Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 02 Αύγ 2021, 15:01

Daje έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:38
Ο Τεντογλου ταιριάζει στο προφίλ του μέσου Έλληνα οπότε θα γίνει πολύ δημοφιλής από εδώ και στο εξής, σε αντίθεση με τον Τσιτσιπα που εμπνέει μόνο την ισχυρή αστική τάξη.
Αυτό το μείγμα μαγκιας-αλητειας-τσαμπουκα που εκπέμπει, τρελαίνει τον μέσο Έλληνα.
Ο Τσιτσιπας ήταν ιδανικός για Γαλλία.

Τον έχετε διαβάσει λάθος θεωρώ, λόγω των ευτράπελων - ντεσού της αγωνιστικής. Σε συνέντευξή του διάβασα ότι παράτησε το παρκούρ επειδή δεν ήταν αρκετά ανταγωνιστικό και ότι του αρέσουν οι αγώνες επειδής σφάζονται όλοι και τελικά κερδάει ένας. Αποτελεί δηλαδή ενσάρκωση της έννοιας της αριστείας και ως εκ τούτου, του μητσοτακισμού
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25139
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 02 Αύγ 2021, 15:07

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
02 Αύγ 2021, 15:01
Daje έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:38
Ο Τεντογλου ταιριάζει στο προφίλ του μέσου Έλληνα οπότε θα γίνει πολύ δημοφιλής από εδώ και στο εξής, σε αντίθεση με τον Τσιτσιπα που εμπνέει μόνο την ισχυρή αστική τάξη.
Αυτό το μείγμα μαγκιας-αλητειας-τσαμπουκα που εκπέμπει, τρελαίνει τον μέσο Έλληνα.
Ο Τσιτσιπας ήταν ιδανικός για Γαλλία.

Τον έχετε διαβάσει λάθος θεωρώ, λόγω των ευτράπελων - ντεσού της αγωνιστικής. Σε συνέντευξή του διάβασα ότι παράτησε το παρκούρ επειδή δεν ήταν αρκετά ανταγωνιστικό και ότι του αρέσουν οι αγώνες επειδής σφάζονται όλοι και τελικά κερδάει ένας. Αποτελεί δηλαδή ενσάρκωση της έννοιας της αριστείας και ως εκ τούτου, του μητσοτακισμού
Διότι εάν κάτι ορίζει τον Μητσοτακισμό είναι η σκληρή δουλειά και η προσήλωση στην αξιοκρατία
παπάρα :smt005:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 02 Αύγ 2021, 15:08

Beria έγραψε:
02 Αύγ 2021, 15:07
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
02 Αύγ 2021, 15:01
Daje έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:38
Ο Τεντογλου ταιριάζει στο προφίλ του μέσου Έλληνα οπότε θα γίνει πολύ δημοφιλής από εδώ και στο εξής, σε αντίθεση με τον Τσιτσιπα που εμπνέει μόνο την ισχυρή αστική τάξη.
Αυτό το μείγμα μαγκιας-αλητειας-τσαμπουκα που εκπέμπει, τρελαίνει τον μέσο Έλληνα.
Ο Τσιτσιπας ήταν ιδανικός για Γαλλία.

Τον έχετε διαβάσει λάθος θεωρώ, λόγω των ευτράπελων - ντεσού της αγωνιστικής. Σε συνέντευξή του διάβασα ότι παράτησε το παρκούρ επειδή δεν ήταν αρκετά ανταγωνιστικό και ότι του αρέσουν οι αγώνες επειδής σφάζονται όλοι και τελικά κερδάει ένας. Αποτελεί δηλαδή ενσάρκωση της έννοιας της αριστείας και ως εκ τούτου, του μητσοτακισμού
Διότι εάν κάτι ορίζει τον Μητσοτακισμό είναι η σκληρή δουλειά και η προσήλωση στην αξιοκρατία
παπάρα :smt005:
:smt005:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 02 Αύγ 2021, 15:09

Δεν περιμένω από ζαίους να αντιληφθούν πάντως
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 02 Αύγ 2021, 15:11

Παράκρουση μλκ μου.
:smt005:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20858
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Αύγ 2021, 15:12

Η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στον νικητή

Εικόνα

Ετσεβαρία: «Πονάει η ψυχή μου, συγχαρητήρια στο Μίλτο»


http://sportsfeed.gr/echevarria-ponaei- ... ton-milto/

«Είναι απαίσιο. Το να μην μπορεί να απαντήσει ένας άλτης στο τελευταίο άλμα σε έναν τέτοιο αγώνα, λόγω θλάσης. Να μη συμβεί σε κανέναν. Είναι μία αίσθηση πολύ παράξενη, δεν ξέρεις τι να κάνεις και πως να αντιδράσεις γιατί απλά δεν μπορείς να κάνει κάτι».

«Στα άλματά μου τα έδωσα όλα με εξαίρεση νομίζω το 8.41μ που πάτησα και πολύ πίσω. Δεν ήθελα να κάνω άκυρο και κυνήγησα μία επίδοση απλά για να ανέβω πρώτος. Είναι πολύ δύσκολο να χάνεις το χρυσό μετάλλιο έτσι, και μάλιστα με την ίδια επίδοση. Για αυτό με πονάει πολύ. Με πονάει η ψυχή μου, το πόδι μου, όλα. Νιώθω χαμένος. Το ονειρεύτηκα τόσο, το σκέφτηκα τόσο στο κεφάλι μου, το πρώτο σκαλί του βάθρου και το χρυσό μετάλλιο. Θα ήταν κάτι ιστορικό για το νησί μας. Και το έχασα με την ίδια επίδοση στην τελευταία προσπάθεια. Δεν υπάρχει κάτι χειρότερο. Δεν μπόρεσα να κρατήσω τα δάκρυά μου».

«Ο Τεντόγλου έτσι όπως κυλούσε ο αγώνας νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που θα μπορούσε να κάνει αυτή την επίδοση ή και ακόμα περισσότερο. Η μοναδική ελπίδα που είχε ήταν αυτό το άλμα, και το έκανε. Προσπάθησα να πηδήξω μετά αλλά λόγω της θλάσης δεν μπορούσα. Αγωνιζόμαστε μαζί από το 2017. Είναι ένας πολύ καλός άλτης και σήμερα με εξέπληξε αρκετά.

Του δίνω συγχαρητήρια, είναι μεγάλη επιτυχία, και θα συνεχίσουμε να δίνουμε μάχες όπως η σημερινή». :smt023
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42888
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 02 Αύγ 2021, 15:14

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
02 Αύγ 2021, 15:01
Daje έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:38
Ο Τεντογλου ταιριάζει στο προφίλ του μέσου Έλληνα οπότε θα γίνει πολύ δημοφιλής από εδώ και στο εξής, σε αντίθεση με τον Τσιτσιπα που εμπνέει μόνο την ισχυρή αστική τάξη.
Αυτό το μείγμα μαγκιας-αλητειας-τσαμπουκα που εκπέμπει, τρελαίνει τον μέσο Έλληνα.
Ο Τσιτσιπας ήταν ιδανικός για Γαλλία.

Τον έχετε διαβάσει λάθος θεωρώ, λόγω των ευτράπελων - ντεσού της αγωνιστικής. Σε συνέντευξή του διάβασα ότι παράτησε το παρκούρ επειδή δεν ήταν αρκετά ανταγωνιστικό και ότι του αρέσουν οι αγώνες επειδής σφάζονται όλοι και τελικά κερδάει ένας. Αποτελεί δηλαδή ενσάρκωση της έννοιας της αριστείας και ως εκ τούτου, του μητσοτακισμού
Μάλλον από το Fortnite το πήρε.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 02 Αύγ 2021, 15:15

Αχ, ευγενής άμιλλα.
ΠΟΣΟ ΞΕΝΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ.

Βάλε τοπικό πρωτάθλημα να γουστάρουμε.
Εκείνο τον αγώνα που ο παίκτης του αντιφασιστικού/αντιδικτατορικού/αντί-ό,τι θές Αστέρα Εξαρχείων, παίρνει φόρα και σουτάρει το κεφάλι πεσμένου αντιπάλου.
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 02 Αύγ 2021, 15:15

Ζει ο παίκτης, μάθαμε;
Ο άλλος, ο ΠΟΥΣΤΡΟντίνας, συνελήφθη;
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

sharp
Δημοσιεύσεις: 21049
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 02 Αύγ 2021, 15:21

vantono έγραψε:
02 Αύγ 2021, 14:30
MelidonisM έγραψε:
02 Αύγ 2021, 14:27
Μην ξεχνάμε και τη βουλγαρική κομμουνιστική παιδεία του ελληνονυμφευμένου
προπονητή του (τιμήθηκε ως κορυφαίος το 2019)

Παραδέχεται ότι το μεγαλύτερο λάθος του ήταν όταν παραιτήθηκε από την ομάδα ποδοσφαίρου του Ολυμπιακού. Θυμάται τον μάγο Ζιοβάνι και τον Κριστιάν Καρεμπέ, το κομμουνιστικό καθεστώς της Βουλγαρίας και τα... σπρώχνει όλα στο κόκκινο (και στο ΚΚΕ)!
Ο Πομάσκι γνώρισε τη σύζυγό του, Εύα Νικολάου, όταν εκείνη ήταν φοιτήτρια στην πατρίδα του. Παντρεύτηκαν και απέκτησαν μια κόρη, την Ιλίνα. Το 1987 ήρθε στην Ελλάδα για προετοιμασία κι έμεινε για πάντα, παραδίδοντας στον ελληνικό αθλητισμό "διαμάντια", όπως η Νίκη Ξάνθου, η Όλγα Βασδέκη, η Βούλα Τσιαμήτα, ο Λούης Τσάτουμας, ο φίλος και συνέταιρός του Σπύρος Βασδέκης, ο Κώστας Ζαλαγκίτης, ο Μίλτος Τεντόγλου κ.α.. Κράτησε τη Βούλα Πατουλίδου στον στίβο, όταν μετά το χρυσό Ολυμπιακό μετάλλιο της Βαρκελώνης την έστρεψε στο μήκος.
Μόνο ο Φούρας και ο Λιάνης δούλεψαν για τον προπονητή και τον αθλητή
Έχει και σήμερα αθλητικά σχολεία η Βουλγαρία, παρόλο που τα χάλασαν κι εκεί με τις νέες συνθήκες και τον τρόπο λειτουργίας. Η μεγάλη Ευρώπη... Οι μεγάλοι γνώστες, τα μεγάλα... Κέμπριτζ και Χάρβαρντ. Βλέπεις, από την ίδια μήτρα βγαίνουν όλοι οι υπουργοί Οικονομικών. Τα ίδια γίνονται και στη Βουλγαρία".
Στο ΚΚΕ με τίμησαν. Οι ιδέες μου είναι τέτοιες. Εγώ δεν είχα προσδιοριστεί πολιτικά, επειδή είμαι του αθλητισμού. Όπως πάνε τα πράγματα, δεν έχουμε άλλη επιλογή από το ΚΚΕ. Δεν θα 'τσουβαλιάσω' όλους τους πολιτικούς, αλλά είχαμε λάθος προτεραιότητες ως χώρα. Δεν πάσχει μόνο η Ελλάδα, αλλά πολλά κράτη. Κάποιες δυνάμεις στρέφουν τις χώρες σε αυτήν τη δύσκολη κατεύθυνση. Είμαι χρόνια φίλος με την (επικεφαλής της 'Λαϊκής Συσπείρωσης ' Χαλανδρίου) Λούλα Καρατζά, έτσι προέκυψε η πρόταση του ΚΚΕ. Κι εδώ κόκκινος! Ο κ. Δημήτρης Κουτσούμπας μου έκανε την πρόταση. Τιμή μου! Εγώ μεγάλωσα σε αυτό το σύστημα και είχα τα πάντα. Μη λέμε πράγματα που δεν ισχύουν και προκαλούμε φοβίες για τον Κομμουνισμό! Μην υποβαθμίζουμε, διότι έτσι αναβαθμίζουμε αυτούς που κοιμούνται κάτω από γέφυρες στις ΗΠΑ. Δεν είχα φίλους και συναδέλφους να κοιμούνται κάτω από γέφυρες. Δεν είδα ναρκωτικά και αθλιότητες μέχρι τα 30. Και ως αθλητής μίλαγα με τον πρωθυπουργό κάθε Σεπτέμβριο! Και μας άλλαζε το σπίτι αν ήταν μικρό, για να πάρουμε μεγαλύτερο. Βεβαίως, ήμουν 300 μέρες τον χρόνο σε προετοιμασία. Ήταν πολιτική του κράτους να έχει υψηλό αθλητισμό, να έχει θέατρο και κουλτούρα. Τι θα παρουσιάσεις έξω;"

"Η Ελλάδα είναι πολύ δυνατή, διότι έχει άψογη γεωγραφική θέση, άψογη καλλιεργήσιμη γη, φρούτα, την ελιά και πλούσια Ιστορία γεμάτη φιλοσόφους, γιατρούς, κουλτούρα και αθλητισμό. Εδώ γεννήθηκαν αυτά. Στη Βουλγαρία, μεγάλωσα με έναν προπονητή που έλεγε 'όλοι οι Ολυμπιακοί Αγώνες πρέπει να γίνονται στην Ολυμπία'. Όλα τα θεατρικά διπλώματα έπρεπε να απονέμονται στην Επίδαυρο, για παράδειγμα. Όλοι οι μαθητικοί πρέπει να παίρνουν το δίπλωμα της επιστήμης τους εδώ. Στην Ελλάδα βρίσκεται το κύτταρο που γέννησε εμένα ως αθλητή. Αν δεν ήταν αυτό, δεν θα γινόμουν αθλητής".
https://www.contra.gr/synentefxeis/gior ... 90699.html
Με προλαβες στο παρατσακ, ήδη ειχα ξετρυπωσει το ποιόν του και πηγα να το ποστάρω. Απο το πληκτρολόγιό μου το πήρες. :003:
Αχ, αυτά παθαίνουμε όταν έχουν επιτυχίες οι αθλητές μας. Αρχίζει να ασχολείται η ποδοσφαιρική πλέμπα με τα ευγενή αθλήματα και φυσικά κάνει ότι και "στη μπάλλα", κουτσομπολιά και ξεκατινιάσματα. Αναπολώ τα χρόνια που η μεγαλύτερη επιτυχία ήταν μία πρόκριση στους ημιτελικούς.

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 02 Αύγ 2021, 15:31

ρε μαλακες θα αφήσετε ένα 1 θέμα χωρίς να το γαμήσετε.
Πάλι στον Γράμμο θα καταλήξει;
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 02 Αύγ 2021, 15:32

georgebi έγραψε:
02 Αύγ 2021, 15:12
Η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στον νικητή

Εικόνα

Ετσεβαρία: «Πονάει η ψυχή μου, συγχαρητήρια στο Μίλτο»


http://sportsfeed.gr/echevarria-ponaei- ... ton-milto/

«Είναι απαίσιο. Το να μην μπορεί να απαντήσει ένας άλτης στο τελευταίο άλμα σε έναν τέτοιο αγώνα, λόγω θλάσης. Να μη συμβεί σε κανέναν. Είναι μία αίσθηση πολύ παράξενη, δεν ξέρεις τι να κάνεις και πως να αντιδράσεις γιατί απλά δεν μπορείς να κάνει κάτι».

«Στα άλματά μου τα έδωσα όλα με εξαίρεση νομίζω το 8.41μ που πάτησα και πολύ πίσω. Δεν ήθελα να κάνω άκυρο και κυνήγησα μία επίδοση απλά για να ανέβω πρώτος. Είναι πολύ δύσκολο να χάνεις το χρυσό μετάλλιο έτσι, και μάλιστα με την ίδια επίδοση. Για αυτό με πονάει πολύ. Με πονάει η ψυχή μου, το πόδι μου, όλα. Νιώθω χαμένος. Το ονειρεύτηκα τόσο, το σκέφτηκα τόσο στο κεφάλι μου, το πρώτο σκαλί του βάθρου και το χρυσό μετάλλιο. Θα ήταν κάτι ιστορικό για το νησί μας. Και το έχασα με την ίδια επίδοση στην τελευταία προσπάθεια. Δεν υπάρχει κάτι χειρότερο. Δεν μπόρεσα να κρατήσω τα δάκρυά μου».

«Ο Τεντόγλου έτσι όπως κυλούσε ο αγώνας νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που θα μπορούσε να κάνει αυτή την επίδοση ή και ακόμα περισσότερο. Η μοναδική ελπίδα που είχε ήταν αυτό το άλμα, και το έκανε. Προσπάθησα να πηδήξω μετά αλλά λόγω της θλάσης δεν μπορούσα. Αγωνιζόμαστε μαζί από το 2017. Είναι ένας πολύ καλός άλτης και σήμερα με εξέπληξε αρκετά.

Του δίνω συγχαρητήρια, είναι μεγάλη επιτυχία, και θα συνεχίσουμε να δίνουμε μάχες όπως η σημερινή». :smt023
Σε ανθρώπινο επίπεδο, χαιρετίζω την συναισθηματική αλλά ώριμη και δίκαιη τοποθέτηση του αθλητού της Κουβός.

Σε φορουμικό επίπεδο, ΔΕ ΣΕ ΧΑΛΑΣΕ Η ΠΟΥΤΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΕΡΕΛΛΑΝΙΟ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ ΒΡΩΜΟΚΟΥΜΜΟΥΝΟ
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Αύγ 2021, 15:35

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
02 Αύγ 2021, 15:32
georgebi έγραψε:
02 Αύγ 2021, 15:12
Η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στον νικητή

Εικόνα

Ετσεβαρία: «Πονάει η ψυχή μου, συγχαρητήρια στο Μίλτο»


http://sportsfeed.gr/echevarria-ponaei- ... ton-milto/

«Είναι απαίσιο. Το να μην μπορεί να απαντήσει ένας άλτης στο τελευταίο άλμα σε έναν τέτοιο αγώνα, λόγω θλάσης. Να μη συμβεί σε κανέναν. Είναι μία αίσθηση πολύ παράξενη, δεν ξέρεις τι να κάνεις και πως να αντιδράσεις γιατί απλά δεν μπορείς να κάνει κάτι».

«Στα άλματά μου τα έδωσα όλα με εξαίρεση νομίζω το 8.41μ που πάτησα και πολύ πίσω. Δεν ήθελα να κάνω άκυρο και κυνήγησα μία επίδοση απλά για να ανέβω πρώτος. Είναι πολύ δύσκολο να χάνεις το χρυσό μετάλλιο έτσι, και μάλιστα με την ίδια επίδοση. Για αυτό με πονάει πολύ. Με πονάει η ψυχή μου, το πόδι μου, όλα. Νιώθω χαμένος. Το ονειρεύτηκα τόσο, το σκέφτηκα τόσο στο κεφάλι μου, το πρώτο σκαλί του βάθρου και το χρυσό μετάλλιο. Θα ήταν κάτι ιστορικό για το νησί μας. Και το έχασα με την ίδια επίδοση στην τελευταία προσπάθεια. Δεν υπάρχει κάτι χειρότερο. Δεν μπόρεσα να κρατήσω τα δάκρυά μου».

«Ο Τεντόγλου έτσι όπως κυλούσε ο αγώνας νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που θα μπορούσε να κάνει αυτή την επίδοση ή και ακόμα περισσότερο. Η μοναδική ελπίδα που είχε ήταν αυτό το άλμα, και το έκανε. Προσπάθησα να πηδήξω μετά αλλά λόγω της θλάσης δεν μπορούσα. Αγωνιζόμαστε μαζί από το 2017. Είναι ένας πολύ καλός άλτης και σήμερα με εξέπληξε αρκετά.

Του δίνω συγχαρητήρια, είναι μεγάλη επιτυχία, και θα συνεχίσουμε να δίνουμε μάχες όπως η σημερινή». :smt023
Σε ανθρώπινο επίπεδο, χαιρετίζω την συναισθηματική αλλά ώριμη και δίκαιη τοποθέτηση του αθλητού της Κουβός.

Σε φορουμικό επίπεδο, ΔΕ ΣΕ ΧΑΛΑΣΕ Η ΠΟΥΤΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΕΡΕΛΛΑΝΙΟ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ ΒΡΩΜΟΚΟΥΜΜΟΥΝΟ
Με προπονητή ληστοσυμμοριτη γκοθμοθνι όμως, που του μεταλαμπαδευσε το αθλητικό ιδεώδες του Υπαρκτού! :e040:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Αύγ 2021, 15:38

Σαν το Σοβιετικο χτηνος τον Τσιτσιπα, να επισημάνω κι εδώ, με την αμιγώς σοβιετική αθλητική παιδεία που εχει γαλουχηθεί, για να τον εκμεταλλευεστε μικροπολιτικά οι αριστειοι σημερα :102:

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12488
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 02 Αύγ 2021, 16:03

πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών