ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 05 Ιαν 2020, 17:03

Μετρανε λεει τους φιλαθλους στη Νεα Σμυρνη :lol:
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 06 Ιαν 2020, 12:43

Πανιώνιος - ΠΑΣ Λαμία 0-1.Συνεχίζει τελευταίος ο Ιστορικός!
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 06 Ιαν 2020, 19:47

Δάρας: "Έχω καταστραφεί, υποθήκευσα όλα μου τα υπάρχοντα"

Εικόνα

Ο πρόεδρος της ΠΑΕ Πανιώνιος, Χρήστος Δάρας, εξομολογήθηκε στο Sport24.gr τη δύσκολη κατάσταση που βρίσκεται για να μπει η ομάδα στον εξωδικαστικό μηχανισμό και να γλιτώσει την "άμεση κατάσχεση των πάντων".

Μία μέρα μετά την εντός έδρας ήττα (0-1) από τη Λαμία, ο Χρήστος Δάρας μίλησε στο Sport24.gr και εξήγησε την αναγκαιότητα να μπει ο Πανιώνιος στον εξωδικαστικό μηχανισμό. Ο πρόεδρος της ΠΑΕ ισχυρίστηκε ότι υποθήκευσε όλα του τα υπάρχοντα για να γίνει αυτό, καθώς και ότι "έχω καταστραφεί σαν άτομο".

Χαρακτήρισε δικαιολογημένη την οργή του κόσμου και ευχήθηκε, αφού μπει ο Πανιώνιος στον εξωδικαστικό μηχανισμό, να έρθει κάποιος να πάρει τη θέση του. Η δήλωση του Χρήστου Δάρα έχει ως εξής:

"Έχει απόλυτο δίκιο ο κόσμος του Πανιωνίου για τη χθεσινή ήττα από τη Λαμία, η οποία έπαιζε και με δέκα παίκτες. Οι τέσσερις βασικοί παίκτες του κέντρου μας ήταν εκτός λόγω καρτών και τραυματισμών. Οπότε είναι απαραίτητη η προσθήκη ενός παίκτη σε αυτή τη θέση. Όμως για να γίνει αυτό πρέπει να μπούμε στον εξωδικαστικό μηχανισμό. Αν αυτό το θέλει και το χρειάζεται η ομάδα, εγώ το θέλω περισσότερο από όλους.

Εγώ είμαι αυτός που έβαλα υποθήκη όλα μου τα υπάρχοντα, τους κόπους ζωής 40 ετών, για να μπορέσει ο Πανιώνιος να μπει στον εξωδικαστικό μηχανισμό και να γλιτώσουμε από τα χρέη που δημιουργήθηκαν λόγω προσφυγών από 50 μεταγραφές προηγούμενων διοικήσεων και αν το θέλετε και από 50 μεταγραφές που έχουμε κάνει εμείς το τελευταίο διάστημα. Είχαμε πει ότι τον Νοέμβριο θα καταθέσουμε όλα τα χαρτιά για τον εξωδικαστικό μηχανισμό όπως μας είχαν ανακοινώσει. Εγώ υποθήκευσα όλη μου την περιουσία τέλη του χρόνου, όπως μου είπε το αρμόδιο υπουργείο.

Είναι θέμα κρατικού μηχανισμού το πότε θα το μας βάλει, με τις διαβεβαιώσεις τους ότι μετά τις γιορτές θα μπούμε αμέσως. Δεν εξαρτάται από κανέναν παρά από την επιτροπή. Ξαναλέω και πάλι: Δεν είχαμε λύση. Αν δεν μπούμε στον εξωδικαστικό μηχανισμό, αν δεν κάναμε αίτηση για τον εξωδικαστικό μηχανισμό, εδώ και δύο μήνες θα είχε γίνει από την εφορία άμεση κατάσχεση των πάντων, όλα τα υπάρχοντα και οι λογαριασμοί, όπως είχαμε αυτήν την απειλή σε κάθε μεταγραφική περίοδο. Είναι δικαιολογημένη η οργή του κόσμου, αλλά αυτές τις στιγμές χρειάζεται ομόνοια.

Όσο ζεις ελπίζεις. Από την πλευρά μου έχω καταστραφεί σαν άτομο για να μπορέσει ο Πανιώνιος να ξεφύγει και να μπει στον εξωδικαστικό μηχανισμό και να αναπνεύσει. Μακάρι τότε να έρθει ο οποιοσδήποτε να αναλάβει το πόστο μου. Για το αγωνιστικό κομμάτι δεν θα εκφέρω γνώμη γιατί δεν μου αναλογεί".
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 07 Ιαν 2020, 07:58

ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ!
Κι αυτοί και η Ράγιο Βαγιεκάνο και η Εξτρεμαδούρα και η Σημαδούρα και... και... και...
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8211
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 09 Ιαν 2020, 03:58

jason έγραψε:
18 Δεκ 2019, 02:20
Σημερινές δηλώσεις του προέδρου τους

Για την μάχη της παραμονής: «Όλα εξαρτώνται από τα αποτελέσματα. Πιστεύω ότι σύντομα θα έχουμε βάλει και άλλη ομάδα από κάτω μας εκτός του Παναιτωλικού.
μιλάει για τη Φούτμπολ Λιγκ του χρόνου
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Παρταλι

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παρταλι » 12 Ιαν 2020, 13:43

καλο ταξιδι Ρενατα

Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 12 Ιαν 2020, 13:48

Η ελλαδα 3ιναι μια πολύ μικρή χώρα και είναι παράλογο να υπάρχουν τόσες ποδοσφαιρικες ομάδες. Σαν καφετέριες ξεφυτρώνουν. Κάνουν μια ομάδα οι πρόσφυγες Τούρκοι, κάνουν μια οι αρβανιτες, ο τάδε ο δείνα κοκ αυτό είναι καρναβάλι.

Ας μείνουν 5 με έξι ομάδες επαγγελματικές οι υπόλοιπες ας πέσουν στην αματεουρ κατηγορία

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24860
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 19 Ιαν 2020, 00:18

Εικόνα

Ζούμε για να διδασκόμαστε. Και η ζωή πάντα έχει κάτι καινούριο να μας μάθει.

Με αυτούς που το μόνο που είχαμε μεταξύ μας να θυμηθούμε ήταν τα σκηνικά και μια οπαδική αντιπαλότητα, μια γυναίκα έφερε τα πράγματα έτσι (χάνοντας δυστυχώς την ζωή της ούτως ώστε να συμβεί αυτό) για να καταλάβουμε πως τελικά είναι πιο πολλά αυτά που μας ενώνουν από αυτά που μας χωρίζουν.

Πήραν καράβια και αεροπλάνα για να έρθουν στην Αθήνα για μερικές ώρες.

Να τιμήσουν την Ρενάτα, να αφήσουν ένα στεφάνι, λουλούδια και τα κασκόλ στην μνήμη της.

Πολλοί δεν πρόλαβαν ούτε μισό ημίχρονο να δουν την ομάδα τους, καθώς η ώρα του αγώνα σε σχέση με την αναχώρηση των μέσων που έπρεπε να πάρουν για την επιστροφή δεν τους επέτρεπε να μείνουν για παραπάνω.

Ένα μεγάλο RESPECT για τους οπαδούς του Ο.Φ.Η, Snakes-4 Heraklion Club, που σχημάτισαν για την Ρενάτα μια (μετά την βιολογική της και τον Πανιώνιο) επιπλέον οικογένεια στην δύση της ζωής της.

Ευχαριστούμε για όσα κάνατε όσο ζούσε. Σας σεβόμαστε για όσα κάνατε μετά.

Η Κρητική λεβεντιά βρίσκεται στο πέταλό σας.

Panthers Club 1983
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 26 Ιαν 2020, 16:49

Απο ποιον?

Εικόνα
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 30 Ιαν 2020, 17:01

''Η αλήθεια είναι πως από το 1983, έχουμε συνηθίσει να ενώνουμε τους οπαδούς του ΠΟΚ στις εκάστοτε περιοχές εναντίον μας.

Σήμερα στο περιστέρι, πιο παλιά στον βύρωνα, τον κορυδαλλό, τα πατήσια και η λίστα δεν τελειώνει ποτέ.

Διασκεδάζουμε με το γεγονός πως ενώ μεταξύ τους σκοτώνονται, όταν ο Πανιώνιος και οι Πάνθηρες είναι να εμφανιστούν στις περιοχές τους ή όταν οι ομάδες αυτών των περιοχών έρχονταν στη Νέα Σμύρνη υπήρχε και υπάρχει πάντα μια ομερτά ανάμεσα σε οπαδούς των τριών για να την κάνουν σε μας.

Σπόρτινγκ, ατρόμητος, δόξα βύρωνα ή όπως αλλιώς λέγεται, το αποτέλεσμα είναι πάντα ίδιο και ενώ έχουν περάσει 37 χρόνια από τότε που βάλαμε για πρώτη φορά το κλειδί στην πόρτα, οι καταστάσεις μένουν ίδιες!''

Λογικο,πρεπει να αντιμετωπιστει η τρομοκρατια των πανθηρων με οποιοδηποτε κοστος.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 03 Φεβ 2020, 23:36



:smt017
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12465
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 07 Φεβ 2020, 10:01

πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 07 Φεβ 2020, 10:03

Εδω εχει Παοκτζηδες στην Αφρικη δεν θα εχει Πανθηρες στην Αργεντινη;
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 11 Φεβ 2020, 19:54

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
07 Φεβ 2020, 10:03
Εδω εχει Παοκτζηδες στην Αφρικη δεν θα εχει Πανθηρες στην Αργεντινη;
Δυο συνδεσμους,Μοζαμβικη-Ζαμπια.Γιαυτο λενε οτι ειναι 3εκ.παγκοσμιως.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24860
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 12 Φεβ 2020, 09:24

Όπως λέει και το σύνθημα έχουμε σύνδεσμο και στο Αφγανιστάν

ΤΑΛΙΜΠΑΝ - ΤΑΛΙΜΠΑΝ ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ ΜΟΥ Κ ΣΤΟ ΑΦΓΑΝΙΣΤΑΝ - ΘΑ ΜΕ ΔΕΙΣ ΣΑΝ ΘΑ ΠΑΣ - Κ ΘΑ ΠΑΡΑΜΙΛΑΑΣ.
:)
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών