Γιόγκα

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 06 Νοέμ 2019, 09:39

Πριν από καιρό έπαθα λουμπάγκο προσπαθώντας να αλλάξω ένα λάστιχο. Δεν μπορούσα να περπατήσω για δυο εβδομάδες. Έκανα φυσιοθεραπείες με κανένα αποτέλεσμα. Αφού είχα απελπιστεί δοκίμασα τη γιόγκα. Κάνοντας τις ασκήσεις του παρακάτω βίντεο με την Άντριαν κάθε μέρα για δυο περίπου εβδομάδες η μέση μου θεραπεύτηκε.



Για όσους έχουν πρόβλημα με τη μέση αξίζει να το δοκιμάσετε.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23333
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Νοέμ 2019, 09:46

Αν εξοικειωθείς καλά με το αντικειμενο, δοκίμασε και έριαλ γιόγκα. Στα πρώτα μαθήματα θα αισθάνεσαι σαν σφαχτάρι στη Βαρβάκειο αλλά μετά θα σιάξεις.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 06 Νοέμ 2019, 09:50

vantono έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 09:46
Αν εξοικειωθείς καλά με το αντικειμενο, δοκίμασε και έριαλ γιόγκα. Στα πρώτα μαθήματα θα αισθάνεσαι σαν σφαχτάρι στη Βαρβάκειο αλλά μετά θα σιάξεις.
Είμαι ακόμα πρωτάρης αλλά βλέπω ότι όσο εύκολο φαίνεται τόσο δύσκολο είναι στην πράξη ενώ έχει πραγματικά αποτελέσματα είτε με φυσικούς πόνους είτε με την καταπολέμηση του άγχους.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 06 Νοέμ 2019, 09:52

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 09:39
Πριν από καιρό έπαθα λουμπάγκο προσπαθώντας να αλλάξω ένα λάστιχο. Δεν μπορούσα να περπατήσω για δυο εβδομάδες. Έκανα φυσιοθεραπείες με κανένα αποτέλεσμα. Αφού είχα απελπιστεί δοκίμασα τη γιόγκα. Κάνοντας τις ασκήσεις του παρακάτω βίντεο με την Άντριαν κάθε μέρα για δυο περίπου εβδομάδες η μέση μου θεραπεύτηκε.



Για όσους έχουν πρόβλημα με τη μέση αξίζει να το δοκιμάσετε.
Θα το δοκιμάσω αργότερα,εχω φαει μία φρίκη με την μέση μου,α ρχικα ορθοπεδικός με έστειλε για πιλάτες ,όπου έμεινα κόκαλο ,παγώτο στην αίθουσα γυμναστικής. Οι φυσικοθεραπευτές ,μου είπαν δεν είσαι για γυμναστήριο μου σύστησαν απλό περπάτημα στον στίβο ,έχω μία βδομάδα να περπατησω . Η ορθοπεδικός μου σύστησε και ορθοσωμική αλλά κρατώ την συμβουλή των φυσικοθεραπευτων πρώτα βγάλε πέντε έξι χιλιόμετρα την ώρα και μετά πάνε γυμναστήριο .

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 06 Νοέμ 2019, 09:58

Kiki mat έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 09:52
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 09:39
Πριν από καιρό έπαθα λουμπάγκο προσπαθώντας να αλλάξω ένα λάστιχο. Δεν μπορούσα να περπατήσω για δυο εβδομάδες. Έκανα φυσιοθεραπείες με κανένα αποτέλεσμα. Αφού είχα απελπιστεί δοκίμασα τη γιόγκα. Κάνοντας τις ασκήσεις του παρακάτω βίντεο με την Άντριαν κάθε μέρα για δυο περίπου εβδομάδες η μέση μου θεραπεύτηκε.



Για όσους έχουν πρόβλημα με τη μέση αξίζει να το δοκιμάσετε.
Θα το δοκιμάσω αργότερα,εχω φαει μία φρίκη με την μέση μου,α ρχικα ορθοπεδικός με έστειλε για πιλάτες ,όπου έμεινα κόκαλο ,παγώτο στην αίθουσα γυμναστικής. Οι φυσικοθεραπευτές ,μου είπαν δεν είσαι για γυμναστήριο μου σύστησαν απλό περπάτημα στον στίβο ,έχω μία βδομάδα να περπατησω . Η ορθοπεδικός μου σύστησε και ορθοσωμική αλλά κρατώ την συμβουλή των φυσικοθεραπευτων πρώτα βγάλε πέντε έξι χιλιόμετρα την ώρα και μετά πάνε γυμναστήριο .
Για να το κάνεις πρέπει να είσαι σε μια μέτρια φυσική κατάσταση. Βέβαια δεν θα το καταφέρεις όπως το κάνει η Άντριαν. Έχει πολλά πολλά βίντεο (δικά της) για πόνους στην μέση. Σου εγγυώμαι ότι θα δεις διαφορά από τις πρώτες ασκήσεις. Το περπάτημα είναι απαραίτητο και δεν πρέπει να αφήνεις τόσο χρόνο να περάσει μεταξύ προπονήσεων. Θα πρέπει να περπατάς συστηματικά τουλάχιστον 3-4 φορές την εβδομάδα για να αρχίσεις να βλέπεις αποτελέσματα και φυσικά αν καπνίζεις θα πρέπει να το κόψεις.

Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 06 Νοέμ 2019, 10:02

21ος αιώνας, όπου για να θεραπεύσεις το λουμπαγκο σου πρέπει να γίνεις ομοφυλόφιλος.

:roll:

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 06 Νοέμ 2019, 10:03

Γκεισες...

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 06 Νοέμ 2019, 10:04

Οθωμανέλλην έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 10:02
21ος αιώνας, όπου για να θεραπεύσεις το λουμπαγκο σου πρέπει να γίνεις ομοφυλόφιλος.

:roll:
Ναι. Δυστυχώς, όπως άλλωστε είναι πασιφανές απ' ότι έγραψα μέχρι τώρα, αν θέλεις να θεραπεύσεις το λουμπάγκο πρέπει να φας κανα δυο πούτσες.

Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 06 Νοέμ 2019, 10:05

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 10:04
Οθωμανέλλην έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 10:02
21ος αιώνας, όπου για να θεραπεύσεις το λουμπαγκο σου πρέπει να γίνεις ομοφυλόφιλος.

:roll:
Ναι. Δυστυχώς, όπως άλλωστε είναι πασιφανές απ' ότι έγραψα μέχρι τώρα, αν θέλεις να θεραπεύσεις το λουμπάγκο πρέπει να φας κανα δυο πούτσες.
Δικαίωμα σου. Μην το διαφημίζεις όμως ως την μόνη εναλλακτική.

Φιλικά :wave:

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 06 Νοέμ 2019, 10:18

Οθωμανέλλην έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 10:05
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 10:04
Οθωμανέλλην έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 10:02
21ος αιώνας, όπου για να θεραπεύσεις το λουμπαγκο σου πρέπει να γίνεις ομοφυλόφιλος.

:roll:
Ναι. Δυστυχώς, όπως άλλωστε είναι πασιφανές απ' ότι έγραψα μέχρι τώρα, αν θέλεις να θεραπεύσεις το λουμπάγκο πρέπει να φας κανα δυο πούτσες.
Δικαίωμα σου. Μην το διαφημίζεις όμως ως την μόνη εναλλακτική.

Φιλικά :wave:
Ε κοίτα φίλε, άμα θες να είσαι καλά κάπου κάπου πρέπει να ρουφήξεις και κανα πούτσο. Τι να κάνουμε; Έτσι είναι η ζωή. Σου προτείνω να δεις το βίντεο της Άντριαν: Πως να βρείτε την ψυχική σας ισορροπία ρουφώντας πούτσες. Που ξες; μπορεί να σου αρέσει.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23333
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Νοέμ 2019, 10:19

παιδιά μη μαλώνετε, δεν εχουμε να χωρίσουμε τίποτα. Δοκιμάστε λίγη γιόγκα να στανιάρετε.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 06 Νοέμ 2019, 10:32

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 09:58
Kiki mat έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 09:52
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 09:39
Πριν από καιρό έπαθα λουμπάγκο προσπαθώντας να αλλάξω ένα λάστιχο. Δεν μπορούσα να περπατήσω για δυο εβδομάδες. Έκανα φυσιοθεραπείες με κανένα αποτέλεσμα. Αφού είχα απελπιστεί δοκίμασα τη γιόγκα. Κάνοντας τις ασκήσεις του παρακάτω βίντεο με την Άντριαν κάθε μέρα για δυο περίπου εβδομάδες η μέση μου θεραπεύτηκε.



Για όσους έχουν πρόβλημα με τη μέση αξίζει να το δοκιμάσετε.
Θα το δοκιμάσω αργότερα,εχω φαει μία φρίκη με την μέση μου,α ρχικα ορθοπεδικός με έστειλε για πιλάτες ,όπου έμεινα κόκαλο ,παγώτο στην αίθουσα γυμναστικής. Οι φυσικοθεραπευτές ,μου είπαν δεν είσαι για γυμναστήριο μου σύστησαν απλό περπάτημα στον στίβο ,έχω μία βδομάδα να περπατησω . Η ορθοπεδικός μου σύστησε και ορθοσωμική αλλά κρατώ την συμβουλή των φυσικοθεραπευτων πρώτα βγάλε πέντε έξι χιλιόμετρα την ώρα και μετά πάνε γυμναστήριο .
Για να το κάνεις πρέπει να είσαι σε μια μέτρια φυσική κατάσταση. Βέβαια δεν θα το καταφέρεις όπως το κάνει η Άντριαν. Έχει πολλά πολλά βίντεο (δικά της) για πόνους στην μέση. Σου εγγυώμαι ότι θα δεις διαφορά από τις πρώτες ασκήσεις. Το περπάτημα είναι απαραίτητο και δεν πρέπει να αφήνεις τόσο χρόνο να περάσει μεταξύ προπονήσεων. Θα πρέπει να περπατάς συστηματικά τουλάχιστον 3-4 φορές την εβδομάδα για να αρχίσεις να βλέπεις αποτελέσματα και φυσικά αν καπνίζεις θα πρέπει να το κόψεις.
Εγώ έχω Ehlers Danlos Syndrom το οποίο είναι υπερευλυγισια και υπερκινητικότητα των αρθρώσεων με εξαρθρώσεις. Μπορώ να κάνω ασκήσεις γιόγκα ,όσον αφορά το τσιγάρο δεν το κόβω . Καπνίζω μόνο σε εξωτερικό χώρο και δεν το χω συνδεμένο με τις δουλειές μου . Πήρα και μερικά κιλά και με θέλουν οι γιατροί πετσί και κόκκαλο. Τι να πω ,θα κάνω την ακτινογραφία και την εξυπηρέτηση των ορθοπεδικών . Τώρα είμαι σε καλύτερη φάση . Τρίζω ολόκληρη. Εγώ κλωτσω προς τα δεξιά στριβω τον κορμό προς αριστερά κάνει ένα κράκ κράκ η μέση μου και από την αντίθετη μετά και συνέρχομαι . Μετά ξαναπιανομαι ,τακτοποιω τα κοκαλακια μου και συνεχίζω την ζωή μου. Είχα φάει αρχικά χοντρή φρίκη .

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23275
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 06 Νοέμ 2019, 10:34

έκανα κατ' οίκον μαθήματα μέχρι που παντρεύτηκα. Μετά μου τα πετσόκοψε
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 06 Νοέμ 2019, 10:36

Ερμής έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 10:34
έκανα κατ' οίκον μαθήματα μέχρι που παντρεύτηκα. Μετά μου τα πετσόκοψε
Θα πρέπει να της μάθεις ποιος φοράει τα yoga pants στη σχέση.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Γιόγκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 06 Νοέμ 2019, 10:37

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 09:39
Πριν από καιρό έπαθα λουμπάγκο προσπαθώντας να αλλάξω ένα λάστιχο. Δεν μπορούσα να περπατήσω για δυο εβδομάδες. Έκανα φυσιοθεραπείες με κανένα αποτέλεσμα. Αφού είχα απελπιστεί δοκίμασα τη γιόγκα. Κάνοντας τις ασκήσεις του παρακάτω βίντεο με την Άντριαν κάθε μέρα για δυο περίπου εβδομάδες η μέση μου θεραπεύτηκε.

Για όσους έχουν πρόβλημα με τη μέση αξίζει να το δοκιμάσετε.
Μετά από ένα μήνα μπορεί να πέρασε και μόνο του το λουμπάγκο. Σε κάθε περίπτωση καλά κάνεις και ασχολείσαι.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών