδα, όπως αναμενόταν, ο Ρικ Πιτίνο. Ο πρώην προπονητής του Παναθηναϊκού προσγειώθηκε στην Αθήνα, ερχόμενος από τη Νέα Υόρκη, και επέστρεψε στον τόπο που αγαπήθηκε μετά το περσινό του πέρασμα.

Θυμίζουμε ότι ο Αμερικανός θα έχει αύριο (8/11) τις τελικές συζητήσεις με τον Γιώργο Βασιλακόπουλο, προκειμένου οι δυο πλευρές να φτάσουν στην τελική συμφωνία και ο Πιτίνο να αναλάβει την Εθνική Ελλάδας. Μάλιστα, στις πρώτες του δηλώσεις υπογράμμισε πως δεν θέλει ούτε... cent για να αναλάβει την τεχνική ηγεσία της «επίσημης αγαπημένης».

Πρόκειται για ένα μεγάλο θέμα που αποκάλυψε το «Slam Dunk» του SDNA και επιβεβαίωσε ο έμπειρος τεχνικός, μιας και από τις δηλώσεις του φάνηκε πως μένουν πια μόνο τα τυπικά, για να περάσει το «τιμόνι» της Εθνικής στα χέρια του για το προολυμπιακό τουρνουά.

Παράλληλα, ο ίδιος έχει ενημερώσει μέσω twitter πως θα δώσει το παρών στο ΟΑΚΑ το βράδυ της Παρασκευής (8/11, 21:00) για να παρακολουθήσει διά ζώσης την παλιά του ομάδα κόντρα στην Βαλένθια. Στις δηλώσεις του έδωσε και μια... είδηση, αφού ξεκαθάρισε πως ο Νικ Καλάθης θα βρίσκεται κανονικά στο ρόστερ της «γαλανόλευκης» το καλοκαίρι του 2020.

Αξίζει να σημειωθεί πως η άφιξή του συνέπεσε με την αντίστοιχη του τσάρτερ της αποστολής του Ολυμπιακού από το Μόναχο.

Αναλυτικά οι πρώτες του δηλώσεις:

«Όλα είναι καλά. Ο εγγονός μου είναι καλύτερα. Είμαι στην Ελλάδα για να δω ένα ματς την Παρασκευή, να συναντήσω τους φίλους μου και μετά να μιλήσω με την ομοσπονδία, για να προπονήσω την Εθνική Ομάδα».

Για την αυριανή του μέρα: «Θα έχω μια ωραία μέρα μπροστά μου. Ανυπομονώ γι' αυτή, την περιμένω με ενθουσιασμό».

Για το αν είναι έτοιμος να επιστρέψει στους πάγκους: «Ναι, είμαι».

Για το αν πιστεύει πως είναι όλα κανονισμένα: «Θα μιλήσω με την ελληνική ομοσπονδία. Δεν έχω γνωρίσει τον πρόεδρό της, θα μιλήσω μαζί του».

Για το αν αποτελεί πρόκληση για τον ίδιο το να προπονήσει την Εθνική Ομάδα: «Νομίζω πως υπάρχει πρόκληση, γιατί η Ελλάδα δεν προκρίθηκε στην τελική φάση των Ολυμπιακών Αγώνων. Είναι τιμή μου να το κάνω. Θέλω να το κάνω λόγω της αγάπης μου για την Ελλάδα και τους Έλληνες. Θα είναι πρόκληση. Αυτοί οι παίκτες είναι επαγγελματίες. Θα είναι κουρασμένοι και θα χρειάζονται κίνητρο. Θα τους ετοιμάσουμε».

Για τις συνθήκες που θέλει για να αναλάβει: «Θέλω απλά να δούμε τα βασικά. Πού θα προπονηθούμε, πότε θα προπονηθούμε, ποιοι παίκτες θα είναι διαθέσιμοι. Για παράδειγμα, ο Κώστας Κουφός, που δεν έπαιξε στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Εγώ τον είχα "στρατολογήσει" στο high school. Θέλω να βάλουμε μαζί την καλύτερη δυνατή σύνθεση της ομάδας. Είναι πιθανό».

Για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο: «Ας ελπίσουμε πως θα είναι και εκείνος. Μίλησα με τον Θανάση, έχω κανονίσει να τους βγάλω για δείπνο τον Μάρτιο, όταν θα είναι στο Μαϊάμι για το ματς με τους Χιτ. Δεν θέλω να τον ενοχλώ τώρα. Είναι συγκεντρωμένος στο να φέρει το πρωτάθλημα στους Μπακς».

Για το αν είναι ήδη ο νέος προπονητής της Εθνικής Ελλάδας: «Όχι θα συναντηθώ με την ελληνική ομοσπονδία και ελπίζω όλα να πάνε καλά».

Για τις λεπτομέρειες που γνωρίζει και το επίπεδο της Εθνικής: «Ο ατζέντης μου, ο Άγγελος, μου μίλησε για την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Η ομάδα έχασε με έναν πόντο από τη Βραζιλία και δεν τα κατάφερε στη συνέχεια».

Για το οικονομικό θέμα: «Τους είπα ότι δεν θέλω ούτε ένα λεπτό. Είναι τιμή μου να κοουτσάρω την Ελλάδα. Αυτό αξίζει εκατομμύρια δολάρια. Είναι τιμή μου. Δεν θέλω χρήματα. Προπονώ για την αγάπη μου για το άθλημα. Δεν είναι θέμα χρημάτων. Ανυπομονώ για την πρόκληση. Είμαι χαρούμενος που βρίσκομαι εδώ. Ανυπομονώ να τους δω όλους».

Για τον Νικ Καλάθη: «Ο Νικ Καλάθης θα παίζει"


Παπαγαλοκαρπετοπουλογαυρακια εναντίον πρόσληψης σε 3,2,1

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23333
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Πιτινο για εθνικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Νοέμ 2019, 19:25

Πιτίναρος ftw! Μακάρι να μας στρώσει και να έχουμε εστω αξιοπρεπή πορεία σε διοργανώσεις, γιατι ο τύπος περα απο σωστος επαγγελματίας φαίνεται και τυπάρα και το αξίζει.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12535
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Πιτινο για εθνικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 08 Νοέμ 2019, 19:36

Δεν είχε λεφτά ο τρακης να τον κρατήσει , δεν λέγανε ; 😂
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23333
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Πιτινο για εθνικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 20 Νοέμ 2019, 13:55


Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14553
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Πιτινο για εθνικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 22 Νοέμ 2019, 14:47

Ωραιο θεατρακι παιχτηκε ε?
Εμ, αμα δεν πληρωνεις την ΜΟΥΝΑΡΑ φιλε Βασιλακοπουλε, με την πρωτη ευκαιρια θα στην κανει .....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Daje την 22 Νοέμ 2019, 18:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Πιτινο για εθνικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 22 Νοέμ 2019, 15:35

Και ο Σκουρτοπουλος τι θα απογινει ρε παιδγια?
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12535
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Πιτινο για εθνικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 22 Νοέμ 2019, 22:12

Ο Γιαννάκης μπορούσε εθνική και γαύρο , ο πιτινο όχι;
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Πιτινο για εθνικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 22 Νοέμ 2019, 22:30

vantono έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 19:25
Πιτίναρος ftw! Μακάρι να μας στρώσει και να έχουμε εστω αξιοπρεπή πορεία σε διοργανώσεις, γιατι ο τύπος περα απο σωστος επαγγελματίας φαίνεται και τυπάρα και το αξίζει.
μαντεψε τι κοινο εχει με εθνι :smt047
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Πιτινο για εθνικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 22 Νοέμ 2019, 23:13

Εικόνα


αφιερωμενο στον Daje :smt047
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Πιτινο για εθνικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 27 Νοέμ 2019, 18:51

Αν ειναι δυνατον ρ μαλακες ,στην αλλη ακρη της γης μ εστειλαν για το προολυμπιακο ,ουτε καν τοροντο ,ΒΙΚΤΩΡΙΑ!

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Πιτινο για εθνικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 30 Νοέμ 2019, 20:59

ακου εστειλαν επιστολη τα τσογλανια οτι εχουν προβλημα που ο προπονητης ειναι ο πιτινο ,ρε αντε γαμηθειτε κωλοπαιδα,ουτε απεξω γυφτουλες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών