ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25139
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 27 Απρ 2018, 14:55

hades έγραψε:
27 Απρ 2018, 14:52
Ρε πλάκα κάνετε. Που στηρίζεται και όλας. Δεν το πάω αθλητικά που για μένα μαλακία έκανε ο πάνθηρας που πήγε να διώξει τον προπονητή που του δείνει ελπίζες (και ας έχει τρελή αβάντα από το σύστημα και τα κοράκια) .Δλδ να τον εξοντώσουμε τον στηβ και κάθε στηβ μόνο και μόνο για μια πολιτική άποψη του.
Δυο καταδικαστικές τιμωρίες έδρας (5 παιχνίδια χωρίς κόσμο), όταν καίγεσαι να σωθείς
και μια αρνητική απόφαση στην ένσταση για τα τελευταία δευτερόλεπτα στο χαμένο ματς με την Κύμη, δεν το λές και τρελή αβάντα από το σύστημα :003:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22453
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 27 Απρ 2018, 14:56

ναι, αλλά αν η μπάλα ήταν τρίγωνη... Φασίστες παντού.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25139
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 27 Απρ 2018, 14:58

Paralimnitis έγραψε:
27 Απρ 2018, 14:54
Oσο σιχαμενο κομμα και να ειναι η χρυση αυγη(που ειναι) εχετε καταλαβει οτι εχουμε αρχισει διωξεις για πολιτικα φρονηματα?Και δεν εχει να κανει με τους πανθηρες το εχω δει και αλλου,ισως θα επρεπε να συζητηθει σε αλλο νημα.
Γιατί του απαγόρεψε κανείς, από το κράτος και τους θεσμούς, να εργαστεί; Αυτό θα ήταν φρονηματική δίωξη, μην τα σχετικοποιούμε όλα
Είναι ανεπιθύμητος στον Πανιώνιο. Τόσο απλό

http://www.panionianea.gr/2018/04/me-ti ... izoun.html
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Beria την 27 Απρ 2018, 14:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 27 Απρ 2018, 14:59

Beria έγραψε:
27 Απρ 2018, 14:55
hades έγραψε:
27 Απρ 2018, 14:52
Ρε πλάκα κάνετε. Που στηρίζεται και όλας. Δεν το πάω αθλητικά που για μένα μαλακία έκανε ο πάνθηρας που πήγε να διώξει τον προπονητή που του δείνει ελπίζες (και ας έχει τρελή αβάντα από το σύστημα και τα κοράκια) .Δλδ να τον εξοντώσουμε τον στηβ και κάθε στηβ μόνο και μόνο για μια πολιτική άποψη του.
Δυο καταδικαστικές τιμωρίες έδρας (5 παιχνίδια χωρίς κόσμο), όταν καίγεσαι να σωθείς
και μια αρνητική απόφαση στην ένσταση για τα τελευταία δευτερόλεπτα στο χαμένο ματς με την Κύμη, δεν το λές και τρελή αβάντα από το σύστημα :003:
άσε τα αυτά.Οτι τραμπουκίσανμε μπράβους την αντίπαλη ομάδα στα αποδυτήρια και τους απειλούσαν να τους σκοτώσουν σηκώνει υποβιβασμό .Μια χαρά σας πάει .Και γενικά πολλά καφριλικια οι 100 της πλατείας.Απλώς η αβάντα από τα ΜΜΕ και τους δημοσιογράφους σας βοηθάει σαν γειτονια
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3946
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 27 Απρ 2018, 15:00

Ε εντάξει, δεν τον πλάκωσαν και στις φάπες τον Στιβ! Άσε που σε 20 μέρες και να υποστηρίζει κάποιος ότι θα γίνει μέλος μιας ομάδας και μάλιστα θα την σώσει, οκ δε γίνεται. Τώρα βέβαια, γιατί έγινε η ρήξη με το Ζιάγκο παραμένει μυστήριο κι αυτό είναι κάπως αυτοκτονικό, λίγες μέρες πριν κριθούν όλα στο Πρωτάθλημα. Anyway, ίδωμεν...

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 27 Απρ 2018, 15:01

Beria έγραψε:
27 Απρ 2018, 14:58
Paralimnitis έγραψε:
27 Απρ 2018, 14:54
Oσο σιχαμενο κομμα και να ειναι η χρυση αυγη(που ειναι) εχετε καταλαβει οτι εχουμε αρχισει διωξεις για πολιτικα φρονηματα?Και δεν εχει να κανει με τους πανθηρες το εχω δει και αλλου,ισως θα επρεπε να συζητηθει σε αλλο νημα.
Γιατί του απαγόρεψε κανείς, από το κράτος και τους θεσμούς, να εργαστεί; Αυτό θα ήταν φρονηματική δίωξη, μην τα σχετικοποιούμε όλα
Είναι ανεπιθύμητος στον Πανιώνιο. Τόσο απλό
από το 2013 και μετά έχουν γίνει πολλά. Είναι για άλλο τοπικ αυτό.Και αν στο δημόσιο δεν υπήρχε μονιμότητα θα έδιωχναν αρκετούς μετά την υστερία του 2013 .
Εδώ πήγαιναν αναρχικοί σε σουβλατζίδικο που δούλευε χρυσαυγίτης μεροκάματο και απείλησαν τον ιδιοκτήτη να τον απολύσει αλλιώς θα του το κάψουν .Και το έκανε. Μιλάμε μεροκάματο έβγαζε και δεν τον έπαιρναν μετά πουθενά για δουλειά . Πολλά τέτοια έχουν γίνει .Απλώς αφορούν χρυσαυγίτες .
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29097
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 27 Απρ 2018, 15:04

Beria έγραψε:
27 Απρ 2018, 14:29
Χτες το βράδυ το timeline στο φατσοβιβλίο άρχισε να γεμίζει. Επειδή δεν έχω καμια σχέση το μπάσκετ παραξενεύτηκα με την ταχύτητα με την οποία έπεφταν τα σχόλια για την μαλακία της διοίκησης.

Και κάποια στιγμή ήρθε η πρώτη ανάρτηση των Πανθήρων:
Για να μην ανοίξουμε άλλες παρτίδες, σκουπίδια σαν αυτό .. ούτε να το σκέφτεστε ..

Ως φαίνεται υπήρξε μεταμεσονύκτια επίσκεψη στο σπίτι του γιατρού και σοβαρεύτηκαν όλοι

:smt005:

Δεν έχεις ακουστά για τα τρολλ του ΣΥΡΙΖΑ που οργανώνουν συντονισμένα διαδικτυακές επιθέσεις σε πολιτικούς αντιπάλους ε; :lol:

Εαν ήταν τίποτε ακροδεξιών πεποιθήσεων οπαδοί τώρα θα ήσουν στα κάγγελα. Όμως είναι ανθέλληνες, οπότε χαχα, χουχουχου, τα αλάνια έκαναν νυχτερινή επίσκεψη να ουμ.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22453
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 27 Απρ 2018, 15:07

μην φεύγουμε απο το θέμα του τόπικ, που είναι ότι ο Πανιώνιος δεν έχει φιλάθλους, έχει καλούς νταβάδες, καλά παιδιά.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29097
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 27 Απρ 2018, 15:08

Και συνεχίζει να κερνά πόνο στους παρακρατικούς των Β.Π. Ο Στηβ.
Νέα δήλωση Στηβ Γιατζόγλου: «Φυσικά και είμαι Χρυσή Αυγή»

27 Απριλίου 2018

Ο Στιβ Γιατζόγλου μιλά στο SDNA και απαντά στους επικριτές του! Τι λέει για τον φασισμό στο μπάσκετ και τη … λαιμητόμο που θα έβαζε το κεφάλι του

Οι τελευταίες εξελίξεις στον Πανιώνιο είναι συνταρακτικές και δείχνουν ένα μεγαλύτερο κομμάτι της κοινωνίας μας, πέρα από τον αθλητισμό. Το story της υπόθεσης έχει ως εξής:

Το βράδυ της Πέμπτης (26/4) ο «Ιστορικός» ανακοίνωσε την πρόσληψη του Στιβ Γιατζόγλου στη θέση του Βαγγέλη Ζιάγκου, σε μία αιφνιδιαστική απόφαση που προξένησε μεγάλες αντιδράσεις στους φιλάθλους της ομάδας της Νέας Σμύρνης.

Μια μικρή μερίδα του Πανιωνίου αρνήθηκε να δεχτεί τον Γιατζόγλου στον πάγκο της ομάδας του εξαιτίας των θέσεων του υπέρ της Χρυσής Αυγής και μάλιστα είχαν συνάντηση με τον ισχυρό άνδρα της ΚΑΕ, Στάυρο Αλευρογιάννη, στην οποία εξέφρασαν ανοικτά την αντίθεσή τους για την συγκεκριμένη αλλαγή στην τεχνική ηγεσία του συλλόγου.

Μάλιστα, ο Σταύρος Αλευρογιάννης έχει τεθεί στο περιθώριο και θεωρείται ξένο σώμα, καθώς οι φίλαθλοι της ομάδας τον κατηγορούν για την… παράξενη απόφαση να διακόψει την συνεργασία του με τον Βαγγέλη Ζιάγκο, που έχει κάνει πολύ καλή δουλειά και έχει δώσει μεγάλες ελπίδες παραμονής στον Πανιώνιο, ώστε να δώσει την θέση του προπονητή στον Στιβ Γιατζόγλου, ο οποίος έχει προκαλέσει εντυπώσεις με τις εθνικιστικές απόψεις που εξέφρασε στο πρόσφατο παρελθόν.

Ενώ συμβαίνουν όλα αυτά και o Πανιώνιος ανακοίνωσε και επίσημα την ματαίωση της συνεργασίας τους, ο Στιβ Γιατζόγλου θέλησε να ξεκαθαρίσει το τοπίο σχετικά με την υπόθεση και μέσω του SDNA απαντά σε όλα υπερασπίζοντας μεταξύ άλλων τις πολιτικές του θέσεις και υποστηρίζοντας πως στην Ελλάδα δεν υπάρχει δημοκρατία!

«Υποτίθεται ότι υπάρχει δημοκρατία και ελεύθερος λόγος σε αυτή την χώρα. Αυτό που γίνεται τις τελευταίες ώρες στον Πανιώνιο δείχνει το ακριβώς αντίθετο», ήταν η πρώτη κουβέντα του πολύπειρου τεχνικού στο SDNA, προτού προσθέσει:

«Είναι δυνατόν τα πολιτικά φρονήματα κάποιου να καθορίζουν και την δουλειά του; Που γίνεται αυτό; Λες και ζούμε στο 1967 και στην Χούντα, που αν έλεγες πως είσαι κομμμουνιστής σε έστελναν στη Γιάρο. Έχουμε και τώρα αριστερή Χούντα δηλαδή; Δεν έχουμε ελευθερία στον λόγο μας; Πού ζούμε;»

Ο Στιβ Γιατζόγλου ήταν έξαλλος με όλα όσα συνέβησαν το τελευταίο 24ωρο και ήταν… ποταμός σε όσα έλεγε στο SDNA. Ο έμπειρος τεχνικός συνέχισε στο ίδιο… μοτίβο, λέγοντας:

«Με κρίνουν για τα πολιτικά μου φρονήματα. Όχι για την δουλειά μου, όχι για την εμπειρία μου, ούτε γι’αυτό που είμαι. Είναι αδιανόητο να κανονίζει μία μικρή μερίδα ανθρώπων το τι θα συμβεί σε μία ομάδα. Εμένα μου έκαναν χάρη! Θα έβαζα το κεφάλι μου στην λαιμητόμο για την ομάδα τους, ήξερα ότι θα ήταν θαύμα να σωθούμε και παρόλα αυτά θα ερχόμουν για να την σώσω μέσα σε είκοσι μέρες».

Ο Γιατζόγλου δεν σταμάτησε εκεί πάντως και συνέχισε, τονίζοντας με έμφαση: «Και αυτοί έκαναν τα δικά τους… Τι σημαίνει «δεν δεχόμαστε φασίστες στον Πανιώνιο»; Τι είναι αυτό; Είπαν ότι υποστηρίζω την Χρυσή Αυγή… Φυσικά και είμαι φασίστας! Ο αθλητισμός είναι φασισμός. Κάθε αθλητικός χώρος έχει φασισμό. Οι προπονητές δηλαδή τι είναι; Δημοκράτες; Υπάρχει κανένας αθλητής που ψηφίζει για να παίξει βασικός ή όχι; Κάθε προπονητής και κυρίως οι μεγάλοι, ο Ιωαννίδης, ο Ίβκοβιτς, ο Ομπράντοβιτς, δεν έχουν δημοκρατικές αρχές. Έτσι είναι, τι να κάνουμε;»

Λίγο προτού κλείσει το τηλέφωνο ώστε να ηρεμήσει από τις εξελίξεις του τελευταίου 24ωρου, ο έμπειρος τεχνικός ανέφερε στο SDNA: «Δεν έχουμε δημοκρατία στην Ελλάδα. Δεν υπάρχει ελευθερία λόγου και όλοι κοιτούν αυτά που δεν πρέπει. Εγώ ξέρω τι έχω δώσει στο μπάσκετ, δεν γίνεται να κρίνομαι για τα πολιτικά μου φρονήματα από μία μικρή ομάδα ανθρώπων. Και πες ότι ο Γιατζόγλου δεν έχει πρόβλημα, εξάλλου σου είπα ότι μου έκαναν χάρη… Για έναν άνθρωπο του μεροκάματου, που φοβάται να μιλήσει για τις απόψεις του δημόσια, τι σημαίνει αυτό; Θα μπορούσε να χάσει την δουλειά του δηλαδή αν πιστεύει κάτι διαφορετικό; Τι να πω…».

http://magnesia247.gr/telos-o-giatzoglo ... sis-aygis/

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 27 Απρ 2018, 15:08

Paralimnitis έγραψε:
27 Απρ 2018, 14:54
Oσο σιχαμενο κομμα και να ειναι η χρυση αυγη(που ειναι) εχετε καταλαβει οτι εχουμε αρχισει διωξεις για πολιτικα φρονηματα?Και δεν εχει να κανει με τους πανθηρες το εχω δει και αλλου,ισως θα επρεπε να συζητηθει σε αλλο νημα.
Τα αυγά δεν ειναι κομμα, ειναι εγκληματική οργάνωση, μια συμμορία μελών του υποκόσμου και λούμπεν στοιχειων. Δυστυχώς δεν υπαρχουν διώξεις παρα μεμονωμένα περιστατικά αντίστασης στους ναζί. Κανονικά αν καποιος έλεγε οτι στηρίζει αυγά δημοσια θα επρεπε να γυρνάνε δέκα ατομα και να τον φτυνουν. Επιτόπου. Αλλα δεν συμβαινει αυτο, γιατι υπαρχει ανοχή στα καθιζήματα.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25139
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 27 Απρ 2018, 15:09

Golden Age έγραψε:
27 Απρ 2018, 15:04
Beria έγραψε:
27 Απρ 2018, 14:29
Χτες το βράδυ το timeline στο φατσοβιβλίο άρχισε να γεμίζει. Επειδή δεν έχω καμια σχέση το μπάσκετ παραξενεύτηκα με την ταχύτητα με την οποία έπεφταν τα σχόλια για την μαλακία της διοίκησης.

Και κάποια στιγμή ήρθε η πρώτη ανάρτηση των Πανθήρων:
Για να μην ανοίξουμε άλλες παρτίδες, σκουπίδια σαν αυτό .. ούτε να το σκέφτεστε ..

Ως φαίνεται υπήρξε μεταμεσονύκτια επίσκεψη στο σπίτι του γιατρού και σοβαρεύτηκαν όλοι

:smt005:

Δεν έχεις ακουστά για τα τρολλ του ΣΥΡΙΖΑ που οργανώνουν συντονισμένα διαδικτυακές επιθέσεις σε πολιτικούς αντιπάλους ε; :lol:

Εαν ήταν τίποτε ακροδεξιών πεποιθήσεων οπαδοί τώρα θα ήσουν στα κάγγελα. Όμως είναι ανθέλληνες, οπότε χαχα, χουχουχου, τα αλάνια έκαναν νυχτερινή επίσκεψη να ουμ.
Ασε μας ρε Γκόλντεν που βλέπεις εφιάλτες με τα τρολ του Σύριζα
Έναν έναν τους ξέρω όσους έγραφαν για την μαλακία της διοίκησης
Ούτε ένας (μα ούτε ένας) δεν έγραψε κάτι διαφορετικό. Ήταν τόσο συντριπτική η καταδίκη της μαλακίας του γιατρού που δεν έχω ξαναδεί τέτοια σύμπνοια των οπαδών μας. Και προφανώς δεν είναι όλοι αριστεροί, ή αναρχικοί.
Μιλάμε για ανθρώπους μεγάλης ηλικίας που ήταν στα κάγκελα με την ανοησία αυτή
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29097
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 27 Απρ 2018, 15:14

Beria έγραψε:
27 Απρ 2018, 15:09
Golden Age έγραψε:
27 Απρ 2018, 15:04
Beria έγραψε:
27 Απρ 2018, 14:29
Χτες το βράδυ το timeline στο φατσοβιβλίο άρχισε να γεμίζει. Επειδή δεν έχω καμια σχέση το μπάσκετ παραξενεύτηκα με την ταχύτητα με την οποία έπεφταν τα σχόλια για την μαλακία της διοίκησης.

Και κάποια στιγμή ήρθε η πρώτη ανάρτηση των Πανθήρων:
Για να μην ανοίξουμε άλλες παρτίδες, σκουπίδια σαν αυτό .. ούτε να το σκέφτεστε ..

Ως φαίνεται υπήρξε μεταμεσονύκτια επίσκεψη στο σπίτι του γιατρού και σοβαρεύτηκαν όλοι

:smt005:

Δεν έχεις ακουστά για τα τρολλ του ΣΥΡΙΖΑ που οργανώνουν συντονισμένα διαδικτυακές επιθέσεις σε πολιτικούς αντιπάλους ε; :lol:

Εαν ήταν τίποτε ακροδεξιών πεποιθήσεων οπαδοί τώρα θα ήσουν στα κάγγελα. Όμως είναι ανθέλληνες, οπότε χαχα, χουχουχου, τα αλάνια έκαναν νυχτερινή επίσκεψη να ουμ.
Ασε μας ρε Γκόλντεν που βλέπεις εφιάλτες με τα τρολ του Σύριζα
Έναν έναν τους ξέρω όσους έγραφαν για την μαλακία της διοίκησης
Ούτε ένας (μα ούτε ένας) δεν έγραψε κάτι διαφορετικό. Ήταν τόσο συντριπτική η καταδίκη της μαλακίας του γιατρού που δεν έχω ξαναδεί τέτοια σύμπνοια των οπαδών μας. Και προφανώς δεν είναι όλοι αριστεροί, ή αναρχικοί.
Μιλάμε για ανθρώπους μεγάλης ηλικίας που ήταν στα κάγκελα με την ανοησία αυτή


Τους ξέρεις έναν έναν, αλλά σου έκανε εντύπωση η ταχύτητα. Μόνος σου το λες, γνωστοί μεταξύ τους είναι. :) Λογικό να συντονιστούν.

Και ναι, απο την στιγμή που ειναι αναρχοκομούνια η συγκεκριμένη μερίδα οπαδών αυτής της ομάδος, λογικό είναι να υιοθετεί πρακτικές των τρολλ του ΣΥΡΙΖΑ, εαν δεν έχουν και τέτοιους αναμεσά τους ή δεν συμμετείχαν και τέτοιοι για υποστήριξη.


Οι οπαδοί της ομάδος, σαφώς δεν είναι όλοι αριστεροί ή αναρχικοί. Οι οπαδοί που αντέδρασαν όμως είναι.

Paralimnitis
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 16:33

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paralimnitis » 27 Απρ 2018, 15:38

Beria έγραψε:
27 Απρ 2018, 14:58
Paralimnitis έγραψε:
27 Απρ 2018, 14:54
Oσο σιχαμενο κομμα και να ειναι η χρυση αυγη(που ειναι) εχετε καταλαβει οτι εχουμε αρχισει διωξεις για πολιτικα φρονηματα?Και δεν εχει να κανει με τους πανθηρες το εχω δει και αλλου,ισως θα επρεπε να συζητηθει σε αλλο νημα.
Γιατί του απαγόρεψε κανείς, από το κράτος και τους θεσμούς, να εργαστεί; Αυτό θα ήταν φρονηματική δίωξη, μην τα σχετικοποιούμε όλα
Είναι ανεπιθύμητος στον Πανιώνιο. Τόσο απλό

http://www.panionianea.gr/2018/04/me-ti ... izoun.html
Mα και στον ιδιωτικο τομεα δεν μπορεις να απολυσεις καποιο για τις πολιτικες η τις σεξουαλικες του προτιμησεις , ακομη αν το κανεις πρεπει να πεις οτι το κανες για αλλη αιτια.

Άβαταρ μέλους
Alexander the Great
Δημοσιεύσεις: 1660
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:42

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alexander the Great » 27 Απρ 2018, 15:44

Golden Age έγραψε:
27 Απρ 2018, 15:08
Και συνεχίζει να κερνά πόνο στους παρακρατικούς των Β.Π. Ο Στηβ.
Νέα δήλωση Στηβ Γιατζόγλου: «Φυσικά και είμαι Χρυσή Αυγή»

27 Απριλίου 2018

Ο Στιβ Γιατζόγλου μιλά στο SDNA και απαντά στους επικριτές του! Τι λέει για τον φασισμό στο μπάσκετ και τη … λαιμητόμο που θα έβαζε το κεφάλι του

Οι τελευταίες εξελίξεις στον Πανιώνιο είναι συνταρακτικές και δείχνουν ένα μεγαλύτερο κομμάτι της κοινωνίας μας, πέρα από τον αθλητισμό. Το story της υπόθεσης έχει ως εξής:

Το βράδυ της Πέμπτης (26/4) ο «Ιστορικός» ανακοίνωσε την πρόσληψη του Στιβ Γιατζόγλου στη θέση του Βαγγέλη Ζιάγκου, σε μία αιφνιδιαστική απόφαση που προξένησε μεγάλες αντιδράσεις στους φιλάθλους της ομάδας της Νέας Σμύρνης.

Μια μικρή μερίδα του Πανιωνίου αρνήθηκε να δεχτεί τον Γιατζόγλου στον πάγκο της ομάδας του εξαιτίας των θέσεων του υπέρ της Χρυσής Αυγής και μάλιστα είχαν συνάντηση με τον ισχυρό άνδρα της ΚΑΕ, Στάυρο Αλευρογιάννη, στην οποία εξέφρασαν ανοικτά την αντίθεσή τους για την συγκεκριμένη αλλαγή στην τεχνική ηγεσία του συλλόγου.

Μάλιστα, ο Σταύρος Αλευρογιάννης έχει τεθεί στο περιθώριο και θεωρείται ξένο σώμα, καθώς οι φίλαθλοι της ομάδας τον κατηγορούν για την… παράξενη απόφαση να διακόψει την συνεργασία του με τον Βαγγέλη Ζιάγκο, που έχει κάνει πολύ καλή δουλειά και έχει δώσει μεγάλες ελπίδες παραμονής στον Πανιώνιο, ώστε να δώσει την θέση του προπονητή στον Στιβ Γιατζόγλου, ο οποίος έχει προκαλέσει εντυπώσεις με τις εθνικιστικές απόψεις που εξέφρασε στο πρόσφατο παρελθόν.

Ενώ συμβαίνουν όλα αυτά και o Πανιώνιος ανακοίνωσε και επίσημα την ματαίωση της συνεργασίας τους, ο Στιβ Γιατζόγλου θέλησε να ξεκαθαρίσει το τοπίο σχετικά με την υπόθεση και μέσω του SDNA απαντά σε όλα υπερασπίζοντας μεταξύ άλλων τις πολιτικές του θέσεις και υποστηρίζοντας πως στην Ελλάδα δεν υπάρχει δημοκρατία!

«Υποτίθεται ότι υπάρχει δημοκρατία και ελεύθερος λόγος σε αυτή την χώρα. Αυτό που γίνεται τις τελευταίες ώρες στον Πανιώνιο δείχνει το ακριβώς αντίθετο», ήταν η πρώτη κουβέντα του πολύπειρου τεχνικού στο SDNA, προτού προσθέσει:

«Είναι δυνατόν τα πολιτικά φρονήματα κάποιου να καθορίζουν και την δουλειά του; Που γίνεται αυτό; Λες και ζούμε στο 1967 και στην Χούντα, που αν έλεγες πως είσαι κομμμουνιστής σε έστελναν στη Γιάρο. Έχουμε και τώρα αριστερή Χούντα δηλαδή; Δεν έχουμε ελευθερία στον λόγο μας; Πού ζούμε;»

Ο Στιβ Γιατζόγλου ήταν έξαλλος με όλα όσα συνέβησαν το τελευταίο 24ωρο και ήταν… ποταμός σε όσα έλεγε στο SDNA. Ο έμπειρος τεχνικός συνέχισε στο ίδιο… μοτίβο, λέγοντας:

«Με κρίνουν για τα πολιτικά μου φρονήματα. Όχι για την δουλειά μου, όχι για την εμπειρία μου, ούτε γι’αυτό που είμαι. Είναι αδιανόητο να κανονίζει μία μικρή μερίδα ανθρώπων το τι θα συμβεί σε μία ομάδα. Εμένα μου έκαναν χάρη! Θα έβαζα το κεφάλι μου στην λαιμητόμο για την ομάδα τους, ήξερα ότι θα ήταν θαύμα να σωθούμε και παρόλα αυτά θα ερχόμουν για να την σώσω μέσα σε είκοσι μέρες».

Ο Γιατζόγλου δεν σταμάτησε εκεί πάντως και συνέχισε, τονίζοντας με έμφαση: «Και αυτοί έκαναν τα δικά τους… Τι σημαίνει «δεν δεχόμαστε φασίστες στον Πανιώνιο»; Τι είναι αυτό; Είπαν ότι υποστηρίζω την Χρυσή Αυγή… Φυσικά και είμαι φασίστας! Ο αθλητισμός είναι φασισμός. Κάθε αθλητικός χώρος έχει φασισμό. Οι προπονητές δηλαδή τι είναι; Δημοκράτες; Υπάρχει κανένας αθλητής που ψηφίζει για να παίξει βασικός ή όχι; Κάθε προπονητής και κυρίως οι μεγάλοι, ο Ιωαννίδης, ο Ίβκοβιτς, ο Ομπράντοβιτς, δεν έχουν δημοκρατικές αρχές. Έτσι είναι, τι να κάνουμε;»

Λίγο προτού κλείσει το τηλέφωνο ώστε να ηρεμήσει από τις εξελίξεις του τελευταίου 24ωρου, ο έμπειρος τεχνικός ανέφερε στο SDNA: «Δεν έχουμε δημοκρατία στην Ελλάδα. Δεν υπάρχει ελευθερία λόγου και όλοι κοιτούν αυτά που δεν πρέπει. Εγώ ξέρω τι έχω δώσει στο μπάσκετ, δεν γίνεται να κρίνομαι για τα πολιτικά μου φρονήματα από μία μικρή ομάδα ανθρώπων. Και πες ότι ο Γιατζόγλου δεν έχει πρόβλημα, εξάλλου σου είπα ότι μου έκαναν χάρη… Για έναν άνθρωπο του μεροκάματου, που φοβάται να μιλήσει για τις απόψεις του δημόσια, τι σημαίνει αυτό; Θα μπορούσε να χάσει την δουλειά του δηλαδή αν πιστεύει κάτι διαφορετικό; Τι να πω…».

http://magnesia247.gr/telos-o-giatzoglo ... sis-aygis/
:bravo:

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25139
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: ΠΑΝΘΗΡΕΣ respect

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 27 Απρ 2018, 18:58

Εξαιρετικός Μάκης

http://www.panionianea.gr/2018/04/arthr ... oglou.html

Μισάνθρωπος στο πάγκο μας; Ποτέ!
Η απόπειρα να προσληφθεί στον πάγκο του μπασκετικού Πανιώνιου, ο κατά την δήλωσή του φασίστας Στιβ Γιατζόγλου δεν θα ήταν μια λάθος επιλογή. Θα ήταν μια μαύρη σελίδα στην ιστορία του συλλόγου. Ποτέ στον Πανιώνιο δεν κρίθηκε κάποιος ή κάποια από την πολιτική του τοποθέτηση. Δεξιοί, αριστεροί, κεντρώοι, κομμουνιστές, σοσιαλιστές, αντιεξουσιαστές δούλεψαν, «έφαγαν ψωμί», δέθηκαν ή δεν δέθηκαν με τον Πανιώνιο. Ήρθαν, δούλεψαν και αποχώρησαν. Οσους θυμόμαστε τους θυμόμαστε για τις αθλητικές τους επιδόσεις, αλλά και τις κοινωνικές τους ευαισθησίες. Εδώ είναι λοιπόν το θέμα με τον κάθε είδους Γιατζόγλου. Ο φασισμός δεν είναι πολιτική ιδεολογία. Είναι η πολιτική κάλυψη του μισανθρωπισμού. Γιατί ο φασίστας, ο ναζιστής, μισεί τους ανθρώπους που έχουν άλλο χρώμα δέρματος, άλλη θρησκεία, άλλη σεξουαλική επιλογή. Ο φασίστας μισεί κάθε τι το διαφορετικό στην ανθρώπινη φύση. Εν τέλει μισεί τον άνθρωπο. Ε λοιπόν ένας μισάνθρωπος δεν θα μπορούσε να κάτσει στον πάγκο του πανιωνίου. Γιατί αν συνέβαινε αυτό τότε θα έπαυε αυτό το τμήμα του Ιστορικού να αποτελεί κομμάτι της Πανιώνιας οικογένειας, της ιστορίας ενός συλλόγου που εκφράζει την προσφυγιά και τον ξεριζωμό.

Επίσης για να τελειώνουμε και με κάτι άλλο. Ναζιστής, φασίστας και οπαδός του Πανιωνίου ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Και εξηγώ. Η γενοκτονία των Ελλήνων του Πόντου, της Μικράς Ασίας, των Αρμενίων, των Ασσυρίων από την Οθωμανική & Κεμαλική Τουρκία έγινε με την έμπρακτη (ιδεολογικά, στρατιωτικά & οικονομικά) υποστήριξη της Γερμανίας του Κάιζερ. Και φυσικά αποτέλεσε τη βάση όπου «έκτισαν» οι ναζιστές του Χίτλερ την «ιδεολογία» για την γενοκτονία των Εβραίων, των Ρομά, των κομμουνιστών κατά τον Β’ παγκόσμιο πόλεμο. Τα στρατόπεδα συγκέντρωσης, οι μαζικές εκτελέσεις, οι εκτοπισμοί που έζησε η ανθρωπότητα (και η Ελλάδα πλήρωσε με πολύ αίμα αθώων) κατά την περίοδο 1940-1945, είχαν «δοκιμαστεί» πρώτα στα κορμιά των Αρμενίων, των Μικρασιατών, των Ποντίων, των Ασσυρίων. Οι σημερινοί, θλιβεροί, απολογητές των ναζιστικών εγκλημάτων δεν μπορούν να υποστηρίζουν την ομάδα της προσφυγιάς.

Η αντίδραση της συντριπτικής πλειοψηφίας των Πανιώνιων, με πρωτοπορία φυσικά τους «Πάνθηρες», ήταν μια φυσιολογική κίνηση. Η ομάδα της προσφυγιάς δεν μπορεί να «στεγάσει» φασίστες. Για κανένα λόγο. Όχι στην Α2, στην ΕΣΚΑΝΑ να πέσει το μπάσκετ. Είναι προτιμότερο. Γιατί η αξιοπρέπεια του συλλόγου δεν «μετριέται» με τις κατηγορίες.

Θα κλείσω το θέμα με την ανάρτηση του περιοδικού Humba για τις δηλώσεις Γιατζόγλου: «ο αθλητισμός είναι φασισμός. Κάθε αθλητικός χώρος έχει φασισμό»: «Και κάπου εκεί σε μια και μόνο φράση αντιλαμβανόμαστε το προφανές της αλήθειας. Είμαστε δυο κόσμοι σε πόλεμο. Και ο πόλεμος θα τελειώσει μόνο όταν ο δικός μας κόσμος κερδίσει.

Ο αθλητισμός λοιπόν δεν είναι φασισμός. Ο αθλητισμός είναι ελευθερία, είναι χαρά, είναι ταύτιση, είναι συλλογικοποίηση είναι μια διαρκής μάχη με τις αντιφάσεις μας για να γίνουμε καλύτεροι. Όχι δεν είναι αγγελικά πλασμένος ο αθλητισμός στον καιρό που τα εκατομμύρια χορεύουν γύρω μας, όχι δεν πέσαμε από κανένα συννεφάκι αλλά έχουμε μια δική μας θεώρηση στον αθλητισμό και στη ζωή και παλεύουμε γι' αυτή. Κι αυτή η θεώρηση δεν επιτρέπει σπιθαμή γης και δημόσιου λόγου σε φασίστες σαν κι εσένα Στιβ. Ούτε στα γήπεδα ούτε και πουθενά...».

*Η φωτογραφία είναι από μαζική εκτέλεση Ποντίων
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών