Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
I know just what you re sayin
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: 20 Ιουν 2021, 03:25

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από I know just what you re sayin » 02 Αύγ 2021, 14:00

Beria έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:59


Παίρνει το χρυσό και λέει:
"είμαι τυχερός που πήρα το χρυσό, οι Κουβανοί αθλητές ήταν καλύτεροι αλλά ταλαιπωρούνταν απο τραυματισμούς"
Παίρνει τον λόγο ο προπονητής του, ο Πομάσκι :
"είμαι πολύ χαρούμενος αλλά να δώσω συγχαρητήρια στον πρώτο του προπονητή γιατί μου τον έφερε πολύ δουλεμένο"

Ρε φίλε αυτοί θα μας αλλοιώσουν τον μπολιτιζμό μας :003:

:zz:
the comet the course the tail έγραψε:
22 Μάιος 2021, 00:59
μαλακίες έλεγε ο Κώστας. ήταν καλά μέχρι το 2000-2001 τουλάχιστον.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22898
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Αύγ 2021, 14:04

MelidonisM έγραψε:
02 Αύγ 2021, 08:46
Τυπάρας!
Δεν ήμουν καλός αλλά κωλόφαρδος. Δεν έπρεπε να κερδίσω σήμερα. Δεν ήμουν καλά σήμερα. Τους το έκλεψα.
:smt005:
Εκεί που πίνει το νερο και κοιτάει τριγύρω λέω οκ, τώρα θα πατήσει κι ενα ρέψιμο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 02 Αύγ 2021, 14:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22898
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Αύγ 2021, 14:06

Daje έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:38
Ο Τεντογλου ταιριάζει στο προφίλ του μέσου Έλληνα οπότε θα γίνει πολύ δημοφιλής από εδώ και στο εξής, σε αντίθεση με τον Τσιτσιπα που εμπνέει μόνο την ισχυρή αστική τάξη.
Αυτό το μείγμα μαγκιας-αλητειας-τσαμπουκα που εκπέμπει, τρελαίνει τον μέσο Έλληνα.
Ο Τσιτσιπας ήταν ιδανικός για Γαλλία.
:smt023
Εσπασε το καραμπαμπόμετρο ο τύπος.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22690
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Αύγ 2021, 14:07

Beria έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:59
Μπίστης έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:57
Beria έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:49
:g094:

Σωστός ο μικρός
Παίρνει το χρυσό και λέει:
"είμαι τυχερός που πήρα το χρυσό, οι Κουβανοί αθλητές ήταν καλύτεροι αλλά ταλαιπωρούνταν απο τραυματισμούς"
Παίρνει τον λόγο ο προπονητής του, ο Πομάσκι :
"είμαι πολύ χαρούμενος αλλά να δώσω συγχαρητήρια στον πρώτο του προπονητή γιατί μου τον έφερε πολύ δουλεμένο"

Ρε φίλε αυτοί θα μας αλλοιώσουν τον μπολιτιζμό μας :003:
Ευχομαι να πάρει το χρυσό και κάποιος ελληνοποιημένος, για να χαρείτε κι εσείς. :003:
Ζούμε σε μια οικονομία.

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 02 Αύγ 2021, 14:08

Daje έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:38
Ο Τεντογλου ταιριάζει στο προφίλ του μέσου Έλληνα οπότε θα γίνει πολύ δημοφιλής από εδώ και στο εξής, σε αντίθεση με τον Τσιτσιπα που εμπνέει μόνο την ισχυρή αστική τάξη.
Αυτό το μείγμα μαγκιας-αλητειας-τσαμπουκα που εκπέμπει, τρελαίνει τον μέσο Έλληνα.
Ο Τσιτσιπας ήταν ιδανικός για Γαλλία.
Άσ'τα αυτά και ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕ ΤΟΝ ΚΟΥΛΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΧΡΥΣΑ ΚΑΙ ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!

Τέννις... πφφ... φλώρικο...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sharp την 02 Αύγ 2021, 14:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24859
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 02 Αύγ 2021, 14:09

AlienWay έγραψε:
02 Αύγ 2021, 14:07
Beria έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:59
Μπίστης έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:57


:g094:

Σωστός ο μικρός
Παίρνει το χρυσό και λέει:
"είμαι τυχερός που πήρα το χρυσό, οι Κουβανοί αθλητές ήταν καλύτεροι αλλά ταλαιπωρούνταν απο τραυματισμούς"
Παίρνει τον λόγο ο προπονητής του, ο Πομάσκι :
"είμαι πολύ χαρούμενος αλλά να δώσω συγχαρητήρια στον πρώτο του προπονητή γιατί μου τον έφερε πολύ δουλεμένο"

Ρε φίλε αυτοί θα μας αλλοιώσουν τον μπολιτιζμό μας :003:
Ευχομαι να πάρει το χρυσό και κάποιος ελληνοποιημένος, για να χαρείτε κι εσείς. :003:
εμείς, εσείς και το ταμπλό
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8644
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 02 Αύγ 2021, 14:10

Beria έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:59
Μπίστης έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:57
Beria έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:49
:g094:

Σωστός ο μικρός
Παίρνει το χρυσό και λέει:
"είμαι τυχερός που πήρα το χρυσό, οι Κουβανοί αθλητές ήταν καλύτεροι αλλά ταλαιπωρούνταν απο τραυματισμούς"
Παίρνει τον λόγο ο προπονητής του, ο Πομάσκι :
"είμαι πολύ χαρούμενος αλλά να δώσω συγχαρητήρια στον πρώτο του προπονητή γιατί μου τον έφερε πολύ δουλεμένο"

Ρε φίλε αυτοί θα μας αλλοιώσουν τον μπολιτιζμό μας :003:
Όχι μας. Τον πολιτισμό των μπούμερ εννοείς.
Z

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24859
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 02 Αύγ 2021, 14:11

Καραμελίτσα έγραψε:
02 Αύγ 2021, 14:10
Beria έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:59
Μπίστης έγραψε:
02 Αύγ 2021, 13:57


:g094:

Σωστός ο μικρός
Παίρνει το χρυσό και λέει:
"είμαι τυχερός που πήρα το χρυσό, οι Κουβανοί αθλητές ήταν καλύτεροι αλλά ταλαιπωρούνταν απο τραυματισμούς"
Παίρνει τον λόγο ο προπονητής του, ο Πομάσκι :
"είμαι πολύ χαρούμενος αλλά να δώσω συγχαρητήρια στον πρώτο του προπονητή γιατί μου τον έφερε πολύ δουλεμένο"

Ρε φίλε αυτοί θα μας αλλοιώσουν τον μπολιτιζμό μας :003:
Όχι μας. Τον πολιτισμό των μπούμερ εννοείς.
Ναι, γιατί εσείς γαμάτε :003:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22690
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Αύγ 2021, 14:14

Καραμελίτσα έγραψε:
02 Αύγ 2021, 14:10


Όχι μας. Τον πολιτισμό των μπούμερ εννοείς.
Σε καταγγέλλω ευθέως, ότι έχεις πει ψέμματα πως είσαι ζούμερ.

Τώρα μένει να ξεκαθαρίσεις αν είσαι μιλένιαλ ή Xer.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8644
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 02 Αύγ 2021, 14:25

AlienWay έγραψε:
02 Αύγ 2021, 14:14
Καραμελίτσα έγραψε:
02 Αύγ 2021, 14:10


Όχι μας. Τον πολιτισμό των μπούμερ εννοείς.
Σε καταγγέλλω ευθέως, ότι έχεις πει ψέμματα πως είσαι ζούμερ.

Τώρα μένει να ξεκαθαρίσεις αν είσαι μιλένιαλ ή Xer.
Επιμένω στο ζούμερ, έστω και με αστερίσκους.
Z

Άβαταρ μέλους
MelidonisM
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: 25 Δεκ 2020, 23:56
Phorum.gr user: MelidonisM

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MelidonisM » 02 Αύγ 2021, 14:27

Μην ξεχνάμε και τη βουλγαρική κομμουνιστική παιδεία του ελληνονυμφευμένου
προπονητή του (τιμήθηκε ως κορυφαίος το 2019)

Παραδέχεται ότι το μεγαλύτερο λάθος του ήταν όταν παραιτήθηκε από την ομάδα ποδοσφαίρου του Ολυμπιακού. Θυμάται τον μάγο Ζιοβάνι και τον Κριστιάν Καρεμπέ, το κομμουνιστικό καθεστώς της Βουλγαρίας και τα... σπρώχνει όλα στο κόκκινο (και στο ΚΚΕ)!
Ο Πομάσκι γνώρισε τη σύζυγό του, Εύα Νικολάου, όταν εκείνη ήταν φοιτήτρια στην πατρίδα του. Παντρεύτηκαν και απέκτησαν μια κόρη, την Ιλίνα. Το 1987 ήρθε στην Ελλάδα για προετοιμασία κι έμεινε για πάντα, παραδίδοντας στον ελληνικό αθλητισμό "διαμάντια", όπως η Νίκη Ξάνθου, η Όλγα Βασδέκη, η Βούλα Τσιαμήτα, ο Λούης Τσάτουμας, ο φίλος και συνέταιρός του Σπύρος Βασδέκης, ο Κώστας Ζαλαγκίτης, ο Μίλτος Τεντόγλου κ.α.. Κράτησε τη Βούλα Πατουλίδου στον στίβο, όταν μετά το χρυσό Ολυμπιακό μετάλλιο της Βαρκελώνης την έστρεψε στο μήκος.
Μόνο ο Φούρας και ο Λιάνης δούλεψαν για τον προπονητή και τον αθλητή
Έχει και σήμερα αθλητικά σχολεία η Βουλγαρία, παρόλο που τα χάλασαν κι εκεί με τις νέες συνθήκες και τον τρόπο λειτουργίας. Η μεγάλη Ευρώπη... Οι μεγάλοι γνώστες, τα μεγάλα... Κέμπριτζ και Χάρβαρντ. Βλέπεις, από την ίδια μήτρα βγαίνουν όλοι οι υπουργοί Οικονομικών. Τα ίδια γίνονται και στη Βουλγαρία".
Στο ΚΚΕ με τίμησαν. Οι ιδέες μου είναι τέτοιες. Εγώ δεν είχα προσδιοριστεί πολιτικά, επειδή είμαι του αθλητισμού. Όπως πάνε τα πράγματα, δεν έχουμε άλλη επιλογή από το ΚΚΕ. Δεν θα 'τσουβαλιάσω' όλους τους πολιτικούς, αλλά είχαμε λάθος προτεραιότητες ως χώρα. Δεν πάσχει μόνο η Ελλάδα, αλλά πολλά κράτη. Κάποιες δυνάμεις στρέφουν τις χώρες σε αυτήν τη δύσκολη κατεύθυνση. Είμαι χρόνια φίλος με την (επικεφαλής της 'Λαϊκής Συσπείρωσης ' Χαλανδρίου) Λούλα Καρατζά, έτσι προέκυψε η πρόταση του ΚΚΕ. Κι εδώ κόκκινος! Ο κ. Δημήτρης Κουτσούμπας μου έκανε την πρόταση. Τιμή μου! Εγώ μεγάλωσα σε αυτό το σύστημα και είχα τα πάντα. Μη λέμε πράγματα που δεν ισχύουν και προκαλούμε φοβίες για τον Κομμουνισμό! Μην υποβαθμίζουμε, διότι έτσι αναβαθμίζουμε αυτούς που κοιμούνται κάτω από γέφυρες στις ΗΠΑ. Δεν είχα φίλους και συναδέλφους να κοιμούνται κάτω από γέφυρες. Δεν είδα ναρκωτικά και αθλιότητες μέχρι τα 30. Και ως αθλητής μίλαγα με τον πρωθυπουργό κάθε Σεπτέμβριο! Και μας άλλαζε το σπίτι αν ήταν μικρό, για να πάρουμε μεγαλύτερο. Βεβαίως, ήμουν 300 μέρες τον χρόνο σε προετοιμασία. Ήταν πολιτική του κράτους να έχει υψηλό αθλητισμό, να έχει θέατρο και κουλτούρα. Τι θα παρουσιάσεις έξω;"

"Η Ελλάδα είναι πολύ δυνατή, διότι έχει άψογη γεωγραφική θέση, άψογη καλλιεργήσιμη γη, φρούτα, την ελιά και πλούσια Ιστορία γεμάτη φιλοσόφους, γιατρούς, κουλτούρα και αθλητισμό. Εδώ γεννήθηκαν αυτά. Στη Βουλγαρία, μεγάλωσα με έναν προπονητή που έλεγε 'όλοι οι Ολυμπιακοί Αγώνες πρέπει να γίνονται στην Ολυμπία'. Όλα τα θεατρικά διπλώματα έπρεπε να απονέμονται στην Επίδαυρο, για παράδειγμα. Όλοι οι μαθητικοί πρέπει να παίρνουν το δίπλωμα της επιστήμης τους εδώ. Στην Ελλάδα βρίσκεται το κύτταρο που γέννησε εμένα ως αθλητή. Αν δεν ήταν αυτό, δεν θα γινόμουν αθλητής".
https://www.contra.gr/synentefxeis/gior ... 90699.html
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MelidonisM την 02 Αύγ 2021, 14:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Liquids enter better than solids

Άβαταρ μέλους
MelidonisM
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: 25 Δεκ 2020, 23:56
Phorum.gr user: MelidonisM

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MelidonisM » 02 Αύγ 2021, 14:30

Για ποιον λόγο να συνεχίσει ο Μίλτος Τεντόγλου;". "Μα δεν θα θέλει να έρθει. Ο Μίλτος, που είναι πολύ καλός, θα έπρεπε να είναι παλαβός για τον στίβο! Με αυτά που βλέπει, πώς να μείνει; Εγώ θέλω να εκπαιδεύσω όλα τα παιδιά να ζουν αθλητικά, με ό,τι συνεπάγεται αυτό. Αλλιώς, μεγάλες επιδόσεις δεν έρχονται. Ο Μίλτος δεν έχει μεγαλώσει, ακόμη. Έχει να δώσει. Με καταλαβαίνει. Είναι πολύ ταλαντούχο παιδί, αλλά πρέπει να εκπαιδευτεί. Είναι πολύ τυπικός και με ακούει. Πάντα υπάρχουν ταλαντούχα παιδιά. Τα ταλαντούχα παιδιά δεν τελειώνουν. Εμείς οι μεγάλοι φταίμε που δεν εξελίσσονται".
Όλοι είμαστε διαφορετικοί κι εγώ δέχομαι τη διαφορετικότητα. Αλλά η δουλειά είναι δουλειά. Ο Μίλτος για παράδειγμα είναι εσωστρεφής. Δεν θα βγει να μιλήσει, ίσως επειδή έχει εμένα. Θέλω κι εγώ να τον απελευθερώσω από όλα αυτά. Θέλω να είναι μόνο αθλητής. Τις καλές εποχές οι αθλητές έκαναν σαματά, επειδή ήταν άλλες προσωπικότητες Οι συνθήκες ζωής μάς αλλάζουν. Τώρα, τα παιδιά είναι πολύ σοφτ! Σε όλα τα σπορ. Όμως, αν είσαι σοφτ στον αθλητισμό, κάηκες! Το μεγάλο πρόβλημα δεν είναι τα παιδιά, αλλά ότι δεν μεταδίδεται πια η γνώση στον προπονητή. Ο προπονητής δεν μεγαλώνει μέσα σε 2-3 χρόνια, όπως μεγαλώνει ένας αθλητής. Απαιτούνται χρόνια για να εκπαιδευτεί. Αυτό κόπηκε στη Βουλγαρία".
https://www.contra.gr/synentefxeis/gior ... 90699.html
Liquids enter better than solids

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22898
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Αύγ 2021, 14:30

MelidonisM έγραψε:
02 Αύγ 2021, 14:27
Μην ξεχνάμε και τη βουλγαρική κομμουνιστική παιδεία του ελληνονυμφευμένου
προπονητή του (τιμήθηκε ως κορυφαίος το 2019)

Παραδέχεται ότι το μεγαλύτερο λάθος του ήταν όταν παραιτήθηκε από την ομάδα ποδοσφαίρου του Ολυμπιακού. Θυμάται τον μάγο Ζιοβάνι και τον Κριστιάν Καρεμπέ, το κομμουνιστικό καθεστώς της Βουλγαρίας και τα... σπρώχνει όλα στο κόκκινο (και στο ΚΚΕ)!
Ο Πομάσκι γνώρισε τη σύζυγό του, Εύα Νικολάου, όταν εκείνη ήταν φοιτήτρια στην πατρίδα του. Παντρεύτηκαν και απέκτησαν μια κόρη, την Ιλίνα. Το 1987 ήρθε στην Ελλάδα για προετοιμασία κι έμεινε για πάντα, παραδίδοντας στον ελληνικό αθλητισμό "διαμάντια", όπως η Νίκη Ξάνθου, η Όλγα Βασδέκη, η Βούλα Τσιαμήτα, ο Λούης Τσάτουμας, ο φίλος και συνέταιρός του Σπύρος Βασδέκης, ο Κώστας Ζαλαγκίτης, ο Μίλτος Τεντόγλου κ.α.. Κράτησε τη Βούλα Πατουλίδου στον στίβο, όταν μετά το χρυσό Ολυμπιακό μετάλλιο της Βαρκελώνης την έστρεψε στο μήκος.
Μόνο ο Φούρας και ο Λιάνης δούλεψαν για τον προπονητή και τον αθλητή
Έχει και σήμερα αθλητικά σχολεία η Βουλγαρία, παρόλο που τα χάλασαν κι εκεί με τις νέες συνθήκες και τον τρόπο λειτουργίας. Η μεγάλη Ευρώπη... Οι μεγάλοι γνώστες, τα μεγάλα... Κέμπριτζ και Χάρβαρντ. Βλέπεις, από την ίδια μήτρα βγαίνουν όλοι οι υπουργοί Οικονομικών. Τα ίδια γίνονται και στη Βουλγαρία".
Στο ΚΚΕ με τίμησαν. Οι ιδέες μου είναι τέτοιες. Εγώ δεν είχα προσδιοριστεί πολιτικά, επειδή είμαι του αθλητισμού. Όπως πάνε τα πράγματα, δεν έχουμε άλλη επιλογή από το ΚΚΕ. Δεν θα 'τσουβαλιάσω' όλους τους πολιτικούς, αλλά είχαμε λάθος προτεραιότητες ως χώρα. Δεν πάσχει μόνο η Ελλάδα, αλλά πολλά κράτη. Κάποιες δυνάμεις στρέφουν τις χώρες σε αυτήν τη δύσκολη κατεύθυνση. Είμαι χρόνια φίλος με την (επικεφαλής της 'Λαϊκής Συσπείρωσης ' Χαλανδρίου) Λούλα Καρατζά, έτσι προέκυψε η πρόταση του ΚΚΕ. Κι εδώ κόκκινος! Ο κ. Δημήτρης Κουτσούμπας μου έκανε την πρόταση. Τιμή μου! Εγώ μεγάλωσα σε αυτό το σύστημα και είχα τα πάντα. Μη λέμε πράγματα που δεν ισχύουν και προκαλούμε φοβίες για τον Κομμουνισμό! Μην υποβαθμίζουμε, διότι έτσι αναβαθμίζουμε αυτούς που κοιμούνται κάτω από γέφυρες στις ΗΠΑ. Δεν είχα φίλους και συναδέλφους να κοιμούνται κάτω από γέφυρες. Δεν είδα ναρκωτικά και αθλιότητες μέχρι τα 30. Και ως αθλητής μίλαγα με τον πρωθυπουργό κάθε Σεπτέμβριο! Και μας άλλαζε το σπίτι αν ήταν μικρό, για να πάρουμε μεγαλύτερο. Βεβαίως, ήμουν 300 μέρες τον χρόνο σε προετοιμασία. Ήταν πολιτική του κράτους να έχει υψηλό αθλητισμό, να έχει θέατρο και κουλτούρα. Τι θα παρουσιάσεις έξω;"

"Η Ελλάδα είναι πολύ δυνατή, διότι έχει άψογη γεωγραφική θέση, άψογη καλλιεργήσιμη γη, φρούτα, την ελιά και πλούσια Ιστορία γεμάτη φιλοσόφους, γιατρούς, κουλτούρα και αθλητισμό. Εδώ γεννήθηκαν αυτά. Στη Βουλγαρία, μεγάλωσα με έναν προπονητή που έλεγε 'όλοι οι Ολυμπιακοί Αγώνες πρέπει να γίνονται στην Ολυμπία'. Όλα τα θεατρικά διπλώματα έπρεπε να απονέμονται στην Επίδαυρο, για παράδειγμα. Όλοι οι μαθητικοί πρέπει να παίρνουν το δίπλωμα της επιστήμης τους εδώ. Στην Ελλάδα βρίσκεται το κύτταρο που γέννησε εμένα ως αθλητή. Αν δεν ήταν αυτό, δεν θα γινόμουν αθλητής".
https://www.contra.gr/synentefxeis/gior ... 90699.html
Με προλαβες στο παρατσακ, ήδη ειχα ξετρυπωσει το ποιόν του και πηγα να το ποστάρω. Απο το πληκτρολόγιό μου το πήρες. :003:

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22690
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Αύγ 2021, 14:32

Καραμελίτσα έγραψε:
02 Αύγ 2021, 14:25
AlienWay έγραψε:
02 Αύγ 2021, 14:14
Καραμελίτσα έγραψε:
02 Αύγ 2021, 14:10


Όχι μας. Τον πολιτισμό των μπούμερ εννοείς.
Σε καταγγέλλω ευθέως, ότι έχεις πει ψέμματα πως είσαι ζούμερ.

Τώρα μένει να ξεκαθαρίσεις αν είσαι μιλένιαλ ή Xer.
Επιμένω στο ζούμερ, έστω και με αστερίσκους.
Αρα έχεις δει κάτι στη γενιά σου που σε χάλασε και μεταπήδησες στην τρέχουσα. Ναι αλλά η τρέχουσα τώρα διαμορφώνεται. Δεν έχουν τελειοποιηθεί τα χαρακτηριστικά της συμπεριφοράς της.
Ζούμε σε μια οικονομία.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24943
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 02 Αύγ 2021, 14:54

τωρα λενε περιμενουν τον νικητη στο κατοσταρι να κανει ναρουτο ραν

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών