Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28038
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 04 Δεκ 2018, 17:45

Δεν ειμαι ρατσιστης αλλα...ελληνοκυπριος ταριφας; :smt005:
Τραγική εντύπωση έχει προκαλέσει η κίνηση οπαδού της Τότεναμ να πετάξει μπανανόφλουδα στον Πιέρ Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ στη διάρκεια του ντέρμπι με την Άρσεναλ. Οι Αρχές έψαξαν και βρήκαν ποιος είναι αυτός που προχώρησε σε τέτοια κίνηση και τιμωρήθηκε με δια βίου απαγόρευση εισόδου στα γήπεδα. Μάλιστα, ο οπαδός ειναι Ελληνοκύπριος! Πρόκειται για τον Αβέρωφ Παντελή, έναν 57χρονο Ελληνοκύπριο, πατέρα τριών παιδιών, που ζει στο Νόριτς και εργάζεται ως ταξιτζής. Ο ίδιος βέβαια με δηλώσεις του δείχνει μεταμέλεια, τονίζει πως δεν είχε ρατσιστικά κίνητρα και δίνει ιερό όρκο. «Δεν είμαι ρατσιστής. Είναι Ελληνοκύπριος και 100% δεν είμαι ρατσιστής. Έχω μαύρους φίλους όλη μου τη ζωή. Ορκίζομαι στη ζωή των παιδιών μου. Ζητώ συγγνώμη αν προσέβαλα κάποιον. Έκανα μια ανοησία, αλλά δεν ήθελα να προσβάλω κανέναν. Ο παίκτης της Άρσεναλ ήρθε και πανηγύρισε μπροστά στην κερκίδα μας και εγώ, χωρίς να σκεφτώ, πήρα μια μπανανόφλουδα από κάτω και την πέταξε. Όχι στους παίκτες, αλλά στην άκρη του αγωνιστικού χώρου. Πάντως δεν θέλω να δικαιολογήσω την πράξη μου, για την οποία έχω μετανιώσει. Δεν έχω ιστορικό συλλήψεων και ποτέ μου δεν είχα προβλήματα με το νόμο», ανέφερε ο ίδιος.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Nero

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 05 Δεκ 2018, 22:44

έχει δώσει εντολή για ξύλο η πορτογαλέζικη σουπιά :roll:

Nero

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 05 Δεκ 2018, 23:08

Κρίμα να βλέπεις Μαντσεστερ να παίζει σαν την Μπέρνλιια να κλέψει αποτέλεσμα...κατάντια

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 07 Δεκ 2018, 01:23

Το πρόβλημα της Άρσεναλ κατά την τελευταία 6ετία του Αλσατού δεν ήταν τόσο οι κουλές απώλειες με τους μικρομεσαίους, όσο η αδυναμία να κερδίσει τους 5 ανταγωνιστές και άρα να αποκομίσει διπλό βαθμολογικό όφελος.

Στα 10 ντέρμπι της σεζόν, δεν έκανε ποτέ πάνω από 2 νίκες (πλην του 2014 που είχε 3, ενώ πέρσι πήρε μόνο την Τότεναμ εντός) με ένα συνολικό ρεκόρ 12-22-26.(*) Στους πιθανούς 30 πόντους έχανε από 18 έως 24, όταν ο πρωταθλητής έβγαινε με συνολικές απώλειες το πολύ 28 σε 38 ματς (εξαίρεση η Λέστερ με 33).

Πάντως, και την Κυριακή και χτες μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια για να πάρουν τη νίκη από την αρχή, δλδ αυτό που έγραψε ο Nero. Δείχνει ότι ο Έμερι αρχίζει να γυρνάει τη loser νοοτροπία στους αγώνες must win, ίδωμεν...


(*) και το μεγάλο γαμώτο είναι ότι κατά το ίδιο διάστημα και με τους ίδιους αντιπάλους, είχε στα 3 κύπελλα 10 νίκες και μόλις 2 ήττες...
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7495
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 07 Δεκ 2018, 02:03

καλα και φετος μεχρι στιγμης μονο το εντος με την Τοτεναμ εχει παρει
αν και οι 2 ηττες ητανε πολυ νωρις

Άβαταρ μέλους
Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης
Δημοσιεύσεις: 918
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 18:20
Phorum.gr user: Stavros ΚΟΣΜΆ Πετρης
Τοποθεσία: σ' αυτή τη χώρα που ζεις / όλοι βρίζουν την τάξη

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης » 07 Δεκ 2018, 02:14

Tarkovsky έγραψε:
07 Δεκ 2018, 01:23
Το πρόβλημα της Άρσεναλ κατά την τελευταία 6ετία του Αλσατού δεν ήταν τόσο οι κουλές απώλειες με τους μικρομεσαίους, όσο η αδυναμία να κερδίσει τους 5 ανταγωνιστές και άρα να αποκομίσει διπλό βαθμολογικό όφελος.

Στα 10 ντέρμπι της σεζόν, δεν έκανε ποτέ πάνω από 2 νίκες (πλην του 2014 που είχε 3, ενώ πέρσι πήρε μόνο την Τότεναμ εντός) με ένα συνολικό ρεκόρ 12-22-26.(*) Στους πιθανούς 30 πόντους έχανε από 18 έως 24, όταν ο πρωταθλητής έβγαινε με συνολικές απώλειες το πολύ 28 σε 38 ματς (εξαίρεση η Λέστερ με 33).

Πάντως, και την Κυριακή και χτες μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια για να πάρουν τη νίκη από την αρχή, δλδ αυτό που έγραψε ο Nero. Δείχνει ότι ο Έμερι αρχίζει να γυρνάει τη loser νοοτροπία στους αγώνες must win, ίδωμεν...


(*) και το μεγάλο γαμώτο είναι ότι κατά το ίδιο διάστημα και με τους ίδιους αντιπάλους, είχε στα 3 κύπελλα 10 νίκες και μόλις 2 ήττες...

στην Ευρώπη πόσες φορές συναντήθηκε με βρεταννικό big four; εγώ δεν έχω ξεπεράσει ακόμα τον αποκλεισμό από την Chelsea του Ρανιέρι το 2004

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7495
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 07 Δεκ 2018, 11:35

σιγουρα με Μαν Γ οταν πηγε τελικο Ρωμη

και Ευρωπη ειχε 6-7 σερι αποκλεισμους στους 16 ο Βενγκερ μετα το 10

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14837
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 07 Δεκ 2018, 14:44

Nero, για πες, τι έχουμε εδώ:

https://www.thesun.co.uk/sport/7919695/ ... uzi-party/
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Nero

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 07 Δεκ 2018, 14:48

Δε μ'αρέσουν οι θεωρίες συνωμοσίας αλλά εν μπορώ να θεωρήσω τυχαίο το γεγονός ότι πάνω που πιάσαμε 20 αγώνες χωρίς ήττα ο Μερντοχ θυμήθηκε να βγάλει στη φόρα ένα πάρτι με βίζιτες απο τον περασμένο Αύγουστο :roll:

Nero

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 08 Δεκ 2018, 18:05

δεν πάμε καλά....αυτό το πράγμα το έδωσε οφσαιντ :smt005::011:



GoBack και μετά μου κλαίτε για τους διαιτητές στη λίγδα...

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28038
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 08 Δεκ 2018, 18:08

Αψογος ο εποπτης,μη γαυριζεις ειναι οφσαιντ
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.


Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17544
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 08 Δεκ 2018, 21:45

Αρκούσε να έρθει Ουρουγουανός βασικός στην ενδεκάδα, για να αποκτήσει μέταλλο ως κι η Άρσεναλ.

Nero

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 08 Δεκ 2018, 22:24

Maspoli έγραψε:
08 Δεκ 2018, 21:45
Αρκούσε να έρθει Ουρουγουανός βασικός στην ενδεκάδα, για να αποκτήσει μέταλλο ως κι η Άρσεναλ.
Δεν είναι τυπικός Ουρουγουανός ο θεούλης. 1,5 μέτρο καντέ με τεχνική κατάρτιση δεκαριού που παστελώνει και γκολ. Σε εργαστήριο το φτιάξανε το καμάρι μας

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17544
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Arsenal fc-η πορεία προς την κούπα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 08 Δεκ 2018, 22:37

Nero έγραψε:
08 Δεκ 2018, 22:24
Maspoli έγραψε:
08 Δεκ 2018, 21:45
Αρκούσε να έρθει Ουρουγουανός βασικός στην ενδεκάδα, για να αποκτήσει μέταλλο ως κι η Άρσεναλ.
Δεν είναι τυπικός Ουρουγουανός ο θεούλης. 1,5 μέτρο καντέ με τεχνική κατάρτιση δεκαριού που παστελώνει και γκολ. Σε εργαστήριο το φτιάξανε το καμάρι μας
:smt018
Tυπικότατος είναι σε όλα εκτός του ύψους όπου όμως δεν είναι και ο μοναδικός κοντός. Ο Walter Gargano πχ αμυντικος χαφ ήταν κι αυτός (σίγουρα όχι τοπ των τοπ όπως ο Λουκάς), καλή καριέρα έκανε

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών