Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 28 Ιουν 2021, 15:09

Δεν τη λες και όμορφη.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70002
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Ιουν 2021, 15:17

Μπουλουμου γεννάνε, μπουλουμου τίκτουν.

Να σας ζήσουν. :g030:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20931
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Ιουν 2021, 15:59



看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20931
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Ιουν 2021, 16:06

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70002
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Ιουν 2021, 16:15

georgebi έγραψε:
28 Ιουν 2021, 16:06
Το πρόβλημα είναι το μπλακ πάουερ είναι πάουερ μόνον υπό την αιγίδα της αμερικάνικης σημαίας.

Στην πατρίδα της καρδιάς είναι μπέικιν πάουντερ.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20931
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Ιουν 2021, 16:37

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιουν 2021, 16:15
georgebi έγραψε:
28 Ιουν 2021, 16:06
Το πρόβλημα είναι το μπλακ πάουερ είναι πάουερ μόνον υπό την αιγίδα της αμερικάνικης σημαίας.

Στην πατρίδα της καρδιάς είναι μπέικιν πάουντερ.
Καλα το '68 η κίνηση των Carlos και Smith είχε άλλο βάρος και ρίσκο....

Και των δυο η καριέρα σαν αθλητές στίβου ουσιαστικά τερματίστηκε (αν και όχι μόνο για πολιτικούς λόγους)

Τα ρεκορ που έκανε ο Smith

http://trackfield.brinkster.net/Profile ... 8&TF=T&P=F

και μάλιστα σε χωμάτινο στίβο κυρίως, την τριετία 1966-68 χρειάστηκε να περάσει μισος αιώνας σχεδόν για να τα ξαναδούμε από μια βελτιωμένη εκδοχή του τον Ουσειν Μπολτ

Αντίθετα η Gwen της καρδιάς μας :g094: στη παρούσα συγκυρία δεν νομίζω να βγει χαμένη από ολο αυτό το νταβαντούρι
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21431
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 28 Ιουν 2021, 16:45

το 68 οι αφροαμερικάνοι είχαν κάθε λόγο να διαμαρτύρονται
σήμερα, όχι
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20931
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Ιουν 2021, 17:21

Εικόνα

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 28 Ιουν 2021, 17:27

Ελπίζω να νικήσει και να σκίσει μπροστά σε όλους μια σημαία για μέγιστο πηξιμο των ρεπουμπλικανων :c020:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19163
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 28 Ιουν 2021, 17:37

Να θέσω ένα ερώτημα;
Στην σημερινή εποχή ή σημαία ή ο εθνικός ή μη ,ύμνος προς αυτή χρειάζονται σε κάτι ;
Ή είναι κάτι που σήμερα δεν έχει την χρησιμότητα (στρατιωτική ή μη ) που είχε σε παλαιότερες εποχές ;

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27177
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 28 Ιουν 2021, 17:40

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
28 Ιουν 2021, 17:37
Να θέσω ένα ερώτημα;
Στην σημερινή εποχή ή σημαία ή ο εθνικός ή μη ,ύμνος προς αυτή χρειάζονται σε κάτι ;
Ή είναι κάτι που σήμερα δεν έχει την χρησιμότητα (στρατιωτική ή μη ) που είχε σε παλαιότερες εποχές ;
Χρειαζονται.

Μη ρωτησεις γιατι.

Ως στρατιωτικος θα επρεπε να το γνωριζεις καλυτερα απο μενα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19163
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 28 Ιουν 2021, 17:40

Ή κρατική εξουσία έχει ένα έμβλημα και μας βάζει να καθόμαστε σε στάση προσοχής και να απαγγελουμε ύμνους σε αυτό

Στην Ιαπωνια αυτί γίνεται ακόμη και στις εταιρείες όπου ή εταιρία έχει την σημαία τξς και οι εργαζόμενοι υπάλληλοι σε στάση προσοχής ψέλνουν τον ύμνο στην εταιρεία

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 28 Ιουν 2021, 17:42

George_V έγραψε:
28 Ιουν 2021, 14:47
Εγω αν ειμουν προπονητης της ομαδας της θα της ελεγα "βγαλε τη φανέλα και οριστε ενα εισιτηριο επιστροφης στης ΗΠΑ"
Αυτό είναι υποχρέωση της ομοσπονδία να το κάμει. Αφού δεν την εκπροσωπεί ο ύμνος της, να πάει να αγωνιστεί με άλλη σημαία. Να τελειώνουμε με τους ψευτομοντερνισμούς και τις επαναστάσεις της μελιτζανοσαλάτας.
Ordem e Progresso.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19163
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 28 Ιουν 2021, 17:42

George_V έγραψε:
28 Ιουν 2021, 17:40
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
28 Ιουν 2021, 17:37
Να θέσω ένα ερώτημα;
Στην σημερινή εποχή ή σημαία ή ο εθνικός ή μη ,ύμνος προς αυτή χρειάζονται σε κάτι ;
Ή είναι κάτι που σήμερα δεν έχει την χρησιμότητα (στρατιωτική ή μη ) που είχε σε παλαιότερες εποχές ;
Χρειαζονται.

Μη ρωτησεις γιατι.

Ως στρατιωτικος θα επρεπε να το γνωριζεις καλυτερα απο μενα.
Σαν στρατιωτικός επίσης ξέρω ότι έχουν αλλαξει οι συνθήκες πολεμικών στρατιωτικών συγκρούσεων από τξν εποχή του δεύτερου παγκόσμιου πολέμου

Με τα νέα δεδομένα στρατιωτικών συγκρούσεων χρειάζονται;

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27177
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ο εθνικός ύμνος της πατρίδας μου, την οποία θα εκπροσωπήσω στο Τόκιο, δεν μιλάει εκ μέρους μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 28 Ιουν 2021, 17:44

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
28 Ιουν 2021, 17:42
George_V έγραψε:
28 Ιουν 2021, 17:40
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
28 Ιουν 2021, 17:37
Να θέσω ένα ερώτημα;
Στην σημερινή εποχή ή σημαία ή ο εθνικός ή μη ,ύμνος προς αυτή χρειάζονται σε κάτι ;
Ή είναι κάτι που σήμερα δεν έχει την χρησιμότητα (στρατιωτική ή μη ) που είχε σε παλαιότερες εποχές ;
Χρειαζονται.

Μη ρωτησεις γιατι.

Ως στρατιωτικος θα επρεπε να το γνωριζεις καλυτερα απο μενα.
Σαν στρατιωτικός επίσης ξέρω ότι έχουν αλλαξει οι συνθήκες πολεμικών στρατιωτικών συγκρούσεων από τξν εποχή του δεύτερου παγκόσμιου πολέμου

Με τα νέα δεδομένα στρατιωτικών συγκρούσεων χρειάζονται;
Ναι

Και επιμένω οτι θα πρεπε να το ξερεις ως στρατιωτικος.

Αλλα τετοιος παρτάκιας που εισαι πολλα ζητάω μαλλον.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών