Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11770
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 19 Απρ 2024, 14:47

Zelda έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:45
Η εγκληματικη οργάνωση ΟΣΦΠ διαλύει τον κοινωνικο ιστό
Ο τυπος στο 0:40 ειναι λες και ακους τον Ryu στο Street Fighter

:smt005::smt005::smt005:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11770
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 19 Απρ 2024, 14:48

Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11770
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 19 Απρ 2024, 14:58

Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11770
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 19 Απρ 2024, 15:00

Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11770
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 19 Απρ 2024, 15:06

Ο Ολυμπιακός που όπως εύστοχα τόνισε ο Γιώργος Μασούρας σε μια συγκλονιστική ατάκα μετά το τέλος του ματς πήρε αυτή την πρόκριση σαν να ήταν μια «απάντηση» για όλα τα… δοκάρια στην Ευρώπη. «Δεν μπορώ να το πιστέψω. Αυτή η επιτυχία ήταν τόσο μεγάλη. Ήταν για όλα αυτά τα χαμένα παιχνίδια του Ολυμπιακού στο 90′. Είχαμε αποκλειστεί από τον όμιλο με το γκολ του Τζέραρντ με 3-1, στο “Ριαθόρ”, από τη Γιουβέντους, από τη Μέταλιστ, από την Γουλβς. Όλα αυτά τα παιχνίδια ήταν μαζεμένα εδώ. Πραγματικά χάρηκα πάρα πολύ. Νιώθω τυχερός που είμαι στη γενιά που έφτασε στους “4”» ήταν η ατάκα του Μασούρα , ενός παιδιού που πραγματικά σε όλα τα χρόνια που φοράει την φανέλα του Ολυμπιακού την τιμά στο 100%.
https://www.to10.gr/dekaria/2913207/meg ... atrichila/
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11770
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 19 Απρ 2024, 15:23

Εικόνα

Ασύλληπτο: H MARCA «έντυσε» τον Μεντιλίμπαρ δαφνοστεφανωμένο έφηβο
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11770
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 19 Απρ 2024, 15:35



Από κινητό εντός γηπέδου.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7331
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 19 Απρ 2024, 15:54

Εικόνα
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7331
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 19 Απρ 2024, 15:57

Θα μας ρωτούν τα παιδιά μας όταν ενηλικιωθούν, "Μπαμπά, πώς έγινε και ο θρύλος σήκωσε το ευρωπαϊκό, αλλά δεν του είχαν αφήσει τρύπα αγάμητη στα ελληνικά πλέιοφ εκείνη τη χρονιά?"

Τι τους απαντάς? Ότι έγιναν όλα για τον Σάββα?
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9074
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 19 Απρ 2024, 15:59

Unique έγραψε:
19 Απρ 2024, 15:57
Θα μας ρωτούν τα παιδιά μας όταν ενηλικιωθούν, "Μπαμπά, πώς έγινε και ο θρύλος σήκωσε το ευρωπαϊκό, αλλά δεν του είχαν αφήσει τρύπα αγάμητη στα ελληνικά πλέιοφ εκείνη τη χρονιά?"

Τι τους απαντάς? Ότι έγιναν όλα για τον Σάββα?
θα τους πεις οτι χάλασε το Βαρ στην Ελλάδα
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7331
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 19 Απρ 2024, 16:00

Σέλευκας έγραψε:
19 Απρ 2024, 15:59
Unique έγραψε:
19 Απρ 2024, 15:57
Θα μας ρωτούν τα παιδιά μας όταν ενηλικιωθούν, "Μπαμπά, πώς έγινε και ο θρύλος σήκωσε το ευρωπαϊκό, αλλά δεν του είχαν αφήσει τρύπα αγάμητη στα ελληνικά πλέιοφ εκείνη τη χρονιά?"

Τι τους απαντάς? Ότι έγιναν όλα για τον Σάββα?
θα τους πεις οτι χάλασε το Βαρ στην Ελλάδα
Δεν είναι ηθικό να λές ψέματα στα παιδιά σου, ρε συ.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7331
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 19 Απρ 2024, 16:04

Τι συγχαρητήρια, αφού δεν θέλουνε να παίζουν στο Μιλκο καπ όπως λέγανε.

«Μπράβο» και συγχαρίκια στο κτηνώδες κοινωνικοπολιτικό μόρφωμα του Κόκκαλη και του Μαρινάκη;
Εγώ δεν έχω ξεχάσει ΤΙΠΟΤΑ. Ούτε τους Παπουτσέληδες, τους Μάλαμες, Τεβεκέληδες, τους Παπαδάκους έχω ξεχάσει, ούτε το άγος της Ριζούπολης έχω ξεχάσει, ούτε τα Ευθυμιάδεια έχω ξεχάσει, ούτε τον Καλόπουλο και τον ξυλοδαρμό παικτών έχω ξεχάσει, ούτε τον Βανκέλη που δίδασκε ήθος έχω ξεχάσει, ούτε τα στημένα έχω ξεχάσει, ούτε τους μάρτυρες του Σαρωνικού έχω ξεχάσει, ούτε τους Ολυμπιακούς και τα Αιγάλεα να κερδανε έχω ξεχάσει, ούτε τις ντοπες(φυσουνες που τις έλεγε ο Σάββας) έχω ξεχάσει. Γιατί επιτυχίες σαν τη χθεσινή, οφείλονται εν μέρει ΚΑΙ στα παραπάνω, που γιγάντωσαν οικονομικά το φαινόμενο «Ολυμπιακός». Για δεκαετίες, η … «ψυχή του πρωταθλητή», λήστευε τον κόπο και τον ιδρώτα των αντιπάλων της (και όχι μονο του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ για να είμαι δίκαιος), κατακρεουργούσε κάθε έννοια ηθικής, νομιμότητας και μπέσας, έκλεβε τις Κυριακές μας και μας έβγαζε και ανερυθρίαστα τη γλώσσα, εμπαίζοντας μας και υποτιμώντας τη νοημοσύνη μας.
Ένα δημιούργημα ψεύτικο που τσάκισε όλα τα ιδεώδη του αθλητισμού. Με τελευταία φάση του, στα μέσα της δεκαετίας του 90 όταν το lifestyle σύστημα της χώρας πούλαγε γαυριλα προκειμένου να εξυπηρετήσει τα συμφέροντα της αγελαιας μάζας του Πειραιά, που τότε έβλεπε στο βασικό άθλημα τους τίτλους με τα κυάλια, προκειμένου λοιπόν να τους κρατήσει την σχέση τους με την ομάδα τους ξεκίνησε η εκστρατεία προπαγάνδας για την... λαϊκή ομάδα του Πειραιά των φανατικών και άγριων γαύρων και για τους...φλώρους αστούς Παναθηναϊκούς.
Ιλουστρασιον περιοδικά σκουπίδια αλλά και συστημικά κανάλια που αποπνέουν την εποχή εκείνη γκλαμουρια, νεόπλουτια, κιτσαριο και αγραμματοσύνη δημιουργούν τον άξονα της ερυθρόλευκης παραχάραξης της πραγματικότητας με τις ευλογίες του Βαρδινογιαννισμου που μισουσε κάθε τι αληθινό αυθεντικό και λαϊκό είχε σχέση με τον Παναθηναϊκό μας.
Αναστασιάδηδες, Κωστόπουλοι και Παπουλιες μαζί με πιο σοφιστικέ τύπου Χαριτόπουλους και Τσιοκόπουλους επιδίδονται σε ενα άνευ όρων Ολυμπιακό μεγαλοϊδεατισμο και ψωροπερηφανια.
Μείωσαν, απαξιωσαν και χλεύασαν τον κόσμο του Παναθηναϊκού και τον ερμήνευσαν ως κάτι μίζερο.
Καραφλιασα και ακόμα ακούω για τις «επενδύσεις» που δεν κάνουν οι άλλοι, για την «καρδιά του πρωταθλητή» για το πόσο «μας πονάει ο Κόκκαλης/ο Πειραιάς/ο Βαγγέλας».
Θέλετε εσείς να συστοιχηθείτε με ένα θλιβερό, εθελόδουλο και κουτοπόνηρο αχταρμά που από χθες προσφέρει απλόχερα συΝΧαρητήρια, για να αυξήσουν την αλαζονεία τους, να οξύνουν τη μεγαλομανία τους, να συγκαλύψουν τα εγκλήματά τους και να εξαγνίσουν τις ανομίες τους; με γεια σας και με χαρά σας, αλλά εμένα αφήστε με απέξω, κωλοτούμπες και ξεφτιλίκια για να μου λεν πόσο αντικειμενικός φίλαθλος είμαι και για δέκα likes παραπάνω, δεν κάνω.

Αυτά από μένα, κακή επιτυχία στον ημιτελικό εύχομαι, από καρδιάς.
Παναθηναϊκός σημαίνει αντίσταση, όχι ανακωχή, όχι ενσωμάτωση. Τα βάλαμε με το παρακράτος του Κόκκαλη, του Βαρδινογιάννη και του Μαρινάκη και με ένα στρατό που καθορίζει συνειδήσεις και δεν περάσαμε απέναντι.
Παναθηναϊκός σημαίνει, να αντέχεις, να αγωνίζεσαι, να μάχεσαι, να είσαι μια ζωή απέναντι με όποιο κόστος.
Όσο μεγαλώνουμε , μαλακωνουμε το ξέρω. Το θέμα είναι πως διαβάζεται το μαλακώνουμε.

λινκ

Αυτό και να κλειδώσει το νήμα.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11480
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 19 Απρ 2024, 16:07

Unique έγραψε:
19 Απρ 2024, 15:57
Θα μας ρωτούν τα παιδιά μας όταν ενηλικιωθούν, "Μπαμπά, πώς έγινε και ο θρύλος σήκωσε το ευρωπαϊκό, αλλά δεν του είχαν αφήσει τρύπα αγάμητη στα ελληνικά πλέιοφ εκείνη τη χρονιά?"

Τι τους απαντάς? Ότι έγιναν όλα για τον Σάββα?
Είναι η ίδια ακριβώς απάντηση με το "μπαμπά, πως γινόταν και η σανομπανάθα πέρναγε ομίλους με μαζική άμυνα και μισό μηδέν στο Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ στο πρωτάθλημα έτρωγε τρίμπαλα και τετράμπαλα για πλάκα όταν η μπάλα έκαιγε;"
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9074
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 19 Απρ 2024, 16:08

Πρετεντέρης έγραψε:
19 Απρ 2024, 15:35


Από κινητό εντός γηπέδου.
κατάλαβες γιατί δεν πανηγύρισαν μετά την απόκρουση του Τζολάκη; Ουτε ο παρουσιαστής κατάλαβε. Εγώ ήμουν σε καφενείο και ούτε εκεί κατάλαβε κανένας. Περίμεναν να μπει ο πάγκος μέσα.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Zelda
Δημοσιεύσεις: 5695
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2019, 03:13

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zelda » 19 Απρ 2024, 16:09

Περάσανε στο Μιλκο χθες
Πάνε και τα τσικο να περάσουν στο Ροδοπακι. 0-0 ημιχρονο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών