ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 21 Σεπ 2020, 07:44

Lestat έγραψε:
21 Σεπ 2020, 01:24
Namrail έγραψε:
21 Σεπ 2020, 01:03
Δεν το βλέπω καλά το χωριό φέτος. Αν δε γίνουν διορθωτικές κινήσεις θα μπλέξει σε περιπέτειες. Ο Πετράκης εντωμεταξύ δουλεύει αποκλειστικά το 4-4-2 και τίποτα άλλο. Και αυτό ενώ στο ρόστερ υπάρχει μόνο ένας σοβαρός επιθετικός, ο Ρόμανιτς. Από κει και πέρα το χάος.

Ο Μπιανκόνι δεν κάνει ούτε για Γ εθνική. Ο Καραμάνος έχει ως βασικό προσόν τη φιλοτιμία, με την οποία φυσικά δε γάμησε ποτέ κανείς ενώ ο Τσούκαλος βρίσκεται στο ρόστερ επειδή είναι λαμιώτης. Ο δε Χατζηστραβός είναι απλά ένας Τάσος Δώνης των φτωχών. Αν δεν πάρει έναν παστελωτή σύντομα, η ομάδα δεν θα ανακάμψει και ο προπονητής δεν θα προλάβει ούτε την πρώτη παρέλαση.

Βέβαια δεν φτάνει μόνο η απόκτηση επιθετικού. Θέλει και στόπερ αφού ο Βύντρα σκέφτεται ήδη την προπονητική του καριέρα, έχοντας φτάσει αισίως στα 40 αλλά και δημιουργικό μέσο. Καλοί χρυσοί οι Ντάνι και Νιάσε αλλά χρειάζεται κάποιος που σκέφτεται και κάτι διαφορετικό από το παράλληλο παιχνίδι.

Για να μην πω και για εξτρέμ. Ο Βιγιάλμπα είναι της πλάκας ενώ ο Βασιλόγιαννης ασχολείται με τον γιο που ήρθε πριν λίγο στον κόσμο. Κάτι Κωστίκες που έχει για αλλαγή στα εξτρέμ, μόνο γέλιο προκαλούν...
Δεν ξεκινησε καλα η Λαμια και θα καταγραψει και τριτη σερι ηττα την επομενη Κυριακη.
Μου κανει εντυπωση που ο Πετρακης δουλευει μόνο ενα συστημα, γιατι μας ειχε συνηθισει και στο 3-5-2.
Δε νομίζω ότι στα Χανιά ή τον Καραϊσκάκη έπαιζε με τρεις στην άμυνα. Έτσι θυμάσαι εσύ;

Άβαταρ μέλους
Lestat
Δημοσιεύσεις: 4460
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 14:56
Phorum.gr user: Lestat

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lestat » 21 Σεπ 2020, 09:55

Maspoli έγραψε:
21 Σεπ 2020, 07:44
Lestat έγραψε:
21 Σεπ 2020, 01:24
Δεν ξεκινησε καλα η Λαμια και θα καταγραψει και τριτη σερι ηττα την επομενη Κυριακη.
Μου κανει εντυπωση που ο Πετρακης δουλευει μόνο ενα συστημα, γιατι μας ειχε συνηθισει και στο 3-5-2.
Δε νομίζω ότι στα Χανιά ή τον Καραϊσκάκη έπαιζε με τρεις στην άμυνα. Έτσι θυμάσαι εσύ;
:lol: Ο υιος Πετρακης! Και η πλακα ειναι οτι εχω δει το δευτερο ημιχρονο με τον Αρη και το χθεσινο και δεν εχω παρει χαμπαρι οτι δεν ειναι ο Γιαννης ο Πετρακης :smt005:
Winter is coming

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 21 Σεπ 2020, 10:04

Εντάξει, συμβαίνουν αυτά.

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 21 Σεπ 2020, 23:11

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
21 Σεπ 2020, 02:36
Namrail έγραψε:
21 Σεπ 2020, 01:57
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
21 Σεπ 2020, 01:54
5-4-1 επαιξε ο οφη :102:
5-4-1 έπαιξε, με ρόμβο στο κέντρο, μέχρι που έγινε η τριπλή αλλαγή στο 60 φευγα. Τότε άλλαξε το σύστημα σε 4-2-3-1, πρόσθεσε ένα ακόμη αμυντικό χαφ αφαιρώντας τον ένα από τους τρεις στόπερ και ανέκοψε την υπεροχή της Λαμίας.
ρομβος δεν ηταν
Καθαρός ρόμβος ήταν. Εσύ δεν παίζει να είδες καν το ματς, εγώ ήμουν στο γήπεδο ρε γκιοζάκο. Ο Σακόρ ήταν το μοναδικό αμυντικό χαφ, μπροστά του έπαιξαν οι Νέιρα και Στάικος ενώ ο Ναμπί ήταν ένα βήμα πίσω από τον Γκαργκαλατζίδη, ως καθαρό δεκάρι.
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
21 Σεπ 2020, 02:36
εβαλε τον μεγιαδο και δυο επιθετικογενεις παικτες
Έβαλε τον Μεγιάδο στη θέση του Διαμαντή (στόπερ) και γύρισε τον Νέιρα πίσω για να τον βοηθάει. Άρα μιλάμε για δύο αμυντικά χαφ. Ξύπνα.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 21 Σεπ 2020, 23:16

και εβγαλε και σταικο για να γινει 4-2-3-1 ενω επαιζε απλωμενο 5-4-1

αν το επαιζε με ρομβο στα χαφ δεν θα ειχε τον σακορ αριστερα και θα ειχε καθαρο δεκαρι,ειναι κλασσικο 5-4-1 τυπου κοντε χωρις δεκαρι



τετοια προπονητικη σας μαθαινει ο τσοχος? :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 21 Σεπ 2020, 23:23

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
21 Σεπ 2020, 23:16
και εβγαλε και σταικο για να γινει 4-2-3-1

τετοια προπονητικη σας μαθαινει ο τσοχος? :102:
Ναι τσολιά μου, έβγαλε και Στάικο. Και έπαιξε με 4 στην άμυνα, δύο αμυντικά χαφ, τον Ναμπί από δεκάρι τον έκανε προωθημένο οργανωτή, δύο εξτρέμ και τον στράικερ. 4-2-3-1.

Αφού δεν κατέχεις γιατί σχολιάζεις; Και μάλιστα σε ματς που δεν έχεις δει, την ώρα που αυτός με τον οποίο συνομιλείς ήταν στις κερκίδες.

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 21 Σεπ 2020, 23:28

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
21 Σεπ 2020, 23:16


αν το επαιζε με ρομβο στα χαφ δεν θα ειχε τον σακορ αριστερα
:smt005:

Και τα σκυλιά γελάνε με σένα. Παράτο ρε γκιοζάκο. Απλά άστο να περάσει. Μη γράφεις άλλες αηδίες.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 21 Σεπ 2020, 23:29

Namrail έγραψε:
21 Σεπ 2020, 23:23
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
21 Σεπ 2020, 23:16
και εβγαλε και σταικο για να γινει 4-2-3-1

τετοια προπονητικη σας μαθαινει ο τσοχος? :102:
Ναι τσολιά μου, έβγαλε και Στάικο. Και έπαιξε με 4 στην άμυνα, δύο αμυντικά χαφ, τον Ναμπί από δεκάρι τον έκανε προωθημένο οργανωτή, δύο εξτρέμ και τον στράικερ. 4-2-3-1.

Αφού δεν κατέχεις γιατί σχολιάζεις; Και μάλιστα σε ματς που δεν έχεις δει, την ώρα που αυτός με τον οποίο συνομιλείς ήταν στις κερκίδες.
αν το επαιζε με ρομβο στα χαφ δεν θα ειχε τον σακορ αριστερα και θα ειχε καθαρο δεκαρι,ειναι κλασσικο 5-4-1 τυπου κοντε χωρις δεκαρι

μαλλον δεν ξερετε τι βλεπετε συν οτι δεν το κατεχετε με τα συστηματα δεν ειναι κακο

https://www.flashscore.gr/



προσφατα ακουσα το ιδιο και για τον παοκ για τον ρομβο στα χαφ ενω ειναι ξεκαθαρο οτι ο πελκας παιζει τυποις δεκαρι απο πλαγια ενω γινονται οι αλλαγες θεσεων στο επιθετικο τρανζισιον ενω ο παοκ ειναι ξεκαθαρο οτι παιζει χωρις δεκαρι (γιαυτο ειναι και υποτονικος επιθετικος)

κατι παρομοιο με τον οφη που παιζει 5-4-1 αλα κοντε χωρις κοντε και αναγκαζεται να το αλλαζει 4-2-3-1 με δεκαρι για να εχει καλυτερη επιθετικη κυκλοφορια (γιαυτο αναγκαζεται να αλλαξει και το συστημα)

5-4-1 με ρομβο επαιζε περισυ η λαμια με δημουτσο στα χαφ και δεκαρι πο γινοταν κρυφος τον καραμανο και ειχε αμυνα γρανιτη αλλα δεν σκοραρε ουτε με αιτηση



:102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 21 Σεπ 2020, 23:33

Ντάξει είσαι απλά αστείος, όπως πάντα. Ο Σακόρ ήταν αριστερά. Και ο ήλιος ανατέλλει από τη δύση.

Αλήθεια το είδες το ματς; Για πες μας να γελάσουμε.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 21 Σεπ 2020, 23:38

ναι το ειδα

επισης το επαιξε και λαθος γιατι εκει θες εξτρεμ για το 5-4-1 αλλα κοντε

αν επαιζε ρομβο στα χαφ θα ειχε μπροοστα και κοντα στον φορ καποιο δεκαρι ή καποιο εξτρεμ

αυτος επαιξε 5-4-1 αλλα κοντε χωρις εξτρεμ και επειδη πονεσαν τα ματια μας με τον ενα που επαιξε πολυ αμυντικα το 5-4-1 και τον αλλο που επαιξε πολυ κακα το 4-4-2 το γυρισε ο σιμος σε πιο ορθολογικο 4-2-3-1


δυο ομαδες με αδειο τον αξονα η μεν μια ο οφη με δυο αμυντικα χαφ στα πλαγια (προφανως για να καλυπτουν τα ανεβασματα των πλαγιων της λαμιας) φουλ αμυντικογενης και μια λαμια χωρις δημιουργικο χαφ σε ενα ματς σουπα στο πρωτο ημιχρονο
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3979
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 22 Σεπ 2020, 00:21

Ρε ’σεις πάτε καλά; Κάθεστε και ασχολείστε με συστήματα και μαλακίες ενώ «περνάτε στο ντούκου» το σημαντικότερο:
Υπάρχει παίκτης με το όνομα... Γκαργκαλατζίδης! :smt005:
Γκαργκαλατζίδης ρε πούστη! :smt005:
Και ο Λαμιώτης κομΜΟΥΝΙστής - στον οποίον όπως έχω ενημερώσει η ΠΑΕ ΑΕΚ έχει απαγορέψει την είσοδο μετά από εισήγησή μου - το λέει με μία φυσικότητα, σαν να μην τρέχει τίποτα!
Καταλαβαίνεις τι έκανες άνθρωπε μου;
Ανέτρεψες το top-5.
Κρύος ιδρώτας έχει αρχίζει και λούζει τον Βαλανοπροβίδα που κινδυνεύει να χάσει την πρωτιά.
Καλά, για τους Ξηνταβελώνη, Κωλομπούρδα και κάτι άλλα λιμά δεν το συζητάμε, τους έχει ήδη βάλει από κάτω.
Μόνο ο ρωμαλέος Σκαλούμπακας συνεχίζει να αντιστέκεται, αλλά αυτός ανήκει σε άλλη κατηγορία και δεν αναμετράται με ποδοσφαιριστές.

Γκαργκαλατζίδης, οεό Γκαργκαλατζίδης,
Γκαργκαλατζίδης, οεό Γκαργκαλατζίδης.
[Προσαρμοσμένο στη μελωδία του “Guantanamera”]
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

ouga
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 06 Ιουν 2020, 18:06
Phorum.gr user: ouga

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ouga » 22 Σεπ 2020, 00:54

Οπως τα λέει ο ναμ ακριβως έγιναν ρε εθνι ,μας δουλευείς;
στο 5-4-1 οι 4 χαφ ήταν σακορ (6) νειρα (8) σταικος(8) ναμπι (10) ρομβος.
με τις αλλαγές πέρασαν σαρδινερο ,σολις (αριστερο/δεξι εξτρεμ) ,μεγιαδο (αμυντικο χαφ ) ,νεηρα ναμπι έμειναν κέντρο σε 4-2-3-1 ή 4-3-3 ,όπως θες πες το.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 22 Σεπ 2020, 01:05

ouga έγραψε:
22 Σεπ 2020, 00:54
Οπως τα λέει ο ναμ ακριβως έγιναν ρε εθνι ,μας δουλευείς;
στο 5-4-1 οι 4 χαφ ήταν σακορ (6) νειρα (8) σταικος(8) ναμπι (10) ρομβος.
με τις αλλαγές πέρασαν σαρδινερο ,σολις (αριστερο/δεξι εξτρεμ) ,μεγιαδο (αμυντικο χαφ ) ,νεηρα ναμπι έμειναν κέντρο σε 4-2-3-1 ή 4-3-3 ,όπως θες πες το.
5-4-1 αλα κοντε ηταν φιλε μου

αν ηταν με ρομβο θα εμπαιναν κατα κυματα οι πλαγιοι της λαμιας και θα ειχαν πολυ εντονη επιθετικη παρουσια

τους δυο χαφ τους εβαλε για να κρατησει τους πλαινους της λαμιας και το εχει ξανακανει
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

ouga
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 06 Ιουν 2020, 18:06
Phorum.gr user: ouga

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ouga » 22 Σεπ 2020, 01:20

Sorry friend ,καταλαβαίνω οτι βλέπεις πολύ μπάλα ,αλλα είμαι ΟΦΗτζης και ξέρω την ομάδα απέξω.
Οι πλαγιοι της Λαμίας κουτουλούσαν σε ουες/κοροβέση που ειναι τα 2 φουλ μπακ και έπαιζαν στο ύψος του κέντρου.Το οτι ο ΟΦΗ δεν εβγαλε πολλές φάσεις ήταν διοτι αυτοι οι 2 δεν επρεπε να πολυανεβαίνουν για να βοηθήσουν τακτικα την τριάδα της άμυνας. Μια ομάδα με καλύτερους ατομικά παίχτες (Απόλλων Λεμεσου) θα υπερτερούσε σε αυτο το παιχνιδι,όμως η Λαμια δε μπορούσε.
Το σχεδιο άλλαξε σε 4-3-3 όταν ο ΟΦΗ χρειάστηκε να κλειδώσει το ματς.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΙΔΕΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 22 Σεπ 2020, 01:29

ouga έγραψε:
22 Σεπ 2020, 01:20
Sorry friend ,καταλαβαίνω οτι βλέπεις πολύ μπάλα ,αλλα είμαι ΟΦΗτζης και ξέρω την ομάδα απέξω.
Οι πλαγιοι της Λαμίας κουτουλούσαν σε ουες/κοροβέση που ειναι τα 2 φουλ μπακ και έπαιζαν στο ύψος του κέντρου.Το οτι ο ΟΦΗ δεν εβγαλε πολλές φάσεις ήταν διοτι αυτοι οι 2 δεν επρεπε να πολυανεβαίνουν για να βοηθήσουν τακτικα την τριάδα της άμυνας. Μια ομάδα με καλύτερους ατομικά παίχτες (Απόλλων Λεμεσου) θα υπερτερούσε σε αυτο το παιχνιδι,όμως η Λαμια δε μπορούσε.
Το σχεδιο άλλαξε σε 4-3-3 όταν ο ΟΦΗ χρειάστηκε να κλειδώσει το ματς.
τους αμυντικους χαφ που τους βαζει στα πλαγια ειναι για να βοηθησουν τα μπακ να ανεβαινουν και να τους καλυπτουν αμυντικα

πλαγιοι τυπου κοροβεση ειναι πολυ αδυναμοι αμυντικα γιαυτο και ο σιμος εχει υιοθετησει τα συστηματα με 5αδα πισω αλλα δεν τα παιζει σωστα γιατι δεν εχει τα χαφ να τα υποστηριξει + οτι δεν παιζει με δεκαρι το 5-3-2 (πολυ αμυντικογενης με τον απολλωνα0

γενικα ο σιμος ειναι ενας προπονητης που παροτι γενικα εχει σωστη τακτικη κατευθυνση δεν ξερει να τα αιζει σωστα συν οτι δεν επιλεγει τους καταλληλους παικτες στις μεταγραφες (δλδ τα δυο χαρακτηριστικα των ελ προπονητων)

ο φιγκειρεδο με τον σεμεδο ηταν επιθετικα ολη η ομαδα σου
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών