Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22884
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Δεκ 2019, 22:10

Ο Χαμπίμπ Νουρμαγκομέντοφ έδωσε το ΟΚ για τον αγώνα της χρονιάς
Το όνειρο των απανταχού φαν των MMA θα γίνει πραγματικότητα τον προσεχή Απρίλιο, όταν ο Χαμπίμπ Νουρμαγκομέντοφ θα βρεθεί στο ίδιο οκτάγωνο με τον Τόνι Φέργκιουσον, αγώνας που 'χε προγραμματιστεί ήδη 4 φορές, αλλά δεν έγινε ποτέ.


Ο Xαμπίμπ Νουρμαγκομέντοφ έγινε γνωστός σε όλη την πλάση, την ημέρα που αντιμετώπισε τον Κόνορ ΜακΓκρέγκορ στο οκτάγωνο, αλλά και έξω από αυτό. Με την ευκαιρία, μάθαμε πού είναι το Νταγκεστάν, όπου γεννήθηκε ο μαχητής, για τις προπονήσεις που έκανε από παιδί με αρκούδες και αντίθετα από ισχυρά ρεύματα ποταμού. Το 'παιδί' του Ραζμάν Καντίροφ, ηγέτη της Τσετσενίας και προσωπικού φίλου του Βλάντιμιρ Πούτιν τιμωρήθηκε από το UFC (και την αθλητική επιτροπή της Νεβάδα, όπου είχε διεξαχθεί ο αγώνας με τον ΜακΓκρέγκορ) για 9 μήνες. Του χρέωσαν και 500.000 δολάρια ως πρόστιμο. Επρόκειτο να πάρει 2.000.000 για τον αγώνα, τα οποία δεν έλαβε ποτέ κατόπιν σχετικής απόφασης της Nevada State Athletic Commission. Στους 11 επανεμφανίστηκε στο οκτάγωνο, για να πάρει πίσω τη ζώνη του (στην κατηγορία lightweight) την οποία όσο έλειπε φορούσε ο Ντάστιν Πουαριέ.

Στη μεγάλη επιστροφή νίκησε, με υποταγή και πανηγύρισε με τον Ντέινα Ουάιτ, για τη νίκη, αλλά και για την επιταγή που του έδωσε το αφεντικό του UFC, για το 28-0 του αθλητή (δεν έχει χάσει από κανέναν). Σύμφωνα με δηλώσεις του πατέρα Νουρμαγκομέντοφ στο ρωσικό πρακτορείο ειδήσεων TASS, εκείνη την ημέρα το παιδί του πήρε 6.000.000 δολάρια. Εξήγησε πως 'πήραμε 3 με 3.5 εκατομμύρια περισσότερα, από την τελευταία φορά. Τα 2 εκατομμύρια που είχε πάρει δεν ήταν αρκετά για εμάς, γιατί τώρα είμαστε οι καλύτεροι, έχουμε νικήσει τους καλύτερους και είμαστε έτοιμοι να τα βάλουμε με τους καλύτερους. Είμαστε δημοφιλείς και το ξέρουμε'.

Eίναι τόσο φοβεροί που, πάντα σύμφωνα με τον πατέρα, η ομάδα του Νουρμαγκομέντοφ αρνήθηκε 15 εκατομμύρια δολάρια, για άμεσο rematch με τον ΜακΓκρέγκορ, o oποίος συνολικά έλαβε 50 εκατομμύρια για τη συνάντηση με τον Νταγκεστανό.

Εικόνα
Oι Νουρμαγκομέντοφ και Φέργκιουσον είχαν συμφωνήσει να βρεθούν στο ίδιο οκτάγωνο άλλες τέσσερις φορές. Δεν κατέστη δυνατό, λόγω τραυματισμών. Τώρα φαίνεται πως ήλθε η ώρα για τη συνάντηση των δυο 'κορυφαίων μαχητών του σπορ'

Ο 30χρονος μαχητής έχει νέα δουλειά, τώρα: τον αγώνα με τον Τόνι Φέργκιουσον, ο οποίος υποστηρίζει πως μπορεί να του πάρει τη ζώνη. Οι 'δυο καλύτεροι αθλητές του σπορ' θα βρεθούν στο ίδιο 'κλουβί' στις 18/4, στο Μπρούκλιν. Αυτό συμφώνησαν σήμερα, Τρίτη 26/11, με την αντιπαλότητα τους να 'χει 'κλείσει' τετραετία. Βλέπεις, πριν τέσσερα χρόνια επρόκειτο να συναντηθούν για πρώτη φορά. Αυτό δεν έγινε, όπως δεν πέρασαν από τα λόγια στις πράξεις άλλες τρεις συμφωνίες για συγκεκριμένη ημερομηνία αγώνα -λόγω τραυματισμών. Το ρεκόρ του Φέργκιουσον είναι 12 σερί νίκες, 18 στους 19 τελευταίους αγώνες και το 25-3 στο σύνολο.. Ο ατζέντης του Νταγκεστανού ενημέρωσε για τις εξελίξεις μέσω Twitter, γράφοντας μεταξύ άλλων πως 'τα ζητούσε ο κ... αυτού του τύπου και τώρα θα τα ζήσει'. Ακολούθησε το 'ο Χαμπίμπ δεν είναι έτοιμος να με αντιμετωπίσει του 35χρονου Αμερικανού.


https://www.contra.gr/sports/o-noyrmagk ... 39567.html
Θεού (Ιλχαμντουλιλλάχ :lol: ) θέλοντος και καιρού επιτρέποντος, τον Απρίλιο έχουμε το μεγαλύτερο ηβέντ του UFC! :k046: Στο παρόν νήμα καταθέτουμε απόψεις, γνώμες, ακόμα και στοιχηματικές συμβουλές :lol:
Ας ελπίσουμε ότι μέχρι τότε δεν θα έχει ακυρωθεί πάλι για εκατομμυριοστή φορά :-?

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 03 Δεκ 2019, 22:14

Ναί, ωραίο αγώνα βρήκες για στοιχηματικές συμβουλές. :lol:
Προφανώς δεν τον ακουμπάμε στοιχηματικά κι ελπίζουμε να μην ακυρωθεί για πέμπτη φορά. Ο Τόνι έχει το αντίδοτο για το παιχνίδι του Χαμπίμπ και πιθανότατα θα δούμε έναν ωραίο αγώνα.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22884
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Δεκ 2019, 22:19

Βρε καλώς το τζημερόπουλο :003: Μπαναρισμένος ήσουνα τόσο καιρό ρε? Άντε, καλώς μας ήρθες πάλι πίσω, και φρόνιμα τώρα :lol::wave:

Στοιχηματικά από άποψη σημείου, εννοείται πως δεν το ακουμπάμε (αν και αμα δω καμιά καλή απόδοση στον Νταγκεστανό, θα τη λιγουρευτώ :oops:). Οτιδήποτε άλλο πιο σύνθετο στοιχηματικά, το βλέπουμε...

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 03 Δεκ 2019, 22:27

Έχουν γίνει πολλά promo video ήδη από τις προηγούμενες φορές κι αυτό είναι ένα από τ' αγαπημένα μου.

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 03 Δεκ 2019, 22:29

vantono έγραψε:
03 Δεκ 2019, 22:19
Βρε καλώς το τζημερόπουλο :003: Μπαναρισμένος ήσουνα τόσο καιρό ρε? Άντε, καλώς μας ήρθες πάλι πίσω, και φρόνιμα τώρα :lol::wave:

Στοιχηματικά από άποψη σημείου, εννοείται πως δεν το ακουμπάμε (αν και αμα δω καμιά καλή απόδοση στον Νταγκεστανό, θα τη λιγουρευτώ :oops:). Οτιδήποτε άλλο πιο σύνθετο στοιχηματικά, το βλέπουμε...
Ναί μπαναρισμένος ήμουν. Έλειπα κι ούτε gntm ανεβάζατε ούτε τίποτα. Αν δεν είμαι εγώ εδώ δε γίνεται δουλειά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22884
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Δεκ 2019, 22:32

Γάταρος έγραψε:
03 Δεκ 2019, 22:29
vantono έγραψε:
03 Δεκ 2019, 22:19
Βρε καλώς το τζημερόπουλο :003: Μπαναρισμένος ήσουνα τόσο καιρό ρε? Άντε, καλώς μας ήρθες πάλι πίσω, και φρόνιμα τώρα :lol::wave:

Στοιχηματικά από άποψη σημείου, εννοείται πως δεν το ακουμπάμε (αν και αμα δω καμιά καλή απόδοση στον Νταγκεστανό, θα τη λιγουρευτώ :oops:). Οτιδήποτε άλλο πιο σύνθετο στοιχηματικά, το βλέπουμε...
Ναί μπαναρισμένος ήμουν. Έλειπα κι ούτε gntm ανεβάζατε ούτε τίποτα. Αν δεν είμαι εγώ εδώ δε γίνεται δουλειά.
Υπάρχει νήμα γκουνουτουμού ρε γάτε, ρίξε ενα σερτς πάνω δεξιά. Σχολιάζαμε και μανιωδώς έναν καιρό, αλλά εγώ εγκατέλειψα αμέσως μετά τις οντισιόν, δεν μου τράβαγε πια το ενδιαφέρον. Κάποιοι άλλοι παραμένουν φαν ακόμα, σέρτσαρε το νήμα να τα λέτε.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 03 Δεκ 2019, 22:35

Γάταρος έγραψε:
03 Δεκ 2019, 22:29
vantono έγραψε:
03 Δεκ 2019, 22:19
Βρε καλώς το τζημερόπουλο :003: Μπαναρισμένος ήσουνα τόσο καιρό ρε? Άντε, καλώς μας ήρθες πάλι πίσω, και φρόνιμα τώρα :lol::wave:

Στοιχηματικά από άποψη σημείου, εννοείται πως δεν το ακουμπάμε (αν και αμα δω καμιά καλή απόδοση στον Νταγκεστανό, θα τη λιγουρευτώ :oops:). Οτιδήποτε άλλο πιο σύνθετο στοιχηματικά, το βλέπουμε...
Ναί μπαναρισμένος ήμουν. Έλειπα κι ούτε gntm ανεβάζατε ούτε τίποτα. Αν δεν είμαι εγώ εδώ δε γίνεται δουλειά.
:003::wave:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22884
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 07 Μαρ 2020, 12:20



Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22884
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Μαρ 2020, 17:33

Nurmagomedov σε Ferguson : «Σε αγώνα δρόμου μπορώ να σε φάω – Είμαι από τα βουνά , είσαι Αμερικάνος!»
Το ufight.gr παρακολούθησε όλη την συνέντευξη τύπου ανάμεσα σε Khabib Nurmagomedov και Tony Ferguson και παρακάτω σας παραθέτουμε όλα τα σημαντικά που συνέβησαν και ειπώθηκαν:


Αρχικά ο Ferguson τον κορόιδεψε λέγοντας πως ο ίδιος δεν κάνει τον μάγκα απέναντι σε παλαιστές κολλεγιακού επιπέδου, ενώ είπε πως δεν έχει τον μπαμπάκα του να του κρατάει το χέρι. Επίσης τον ρώτησε 'αν του αρέσει να βάζει άστεγους στην Νέα Υόρκη να κάνουν push ups και να τους κοροϊδεύει'.
Σε δημοσιογράφο που ανέφερε να ψυχολογικά προβλήματα που είχε στο παρελθόν, του είπε μίλησε πολύ άσχημα βρίζοντάς τον, γιατί δεν ήθελε προφανώς τίποτα τέτοιο να αναφερθεί .
Συνεχίσε με τον Khabib αποκαλώντας τον χοντρό και πως έχει το ίδιο μέγεθος με τον Daniel Cormier.
Τόνισε ακόμα πως «τον έχει» και θα τον κερδίσει σε κάθε τομέα του αγώνα τους.

Από την άλλη ο Nurmagomedov είπε πως κανείς δεν συμπαθεί τον Ferguson γιατί ότι λέει δεν βγάζει νόημα, αλλά μόνο είναι ένας καλός αθλητής, με τον οποίο ξέρει ότι θα είναι το πιο δύσκολο ματς του ως τώρα.
Τόνισε πως στα 36 του χρόνια ο Ferguson είναι αρκετά μεγάλος για αυτή την κατηγορία μιας και τα lightweights δεν είναι όπως τα βαριά κιλά. Αυτό εκνεύρισε τον Ferguson που εκείνη την στιγμή επιτέθηκε φραστικά.

Για το ματς με τον Mayweather jr, ο Nurmagomedov είπε πως κανείς δεν θα δώσει στον Αμερικανό τα 600 εκατομμύρια που ζητάει , ενώ πρότεινε να γίνει το ματς με 11 γύρους πυγμαχίας και έναν γύρο με όρους MMA.
Ακόμα συνέστησε στον Ferguson να μην λέει ότι δεν ανησυχει για τον αγώνα μαζί μου. Να μην είναι ψεύτης στους φανς σου.

Διαβάστε σχετικά παρακάτω δηλώσεις του:
«Εγώ πάντα ανησυχώ για τους αντιπάλους μου. Από την άλλη δεν είσαι πραγματικός Μεξικάνος. Είσαι fake Μεξικάνος. Την μία μας λες είσαι από την Αμερική , την άλλη από το Μεξικό. Είσαι από την Καλιφόρνια, σκάσε.
Σαν μαχητή τον παραδέχομαι, αλλά σαν άτομο είναι λίγο ηλίθιος.
Κανείς δεν μπορεί να μπει στο μυαλό μου. Απλά τώρα με εκνευρίζει γιατί λέει ψέματα.»
Τέλος όταν ο Ferguson υποτίμησε τις ικανότητες του 'The Eagle' σε αγώνα δρόμου, τότε ο Νταγκεστανός ανταπάντησε:
«Σε αγώνα δρόμου θα σε φάω ζωντανό. Είσαι Αμερικάνος. Δεν ξέρεις τι θα πει να κάνεις αγώνα στον δρόμο. Εγώ προέρχομαι πραγματικά από τα βουνά. Τύπε με τα γυαλιά μπορώ να σε φάω σε αγώνα στον δρόμο . Νομίζεις στον δρόμο είναι μάχη όπως μέσα στο κλουβί; Πότε έπαιξες τελευταία φορά έτσι; Θα σε έσπαγα; Τι είναι αυτά που λες;»


http://ufight.gr/ustrike/mma/89418-nurm ... 9UArsGd2f0

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 10 Μαρ 2020, 17:44

Είδα ότι έγινε bump το νήμα και η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι ακυρώθηκε για έκτη φορά :(

Πως πάνε τα κορονοκρούσματα στο Λας Βέγκας ξέρουμε;
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27806
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 10 Μαρ 2020, 17:45

Σιγουρα θα ακυρωθει
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 11 Μαρ 2020, 09:11

Φαντάσου να ανακοινώσουν την ακύρωση πρωταπριλιά σαν την άλλη φορά :-?
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22884
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 11 Μαρ 2020, 10:12

Stalker έγραψε:
10 Μαρ 2020, 17:44
Είδα ότι έγινε bump το νήμα και η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι ακυρώθηκε για έκτη φορά :(

Πως πάνε τα κορονοκρούσματα στο Λας Βέγκας ξέρουμε;
Δεν εχω ακούσει κάτι ακόμα για κορωνοκρούσματα στο Βέγκας, συγκεκριμένα.
Αλλά οκ, αν ακυρωθεί πάλι ε αγαμηθείτε πια! :cry
GoBack έγραψε:
10 Μαρ 2020, 17:45
Σιγουρα θα ακυρωθει
κεκλεισμένων :lol:

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 12 Μαρ 2020, 09:00

Απο το ινστα του καραφλοκορακα:

Εικόνα
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22884
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 12 Μαρ 2020, 13:01

Ο κορωνοϊός απειλεί με ακύρωση για 5η φορά το Nurmagomedov – Ferguson!
Όταν στο 'UFC 249' δημοσιογράφος ρώτησε τον Dana White εάν ο κορονωϊός απειλεί με ακύρωση την διοργάνωση του promotion στις 18 Απριλίου με main event Khabib Nurmagomedov και Tony Ferguson, το κοινό τον γιούχαρε και ο White χαμογέλασε επιδεικτικά.

Τότε ανέφερε :
«Σε θέματα ασφάλειας των αθλητών, των φανς και οποιοδήποτε άλλου έχουμε ιδιαίτερη ευαισθησία. Το σκεφτόμαστε αυτό εδώ και εβδομάδες.»
Λίγες μόνο μέρες μετά, τα πράγματα είναι πολύ πιο δύσκολα με την εξάπλωση του εν λόγω ιού.
Η επαγγελματική λίγκα μπάσκετ NBA ανακοίνωσε πριν λίγες ώρες πως σταματάνε οριστικά οι αγώνες μέχρι νεωτέρας λόγω του κορωνοϊού. Αυτό θα συμπαρασύρει και άλλα αθλήματα στις ΗΠΑ που επίσης θα αναστείλλουν την λειτουργία τους.

Το UFC αναμένεται και αυτό να μην διεξάγει συγκεκριμένες διοργανώσεις του , αν και επίσημα ακόμα δεν υπάρχει σχετική επίσημη τοποθέτηση και ανακοίνωση.
Μια από αυτές είναι πολύ πιθανό να είναι και αυτή ανάμεσα στον Nurmagomedov και τον Ferguson. O Dana White ανέβασε εχτές στο Instagram το παρακάτω χιουμοριστικό ποστ με έναν άντρα –σε αντίθεση με το ότι πιστεύει η κοπέλα του- να σκέφτεται αν δεν θα γίνει τελικά η διοργάνωση με τους δύο αυτούς πρωταγωνιστές.
Εικόνα

Πάντως σε περίπτωση που ακυρωθεί –και είναι πολύ πιθανό αυτό- , θα μιλάμε για την 5η ακύρωση του συγκεκριμένου ματσαρίσματος μετά το 2015!
Η πρώτη φορά ήταν το 2015 με τον Khabib να κάνει πίσω λόγω σπασμένου πλευρού. Το 2016 ο Ferguson έκανε πίσω με πρόβλημα στο συκώτι, το 2017 ο Ρώσος είχε ασθενήσει από το δύσκολο κόψιμο κιλών και το 2018 όταν ο Aμερικάνος διέλυσε τον αστράγαλό του.
Τείνει πραγματικά να εξελιχθεί σε ένα καταραμένο ματσάρισμα!

http://www.ufight.gr/ustrike/mma/89572- ... 0OOsZx5YuM

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών