«Κρέμασε» το σκουφάκι της η Κέλλυ... οι γαύροι την ευχαριστούμε για τις αναμνήσεις

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20142
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

«Κρέμασε» το σκουφάκι της η Κέλλυ... οι γαύροι την ευχαριστούμε για τις αναμνήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 13 Ιουν 2021, 12:13

http://sportsfeed.gr/kremase-to-skoyfaki-tis-i-arauzoy/
Εικόνα

Έχοντας γεμίσει το βιογραφικό της με παγκόσμια και ευρωπαϊκά μετάλλια, η Κέλλυ Αραούζου είναι μια από τις κορυφαίες αθλήτριες του ελληνικού αθλητισμού.

Εικόνα

Σήμερα, σε ιδιαίτερα φορτισμένο κλίμα ανακοίνωσε ότι κρεμάει το σκουφάκι της και σταματά τον αθλητισμό.

Εικόνα



Από τις διακρίσεις ξεχωρίζουν τα αργυρά μετάλλια στο παγκόσμιο πρωτάθλημα του 2015 (ατομικό 5χλμ) και ομαδικό του 2013 (5χλμ) αλλά και τα μετάλλια των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων του 2010 (αργυρό 5χλμ, χρυσό ομαδικό) και του 2012 (αργυρό 5χλμ, αργυρό ομαδικό) και το αργυρό ομαδικό μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα μαραθώνιας κολύμβησης του 2013 μαζί με το Σπύρο Γιαννιώτη και τον Αντώνη Φωκαΐδη.

Εικόνα

Επίσης, συμμετείχε στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο στα 10χλμ μαραθώνιας κολύμβησης, στους οποίους κατέκτησε την 11η θέση.





Εικόνα

«Είμαι πάρα πολύ συγκινημένη. Καταρχάς γιατί νομίζω ότι για πρώτη φορά ένιωσα αυτό που λέμε πληρότητα στον αθλητισμό. Είμαι τρισευτυχισμένη, πάρα πολύ χαρούμενη και ευγνώμων για όλα αυτά που μου χάρισε αυτός ο χώρος. Μεγάλωσα εδώ μέσα και τώρα που φεύγω νιώθω ότι αφήνω ένα κομμάτι μου πίσω.

Εικόνα

Δεν ξέρω αν μπορώ να το περιγράψω με λόγια. Αυτό που είδα σήμερα είναι ο λόγος για τον οποίο αγαπάω τον αθλητισμό. Είναι αυτά τα συναισθήματα που δεν μπορεί να σου δώσει τίποτα άλλο, καμία δουλειά, ούτε τα χρήματα, ούτε η δόξα ούτε τίποτα άλλο.

Εικόνα


Είναι αυτή η πληρότητα που νιώθεις όταν φεύγεις από ένα χώρο και νιώθεις ότι έχεις το σεβασμό, ότι έχεις αγαπηθεί, ότι έχεις δώσει και έχεις πάρει, ότι δεν έχεις αφήσει πίσω σου εκκρεμότητες και τα έχεις ζήσει όλα. Εγώ έφτασα εκεί που μπορούσα, όσο πιο ψηλά μπορούσα και για όσα χρόνια μπορούσα. Χαίρομαι πάρα πολύ που αποφάσισα στα 30 μου να σταματήσω και δεν το έκανα πιο νωρίς γιατί τώρα καταλαβαίνω την πραγματική αξία του αθλητισμού.

Εικόνα

Τόσα χρόνια ήμουν νικήτρια και το χαιρόμουν. Όταν δεν είσαι νικητής το αντιλαμβάνεσαι τελείως διαφορετικά, καταλαβαίνεις ακριβώς τι είναι ο αθλητισμός, τι σημαίνει αυτό που κάνουμε, γιατί το αγαπάμε και γιατί μας γεμίζει τόσο πολύ. Αυτό που είδα σήμερα είναι η επιβράβευσή μου τόσων χρόνων. Δε με γεμίζει ούτε τα παγκόσμια μετάλλια, ούτε τα ευρωπαϊκά, ούτε οι Ολυμπιάδες. Αυτό που είδα σήμερα εμένα με γεμίζει και φεύγω πάρα πολύ χαρούμενη».
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8211
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: «Κρέμασε» το σκουφάκι της η Κέλλυ... οι γαύροι την ευχαριστούμε για τις αναμνήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 13 Ιούλ 2021, 15:42

Κέλλυ Αραούζου έγραψε:Τόσα χρόνια ήμουν νικήτρια και το χαιρόμουν. Όταν δεν είσαι νικητής το αντιλαμβάνεσαι τελείως διαφορετικά, καταλαβαίνεις ακριβώς τι είναι ο αθλητισμός, τι σημαίνει αυτό που κάνουμε, γιατί το αγαπάμε και γιατί μας γεμίζει τόσο πολύ. Αυτό που είδα σήμερα είναι η επιβράβευσή μου τόσων χρόνων. Δε με γεμίζει ούτε τα παγκόσμια μετάλλια, ούτε τα ευρωπαϊκά, ούτε οι Ολυμπιάδες. Αυτό που είδα σήμερα εμένα με γεμίζει και φεύγω πάρα πολύ χαρούμενη.
ευτυχώς το κορίτσι πέρασε και δεν άγγιξε την άγγιξαν οι γαμώγαυροι
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: «Κρέμασε» το σκουφάκι της η Κέλλυ... οι γαύροι την ευχαριστούμε για τις αναμνήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 13 Ιούλ 2021, 15:45

Να μην γίνει σαν την Αυλωνίτου κι αυτή.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών