Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12486
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 02 Αύγ 2021, 16:06

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20763
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Αύγ 2021, 16:14

Η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στον νικητή part 2

Τεντόγλου: «Αν κάποιος μπορεί να κάνει το παγκόσμιο ρεκόρ είναι ο Ετσεβαρία»

Εικόνα

http://sportsfeed.gr/apostoli-tokyo-an- ... cehvarria/



«Το παγκόσμιο ρεκόρ είναι δύσκολο όμως πιστεύω πως αν κάποιος μπορεί να κάνει το παγκόσμιο ρεκόρ είναι ο Χουάν Μιγκέλ (Ετσεβαρία).

Τώρα, για εμένα δεν ξέρω. Σίγουρα θα το προσπαθήσω αλλά για αρχή πρέπει να κάνω το εθνικό μας ρεκόρ (8.66μ) γιατί ακόμη δεν το έχω ούτε αυτό».
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 02 Αύγ 2021, 16:16


:smt005:
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12486
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 02 Αύγ 2021, 16:21

Εικόνα

Εικόνα
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 02 Αύγ 2021, 16:22

Ψοφανε για τέτοια οι Ελληναραδες.
Βρήκαμε τον νέο Καραγκούνη!
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23174
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Αύγ 2021, 16:22

Τεντογλου και ο άλλος ο Ιταλός, είναι τα καλύτερα χαιλαιτς που κρατάω από αυτά τα Ολύμπικς μέχρι στιγμής.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 02 Αύγ 2021, 16:49

© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14837
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 02 Αύγ 2021, 17:06

alekhine έγραψε:
02 Αύγ 2021, 16:06
Εικόνα

Εικόνα
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
Freelancer
Δημοσιεύσεις: 895
Εγγραφή: 29 Μαρ 2021, 09:34

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Freelancer » 02 Αύγ 2021, 17:12

georgebi έγραψε:
02 Αύγ 2021, 15:12
Η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στον νικητή

Εικόνα

Ετσεβαρία: «Πονάει η ψυχή μου, συγχαρητήρια στο Μίλτο»


http://sportsfeed.gr/echevarria-ponaei- ... ton-milto/

«Είναι απαίσιο. Το να μην μπορεί να απαντήσει ένας άλτης στο τελευταίο άλμα σε έναν τέτοιο αγώνα, λόγω θλάσης. Να μη συμβεί σε κανέναν. Είναι μία αίσθηση πολύ παράξενη, δεν ξέρεις τι να κάνεις και πως να αντιδράσεις γιατί απλά δεν μπορείς να κάνει κάτι».

«Στα άλματά μου τα έδωσα όλα με εξαίρεση νομίζω το 8.41μ που πάτησα και πολύ πίσω. Δεν ήθελα να κάνω άκυρο και κυνήγησα μία επίδοση απλά για να ανέβω πρώτος. Είναι πολύ δύσκολο να χάνεις το χρυσό μετάλλιο έτσι, και μάλιστα με την ίδια επίδοση. Για αυτό με πονάει πολύ. Με πονάει η ψυχή μου, το πόδι μου, όλα. Νιώθω χαμένος. Το ονειρεύτηκα τόσο, το σκέφτηκα τόσο στο κεφάλι μου, το πρώτο σκαλί του βάθρου και το χρυσό μετάλλιο. Θα ήταν κάτι ιστορικό για το νησί μας. Και το έχασα με την ίδια επίδοση στην τελευταία προσπάθεια. Δεν υπάρχει κάτι χειρότερο. Δεν μπόρεσα να κρατήσω τα δάκρυά μου».

«Ο Τεντόγλου έτσι όπως κυλούσε ο αγώνας νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που θα μπορούσε να κάνει αυτή την επίδοση ή και ακόμα περισσότερο. Η μοναδική ελπίδα που είχε ήταν αυτό το άλμα, και το έκανε. Προσπάθησα να πηδήξω μετά αλλά λόγω της θλάσης δεν μπορούσα. Αγωνιζόμαστε μαζί από το 2017. Είναι ένας πολύ καλός άλτης και σήμερα με εξέπληξε αρκετά.

Του δίνω συγχαρητήρια, είναι μεγάλη επιτυχία, και θα συνεχίσουμε να δίνουμε μάχες όπως η σημερινή». :smt023
Πήρε δυο χρυσά μετάλλια!!!! Ενα για το 8,41!!!... Και ενα γιατι ειναι ΠΑΛΗΚΑΡΙ. και πραγματικος ΑΘΛΗΤΗΣ Με περισιο ΘΑΡΟΣ.

<<Ειμαι τυχερος τους το εκλεψα "κωλοφαρδια" ηταν καλύτεροι απο εμενα...... Εντάξει αλλά και ο αθλητισμός έχει μέσα και την τύχη. Οπως και να το βλέπει. Πολλα ΜΠΡΑΒΟ αξίζουν για τον Μιλτο.


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18203
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 02 Αύγ 2021, 17:21

O Μίλτος Τεντόγλου είναι το παιδί που του αρέσει να ακούει από τον προπονητή του ότι είναι “ψυχρός εκτελεστής” και “killer” στον αγώνα. Είναι αυτός που πέρασε το δάχτυλό του μπροστά από τον λαιμό του πριν από τον τελικό του μήκους στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του κλειστού στίβου στο Τορούν, δηλώνοντας με αυτόν τον τρόπο ότι ετοιμαζόταν να “πάρει τα κεφάλια” των αντιπάλων του. Τους νίκησε.
https://www.sport24.gr/stivos/miltos-te ... 12879.html


:102:
Είναι έντιμος ανταγωνιστής αλλά και ένα παιδί που ακόμη λιώνει στα video games, συχνά παρέα με τον Εμμανουήλ Καραλή, με τον οποίο είναι φίλοι. Δεν μπορεί να κρυφτεί.
Ο Μίλτος Τεντόγλου δεν αντέχει να σπάει τα μούτρα του και δεν έχει επαφή με τα χρήματα. Ξεχνάει να πληρωθεί.
To παιδί που γεννήθηκε στις 18 Μαρτίου του 1998 στη Θεσσαλονίκη και μεγάλωσε στα Γρεβενά
χαλλλαρος
Έτσι ξεκίνησα” έχει πει σε συνέντευξη στο SPORT 24, αποκαλύπτοντας και το λόγο που αγαπάει την Ιαπωνία. Του αρέσουν πολύ τα anime.

“Το αγαπημένο μου τραγούδι, επίσης, είναι γιαπωνέζικο. Καταλαβαίνω και τη γλώσσα. Μπορώ να μιλήσω, αλλά όχι τόσο καλά. Καταλαβαίνω όμως πολλά. Γι’ αυτό και πιστεύω ότι στο Τόκιο θα αισθάνομαι σαν να είμαι στο σπίτι μου

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20763
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Αύγ 2021, 17:29

Το είχε προβλέψει και αυτό ο ..................Πανοραμιξ.... :smt047:smt047


Εικόνα




http://sportsfeed.gr/apostli-tokyo-stfa ... kopouloou/

Κατερίνα Στεφανίδη και Νικόλ Κυριακοπούλου προκρίθηκαν και θα αγωνιστούν στον τελικό του άλματος επί κοντώ στους Ολυμπιακούς του Τόκιο.
Εικόνα



Κατερίνα Στεφανίδη

«Είχα πει στο Μιτς ότι θα γίνει αυτό, ότι θα περάσουν μερικές το 4.40μ και θα αρχίσει να βρέχει και θα έχουμε πρόβλημα. Ευτυχώς μας σταμάτησαν γιατί όντως έβρεχε πολύ, ήταν επικίνδυνο, θα. γλιστρούσαμε κάτω. Η Νικόλ πρόλαβε πριν ξεσπάσει η βροχή να περάσει το 4.55μ, εγώ ήμουν στην αναμονή. Στο πρώτο μου άλμα στο 4.55μ πήγαμε στο μικρότερο κοντάρι γιατί το φοβηθήκαμε μετά από τόση αναμονή. Έτρεξα λίγο καλύτερα από ό,τι περίμενα, ήρθα λίγο πιο κοντά και με τράνταξε, αλλά τίποτα σημαντικό. Μετά, όταν το πέρασα στη 2η προσπάθεια και έπεσα στο στρώμα ήταν σα να πέφτω σε πισίνα», και πρόσθεσε: «Ευτυχώς πήγαν όλα καλά και για τις δύο μας. Διαγράφουμε αυτό τον προκριματικό από το μυαλό μας και ετοιμαζόμαστε τώρα για τον τελικό σε 3 μέρες. Είμαι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση, αλλά όλα παίζονται και θεωρώ ότι θα είναι ένα πολύ ενδιαφέρον πρωτάθλημα στο επί κοντώ».

Σε ερώτηση σχετικά με το πως δέχτηκαν τα νέα του χρυσού μεταλλίου του Μίλτου Τεντόγλου το πρωί της ίδιας μέρας, τόνισε: «Νομίζω ότι έφυγε ένα βάρος από πάνω μου γιατί έφερε ένα χρυσό στο στίβο και μου έφυγε αυτή η πίεση. Σίγουρα όμως μας έδωσε ένα μεγάλο κίνητρο».

Νικόλ Κυριακοπούλου

«Ήμουν από τις τυχερές, νομίζω ήμουν η τελευταία που έκανε το άλμα στο 4.55μ και το πέρασα. Σκέφτηκα τότε ότι υπήρχε η περίπτωση να έχει ήδη τελειώσει το θέμα της πρόκρισης. Ήταν πολύ σημαντικό που το πέρασα με την πρώτη. Γενικώς ήταν πολύ δύσκολες οι συνθήκες για όλες, μείναμε πολλή ώρα χωρίς να κάνουμε ζέσταμα, τίποτα. Επίσης είχε πολλή ζέστη και φοβερή υγρασία. Ήταν η χειρότερη μέρα. Νομίζω ότι όλες συμφωνούσαμε με την απόφαση να κλείσει ο τελικός με 15 αθλήτριες, θα ήταν τραγική κάποια αν έκανε ένσταση. Από εδώ και πέρα, ο τελικός είναι ανοιχτός αγώνας. Θα θέλαμε πάρα πολύ να επαναλάβουμε τον τελικό του ευρωπαϊκού του Βερολίνου. Σε τρεις μέρες θα πάμε να απολαύσουμε τον αγώνα, θα πάμε να παρτάρουμε».
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

sharp
Δημοσιεύσεις: 21031
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 03 Αύγ 2021, 00:31

Τραυματίστηκε και η Μόρρις και αποκλείστηκε. Στο τέλος θα λένε ότι τα κάνουμε εμείς :lol:

Το σταμάτησαν στο 4.55 και πέρασαν 15 για τον τελικό.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10299
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 03 Αύγ 2021, 08:21

Εικόνα
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23174
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Αύγ 2021, 09:36

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23062
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Μιλτιάδης MF Τεντόγλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 03 Αύγ 2021, 09:45

Κόκκορας έγραψε:
02 Αύγ 2021, 17:21
O Μίλτος Τεντόγλου είναι το παιδί που του αρέσει να ακούει από τον προπονητή του ότι είναι “ψυχρός εκτελεστής” και “killer” στον αγώνα. Είναι αυτός που πέρασε το δάχτυλό του μπροστά από τον λαιμό του πριν από τον τελικό του μήκους στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του κλειστού στίβου στο Τορούν, δηλώνοντας με αυτόν τον τρόπο ότι ετοιμαζόταν να “πάρει τα κεφάλια” των αντιπάλων του. Τους νίκησε.
https://www.sport24.gr/stivos/miltos-te ... 12879.html


:102:
Είναι έντιμος ανταγωνιστής αλλά και ένα παιδί που ακόμη λιώνει στα video games, συχνά παρέα με τον Εμμανουήλ Καραλή, με τον οποίο είναι φίλοι. Δεν μπορεί να κρυφτεί.
Ο Μίλτος Τεντόγλου δεν αντέχει να σπάει τα μούτρα του και δεν έχει επαφή με τα χρήματα. Ξεχνάει να πληρωθεί.
To παιδί που γεννήθηκε στις 18 Μαρτίου του 1998 στη Θεσσαλονίκη και μεγάλωσε στα Γρεβενά
χαλλλαρος
Έτσι ξεκίνησα” έχει πει σε συνέντευξη στο SPORT 24, αποκαλύπτοντας και το λόγο που αγαπάει την Ιαπωνία. Του αρέσουν πολύ τα anime.

“Το αγαπημένο μου τραγούδι, επίσης, είναι γιαπωνέζικο. Καταλαβαίνω και τη γλώσσα. Μπορώ να μιλήσω, αλλά όχι τόσο καλά. Καταλαβαίνω όμως πολλά. Γι’ αυτό και πιστεύω ότι στο Τόκιο θα αισθάνομαι σαν να είμαι στο σπίτι μου
Πρωταθλητής ποπ κουλτούρας :blm::smt023
Ζούμε σε μια οικονομία.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών