Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.

Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 17 Ιούλ 2021, 09:26

Fluffy έγραψε:
17 Ιούλ 2021, 09:09
μικρή νίκη των οπαδών
Αυτό είναι σίγουρο!

AEK-Koufontinas.png
AEK-Koufontinas.png (96.57 KiB) Προβλήθηκε 376 φορές
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 19 Ιούλ 2021, 06:59

προς το παρόν κρυφτηκε στο λαγουμι του ο φασιστας, θα χύνει το δηλητήριο του μόνο ηλεκτρονικά.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 19 Ιούλ 2021, 10:48

Λάκης Νικολάου για Βασίλη Τσιάρτα: «Σε λίγο θα ζητάμε χαρτί κοινωνικών φρονημάτων!»

Γιατρέ, θα ήθελα τη γνώμη σας στο «ΦΩΣ» για το θέμα του Τσιάρτα. Θυμάστε κάτι παρόμοιο ποτέ;

Όχι, δεν θυμάμαι! Είμαι τελείως αντίθετος με όλη αυτή την κατάσταση που δημιουργήθηκε στην ΑΕΚ με τον Τσιάρτα. Από τη μια τον θεωρούμε μεγάλο παίκτη στην ιστορία της ΑΕΚ, από την άλλη ανακατεύουμε την πολιτική. Είμαι εντελώς αντίθετος να ανακατεύουν την πολιτική στο ποδόσφαιρο! Ο άνθρωπος αυτός πολλές φορές λέει τις απόψεις του. Όποιος θέλει τις αποδέχεται, όποιος δεν θέλει δεν τις αποδέχεται.

Εσείς δεν είστε ομοϊδεάτης του.

Όχι, καθόλου. Όμως μη βάζουμε ταμπέλες και ετικέτες πολιτικές στον αθλητισμό. Αλίμονο, δημοκρατία έχουμε και ο καθένας μπορεί να εκφράζει τις απόψεις του. Χωρίς να τις επιβάλλει. Δεν συμφωνώ πολιτικά με τον Τσιάρτα και κάποιες απόψεις του τις έχουν χαρακτηρίσει ρατσιστικές. Εγώ δεν είμαι άνθρωπος των σόσιαλ μίντια και δεν τις έχω διαβάσει, δεν θεωρώ τα σόσιαλ μίντια εποικοδομητική επικοινωνία, όμως διαβάζω τι έχουν γράψει ότι λέει ο Τσιάρτας. Με το ποδόσφαιρο τι σχέση έχουν αυτά; Με το αν θα έκανε δουλειά στην ΑΕΚ ή όχι, τι σχέση έχουν αυτά; Σε λίγο θα ζητάμε χαρτί κοινωνικών φρονημάτων!

Επιτρέπεται όμως προπονητής με τέτοιες αντιλήψεις να αναλαμβάνει νέους ποδοσφαιριστές;

Γιατί, θα μιλούσαν στην ομάδα για τους μετανάστες; Κοιτάξτε, γενικώς το λέω. Ζούμε σε εποχή δημοκρατίας. Αν κρίνει η ομάδα ότι θέλει κάποιον για προπονητή ή για παίκτη, δεν πρέπει να εξετάζουμε τα πολιτικά του πιστεύω. Και θεωρώ απρεπείς τις θέσεις των οργανωμένων οπαδών στο πρόσωπο του Τσιάρτα! Ρατσιστική ήταν η ανακοίνωση των οπαδών για τον Τσιάρτα! Θα μπω στο μάτι κάποιων τώρα, αλλά αυτή είναι η άποψή μου. Θεωρώ το μένος τους απέναντι στον Τσιάρτα ότι έχει παρελθόν, είναι κατάλοιπα που τα γνωρίζω καλά, όταν η διοίκηση Ντέμη Νικολαΐδη είχε ζητήσει πολύ μεγάλες περικοπές στα συμβόλαια των παικτών, οι παίκτες αντέδρασαν με πρωτοστάτη τον Τσιάρτα. Οπαδοί πήγαν στους Θρακομακεδόνες, παίκτες εδάρησαν, μπήκε μέχρι και φωτιά στα αποδυτήρια!
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20814
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 20 Ιούλ 2021, 13:08

Σωστος σε ολα.

https://fws.gr/tsiartas-to-podosfairo-m ... -politiki/

Ποτέ δεν έδωσα πάσα προσμετρώντας τις πολιτικές και τις θρησκευτικές πεποιθήσεις ή το χρώμα των συμπαικτών μου.
Εικόνα

Εικόνα


«Το γήπεδο είναι ο ορισμός της ελευθερίας. Πεδίο υγιούς έκφρασης, για όλους, ανεξαιρέτως. Χωρίς διαχωρισμούς.

Στο μεγαλύτερο μέρος της ζωής μου σε αυτόν τον χώρο βρισκόμουν. Ποτέ δεν έδωσα πάσα προσμετρώντας τις πολιτικές και τις θρησκευτικές πεποιθήσεις ή το χρώμα των συμπαικτών μου.

Ποτέ δεν πανηγύρισα αποκλείοντας από την ομαδική αγκαλιά τον οποιονδήποτε, για οποιονδήποτε λόγο και αιτία.

Στο ποδόσφαιρο πάντα μοιράζεσαι. Πάντα δέχεσαι. Αυτό έκανα ως ποδοσφαιριστής, αυτό θα κάνω και ως προπονητής. Εξασφαλίζοντας πως στο γήπεδο, ΟΛΟΙ, θα έχουν τις ίδιες ευκαιρίες, τον ίδιο χώρο, τα ίδια περιθώρια έκφρασης, χωρίς τίποτα άλλο πέραν του ταλέντου, του χαρακτήρα, της δουλειάς και του σεβασμού που θα επιδεικνύουν, να καθορίζουν την πορεία τους.

Τα ιδανικά των ομάδων σφυρηλατούνται από την ιστορική τους διαδρομή και δεν υπαγορεύονται, ούτε ψευδεπίγραφα καπηλεύονται από μειοψηφίες, όσο θορυβώδεις και αν είναι.

Σε αυτές δεν έχω να απαντήσω τίποτα.

Ως ποδοσφαιριστής αποτέλεσα μέρος της ιστορικής διαδρομής των συλλόγων στους οποίους αγωνίστηκα στην Ελλάδα και το εξωτερικό (Αλεξάνδρεια, Νάουσα, ΑΕΚ, Σεβίλλη, Κολωνία). Αλλά και στην Εθνική Ελλάδος τίμησα το εθνόσημο, επιδιώκοντας μέσω του ποδοσφαίρου να προσφέρω με τον τρόπο και τις δυνάμεις μου στην πατρίδα μου.

Και επειδή το ποδόσφαιρο ήταν και είναι η ζωή μου, είναι αυτό που με προσδιορίζει ως άνθρωπο και ως χαρακτήρα.

Όχι η πολιτική, η οποία έτσι κι αλλιώς, για κανένα λόγο και αιτία, δεν έχει θέση στον αθλητισμό.

Οι όποιες τοποθετήσεις μου αποτέλεσαν ελεύθερη έκφραση της γνώμης μου ως πολίτη, δικαίωμα κατοχυρωμένο σε ένα δημοκρατικό πολίτευμα.

Την πολιτική ουδέποτε την έφερα σε οποιοδήποτε γήπεδο ούτε πρόκειται ποτέ να το κάνω.

Ευτυχώς, όλοι εκείνοι με τους οποίους συνεργάστηκα στην καριέρα μου, όπως και οι συντριπτικά περισσότεροι, που όλα αυτά τα χρόνια με παρακολουθούσαν στους αγωνιστικούς χώρους, το (ανα)γνωρίζουν εντός και εκτός γηπέδων.

Δυστυχώς, δεν ισχύει για όλους».
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 06 Οκτ 2022, 20:23

Ευτυχώς ο φασιστοτσάρτας δεν είχε θέση στη φιέστα για το νέο γήπεδο της αεκ,
δυστυχώς η φιέστα είχε άλλα σημάδια σήψης
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15816
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 06 Οκτ 2022, 20:31

Sol έγραψε:
06 Οκτ 2022, 20:23
Ευτυχώς ο φασιστοτσάρτας δεν είχε θέση στη φιέστα για το νέο γήπεδο της αεκ,
δυστυχώς η φιέστα είχε άλλα σημάδια σήψης
:smt005:

Ο,τι πιο εθνικιστικο έχουμε δει τα τελευταία 15 χρόνια

Αλλά ευτυχώς έλειπε ο Τσιαρτας :smt005:
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23228
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 06 Οκτ 2022, 20:33

Sol έγραψε:
06 Οκτ 2022, 20:23
Ευτυχώς ο φασιστοτσάρτας δεν είχε θέση στη φιέστα για το νέο γήπεδο της αεκ,
δυστυχώς η φιέστα είχε άλλα σημάδια σήψης
Έτσι πήξε που οι πιο αναρχοοπαδοι της Ελλάδος έκλαιγαν απο ηδονη μπροστά στην εθνικιστή φιέστα του τίγρη
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29078
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 06 Οκτ 2022, 20:35

Lugozzi έγραψε:
06 Οκτ 2022, 20:31
Sol έγραψε:
06 Οκτ 2022, 20:23
Ευτυχώς ο φασιστοτσάρτας δεν είχε θέση στη φιέστα για το νέο γήπεδο της αεκ,
δυστυχώς η φιέστα είχε άλλα σημάδια σήψης
:smt005:

Ο,τι πιο εθνικιστικο έχουμε δει τα τελευταία 15 χρόνια

Αλλά ευτυχώς έλειπε ο Τσιαρτας :smt005:
Πάντως αν ο Μελισανίδης δεν τον κάλεσε λόγω Original είναι γελοίος. Αλλά για όποιο λόγο κι αν δεν τον κάλεσε, έπρεπε να τον είχε καλέσει. Ποδοσφαιριστής της ομάδος ήταν.

Άβαταρ μέλους
Αγχίαλος
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:11

Re: Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγχίαλος » 06 Οκτ 2022, 20:48

Golden Age έγραψε:
06 Οκτ 2022, 20:35
Lugozzi έγραψε:
06 Οκτ 2022, 20:31
Sol έγραψε:
06 Οκτ 2022, 20:23
Ευτυχώς ο φασιστοτσάρτας δεν είχε θέση στη φιέστα για το νέο γήπεδο της αεκ,
δυστυχώς η φιέστα είχε άλλα σημάδια σήψης
:smt005:

Ο,τι πιο εθνικιστικο έχουμε δει τα τελευταία 15 χρόνια

Αλλά ευτυχώς έλειπε ο Τσιαρτας :smt005:
Πάντως αν ο Μελισανίδης δεν τον κάλεσε λόγω Original είναι γελοίος. Αλλά για όποιο λόγο κι αν δεν τον κάλεσε, έπρεπε να τον είχε καλέσει. Ποδοσφαιριστής της ομάδος ήταν.
μου είπανε κατι τύποι εγω δεν ασχολούμαι με ποδόσφαιρα και αλήτες οπαδούς πως ο πρόεδρος του αεκακιου έβαλε ταρίφα 21 ευρώ σε κάτι εισιτήρια λόγω της γνωστήε θύρας που κάθονται αντικοινωνικά και περιθωριακά στοιχεία

όπως βλέπεις την γηπεδική αλητεία την συντηρούν και προέδροι σ όλες τις παε

Άβαταρ μέλους
Αγχίαλος
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:11

Re: Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγχίαλος » 06 Οκτ 2022, 20:49

επίσης μου είπανε οτι ήτανε και ο ντέμης στο πανυγήρι αυτος δεν έδινε οπαδούς στην αστυνομία;
ο ντούσαν ήταν καλεσμένος;

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23228
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 06 Οκτ 2022, 20:51

Αγχίαλος έγραψε:
06 Οκτ 2022, 20:49
επίσης μου είπανε οτι ήτανε και ο ντέμης στο πανυγήρι αυτος δεν έδινε οπαδούς στην αστυνομία;
ο ντούσαν ήταν καλεσμένος;
Και πολύ καλά εκανε
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Αγχίαλος
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:11

Re: Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγχίαλος » 06 Οκτ 2022, 20:52

πως δέχονται οι αλήτες έναν ρουφιάνο της αστυνομίας όπως τονε αποκαλούσαν τότε είναι το θέμα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 06 Οκτ 2022, 20:56

Ο Τσάρτας είναι αβγό.
Βασικά αυτός θέλει να επιβληθεί σαν αρχηγός του ποδοσφαιρικού τμήματος της ΑΕΚ ή σαν προπονητής της εθνικής νέων και δεν είναι υποχρεωμένος ο σύλλογος ή η ομοσπονδία να τον δεχτεί.
Επίσης κανένας δεν τον "φακέλωσε". Αυτός κάνει δημόσιες δηλώσεις υπέρ των αβγών. Οι δημόσιες δηλώσεις δεν λέγονται "φακέλωμα".
Θα ήταν δυσφήμιση του συλλόγου και του ποδοσφαίρου αν τον δεχόντουσαν.

Δεν ξέρουμε το λόγο που ο Τσάρτας έγινε αβγό. Διότι δεν ήταν στη φουρνιά των Σφακιανάκη-Γαϊτάνου-Σαμπρίνας που ήταν all the rage τότε τα αβγά. Αυτός εμφανίστηκε αργότερα, το 18 νομίζω.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29078
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Όξω φασίστα Τσάρτα από την προσφυγική ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 06 Οκτ 2022, 21:10

wooded glade έγραψε:
06 Οκτ 2022, 20:56

Δεν ξέρουμε το λόγο που ο Τσάρτας έγινε αβγό.
Δεξιοσυντηρητικός είναι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών