Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25903
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Ιούλ 2018, 23:01

Gm54 έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 22:58
Αγις έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 22:54

Δλδ ;
Τα κορίτσια δεν βρέθηκαν σε κατάσταση ανασφάλειας κ φοβίας ;Δεν ανταγωνιζονται λυσαλέα ; Δεν έγινε δυσκολότατη η εξασφάλιση σταθερότητας - εξασφάλισης κ πρόσβασης σε οικονομικούς πόρους ;


φυσικα και ναι
Τότενες γιατί διαφώνησες εντόνως ; :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70006
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιούλ 2018, 23:04

Παίδες, να ρωτήσω κάτι γιατί έχω χάσει επεισόδια. Υπήρξαν καταγγελίες από τα κορίτσια στα οποία εστίαζαν οι κάμερες ή το θέμα προέκυψε από κάποιον θεσμικό παρατηρητή;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Gm54
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2018, 15:17

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gm54 » 14 Ιούλ 2018, 23:06

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:04
Παίδες, να ρωτήσω κάτι γιατί έχω χάσει επεισόδια. Υπήρξαν καταγγελίες από τα κορίτσια στα οποία εστίαζαν οι κάμερες ή το θέμα προέκυψε από κάποιον θεσμικό παρατηρητή;

οχι
το εχω γραψει 100 φορες

να το θθεσω απλα και παραστατικα
Gm54 έγραψε:
12 Ιούλ 2018, 16:20
Εικόνα



Εικόνα



η δευτερη εικονιζομενη ειναι αυτη που δυσανασχετει με το γεγονος οτι η πρωτη προβαλεται για την ομορφια της
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gm54 την 14 Ιούλ 2018, 23:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ηράκλειτος
Δημοσιεύσεις: 1349
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:35
Τοποθεσία: Kavala City

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ηράκλειτος » 14 Ιούλ 2018, 23:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:04
Παίδες, να ρωτήσω κάτι γιατί έχω χάσει επεισόδια. Υπήρξαν καταγγελίες από τα κορίτσια στα οποία εστίαζαν οι κάμερες ή το θέμα προέκυψε από κάποιον θεσμικό παρατηρητή;
Το 2ο.
God.exe is missing. Universe will restart.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Ιούλ 2018, 23:08

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 22:56
Naida έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 22:50
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 22:42


Νομίζω ότι στο πακετάκι που αναφέρεις το θέμα δεν είναι ο επηρεασμός των συναδέλφων αλλά του διευθυντή.

Με το δικό σου σκεπτικό, έχει κι αυτός δικαίωμα έκφρασης και φυσικά αποτίμησης της υπεραξίας όπως γουστάρει, έτσι δεν είναι;

Ή όχι;
Δεν αναφέρομαι σε πουτανάκια. Λυπάμαι αν σου χαλάω το αφήγημα.
Μα ούτε κι εγώ αναφέρομαι σε πουτανάκια.

Στο συγκεκριμένο απόσπασμα αναφέρομαι.
Από τη στιγμή που δεν υπάρχει dress code μπορεί ο οποιοσδήποτε να ντυθεί όπως κρίνει ότι του αρμόζει. Αν εγώ θέλω να βάζω κοκκινάδια και ντεκολτε ωε τον αφαλό και να δείχνω σαν ξαναμμένη πορνοσταρ το έχω το δικαίωμα αν μ' εκφράζει.Το αν θα καβλώσει ο χ,ψ συνάδελφος είναι δικό του θέμα να το διαχειριστεί. Το ίδιο ισχύει και σ' ένα μπαράκι, στο δρόμο, στο σούπερ μάρκετ κτλ. Δεν νομίζω ότι θα πρέπει να υπολογίζουμε αν θα ερεθιστεί κάποιος για να ντυνόμαστε ανάλογα. Αλλά αυτό το δικαίωμα πάνω μας το έχουμε μόνο εμείς.
Και ποιος σου είπε κοριτσάρα ότι ο διευθυντής που ονειρεύεσαι ότι θα σαγηνεύσει η όποιαδήποτε θα ντυθεί όπως της γουστάρει, δεν είναι διευθύντρια άρα κανένα όφελος δεν έχει να ευνοηθεί φορώντας το ξώβυζο ή ότι δεν είναι η ίδια διευθύντρια; αλλά κάπως πρέπει να είσαστε αρεστές στους άντρες ε; :wink
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25903
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Ιούλ 2018, 23:10

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:04
Παίδες, να ρωτήσω κάτι γιατί έχω χάσει επεισόδια. Υπήρξαν καταγγελίες από τα κορίτσια στα οποία εστίαζαν οι κάμερες ή το θέμα προέκυψε από κάποιον θεσμικό παρατηρητή;
Ενα φαινόμενο απελπισιας κ δυστυχίας που διογκωνεται είναι - σηριαλ με πολλά επεισοδια και ατελειωτες σαιζόν.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70006
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιούλ 2018, 23:11

Gm54 έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:06
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:04
Παίδες, να ρωτήσω κάτι γιατί έχω χάσει επεισόδια. Υπήρξαν καταγγελίες από τα κορίτσια στα οποία εστίαζαν οι κάμερες ή το θέμα προέκυψε από κάποιον θεσμικό παρατηρητή;
οχι
το εχω γραψει 100 φορες
Αν όντως ισχύει αυτό που γράφεις, είναι μια ακόμη βλακώδης έως κωμική υπερβολή.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Gm54
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2018, 15:17

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gm54 » 14 Ιούλ 2018, 23:15

Αγις έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:01

Τότενες γιατί διαφώνησες εντόνως ; :003:
διαφωνω επι της αρχης

η καθημερινοτητα για τον αντρα,που ξερει να κινηθει,ειναι ενα ονειρο,οσων αφορα τις σχεσεις
δεν εχουμε δικαιωμα στην θλιψη και τη στεναχωρια
ουτε καν στα παραπονα

το συστημα ειναι βεβαια εναντιον μας
η Φυση ομως ειναι με το μερος μας

Gm54
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2018, 15:17

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gm54 » 14 Ιούλ 2018, 23:16

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:11

Αν όντως ισχύει αυτό που γράφεις, είναι μια ακόμη βλακώδης έως κωμική υπερβολή.

γιατι το λες αυτο;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70006
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιούλ 2018, 23:20

Naida έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:08
Και ποιος σου είπε κοριτσάρα ότι ο διευθυντής που ονειρεύεσαι ότι θα σαγηνεύσει η όποιαδήποτε θα ντυθεί όπως της γουστάρει, δεν είναι διευθύντρια άρα κανένα όφελος δεν έχει να ευνοηθεί φορώντας το ξώβυζο ή ότι δεν είναι η ίδια διευθύντρια; αλλά κάπως πρέπει να είσαστε αρεστές στους άντρες ε; :wink
Άσε μας βρε Νάιδα. Πολλές ταινίες βλέπεις.
Έχω γνωρίσει αρκετούς διευθυντές και διευθύντριες για να έχω σαφέστερη γνώση για το θέμα.
Αναφορικά δε με τους άντρες, έχοντας επαρκή και πολυετή εμπειρία σε αμιγώς ανδρικούς χώρους, έχω να πω αυτό. Αν τους προσεγγίσεις ως επαγγελματίας και όχι ως χαζογκόμενα, στο 90% των περιπτώσεων δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70006
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιούλ 2018, 23:28

Gm54 έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:16
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:11

Αν όντως ισχύει αυτό που γράφεις, είναι μια ακόμη βλακώδης έως κωμική υπερβολή.

γιατι το λες αυτο;
Το λέω αυτό γιατί όσοι πηγαίνουν στο γήπεδο ή παρακολουθούν τα παιχνίδια από την τηλεόραση, ενδιαφέρονται κυρίως για το παιχνίδι και δεν στήνονται περιμένοντας πότε θα δείξει η κάμερα κάποια όμορφη κοπελιά (που στην τελική είναι και μία ευχάριστη νότα στο όλο σκηνικό). Αν ήθελαν να βλέπουν κωλαράκια και μπουτάκια, αρκεί να άνοιγαν το κινητό.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Ιούλ 2018, 23:30

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:20
Naida έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:08
Και ποιος σου είπε κοριτσάρα ότι ο διευθυντής που ονειρεύεσαι ότι θα σαγηνεύσει η όποιαδήποτε θα ντυθεί όπως της γουστάρει, δεν είναι διευθύντρια άρα κανένα όφελος δεν έχει να ευνοηθεί φορώντας το ξώβυζο ή ότι δεν είναι η ίδια διευθύντρια; αλλά κάπως πρέπει να είσαστε αρεστές στους άντρες ε; :wink
Άσε μας βρε Νάιδα. Πολλές ταινίες βλέπεις.
Έχω γνωρίσει αρκετούς διευθυντές και διευθύντριες για να έχω σαφέστερη γνώση για το θέμα.
Αναφορικά δε με τους άντρες, έχοντας επαρκή και πολυετή εμπειρία σε αμιγώς ανδρικούς χώρους, έχω να πω αυτό. Αν τους προσεγγίσεις ως επαγγελματίας και όχι ως χαζογκόμενα, στο 90% των περιπτώσεων δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

Καλά καλά εκτός από το κυριλέ εργασιακό σου παρελθόν ξεκόλα από την εποχή Άκης- Βίκη που μου προεξοφλείς πως στο γραφείο, κατάστημα, καφετέρια,τράπεζα κτλ που θα φορέσει η άλλη ντεκολτέ ή μίνι ο διευθυντής είναι άντρας και θα το κάνει για να " ανέβει" στα μάτια του διευθυντή και έλα στο σήμερα
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25903
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Ιούλ 2018, 23:31

Gm54 έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:15
Αγις έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:01

Τότενες γιατί διαφώνησες εντόνως ; :003:
διαφωνω επι της αρχης

η καθημερινοτητα για τον αντρα,που ξερει να κινηθει,ειναι ενα ονειρο,οσων αφορα τις σχεσεις
δεν εχουμε δικαιωμα στην θλιψη και τη στεναχωρια
ουτε καν στα παραπονα

το συστημα ειναι βεβαια εναντιον μας
η Φυση ομως ειναι με το μερος μας
Χρόνια γράφω οτι για πρώτη φορα στην ιστορία απελευθερωθηκαμε οι αντρες και μπορούμε να απολαμβάνουμε ζωάρα
Εργασία και σεξ ειναι τα θεματά μας ουσιαστικά . Το δευτερο μας το χάρισαν να το απολαμβανουμε απλοχερα και άνετα :003: στο πρώτο δεν εχουμε ανταγωνισμό .
Αυτά βλεπουν οι γυναίκες που την πάτησαν αγρια :003: για αυτό εχουμε τα τσιτώματα
Η φύση πάντα ηταν με το μερος μας τώρα είναι και το συστημα - αρκεί να μην είσαι κοροιδάρα εθελοντικά.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Gm54
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2018, 15:17

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gm54 » 14 Ιούλ 2018, 23:48

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:28
Gm54 έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:16
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:11

Αν όντως ισχύει αυτό που γράφεις, είναι μια ακόμη βλακώδης έως κωμική υπερβολή.

γιατι το λες αυτο;
Το λέω αυτό γιατί όσοι πηγαίνουν στο γήπεδο ή παρακολουθούν τα παιχνίδια από την τηλεόραση, ενδιαφέρονται κυρίως για το παιχνίδι και δεν στήνονται περιμένοντας πότε θα δείξει η κάμερα κάποια όμορφη κοπελιά (που στην τελική είναι και μία ευχάριστη νότα στο όλο σκηνικό). Αν ήθελαν να βλέπουν κωλαράκια και μπουτάκια, αρκεί να άνοιγαν το κινητό.
πολυ σωστο αυτο,δε το ειχα σκεφτει

προσωπικα εχω επικεντρωθει στο οτι δεν εχει βγει ΜΙΑ ομορφη,απο αυτες που τις δειχνουν,να παραπονεθει
ουτε καποια εκρυψε το προσωπο της στη θεα της καμερας
αντιθετως αν παρατηρησει κανεις ΟΛΕΣ,μολις διαπιστωσουν οτι τις παιρνει η καμερα χαιρονται,παιρνουν ποζες,χαιρετανε,στελνουν φιλακια..
αυτο νομιζω ξεκαθαριζει το θεμα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70006
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιούλ 2018, 23:56

Naida έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:30
Καλά καλά εκτός από το κυριλέ εργασιακό σου παρελθόν ξεκόλα από την εποχή Άκης- Βίκη που μου προεξοφλείς πως στο γραφείο, κατάστημα, καφετέρια,τράπεζα κτλ που θα φορέσει η άλλη ντεκολτέ ή μίνι ο διευθυντής είναι άντρας και θα το κάνει για να " ανέβει" στα μάτια του διευθυντή και έλα στο σήμερα
Μα δεν είπα ότι το κάνει για να ρίξει τον διευθυντή. Μπορεί να το κάνει κι επειδή γουστάρει το "φάτε μάτια ψάρια" για να τη σπάσει στους ... καταπιεστές. Αυτό που είπα είναι το ότι η ελευθερία στο ντρεσκόουντ που την εκφράζει εξαρτάται από τη διάθεση του διευθυντή και όχι από αυτήν. Το ίδιο ισχύει και για τους άντρες. Από εκεί και πέρα σαφώς και ο καθένας διαχειρίζεται την εικόνα του όπως γουστάρει αλλά αυτό δεν εμποδίζει και τους άλλους να διαχειρίζονται την εντύπωση που τους προκαλεί η εικόνα και να εκφράζονται αναλόγως*. Λογικό δεν είναι;

Με λίγα λόγια, κάποια θέματα πρέπει να αντιμετωπίζονται με άφυλο τρόπο.


*Δεν αναφέρομαι σε αυθαίρετες σωματικές προσεγγίσεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 15 Ιούλ 2018, 00:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών