Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 7992
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 27 Ιούλ 2021, 14:54

Ασέβαστος έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 14:41
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 14:32

Το ίδιο λένε και σκέφτονται χιλιάδες καταπιεσμένοι για τους καταπιεστές τους. Εσύ θεωρείς καθίκια τους Τούρκους λόγω θρησκείας, βασικά όμως λόγω 400 χρόνων σκλαβιάς, οι μαύροι στη Νότια Αφρική θεωρούν καθίκια τους λευκούς, οι Κινέζοι τους Ιάπωνες και τα λοιπά.

Για να σταματήσουν όλα αυτά πρέπει να εξαλειφθεί η καταπίεση. Νέτα σκέτα.
τι ειναι 400 χρονια σκλαβιας, μπροστα σε 2000 χρονια σκλαβιας απο τους ρωμαιους;

δεν λεμε ομως τους ρωμαιους καθικια. αρα, λογω βαρβαροτητας, και θρησκειας, λεμε τους τουρκους.

καταπιεση των μαυρων, δεν υπαρχει πια. ο ρατσισμος με την κυριολεκτικη εννοια, εχει πεθανει.

το μονο ειδος ρατσισμου που εξακολουθει να υπαρχει, ειναι ο θρησκευτικος. σειρα εχουν να εξαφανιστουν οι θρησκειες, για αρχη οι βαρβαρες. νετα σκετα.
Οι Ρωμαίοι ήταν πολύ πιο έξυπνοι και ευπροσάρμοστοι σε σχέση με τους Τούρκους ή πολλούς άλλους κατακτητές. Αν θες την άποψη μου, όμως, ήταν κι αυτοί μεγάλα καθίκια.

Ο ρατσισμός σε πολλά σημεία του πλανήτη, έχει πάρει την άγουσα. Αλλά, υπάρχει πολύς δρόμος ακόμη να διανυθεί. Δηλαδή, μπορεί να έχει εκλείψει θεσμικά-από τους αγώνες κινήματων, που εσείς οι δεξιοί μισείτε, ωστόσο επικαλείστε σήμερα τις επιτυχίες τους- αλλά λόγω της βαθιάς ιστορικής του παρουσίας υφίσταται και φωλιάζει ακόμη μέσα στην κοινωνία και στις κοινωνικές αντιλήψεις. Αν δεν εκριζωθεί από τις ψυχές και τα μυαλά τότε θα αναδυθεί κάποια στιγμή ξανά θεσμικά. Κανόνας.

Ο ρατσισμός είναι πνευματική και ψυχολογική ασθένεια ουσιαστικά. Δεν έχει σημασία αν χρησιμοποιεί τη θρησκεία ή την πολιτική ως μέσο. Θα υπάρχει και χωρίς τις θρησκείες.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2433
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 27 Ιούλ 2021, 14:55

Σέλευκας έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 14:46

Τελευταία υπάρχει και ένα αντισεξιστικό λεγόμενο κίνημα όπου οι γυναίκες διαμαρτύρονται επειδή τα ΜΜΕ οι κάμερες κλπ δείχνουν επίμαχα σημεία αφού επί δεκαετίες οι ίδιες έφαγαν τον κόσμο με το δικαίωμα απελευθέρωσης και επίδειξης αυτών των σημείων.
Υπηρχε ενα παρομοιο κινημα στα 60ς, οταν εκαιγαν τα σουτιεν
Εικόνα


...Και τα αμεσως επομενα χρονια, βγηκαν σουτιεν με υποστηλωματα η αλλα με ενσωματωμενο βυζι, τα οποια σημερα τρεχουν να αγορασουν μανιωδως :102:

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2433
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 27 Ιούλ 2021, 15:02

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 14:21

Άρα η Σφαγή της Τριπολιτσάς ήταν ρατσιστική και καταδικαστέα;
Πως ηταν ρατσιστικη, αφου λογω αυτοκρατοριας στην τριπολιτσα ηταν Τουρκοι, Αλβανοι, Εβραιοι, Αραβες και ενα σωρο αλλοι. Δεν ηταν μονο τουρκοι...
Απ οτι εχω καταλαβει δεν ηταν τοτε η ρατσα που εκανε τον αλλον προς εξοντωση, αλλα η θρησκεια. Φυσικα υπηρχε και το ζητημα της εκδικησης.

Καταδικαστεα ηταν, οπως ολες οι σφαγες...

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 7992
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 27 Ιούλ 2021, 15:05

Blackdog έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:02
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 14:21

Άρα η Σφαγή της Τριπολιτσάς ήταν ρατσιστική και καταδικαστέα;
Πως ηταν ρατσιστικη, αφου λογω αυτοκρατοριας στην τριπολιτσα ηταν Τουρκοι, Αλβανοι, Εβραιοι, Αραβες και ενα σωρο αλλοι. Δεν ηταν μονο τουρκοι...
Απ οτι εχω καταλαβει δεν ηταν τοτε η ρατσα που εκανε τον αλλον προς εξοντωση, αλλα η θρησκεια. Φυσικα υπηρχε και το ζητημα της εκδικησης.

Καταδικαστεα ηταν, οπως ολες οι σφαγες...
Για τα σημερινά δεδομένα είναι καταδικαστέα. Για εκείνη την εποχή ήταν δικαιολογημένη.

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με τους καταπιεσμένους του κόσμου σήμερα. Θα ξεσπάσουν κατά δικαίων και αδίκων λόγω αγανάκτησης.

Σταματήστε την καταπίεση να σταματήσει και η αγανάκτηση.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68643
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Ιούλ 2021, 15:12

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:05
Blackdog έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:02
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 14:21

Άρα η Σφαγή της Τριπολιτσάς ήταν ρατσιστική και καταδικαστέα;
Πως ηταν ρατσιστικη, αφου λογω αυτοκρατοριας στην τριπολιτσα ηταν Τουρκοι, Αλβανοι, Εβραιοι, Αραβες και ενα σωρο αλλοι. Δεν ηταν μονο τουρκοι...
Απ οτι εχω καταλαβει δεν ηταν τοτε η ρατσα που εκανε τον αλλον προς εξοντωση, αλλα η θρησκεια. Φυσικα υπηρχε και το ζητημα της εκδικησης.

Καταδικαστεα ηταν, οπως ολες οι σφαγες...
Για τα σημερινά δεδομένα είναι καταδικαστέα. Για εκείνη την εποχή ήταν δικαιολογημένη.

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με τους καταπιεσμένους του κόσμου σήμερα. Θα ξεσπάσουν κατά δικαίων και αδίκων λόγω αγανάκτησης.

Σταματήστε την καταπίεση να σταματήσει και η αγανάκτηση.
Bρε να τη σταματήσουμε αλλά δεν λες τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε και ποιους πρέπει να σταματήσουμε να καταπιέζουμε. :)

Γιατί εδώ παίζει το κόνσεπτ "ακόμη και αν δεν υπάρχει απτός ρατσισμός στο χ πλαίσιο, ο οποιοσδήποτε μπορεί να αντιδρά με αγανάκτηση γιατί καταπιέστηκε αυτός ή οι πρόγονοι του στο ψ πλαίσιο".

Κάτι σαν μόρια αγανάκτησης.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 7992
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 27 Ιούλ 2021, 15:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:12
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:05
Blackdog έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:02


Πως ηταν ρατσιστικη, αφου λογω αυτοκρατοριας στην τριπολιτσα ηταν Τουρκοι, Αλβανοι, Εβραιοι, Αραβες και ενα σωρο αλλοι. Δεν ηταν μονο τουρκοι...
Απ οτι εχω καταλαβει δεν ηταν τοτε η ρατσα που εκανε τον αλλον προς εξοντωση, αλλα η θρησκεια. Φυσικα υπηρχε και το ζητημα της εκδικησης.

Καταδικαστεα ηταν, οπως ολες οι σφαγες...
Για τα σημερινά δεδομένα είναι καταδικαστέα. Για εκείνη την εποχή ήταν δικαιολογημένη.

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με τους καταπιεσμένους του κόσμου σήμερα. Θα ξεσπάσουν κατά δικαίων και αδίκων λόγω αγανάκτησης.

Σταματήστε την καταπίεση να σταματήσει και η αγανάκτηση.
Bρε να τη σταματήσουμε αλλά δεν λες τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε και ποιους πρέπει να σταματήσουμε να καταπιέζουμε. :)

Γιατί εδώ παίζει το κόνσεπτ "ακόμη και αν δεν υπάρχει απτός ρατσισμός στο χ πλαίσιο, ο οποιοσδήποτε μπορεί να αντιδρά με αγανάκτηση γιατί καταπιέστηκε αυτός ή οι πρόγονοι του στο ψ πλαίσιο".

Κάτι σαν μόρια αγανάκτησης.
Εξήγησα και παραπάνω ότι υπάρχει καταπίεση και σήμερα.

Διάβασε παραπάνω μην περιμένεις μασημένη τροφή.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2433
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 27 Ιούλ 2021, 15:25

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:05


Σταματήστε την καταπίεση να σταματήσει και η αγανάκτηση.
Δεν προκειται να γινει ποτε αυτο. Ακομα και αυτος που σε εκανε να πιστευεις οτι μπορει να γινει, το εκανε γιατι πιθανοτατα καποιους θα θελει να καταπιεσει.

Κανα αλλο σχεδιο;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68643
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Ιούλ 2021, 15:29

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:14

Διάβασε παραπάνω μην περιμένεις μασημένη τροφή.
Μα αυτά που γράφεις εσύ και η Καραμελίτσα είναι μασημένη τροφή.

Κάτι πιο τραγανό παίζει;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40351
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Ιούλ 2021, 15:31

NewModelArmy έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 11:42
hellegennes έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 04:40
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί είναι περήφανος που είναι γκέι. Τι είδους περηφάνεια είναι ο σεξουαλικός προσανατολισμός;
Ενω το οτι ο μεσος Πχορουμιτης δηλωνει περηφανος επειδη η μανα του πηδηχτηκε με τον πατερα του σε μια συγκεκριμενη γεωγραφικη περιοχη(Ελλαδα) και οχι 100 χιλιομετρα παραπερα το βλεπεις φυσιολογικοτατο.
Το να νιώθεις περήφανος για την καταγωγή σου δεν είναι λογικό, είναι κάτι που έχουν καλλιεργήσει οι κοινωνίες. Το να νιώθεις περήφανος για την εθνική σου ταυτότητα, που δεν χρειάζεται να έχει σχέση με την άμεση ή απώτερη καταγωγή σου, είναι διαφορετικό πράγμα. Είναι περηφάνια για την κουλτούρα στην οποία ανήκεις. Τώρα αν πρέπει να αισθάνεσαι περήφανος που έχεις ελληνική κουλτούρα ή όχι, είναι άλλο θέμα συζήτησης. Πάντως δεν στερείται νοήματος.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 7992
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 27 Ιούλ 2021, 15:33

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:29
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:14

Διάβασε παραπάνω μην περιμένεις μασημένη τροφή.
Μα αυτά που γράφεις εσύ και η Καραμελίτσα είναι μασημένη τροφή.

Κάτι πιο τραγανό παίζει;
Ως είθισται, ήρθες για να προσφέρεις την τιποτολογία σου στη συζήτηση.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40351
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Ιούλ 2021, 15:36

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:29
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:14

Διάβασε παραπάνω μην περιμένεις μασημένη τροφή.
Μα αυτά που γράφεις εσύ και η Καραμελίτσα είναι μασημένη τροφή.

Κάτι πιο τραγανό παίζει;
Ως είθισται, ήρθες για να προσφέρεις την τιποτολογία σου στη συζήτηση.
Ίδιες, βαρετές, χρόνιες γαλιές. Σαν να ακούω την Έλενα Ακρίτα του '80. Πάλιωσε.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 7992
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 27 Ιούλ 2021, 15:38

hellegennes έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:36
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:29


Μα αυτά που γράφεις εσύ και η Καραμελίτσα είναι μασημένη τροφή.

Κάτι πιο τραγανό παίζει;
Ως είθισται, ήρθες για να προσφέρεις την τιποτολογία σου στη συζήτηση.
Ίδιες, βαρετές, χρόνιες γαλιές. Σαν να ακούω την Έλενα Ακρίτα του '80. Πάλιωσε.
:lol:
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8648
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 27 Ιούλ 2021, 15:39

Σέλευκας έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 14:46
Τελευταία υπάρχει και ένα αντισεξιστικό λεγόμενο κίνημα όπου οι γυναίκες διαμαρτύρονται επειδή τα ΜΜΕ οι κάμερες κλπ δείχνουν επίμαχα σημεία αφού επί δεκαετίες οι ίδιες έφαγαν τον κόσμο με το δικαίωμα απελευθέρωσης και επίδειξης αυτών των σημείων.
Γιατί αν δεν το έχεις πάρει χαμπάρι, τις ίδιες δεκαετίες που οι γυναίκες ζητούσαν απελευθέρωση του σώματος, είχαμε και τη ραγδαία ανάπτυξη της πορνογραφίας να την υπονομεύει.
Z

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8850
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 27 Ιούλ 2021, 17:11

Καραμελίτσα έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:39
Σέλευκας έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 14:46
Τελευταία υπάρχει και ένα αντισεξιστικό λεγόμενο κίνημα όπου οι γυναίκες διαμαρτύρονται επειδή τα ΜΜΕ οι κάμερες κλπ δείχνουν επίμαχα σημεία αφού επί δεκαετίες οι ίδιες έφαγαν τον κόσμο με το δικαίωμα απελευθέρωσης και επίδειξης αυτών των σημείων.
Γιατί αν δεν το έχεις πάρει χαμπάρι, τις ίδιες δεκαετίες που οι γυναίκες ζητούσαν απελευθέρωση του σώματος, είχαμε και τη ραγδαία ανάπτυξη της πορνογραφίας να την υπονομεύει.
το εκνευριστικό είναι οτι μονίμως οσοι ζητούν δικαιώματα δεν καταλαβαίνουν την παγίδα που σε όλους τους άλλους είναι φανερή.
Για να το κάνουμε λιανά, το θέμα ποτέ δεν είναι τα πραγματικά δικαιώματα αλλά η κατάρριψη των διαφόρων αξιών που πολύ σωστά οι κοινωνίες είχαν αντιληφθεί. Φυσικά αυτή η τύφλωση δεν γίνεται κατα λάθος αν δεν το έχεις πάρει χαμπάρι. Οτι παίρνει το τίτλο δικαίωμα δεν σημαίνει ότι είναι πραγματικό δικαίωμα.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Greece, Woke free

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4931
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Περήφανος που είμαι gay και χρυσός Ολυμπιονίκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 27 Ιούλ 2021, 23:56

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 11:33
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 11:03
Για να το πω πιο απλά, ο ομοφυλόφιλος εργάτης δεν έχει τίποτα κοινό με τον πλούσιο ομοφυλόφιλο.
μεγάλη αλήθεια
το έχω ξαναγράψει πολλές φορές
η αμερικανική κοινωνιολογία των τελευταίων δεκαετιών έχει εστιάσει στις κοινωνικές ανισότητες που πηγάζουν από έμφυλες ταυτότητες, φυλετικές διαφορές, κτλ. παράλληλα έχουν συσκωτίσει/παραμελήσει/αγνοήσει τις κύριες ανισότητες που προκύπτουν από τις παραγωγικές συνθήκες
μεγάλη μερίδα της επιστημονικής κοινότητας έφτασε σε σημείο να μιλάει για "death of classes" λέγοντας ευθέως πως δεν υπάρχουν πια κοινωνικές τάξεις που δομούνται στη βάση της οικονομίας, αλλά μόνο ομαδώσεις βάσει πολιτισμικών κριτηρίων
αυτά για μένα είναι προφανές ότι γίνονται εκ του πονηρού, ειδικά αν δούμε ποιοι χρηματοδοτούν αυτές τις έρευνες
οπότε καταλήγοντας, ξαναγράφω ότι αυτά είναι πολιτική ατζέντα που επιβάλλεται εκ των άνω και έχει απώτερο σκοπό την διάσπαση του εργατικού κινήματος μέσα από την ενεργοποίηση κοινωνικών αυτοματισμών

αν δεν το εχεις καταλαβει απο τον περασμενο αιωνα και την εποχη της σαλαμοποιησης της μαζας, εχουμε περασει στην υπερεξατομικευση σε καθε επιπεδο, ζουμε στην εποχη του θριαμβου του ατομικισμου και του "υπερεγω",

η τεχνολογια ειναι αρωγος σε αυτο σε ολους τους τομεις και σε ολες τις αντιρροπες κατυεθυνσεις απο την εξατομικευμενη ιατρικη, και τις θεραπειες μεχρι εξατομικευμενες διαφημισεις και μποτακια, ο καθενας διαλαλει το δικο του "story"

παλαιοτερα για παραδειγμα το 70/80 αν ενας gay αθλητης εβγαινε να το δηλωσει σε συνεντευξη σε φυλλαδα (γιατι σε δημοσια τηλεοραση δεν το συζηταμε καν) θα ηταν ερμαιο των αντιληψεων του εκαστοτε δημοσιογραφου στον τροπο παρουσιασης, και κατ επεκταση των στερεοτυπων της μαζας στο ακουσμα της ειδησης, ακομα και οι ομοιοι του θα τον κατακρεουργουσαν για να παραμεινουν κοινωνικα correct,
τωρα κανει ενα tweet και παιρνει χιλιαδες like απο ατομα της ιδιας κοινοτητας ή φιλικα προσκειμενα σε αυτην

πριν μεσω της μαζικης προπαγανδας σου δημιουργουνταν η ψευδαισθηση οτι διπλα σου ειχες ενα ομοιογενες κονωνικο συνολο και φιλικο περιβαλλον οπου δηθεν σε βολευε για να αναπτυχθεις

σημερα αντιθετως, πρεπει μονος σου να αντιληφθεις το pattern και οτι αυτη η κατασταση παντοτε προυπηρχε και δε χρειαζεται κανενας πατερουλης να σε πιασει απτο χερακι να σου πει οτι ολα ειναι ενταξει, πρεπει μονος σου να ανιληφθεις και να συμφιλιωθεις μεσω ολων αυτων των αντιθεσεων που παντοτε υπηρχαν.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 28 Ιούλ 2021, 00:21, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών