ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 07 Φεβ 2021, 22:11

Arisvilla έγραψε:
07 Φεβ 2021, 22:08
Δεν παίζουν μπάλα μόνο τα μπατζετ. Τι να το κάνεις να έχεις ακριβά μπάτζετ και να μην έχεις εξάρι όπως ο παοκ, η πλάγια μπακ όπως η Αεκ. Και ο βάζελος δεν έχει πλάγια μπακ αλλά είναι βελτιωμένος μεσοεπιθετικά. Αντικειμενικά πάντως οι δυο δικέφαλοι έχουν κάποιους ακριβούς παίχτες αξίας αλλά καλύτερη ομάδα από εμάς δεν έχουν φέτος.
Εγώ λέω ότι ο Άρης είναι 51 και η ΑΕΚ 49.
Κι αυτό αντικατοπτρίζεται και στη βαθμολογία.

Μέχρι τώρα.
Να δούμε και τα πλευ οφ.

Μόνο μη δω να σας δίνει βαθμούς ο γαύρος τώρα που έχει σιγουρέψει τον τιτλο
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8028
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 07 Φεβ 2021, 22:12

Lestat έγραψε:
07 Φεβ 2021, 22:02

Εχουν απαξιωθει τα ροστερ απο την κακη οργανωση των ομαδων που οφειλεται - κατα ενα μερος - και στον κορωνοιο.
Δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο τα ροστερ των δυο δικεφαλων με του ΑΡΗ και του Παναθηναικου και αυτο εχει αποδειχτει ολα αυτα τα χρονια.
Μαλιστα η ΑΕΚ βελτιωθηκε φετος και μεσοεπιθετικα σε συγκριση με τα προηγουμενα χρονια.
Ενα-δυο λαθη στις επιλογες των μεσοαμυντικων θεσεων εγιναν που εχουν στοιχισε βαθμους σε παιχνιδια που δεν παιζει καλα.
Στα αντιστοιχα ασχημα παιχνιδια του ο ΠΑΟ εχει κερδισει, ενω θα επρεπε να εχει χασει ή στην καλυτερη περιπτωση να εχει φερει Χ.
Συγνώμη, αλλά το ρόστερ σου αμυντικά (εγώ λέω και στα χαφ) είναι από μέτριο ως κακό, δεν θα το έλεγα καλύτερο του Παναθηναϊκού. Στην επίθεση ήσουν καλύτερος, αλλά με τη φυγή του Λιβάγια αμφιβάλλω και γι'αυτό, ειδικά αν του βγει του Παναθηναϊκού ο εξτρέμ που πήρε.

Ο Παναθηναϊκός πληρώνει την άθλια αρχή επειδή έπαιζε ουσιαστικά χωρίς προπονητή. Ακόμα δε έχει θέμα φυσικής κατάστασης γιατί ουσιαστικά δεν έκανε καν προετοιμασία. Αν όμως συγκρίνεις παίκτες σε θέσεις δεν τον λες χειρότερο της Άεκ φέτος, κάτι που άλλωστε φάνηκε και στο μεταξύ τους.

Άβαταρ μέλους
Πάρταλος
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2018, 06:13

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρταλος » 07 Φεβ 2021, 22:13

Prepon έγραψε:
07 Φεβ 2021, 22:11


Μόνο μη δω να σας δίνει βαθμούς ο γαύρος τώρα που έχει σιγουρέψει τον τιτλο
Μέχρι στιγμής εσύ τους δίνεις βαθμούς.
- Άμμες ποκ΄ ήμες άλκιμοι νεανίαι.
- Άμμες δε γ΄ ειμέν, αι δε λης πείραν λάβε.
- Άμμες δε γ΄ εσσόμεθα πολλώ κάρρονες.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28084
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 07 Φεβ 2021, 22:17

Πάρταλος έγραψε:
07 Φεβ 2021, 22:13
Prepon έγραψε:
07 Φεβ 2021, 22:11


Μόνο μη δω να σας δίνει βαθμούς ο γαύρος τώρα που έχει σιγουρέψει τον τιτλο
Μέχρι στιγμής εσύ τους δίνεις βαθμούς.
Μηπως ηρθε η ωρα να πληρωθουμε κανα 8αρακι αποδοση ομως φετος;Λεω εγω τωρα
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 07 Φεβ 2021, 22:22

Ο Άρης ήταν η καλύτερη ομάδα στο ΟΑΚΑ από όσες πέρασαν.
Μπορούσε να πετύχει και πιο εμφατική νίκη με τις ευκαιρίες που είχε ή αν ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια σε κάποιες στιγμές.
Με αρκετούς έξοχους χειριστές της μπάλας που όμως μάρκαραν κιόλας αρκετά, με ευέλικτο επιθετικό και πολύ καλή ανασταλτική λειτουργία.
Που απαιτεί, γιατί να το κρύψει κανείς, προπονητική ικανότητα.


Η διαφορά της ΑΕΚ με την πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος αφορά πως σε τερματοφύλακα και τετράδα άμυνας υπολείπεται δραματικά.
Έτσι οι όποιες μεσοεπιθετικές αρετές δεν καλύπτονται.
Π.χ. με τον ΠΑΟΚ ό,τι και να λένε τα ΠΑΟΚια, η ΑΕΚ δεν κατάφερε να κερδίσει διότι έκανε δώρο τα δύο γκολ.
Τα οποία δεν θα έκανε ο Άρης.
Λάθη θα γίνουν στο ποδόσφαιρο αλλά μιλάμε για λάθη διαρκείας.
Το ίδιο έγινε και στο πρώτο γκολ του Παναθηναϊκού στο 1-2, το ίδιο και με τον Απόλλωνα κλπ.
Και ένα τέτοιο θέμα έχει περίπου και ο ΠΑΟΚ.
Έτσι αν και έχουν ακριβότερο προϋπολογισμό, πάσχουν αμυντικά και ο Άρης αλλά και ο Παναθηναϊκός πλησιάζουν και φυσικά ο Ολυμπιακός ξεφεύγει.
Arisvilla έγραψε:
07 Φεβ 2021, 22:08
Δεν παίζουν μπάλα μόνο τα μπατζετ. Τι να το κάνεις να έχεις ακριβά μπάτζετ και να μην έχεις εξάρι όπως ο παοκ, η πλάγια μπακ όπως η Αεκ. Και ο βάζελος δεν έχει πλάγια μπακ αλλά είναι βελτιωμένος μεσοεπιθετικά. Αντικειμενικά πάντως οι δυο δικέφαλοι έχουν κάποιους ακριβούς παίχτες αξίας αλλά καλύτερη ομάδα από εμάς δεν έχουν φέτος.
Η ΑΕΚ για έξοδα συμβολαίων άνευ εφορίας δίνει γύρω στα 9 εκατομμύρια ευρώ.
Ο Άρης νομίζω τα μισά και όπως κατάλαβα ο Παναθηναϊκός άνευ εφορία 6 εκατομμύρια ευρώ.
Κάτι έχει πάει στραβά και στον προγραμματισμό.
Τα δύο αριστερά μπακ της ΑΕΚ παίρνουν ο ένας 420 χιλιάδες ευρώ και ο άλλος 330 χιλιάδες ευρώ και είναι οι χειρότεροι της πρώτης εξάδας Μάλιστα ο Ινσούα είναι εκτός ομάδας.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Πάρταλος
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2018, 06:13

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρταλος » 07 Φεβ 2021, 22:23

GoBack έγραψε:
07 Φεβ 2021, 22:17

Μηπως ηρθε η ωρα να πληρωθουμε κανα 8αρακι αποδοση ομως φετος;Λεω εγω τωρα
Θα αναλύσουμε διεξοδικά τα γεγονότα όταν έρθει η ώρα.
- Άμμες ποκ΄ ήμες άλκιμοι νεανίαι.
- Άμμες δε γ΄ ειμέν, αι δε λης πείραν λάβε.
- Άμμες δε γ΄ εσσόμεθα πολλώ κάρρονες.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9247
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 07 Φεβ 2021, 22:48

Εγώ πάντως επειδή βλεπω οτι τα βαζέλια έχουν ψηλώσει απότομα και νομίζουν οτι θα βγούνε δεύτεροι τους υπενθυμίζω οτι ο Αστέρας ειναι στο μειον δυο από αυτούς και παίζει εντός με τη Λαμία και αυτοί με τον γάβρο. Βάσει προγράμματος (αλλά και φόρμας λεω εγώ) μόνο τον φίλο τους τον μπαογκ μπορούν να κυνηγήσουν θεωρητικά για να βγουν στην τετράδα. Υπάρχει βέβαια και το κύπελλο. Οπότε μόνο η δεύτερη ή η τρίτη θέση δίνει σίγουρα μια θέση στην Ευρώπη.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 07 Φεβ 2021, 22:49

Arisvilla έγραψε:
07 Φεβ 2021, 22:48
Εγώ πάντως επειδή βλεπω οτι τα βαζέλια έχουν ψηλώσει απότομα και νομίζουν οτι θα βγούνε δεύτεροι τους υπενθυμίζω οτι ο Αστέρας ειναι στο μειον δυο από αυτούς και παίζει εντός με τη Λαμία και αυτοί με τον γάβρο. Βάσει προγράμματος (αλλά και φόρμας λεω εγώ) μόνο τον φίλο τους τον μπαογκ μπορούν να κυνηγήσουν θεωρητικά για να βγουν στην τετράδα. Υπάρχει βέβαια και το κύπελλο. Οπότε μόνο η δεύτερη ή η τρίτη θέση δίνει σίγουρα μια θέση στην Ευρώπη.
Και εγώ νομίζω ο ΠΑΟ θα ξεφουσκώσει, δεν μπορεί να συνεχιστεί άλλο αυτό το πράγμα.

Πρόβλεψη,
ΟΣΦΠ, ΠΑΟΚ, ΆΡΗΣ , ΑΕΚ, ΠΑΟ
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 07 Φεβ 2021, 23:02

Πάρταλος έγραψε:
07 Φεβ 2021, 22:23
GoBack έγραψε:
07 Φεβ 2021, 22:17

Μηπως ηρθε η ωρα να πληρωθουμε κανα 8αρακι αποδοση ομως φετος;Λεω εγω τωρα
Θα αναλύσουμε διεξοδικά τα γεγονότα όταν έρθει η ώρα.
Ναι αδελφέ μου, Παρταλε, μην προτρεχεις.
Μπορεί να κάνεις κάποιο λάθος.

Όταν έρθει η ώρα θα μας κάνεις μια διεξοδική ανάλυση. Επιστημονική.
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8028
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 07 Φεβ 2021, 23:04

Arisvilla έγραψε:
07 Φεβ 2021, 22:48
Εγώ πάντως επειδή βλεπω οτι τα βαζέλια έχουν ψηλώσει απότομα και νομίζουν οτι θα βγούνε δεύτεροι τους υπενθυμίζω οτι ο Αστέρας ειναι στο μειον δυο από αυτούς και παίζει εντός με τη Λαμία και αυτοί με τον γάβρο. Βάσει προγράμματος (αλλά και φόρμας λεω εγώ) μόνο τον φίλο τους τον μπαογκ μπορούν να κυνηγήσουν θεωρητικά για να βγουν στην τετράδα. Υπάρχει βέβαια και το κύπελλο. Οπότε μόνο η δεύτερη ή η τρίτη θέση δίνει σίγουρα μια θέση στην Ευρώπη.
Βάσει της εικόνας των ομάδων, κυρίως την Άεκ κυνηγάει ο Παναθηναϊκός.
Αλλά με τόσα ντέρμπι που θα παίξουν και οι τέσσερις ομάδες μεταξύ τους, όλα μπορεί να συμβούν. Και ο Αστέρας είναι στο παιχνίδι, έχει αρκετά καλή ομάδα, αλλά δεν απειλεί μόνο τον Παναθηναϊκό, τέσσερις πόντους πίσω είναι από Άεκ και Πάοκ και νομίζω ότι έχει και ευνοϊκό πρόγραμμα.

Άβαταρ μέλους
Πάρταλος
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2018, 06:13

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρταλος » 07 Φεβ 2021, 23:07

Prepon έγραψε:
07 Φεβ 2021, 23:02

Ναι αδελφέ μου, Παρταλε, μην προτρεχεις.
Μπορεί να κάνεις κάποιο λάθος.

Όταν έρθει η ώρα θα μας κάνεις μια διεξοδική ανάλυση. Επιστημονική.
Θα το ήθελα πάρα πολύ αυτό, περιμένω πρόσκληση για την επόμενη μασαμπούκα.
- Άμμες ποκ΄ ήμες άλκιμοι νεανίαι.
- Άμμες δε γ΄ ειμέν, αι δε λης πείραν λάβε.
- Άμμες δε γ΄ εσσόμεθα πολλώ κάρρονες.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9247
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 07 Φεβ 2021, 23:14

kameron έγραψε:
07 Φεβ 2021, 23:04
Arisvilla έγραψε:
07 Φεβ 2021, 22:48
Εγώ πάντως επειδή βλεπω οτι τα βαζέλια έχουν ψηλώσει απότομα και νομίζουν οτι θα βγούνε δεύτεροι τους υπενθυμίζω οτι ο Αστέρας ειναι στο μειον δυο από αυτούς και παίζει εντός με τη Λαμία και αυτοί με τον γάβρο. Βάσει προγράμματος (αλλά και φόρμας λεω εγώ) μόνο τον φίλο τους τον μπαογκ μπορούν να κυνηγήσουν θεωρητικά για να βγουν στην τετράδα. Υπάρχει βέβαια και το κύπελλο. Οπότε μόνο η δεύτερη ή η τρίτη θέση δίνει σίγουρα μια θέση στην Ευρώπη.
Βάσει της εικόνας των ομάδων, κυρίως την Άεκ κυνηγάει ο Παναθηναϊκός.
Αλλά με τόσα ντέρμπι που θα παίξουν και οι τέσσερις ομάδες μεταξύ τους, όλα μπορεί να συμβούν. Και ο Αστέρας είναι στο παιχνίδι, έχει αρκετά καλή ομάδα, αλλά δεν απειλεί μόνο τον Παναθηναϊκό, τέσσερις πόντους πίσω είναι από Άεκ και Πάοκ και νομίζω ότι έχει και ευνοϊκό πρόγραμμα.
H Αεκ έχει σχετικά εύκολο πρόγραμμα. Εσεις και ο παοκ έχετε με διαφορά το δυσκολότερο. Ο Αστέρας και αυτός έχει 2 ντέρμπι με ΑΕΚ και παοκ. Η πρόβλεψη μου για το τέλος του πρωταθλήματος είναι: ΑΡΗΣ 51-53 βαθμοί, ΑΕΚ 50-51, ΠΑΟΚ 48-50 και εσείς γύρω στους 45 με 46. Ο Αστέρας κοντά εκει. Θεωρητικά στα πλει οφ όλα γίνονται, ρυθμιστής θα είναι και ο γάβρος αλλά και η Τρίπολη.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 07 Φεβ 2021, 23:15

Prepon έγραψε:
07 Φεβ 2021, 22:11
Arisvilla έγραψε:
07 Φεβ 2021, 22:08
Δεν παίζουν μπάλα μόνο τα μπατζετ. Τι να το κάνεις να έχεις ακριβά μπάτζετ και να μην έχεις εξάρι όπως ο παοκ, η πλάγια μπακ όπως η Αεκ. Και ο βάζελος δεν έχει πλάγια μπακ αλλά είναι βελτιωμένος μεσοεπιθετικά. Αντικειμενικά πάντως οι δυο δικέφαλοι έχουν κάποιους ακριβούς παίχτες αξίας αλλά καλύτερη ομάδα από εμάς δεν έχουν φέτος.
Εγώ λέω ότι ο Άρης είναι 51 και η ΑΕΚ 49.
Κι αυτό αντικατοπτρίζεται και στη βαθμολογία.

Μέχρι τώρα.
Να δούμε και τα πλευ οφ.

Μόνο μη δω να σας δίνει βαθμούς ο γαύρος τώρα που έχει σιγουρέψει τον τιτλο
οπως τα λεει ο Αρης Βιλλα Ριτζ :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 07 Φεβ 2021, 23:16

Arisvilla έγραψε:
07 Φεβ 2021, 23:14
Θεωρητικά στα πλει οφ όλα γίνονται, ρυθμιστής θα είναι και ο γάβρος
μεγάλη ατυχία για τον ασανσεΡούλη αυτό
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8028
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: ΑΕΚ-ΑΡΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ 7/2/21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 07 Φεβ 2021, 23:16

Arisvilla έγραψε:
07 Φεβ 2021, 23:14

H Αεκ έχει σχετικά εύκολο πρόγραμμα. Εσεις και ο παοκ έχετε με διαφορά το δυσκολότερο. Ο Αστέρας και αυτός έχει 2 ντέρμπι με ΑΕΚ και παοκ. Η πρόβλεψη μου για το τέλος του πρωταθλήματος είναι: ΑΡΗΣ 51-53 βαθμοί, ΑΕΚ 50-51, ΠΑΟΚ 48-50 και εσείς γύρω στους 45 με 46. Ο Αστέρας κοντά εκει. Θεωρητικά στα πλει οφ όλα γίνονται, ρυθμιστής θα είναι και ο γάβρος αλλά και η Τρίπολη.
Για τη βαθμολογία μετά τα π.ο. μιλάμε, με τόσα ντέρμπι όλα γίνονται.
Και ο Αστέρας είναι γερά στο κόλπο, έχει ίσως το καλύτερο πρόγραμμα. Σε 2 και 3 αγωνιστικές παίζει με Άεκ και Πάοκ μέσα, είναι χαμένος από χέρι ακόμα και στο ΟΑΚΑ; Καθόλου σίγουρο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών