Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Nero

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 08 Νοέμ 2019, 09:51

Tarkovsky έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 09:40
Αρσέν Βενγκέρ έγραψε:Είμαι απλά ένας οπαδός της Άρσεναλ, όταν δεν κερδίζουν δεν είμαι ευτυχισμένος, όταν κερδίζουν είμαι πολύ ευτυχισμένος.

https://metro.co.uk/2019/11/06/arsene-w ... -11054575/
ε ρε γαμήσι και αποκεφαλισμός που σου χρειάζεται σένα


ή ανάποδα
Ας τον αυτόν, ο,τι ζημιά έκανα έκανε. Το ζήτημα τώρα είναι να φύγει όσο γίνεται πιο γρήγορα ο απατεώνας που είναι τώρα στον πάγκο και σαμποτάρει την ομάδα. Αν αργήσουμε 1-2 ματς ακόμα, σώζεται δε σώζεται η χρονιά

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8274
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 08 Νοέμ 2019, 10:02

το board του έχει δώσει διορία μέχρι τέλη του μηνός, δηλαδή άλλα 4 ματς

στο προχτεσινό τα σκάτωσε: ολόκληρο ματς μόλις 6 μπαλιές εντός της αντίπαλης περιοχής, οι 5 από στημένα
Εικόνα
https://metro.co.uk/2019/11/07/stat-sum ... -11055424/

πάντως για το Σάββατο στο Λέστερ έχω δυνατό φίλινγκ



Περί Βενγκέρ: όχι φίλε, αυτό το χάλι είναι αποκλειστικό δημιούργημα της αδερφάρας. Απλώς ο Έμερι είναι ελάχιστος ως προσωπικότητα για να βελτιώσει το παραμικρό.
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Nero

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 08 Νοέμ 2019, 10:12

Tarkovsky έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 10:02
το board του έχει δώσει διορία μέχρι τέλη του μηνός, δηλαδή άλλα 4 ματς

στο προχτεσινό τα σκάτωσε: ολόκληρο ματς μόλις 6 μπαλιές εντός της αντίπαλης περιοχής, οι 5 από στημένα
Εικόνα
https://metro.co.uk/2019/11/07/stat-sum ... -11055424/

πάντως για το Σάββατο στο Λέστερ έχω δυνατό φίλινγκ



Περί Βενγκέρ: όχι φίλε, αυτό το χάλι είναι αποκλειστικό δημιούργημα της αδερφάρας. Απλώς ο Έμερι είναι ελάχιστος ως προσωπικότητα για να βελτιώσει το παραμικρό.
Μέχρι προχτές θα σου έλεγα ναι, ο Ισπανός είναι απλά ανίκανος. Πλέον μου φαίνεται ότι κυνηγάει απλά την αποζημίωση και χαντακώνει την ομάδα εσκεμμένα. Οι επιλογές που κάνει τελευταία δεν δείχνουν απλά ανίκανο προπονητή αλλά κάτι παραπάνω. Αν δεν το κάνει επίτηδες, είναι απλά τρελός

Nero

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 10 Νοέμ 2019, 01:18

ελπίζω όταν ξυπνήσω, να έχει απολυθεί ο δράκουλας

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8274
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 10 Νοέμ 2019, 01:34

Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 01:18
ελπίζω όταν ξυπνήσω, να έχει απολυθεί ο δράκουλας
κάτι διάβασα για Λουίς Ενρίκε

δεν ξέρω προπονητικά, αλλά από άποψη κώμης αξίζει να δοκιμαστεί κι ένας καράφλας - εκείνοι με τις πλούσιες μαλλούρες δεν μας πάνε
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8274
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 10 Νοέμ 2019, 01:53

για του λόγου το αληθές

Χέρμπερτ Τσάπμαν
Εικόνα
2 πρωταθλήματα, 1 κύπελλο
ξεστράβωσε την ποδοσφαιρική υφήλιο με την εισαγωγή του W-M (3-4-3 με σημερινούς όρους) και τη ανακάλυψη της θέσης του σέντερ μπακ

Μπέρτι Μι
Εικόνα
νταμπλ (μόλις 2ο μετά 70+ χρόνια στην Αγγλία), κύπελλο Διεθνών Εκθέσεων

Τζορτζ Γκρέιαμ
Εικόνα
2 πρωταθλήματα, 1 κύπελλο, 1 κύπελλο Κυπελλούχων
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Nero

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 10 Νοέμ 2019, 02:02

Δεν παίζει να έχω ξαναδει χειρότερο προπονητή στη ζωή μου πάντως. Ο τύπος προπονεί φεράρι και την τρέχει σαν να είναι vintage σκαραβαίος που φοβάται να βγάλει στον δρόμο μην του πάθει τίποτα. Παίζει με υποβιβασμένες ομάδες και μου πάει με 5 στην άμυνα και σχέδιο να κρατήσει το μηδέν. Χάνουμε με ένα γκολ και λέει ότι παίξαμε καλά γιατί δε φάγαμε πολλά και άλλα τέτοια απίθανα. Αν ήταν σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα, θα έκλαιγα :lol:

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 10 Νοέμ 2019, 02:05

Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 02:02
Δεν παίζει να έχω ξαναδει χειρότερο προπονητή στη ζωή μου πάντως. Ο τύπος προπονεί φεράρι και την τρέχει σαν να είναι vintage σκαραβαίος που φοβάται να βγάλει στον δρόμο μην του πάθει τίποτα. Παίζει με υποβιβασμένες ομάδες και μου πάει με 5 στην άμυνα και σχέδιο να κρατήσει το μηδέν. Χάνουμε με ένα γκολ και λέει ότι παίξαμε καλά γιατί δε φάγαμε πολλά και άλλα τέτοια απίθανα. Αν ήταν σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα, θα έκλαιγα :lol:
σημερα επρεπε να παιξεις 5-3-2 και επαιξες ρομβο (και χωρις να ξερει να τον παιζει) :102:

προσλαμβανεις εθνι,απογειωνεσαι,απλη η λυση :smt047

υ.γ. ε οχι και φερραρι

στην καλυτερη honda με ανταλλακτικα ferrari
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eθνικοκοινωνιστης την 10 Νοέμ 2019, 02:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 10 Νοέμ 2019, 02:06

Tarkovsky έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 01:34
Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 01:18
ελπίζω όταν ξυπνήσω, να έχει απολυθεί ο δράκουλας
κάτι διάβασα για Λουίς Ενρίκε

δεν ξέρω προπονητικά, αλλά από άποψη κώμης αξίζει να δοκιμαστεί κι ένας καράφλας - εκείνοι με τις πλούσιες μαλλούρες δεν μας πάνε
ΑΛΕΓΚΡΙ :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8274
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 10 Νοέμ 2019, 02:19

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 02:06
Tarkovsky έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 01:34
Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 01:18
ελπίζω όταν ξυπνήσω, να έχει απολυθεί ο δράκουλας
κάτι διάβασα για Λουίς Ενρίκε

δεν ξέρω προπονητικά, αλλά από άποψη κώμης αξίζει να δοκιμαστεί κι ένας καράφλας - εκείνοι με τις πλούσιες μαλλούρες δεν μας πάνε
ΑΛΕΓΚΡΙ :g030:
κι αυτός έχει ακουστεί, αλλά άσε δεν σου κάνει, παίζει στρωτό ποδόσφαιρο με 4 πίσω
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 10 Νοέμ 2019, 02:22

απλα ο αλεγκρι παιζει απο τους υπαρχοντες προπονητες καλυτερα τον ρομβο και το 5-3-2 (πλην εθνι φυσικα)
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23275
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Νοέμ 2019, 02:36

Το παράχεσε ολίγον τι ο νέρωνας με την φεραροπαρομοίωση, οπως και ο δάσκαλος με την χιουντάι. Ουτε το ενα ακρο ούτε το άλλο ειναι η αρσεναλ, ειναι μια αξιοπρεπής ομαδα ομως, με τις κοιλιές της, τα πανω της και τα κατω της. Ο Γιουνανιστανάι πως λεγεται δεν ξερω γενικα τι ρολο βαραει φέτος ως προπονητης,δεν πολυπαρακολουθω και πρέμιερ, αλλα οσες φορες εχει τυχει να δω αρσεναλ λάιβ, βλεπω οτι παιζει με περιεργα συστηματα, την κατεβάζει φοβικά την ομαδα, παιζει κατι σαν ταμπούρι που ακριβώς ταμπούρι δεν το λες, και δεν του βγαινει κιόλας.
Προσωπικα παντως τη γκέλα στο γιουρόπα με τους Πορτογάλους εγώ την περίμενα. Σήμερα και πάλι την περιμενα, μια και μιλάμε για Λεστερ, μια απ' τις τοπ φορμαρισμένες ομάδες της πρέμιερ και σε άψογο φεγγάρι, αλλα περίμενα τουλάχιστον να κάτσει και το αμφίσκορο. Το οτι δεν καταφερε να σκοράρει η Αρσεναλ (ακομα κι αν εχανε) δεν το περιμενα. Γιατι μεσοεπιθετικά δεν ειναι κι άσχημη.

Οι φετινές εκπλήξεις της πρέμιερ παντως, ειναι σιγουρα η Λέστερ, και ακολουθουν κατα πολυ μετά Μπόρνμουθ και Σέφιλντ. H Γουλβς καποτε ηταν δυνατή εκπληξη, τώρα ειναι αναλογα τη φάση. Με αναλαμπές λειτουργεί. Ή του ύψους ή του βάθους. Γενικά απ'τα πιο ενδιαφέροντα πρωταθλήματα η πρέμιερ παντως, μετά την σέριε Α φυσικά. Λα λίγκα κατα ενα περίεργο λόγο δεν μου βγάζει κανενα ενδιαφέρον πια, παροτι εχει κι αυτή τις εκπληξούλες της φέτος.

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8274
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 10 Νοέμ 2019, 02:52

vantono έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 02:36
Το παράχεσε ολίγον τι ο νέρωνας με την φεραροπαρομοίωση, οπως και ο δάσκαλος με την χιουντάι. Ουτε το ενα ακρο ούτε το άλλο ειναι η αρσεναλ, ειναι μια αξιοπρεπής ομαδα ομως, με τις κοιλιές της, τα πανω της και τα κατω της. Ο Γιουνανιστανάι πως λεγεται δεν ξερω γενικα τι ρολο βαραει φέτος ως προπονητης,δεν πολυπαρακολουθω και πρέμιερ, αλλα οσες φορες εχει τυχει να δω αρσεναλ λάιβ, βλεπω οτι παιζει με περιεργα συστηματα, την κατεβάζει φοβικά την ομαδα, παιζει κατι σαν ταμπούρι που ακριβώς ταμπούρι δεν το λες, και δεν του βγαινει κιόλας.
παράλληλο ποδόσφαιρο μεταξύ Σωκράτη και Λουίζ στο δικό του τρίτο παίζει, πασούλες για κανά 2λεπτο μέχρι να κατέβει ο Γκεντουζί να πάρει μπάλα με φάτσα στο δικό του τέρμα

ή μέχρι να την κλέψουν οι αντίπαλοι που είναι και το συνηθέστερο


δες το γράφημα εδώ: Tarkovsky @ Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8274
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 11 Νοέμ 2019, 01:19

τέλος, δεν έρχεται ο μαλάκας ο Ενρίκε


ή μήπως δεν έρχεται ακριβώς επειδή δεν είναι μαλάκας και δεν θέλει να μπλέξει με τους σφουγγοκωλάριους ΔΥ του Βενγκέρ;
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 11 Νοέμ 2019, 01:50

Tarkovsky έγραψε:
11 Νοέμ 2019, 01:19
τέλος, δεν έρχεται ο μαλάκας ο Ενρίκε


ή μήπως δεν έρχεται ακριβώς επειδή δεν είναι μαλάκας και δεν θέλει να μπλέξει με τους σφουγγοκωλάριους ΔΥ του Βενγκέρ;
με ενρικε θα σε ξεπερνουσε και η σεφιλντ ΜΟΝΟ αλεγκρι

ο βενγκερ ακουγεται για επιστροφη σε αλλη ομαδα
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών