Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 03 Ιούλ 2021, 22:04

Rocco Siffredi έγραψε:
03 Ιούλ 2021, 14:35
Imperium έγραψε:
03 Ιούλ 2021, 14:28
Rocco Siffredi έγραψε:
03 Ιούλ 2021, 14:07
Και για τους anti marijuana laws κρύβεται Systemic racism; :o
Ελάχιστη προσπάθεια να καταβάλεις να ψάξεις την γέννηση των Anti-Marijuana Laws, δεν θα αργίσεις να καταλάβεις.
Για την Αμερική ή για όλο τον κόσμο;
Εικόνα

Anslinger has been characterized as an early proponent of the war on drugs, as he zealously advocated for and pursued harsh drug penalties, in particular regarding marijuana.[3] As a propagandist for the war on drugs, he focused on demonizing racial and immigrant groups.[3] He persecuted jazz musicians, as he considered jazz a dangerous mongrel form of music.[4] He targeted jazz singer Billie Holiday in particular, handcuffing the singer onto her hospital bed until she died.[4]

Targeting minorities, especially black Americans, with drug charges and harassment, was part of Anslinger's strategy to justify the existence and budget of the Federal Bureau of Narcotics. Anslinger was considered "so racist that he was regarded as a crazy racist in the 1920s."[30] In his 1964 book, The Protectors, Anslinger included a chapter called "Jazz and Junk Don't Mix", about black jazz musicians Billie Holiday, whom he had handcuffed on her death bed due to suspicion of drug use and possession,[4])

Harry Anslinger took the scientifically unsupported idea of marijuana as a violence-inducing drug, connected it to black and Hispanic people, and created a perfect package of terror to sell to the American media and public. By emphasizing the Spanish word marihuana instead of cannabis, he created a strong association between the drug and the newly arrived Mexican immigrants who helped popularize it in the States. He also created a narrative around the idea that cannabis made black people forget their place in society. He pushed the idea that jazz was evil music created by people under the influence of marijuana.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7495
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 03 Ιούλ 2021, 22:27

Αυτά είναι ιστοριουλες
Δεν είναι μόνο θέμα Αμερικής δηλ σε όλο τον άλλο κόσμο ήταν νόμιμο;

Μια αθλήτρια ξέρει τους κανόνες για να πάρει μέρος σε αγώνες δεν πρέπει να την πιασουν οποία και ναναι
Γιατί να ισχύει κάτι διαφορετικό για την Αμερικανίδα;

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 04 Ιούλ 2021, 08:16

Rocco Siffredi έγραψε:
03 Ιούλ 2021, 22:27
Αυτά είναι ιστοριουλες
Δεν είναι μόνο θέμα Αμερικής δηλ σε όλο τον άλλο κόσμο ήταν νόμιμο;

Μια αθλήτρια ξέρει τους κανόνες για να πάρει μέρος σε αγώνες δεν πρέπει να την πιασουν οποία και ναναι
Γιατί να ισχύει κάτι διαφορετικό για την Αμερικανίδα;
Τι ιστοριουλες; Ο παραπανω μπατσος ηταν ο αρχιτεκτονας της ποινικοποιησης της κανναβης στις ΗΠΑ, μονο και μονο επειδη οι συλληψεις για ηρωινη και κοκαινη ηταν τοσο λιγες που η ομοσπονδιακη κυβερνηση ειχε βαλει σκοπο να κλεισει την υπηρεσια διωξης ναρκωτικων, της οποιας ηταν προισταμενος.

Οσο για τον υπολοιπο κοσμο, αρχισε να εφαρμοζει τετοια νομοθεσια μετα απο υποδειξη των ΗΠΑ. Η ιδεολογια της απαγορευσης και ποινικοποιησης των ναρκωτικων γεννηθηκε στην πρωτη διεθνη διασκεψη για τα ναρκωτικα, στην Shanghai Opium Commission, με πρωτοβουλια της Ουασινγκτον. Κατοπιν, το 1920, η Διεθνης Συμβαση Οπιου, η πρωτη διεθνης συνθηκη για τον ελεγχο των ναρκωτικων στον κοσμο που συνηφθη στη Χαγη το 1912, ενσωματωθηκε στις ειρηνευτικες συνθηκες του Πρωτου Παγκοσμιου, υποχρεωνοντας τις υπογραφουσες χωρες να συνεργαστουν για την καταπολεμηση των ναρκωτικων. Το 1925, παλι μετα απο αμερικανικη υποδειξη, η απαγορευση επεκταθηκε και στην κανναβη.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7495
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 04 Ιούλ 2021, 10:23

Άντε ας το πιστέψουμε αυτό που λες
Μετά τι έγινε;
Δηλ χώρες στην Ασία ή στην Αφρική έκαναν ότι τους έλεγε η Αμερική;
Σοβ Ένωση και γενικά Ανατολική Ευρώπη;

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 04 Ιούλ 2021, 10:36

Rocco Siffredi έγραψε:
04 Ιούλ 2021, 10:23
Άντε ας το πιστέψουμε αυτό που λες
Μετά τι έγινε;
Δηλ χώρες στην Ασία ή στην Αφρική έκαναν ότι τους έλεγε η Αμερική;
Σοβ Ένωση και γενικά Ανατολική Ευρώπη;
Μεσω διεθνων συμβασεων υποχρεωνονται να ευθυγραμισουν τη νομοθεσια τους, ειδικα οι χωρες στις οποιες παραγονται η διακινουνται οι ναρκωτικες ουσιες και οι οποιες επιδιωκουν να εχουν διπλωματικες σχεσεις με τις ΗΠΑ (και οχι μονο). Με ανταλλαγματα φυσικα.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7495
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 04 Ιούλ 2021, 11:16

καλα αυτο βγαζει λογικη για κανα Μεξικο Κολομβια

για τις υπολοιπες μου φαινεται τραβηγμενο οτι εκαναν οτι τους ελεγαν οι ΗΠΑ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rocco Siffredi την 04 Ιούλ 2021, 11:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34693
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 04 Ιούλ 2021, 11:16

Δεν βλέπω να έχει πολιτική σημασία σήμερα.Και η αντιπολίτευση μάλλον την υποστηρίζει.Το θέμα βέβαια είναι πως θα παρακαμφθούν οι κανονισμοί που οι ίδιοι έβαλαν.
Η μεγάλη διαμάχη αυτών των αγώνων θα είναι εάν οι δήθεν γυναίκες τρανσέξουαλ θα μπορούν να αγωνίζονται στα γυναικεία αθλήματα,εκεί επικεντρώνεται η αντιπαράθεση.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34693
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 04 Ιούλ 2021, 11:19

Rocco Siffredi έγραψε:
04 Ιούλ 2021, 11:16
καλα αυτο βγαζει λογικη για κανα Μεξικο Κολομβια

για τις υπολοιπες δεν βγαζει λογικη οτι εκαναν οτι τους ελεγαν οι ΗΠΑ
Αυτές είναι οι θεωρίες που χρόνια διακινούσε ο Κλεάνθης Γρίβας.Οι ΗΠΑ απέκτησαν παγκόσμιο ρόλο μετά το 1945.Να πει κανείς ότι στο μεσοπόλεμο μπορούσαν οι Αμερικανοί να υπαγορεύσουν τους νόμους για τα ναρκωτικά στο Γ΄Ράιχ ή την Ιαπωνία με τους οποίους ήσαν εχθροί ή την ΕΣΣΔ είναι ανέκδοτο.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69540
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Ιούλ 2021, 11:24

πατησιωτης έγραψε:
04 Ιούλ 2021, 11:16
Δεν βλέπω να έχει πολιτική σημασία σήμερα.Και η αντιπολίτευση μάλλον την υποστηρίζει.Το θέμα βέβαια είναι πως θα παρακαμφθούν οι κανονισμοί που οι ίδιοι έβαλαν.
Η μεγάλη διαμάχη αυτών των αγώνων θα είναι εάν οι δήθεν γυναίκες τρανσέξουαλ θα μπορούν να αγωνίζονται στα γυναικεία αθλήματα,εκεί επικεντρώνεται η αντιπαράθεση.
Ακριβώς.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7495
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 04 Ιούλ 2021, 11:34

καλα για αυτους τους αγωνες δεν νομιζω οτι θαναι διαμαχη μεσα στον μηνα αρχιζουνε
δεν εχουνε ορισει τι γινεται;

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20752
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 04 Ιούλ 2021, 12:11

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Ιούλ 2021, 11:24
πατησιωτης έγραψε:
04 Ιούλ 2021, 11:16
Δεν βλέπω να έχει πολιτική σημασία σήμερα.Και η αντιπολίτευση μάλλον την υποστηρίζει.Το θέμα βέβαια είναι πως θα παρακαμφθούν οι κανονισμοί που οι ίδιοι έβαλαν.
Η μεγάλη διαμάχη αυτών των αγώνων θα είναι εάν οι δήθεν γυναίκες τρανσέξουαλ θα μπορούν να αγωνίζονται στα γυναικεία αθλήματα,εκεί επικεντρώνεται η αντιπαράθεση.
Ακριβώς.
Στο στίβο πάντως ο Λόρδος Σεμπάστιαν Κοε κρατά γερά αντίσταση....... ακόμα ....

Εδώ μια μάλλον θλιβερή ιστορία για δυο φτωχά κορίτσια απ την Ναμίμπια που μέσα σε 1,5 χρόνο έγιναν στα 18 τους χρόνια αθλήτριες παγκόσμιου βεληνεκούς

Εικόνα
Εικόνα


για να ανακαλύψουν ( αυτές και οι οικογένειες τους) στον πρώτο αγώνα τους εξω απ την πατρίδα τους, στην Ευρώπη, πως έχουν υπερανδρογονισμό

Εικόνα


και να αποκλειστούν απο τους ολυμπιακούς στο κυρίως αγώνισμα τους οπου ήταν τα φαβορί για τα δυο πρώτα μετάλλια

Εικόνα
https://www.letsrun.com/news/2021/07/18 ... -olympics/


Και τη λεω θλιβερή ιστορία γιατί η κατάρρευση του ονείρου για έξοδο απο την φτώχια και την αφάνεια για μια νεα κοπέλα ( η οποία δεν έκανε κατι λάθος, έτσι γεννήθηκε ) και την οικογένεια της... οσο και αν είναι δίκαιος ο αποκλεισμος .... δημιουργεί μια θλίψη
Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20752
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Ιούλ 2021, 03:00

The Olympics Don’t Want Black Women To Win :cry:cry

https://www.yahoo.com/huffpost/olympics ... r_Z17RF-K8

There is no grace for Black women at the 2021 Olympics. :cry:cry

On Thursday, the U.S. Anti-Doping Agency announced that 21-year-old Sha’Carri Richardson will be placed on a 30-day suspension after she tested positive for THC, the psychoactive compound in marijuana. This disqualifies her from competing in the 100-meter race, in which she conquered her opponents, became the fastest woman in America and earned her instant stardom.

Richardson apologized Friday on the “Today” show and revealed that in an interview during the U.S. Olympic trials in Oregon, a state where recreational weed is legal, a reporter informed her that her biological mother had died. She said to hear the news come from “a complete stranger was triggering.” That, in addition to the pressure to perform, led her to ingest weed.

I still have to go out and put out a performance for my dream, go out there and still compete,” she said on “Today.” “From there, just blinded by emotions, just blinded by hurting. I knew I couldn’t hide myself. In some type of way, I was just trying to hide my pain.:cry:cry

It’s unfair that a young Black woman mourning her mother is penalized for using weed, a plant that is the basis of a multimillion-dollar industry and that is legal for recreational use in 18 states and for medicinal use in 36 states :cry:cry
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 05 Ιούλ 2021, 05:51

Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Ιούλ 2021, 11:31
Μπουμερικοί κανόνες. Τι μας αφορά η προσωπική της ζωή αν δεν είναι performance enhancing;
:smt023
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3449
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 06 Ιούλ 2021, 01:50

Rocco Siffredi έγραψε:
04 Ιούλ 2021, 11:16
καλα αυτο βγαζει λογικη για κανα Μεξικο Κολομβια

για τις υπολοιπες μου φαινεται τραβηγμενο οτι εκαναν οτι τους ελεγαν οι ΗΠΑ
Στην Ελλάδα όχι μόνο ήταν νόμιμο γύρω στο 1897 νομζω αλλά στήριζε την παραγωγή και η Κυβέρνηση.

Γινόταν εξαγωγή στην Αίγυπτο, όπου είχε απαγορευθεί (Ναπολεωνικά χρόνια) γιατί ενεθάρρυνε τους φτωχούς να γελάνε με τα χάλια των πλουσίων.

Στην Νότια Αφρική ήταν νόμιμο και παραδοσιακό στους μαυρους μέχρις ότου άρχισε να επικρατεί η ρατσιστική εκμετάλευση. Τότε έγινε παράνομο στο πιτς φυτίλι. Βέβαια κάναν τα στραβά μάτια όταν θέλαν εργάτες να σκάβουν 2 χλμ μες στη γή με 40 βαμούς.

Στην Ινδία η φάση ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα, οι αποικιακές αρχές έδρασαν κόντρα στις συμβουλές των γιατρών γιατι... έτσι.

Πάντως είναι τεράστιο θέμα και δεν ανήκει σε αυτό το νήμα, άνοιξε άλλο αμα θες, σίγουρα θα λάβεις πολλές πληροφορίες που θα σε ξαφνιάσουν.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3449
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Μπορεί να είμαι το φαινόμενο στα σπριντ,αλλά είμαι και άνθρωπος ... Ένα τσιγαράκι ''ήπια'' ... πέσατε να με φάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 06 Ιούλ 2021, 01:57

Η Αμερικάνικη επιρροή, όπως είπαν κι άλλοι έπιασε για τα καλά αργότερα, αλλά ήταν κι αυτή ένας σπόρος.
Ρατσισμός όμως δεν υπήρχε μόνο στις ΗΠΑ.

Όσο για την ΕΣΣΔ που αναφέρθηκε, σιγά μην άφηναν τα μαλακισμένα κουμούνια κάτι που ενθάρυνε την ανεξαρτησία. Επ, την μπουρζουαζία, ήθελα να πώ.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών