«Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγελει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

«Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγελει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 06 Απρ 2021, 17:25

«Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγελει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!
«Προσπάθησαν να με απειλήσουν» είπε ο Ογκνιεν Βράνιες για το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018




«Βόμβα» έριξε ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Ογκνιεν Βράνιες.



Σύμφωνα με όσα δήλωσε στην εκπομπή “Usijanje” προσπάθησαν να τον δωροδοκήσουν πριν από το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018.

Οπως ο ίδιος είπε δεν συμφώνησε και ενημέρωσε την ΑΕΚ σχετικά με αυτό το γεγονός, παράλληλα αποκάλειψε πως είχε δεχθεί και απειλές, λέγοντας χαρακτηριστικά πως του είπαν «θα έρθουμε Θεσσαλονίκη και θα κάνουμε τα πάντα σε εσένα».


Οσα είπε για το θέμα ο Βράνιες
Εχεις παίξει ποτέ ένα παιχνίδι που θεωρούσες ότι είναι στημένο;

-«Δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ότι έπαιξα ένα στημένο παιχνίδι, δεν ξέρω. Φημολογήθηκε ενώ έπαιζα στην Ελλάδα ότι αμφισβητήθηκαν πολλά παιχνίδια, αλλά δεν συμμετέχω σε αυτά. Είμαι αντίπαλος όλων αυτών των μαφιών».

Εχει συμβεί ποτέ κάποιος να σας προσφέρει χρήματα για να στήσετε παιχνίδι;


– «Είχα αυτή την εμπειρία όταν έπαιζα για την ΑΕΚ. Καθόμουν στο σπίτι μου ένα βράδυ, το τηλέφωνο χτύπησε. Αποδύθηκε ότι ήταν ποδοσφαιρικός παράγοντας από τη Σερβία. Προσπάθησε να στήσει ένα παιχνίδι που όλοι ξέρουν καλά. Ηταν ένας αγώνα που ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδης, έβγαλε όπλα. Ηταν ένας αγώνας για το πρωτάθλημα Ελλάδας μεταξύ ΠΑΟΚ και ΑΕΚ. Προσπάθησε να με απειλήσει. Δεν συμφώνησα σε αυτό και ενημέρωσα το σωματείο σχετικά. Το δικό μου κλαμπ αντέδρασε».

Σας πρόσφερε κάτι ξεχωριστό;

– «Προσπάθησε με κάθε τρόπο. Ξεκίνησε με μια ευχάριστη συνομιλία, και μετά άρχισε να απειλεί ότι οι άνθρωποι του θα έρθουν στη Θεσσαλονίκη για να κάνουν τα πάντα για μένα. Τους είπα, ελάτε και θα δούμε τι θα συμβεί».

Φοβήθηκες;



«Δεν φοβόμουν καθόλου, γιατί ξέρω ποιος είναι ο πρόεδρος του συλλόγου μου. Μόνο αυτοί θα μπορούσαν να χάσουν, όχι εγώ».

Έχετε μιλήσει με άλλους ποδοσφαιριστές, προπονητές, διαιτητές, διευθυντές; Ποιες είναι οι εμπειρίες τους;

– «Δεν μίλησα πολύ γιατί ειλικρινά δεν με νοιάζει ποτέ. Για μένα, τα χρήματα δεν είναι τίποτα μπροστά στη ζωή. Δεν είναι το να πάρεις χρήματα. Θα πωλούσες τον εαυτό σου, την ομάδα σου, τον προπονητή σου, τους οπαδούς που προσφέρουν στήριξε στους παίκτες. Δεν υπάρχει ποσό για το οποίο θα έκανα αυτό».
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 14945
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: «Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγελει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 06 Απρ 2021, 17:29

Του δώσανε λεφτά για να το στήσει και είπε όχι. Οκ :lol:

κατα τα άλλα μιλάμε για πολύ αξιόπιστο άτομο και σταθερό χαρακτήρα. Καλή τύχη σε όποιον εισαγγελέα αποφασίσει να το αναλάβει :102:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8251
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: «Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγελει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 06 Απρ 2021, 17:32

Prepon έγραψε:
06 Απρ 2021, 17:25
«Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγελει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!
«Προσπάθησαν να με απειλήσουν» είπε ο Ογκνιεν Βράνιες για το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018
SpoilerShow
«Βόμβα» έριξε ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Ογκνιεν Βράνιες.



Σύμφωνα με όσα δήλωσε στην εκπομπή “Usijanje” προσπάθησαν να τον δωροδοκήσουν πριν από το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018.

Οπως ο ίδιος είπε δεν συμφώνησε και ενημέρωσε την ΑΕΚ σχετικά με αυτό το γεγονός, παράλληλα αποκάλειψε πως είχε δεχθεί και απειλές, λέγοντας χαρακτηριστικά πως του είπαν «θα έρθουμε Θεσσαλονίκη και θα κάνουμε τα πάντα σε εσένα».


Οσα είπε για το θέμα ο Βράνιες
Εχεις παίξει ποτέ ένα παιχνίδι που θεωρούσες ότι είναι στημένο;

-«Δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ότι έπαιξα ένα στημένο παιχνίδι, δεν ξέρω. Φημολογήθηκε ενώ έπαιζα στην Ελλάδα ότι αμφισβητήθηκαν πολλά παιχνίδια, αλλά δεν συμμετέχω σε αυτά. Είμαι αντίπαλος όλων αυτών των μαφιών».

Εχει συμβεί ποτέ κάποιος να σας προσφέρει χρήματα για να στήσετε παιχνίδι;


– «Είχα αυτή την εμπειρία όταν έπαιζα για την ΑΕΚ. Καθόμουν στο σπίτι μου ένα βράδυ, το τηλέφωνο χτύπησε. Αποδύθηκε ότι ήταν ποδοσφαιρικός παράγοντας από τη Σερβία. Προσπάθησε να στήσει ένα παιχνίδι που όλοι ξέρουν καλά. Ηταν ένας αγώνα που ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδης, έβγαλε όπλα. Ηταν ένας αγώνας για το πρωτάθλημα Ελλάδας μεταξύ ΠΑΟΚ και ΑΕΚ. Προσπάθησε να με απειλήσει. Δεν συμφώνησα σε αυτό και ενημέρωσα το σωματείο σχετικά. Το δικό μου κλαμπ αντέδρασε».

Σας πρόσφερε κάτι ξεχωριστό;

– «Προσπάθησε με κάθε τρόπο. Ξεκίνησε με μια ευχάριστη συνομιλία, και μετά άρχισε να απειλεί ότι οι άνθρωποι του θα έρθουν στη Θεσσαλονίκη για να κάνουν τα πάντα για μένα. Τους είπα, ελάτε και θα δούμε τι θα συμβεί».

Φοβήθηκες;



«Δεν φοβόμουν καθόλου, γιατί ξέρω ποιος είναι ο πρόεδρος του συλλόγου μου. Μόνο αυτοί θα μπορούσαν να χάσουν, όχι εγώ».

Έχετε μιλήσει με άλλους ποδοσφαιριστές, προπονητές, διαιτητές, διευθυντές; Ποιες είναι οι εμπειρίες τους;

– «Δεν μίλησα πολύ γιατί ειλικρινά δεν με νοιάζει ποτέ. Για μένα, τα χρήματα δεν είναι τίποτα μπροστά στη ζωή. Δεν είναι το να πάρεις χρήματα. Θα πωλούσες τον εαυτό σου, την ομάδα σου, τον προπονητή σου, τους οπαδούς που προσφέρουν στήριξε στους παίκτες. Δεν υπάρχει ποσό για το οποίο θα έκανα αυτό».
ναι σιγά τώρα

για την Καρλέουσα τον απείλησε και ντρέπεται να το πει
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: «Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγείλει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 06 Απρ 2021, 17:32

Ας το έλεγε τοτε. Τώρα στα αρχιδια μας
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: «Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγελει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 06 Απρ 2021, 17:33

Σενέκας έγραψε:
06 Απρ 2021, 17:29
Του δώσανε λεφτά για να το στήσει και είπε όχι. Οκ :lol:

κατα τα άλλα μιλάμε για πολύ αξιόπιστο άτομο και σταθερό χαρακτήρα. Καλή τύχη σε όποιον εισαγγελέα αποφασίσει να το αναλάβει :102:
Τι εισαγγελέας;
ΑΕΚ είμαστε εμείς, ούτε ΠΑΟΚ ούτε ΟΣΦΠ.

Αν ήταν θα το κάναμε θέμα τότε , όχι τώρα.



Απλά πρέπει να οριστεί δια νόμου ως το πιο μάγκικο πρωτάθλημα εβερ.
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: «Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγείλει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 06 Απρ 2021, 17:34

Gewponos90 έγραψε:
06 Απρ 2021, 17:32
Ας το έλεγε τοτε. Τώρα στα αρχιδια μας
Ησύχασε γεωπόνε, δεν είμαστε ιδιοι
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: «Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγείλει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 06 Απρ 2021, 17:51

Prepon έγραψε:
06 Απρ 2021, 17:34
Gewponos90 έγραψε:
06 Απρ 2021, 17:32
Ας το έλεγε τοτε. Τώρα στα αρχιδια μας
Ησύχασε γεωπόνε, δεν είμαστε ιδιοι
Προφανώς δεν είστε ίδιοι. Εσείς θυμάστε μετά από χρόνια τι έγινε όπως ο Γεωργεας
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: «Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγελει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 06 Απρ 2021, 17:55

Για τον Σαββίδη και για τον Σύριζα είχε μεγάλη σημασία να πάει ένα πρωτάθλημα στη Θεσσαλονίκη.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα


Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11693
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: «Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγελει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 06 Απρ 2021, 18:02

Όλα τα λεφτά είναι εδώ
.

– «Δεν φοβόμουν καθόλου, γιατί ξέρω ποιος είναι ο πρόεδρος του συλλόγου μου. Μόνο αυτοί θα μπορούσαν να χάσουν, όχι εγώ».
Σαν να λέει: ρε μαλάκες, ξέρετε με ποιον πάτε να μπλέξετε; :smt005:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: «Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγελει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 06 Απρ 2021, 18:08

Σενέκας έγραψε:
06 Απρ 2021, 17:29
Του δώσανε λεφτά για να το στήσει και είπε όχι. Οκ :lol:

κατα τα άλλα μιλάμε για πολύ αξιόπιστο άτομο και σταθερό χαρακτήρα. Καλή τύχη σε όποιον εισαγγελέα αποφασίσει να το αναλάβει :102:
γιατι αμφιβαλλεις? :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: «Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγελει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 06 Απρ 2021, 18:26

Ε βέβαια.

Εδώ οι δικοί μας ξεχάσανε τα δελτία μέσα σε λίγες ώρες, θα θυμόντουσαν αυτό που είναι και πριν δυο χρόνια;
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: «Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγελει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 06 Απρ 2021, 18:43

χαλάστρα στο Μελισσανίδη προσπαθεί να κάνει ο τρελάκιας, αλλά σιγά που μασάει ο τίγρης από αυτά.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9244
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: «Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγελει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 06 Απρ 2021, 18:43

Αλλη μια σοβαρή καταγγελία για τον βόθρο του Τσετσένου που με δωροδοκίες, απειλές, τον δικό τους τον Γραμμένο, τον Τσίπρα να τους εύχεται να πάρουν το πρωτάθλημα με τον Πέλκα να σκοράρει 3 στρέμματα οφσαιντ γκολ, τον Μπιερίνια να παίζει βόλει κτλ κτλ κατάφεραν να πάρουν ένα πρωτάθλημα. Και τρία κύπελλα Γραμμένου με απίστευτες σφαγές. Μακάρι να υπάρχει βούληση να ξεβρωμίσει ο τόπος από την μαφία από το ροστόφ και να κληθεί ο Βρανιες να δώσει εξηγήσεις. Αλλά τίποτε δεν θα γίνει, όπως δεν έγινε και με τον Σιαμπάνη. Πρέπει όμως να ανοίξουν στόματα να υπάρχει ενα metoo και στο ποδόσφαιρο.

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: «Βόμβα»: Ο Βράνιες καταγγελει απόπειρα δωροδοκίας του πριν το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ του 2018!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 06 Απρ 2021, 18:47

οπότε ξέρουμε πλέον ότι αν δεν ακύρωνε το γκολ ο Κομίνης, ο αγώνας θα ερχόταν πάλι 0-3, αλλά για διαφορετικό λόγο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών