ΝΒΑ

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 16 Ιαν 2019, 07:03

Daje έγραψε:
15 Ιαν 2019, 21:23
Η πλακα ειναι οτι εγω δεν εχω γραψει πουθενα οτι οι ευρωπαιοι παικτες ειναι καλυτεροι των nbaers...
Εγω κανω σταυροφορια εναντιον του wrestling που παρακολουθειτε.
Εσεις βεβαια, φουστικοβουτυρο αβερτα.
Εδω θα ανοιξω μια παρενθεση και θα αναφερω στη συζητηση περι φυστικοβουτυρου, οτι οταν ειμουνα μικρος λατρευα τα φουντουνια.

Οταν με πηγαινε η μανα μου στο σουπερ μαρκετ, επρεπε να παρουμε πακοτινια και φουντουνια. Ειναι γαματο το φυστικοβουτυρο.

Κλεισιμο παρενθεσης.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 16 Ιαν 2019, 11:08

Κι εμενα μου αρεσαν τα φουντουνια, αλλα οταν σαν λαος εχεις το φυστικοβουτυρο σχεδον πανω απο την nutella, τοτε καταλαβαινεις τι κυκλοφορει εκει μεσα στον εγκεφαλο σου...
Πετρες-ξυλα-χωματα που ελεγε και ενας γνωστος...
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Δρακουμελ
Δημοσιεύσεις: 700
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 16:44
Phorum.gr user: Δρακουμελ

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δρακουμελ » 16 Ιαν 2019, 11:10

Κερδιζε η ομαδα με 20 ποντους απο 2ρη περιοδο και μας αφησε να κοιμηθουμε.

Daje η εθνικη αν ερθει ο Γιαννης θα αποτυχει γιατι ο Γιαννης δεν μπορει να παιξει real basket ή γιατι οταν ο Γιαννης θα τους βγαζει ελευθερους στο τριποντο οι real basketball players θα πετουν τουβλα ; Το σιγουρο ειναι οτι θα παιζουμε φοβερη αμυνα ζωνης
under έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 13:37
Ερωτηση : ποιος μας λεει οτι το predator δεν το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Βαξεβανης ;

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 16 Ιαν 2019, 11:15

Δρακουμελ έγραψε:
15 Ιαν 2019, 19:07
Τοτε ηταν 22 χρονων ρε φιλε. Ελεος. Ο Λεμπρον θα ηταν η χαρα του Ιβκοβιτς και του Ομπραντοβιτς . Αμυνα παιζει (ττα τελευταια 2 χρονια οχι τοσο) ,ριμπαουντ κατεβαζει , 36% εχει φετος απο τα 7.25 με μ.ο 5 προσπαθειες για τριποντο στον αγωνα και το βασικο του στοιχειο δεν ειναι οι μπουκες και τα μπασιματα αλλα οτι παντα παιρνει την σωστη αποφαση και εκτελει το σωστο play.

Παιξε ζωνη απεναντι σε ομαδα ΝΒΑ να γελαμε. Πλεον ολοι,λευκοι και μαυροι, μαθαινουν να σουταρουν. Βασικα μεχρι να επιστρεψεις να στησεις τη ζωνη τα αμερικανακια θα σε εχουν γ**ησει στο επιθετικο τρανσιτιον. Το μπασκετ στην αμερικη εχασε τη σκληραδα του παρελθοντος αλλα επιθετικα βασιζεται σε αρχες που λατρευονται στην ευρωπη οπως το σωστο spacing, η εξτρα πασα, το ελευθερο σουτ, η καλη κυκλοφορια, πασα στην αδυνατη πλευρα. Νταξει εσυ εισαι γνωστος δογματικος απο το παλιο φορουμ αλλα να το παιζεις αυθεντια επειδη ασχοληθηκες σαν παιχτης και σαν παραγοντας στο μπασκετ πριν 30 χρονια και να γραφεις μπαρουφες το εχουμε βαρεθει πιστευω ολοι σε αυτο το νημα. Παρε τις αποψεις σου και κανε θεμα ευρωλιγκας . Τουλαχιστον ο αλλος ο κομπλεξικος με το Γιαννη σχολιαζει εντος θεματος.
Πολύ σωστός αδερφέ σ' αυτά που λες για τον Λεμπρον, θα έλεγα ότι είναι κάτι σαν Μποντιρόγκα του σύγχρονου NBA σε χαρακτηριστικά, και όπως έγραψα και πριν ειναι μεγάλο κρίμα που αυτός ο παίχτης δεν έπαιξε για κάποιον σοβαρό προπονητή, εκεί θα αξιοποιούσε όλο το potential που έχει σίγουρα θα έμπαινε στην κατηγορία με Κόμπε αν όχι με Μάικλ...

Daje έχεις παίξει μπάσκετ ρε θηρίο;; Πόσο ύψος έχεις;; Αν ήσουν Αρειανός θα ήμουν σίγουρος ότι ξέρω ποιος είσαι, είναι ένα παλικάρι, από τις μεγαλύτερες μορφές του Athens Club που έπαιζε μπάσκετ στα νιάτα του και άρρωστος μνάκιας :P
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Ιαν 2019, 11:16

άντε ρε μλκ δεν το είχα καταλάβει ότι τα φουντούνια είναι από φυστικοβούτυρο
νόμιζα ότι κάτι είχαν να κάνουν με φουντούκια :lol:
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Ιαν 2019, 11:19

Παίξανε ζώνη οι Μαϊάμι Χιτ σήμερα, 40 πόντους στο κεφάλι φάγανε :lol:
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Δρακουμελ
Δημοσιεύσεις: 700
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 16:44
Phorum.gr user: Δρακουμελ

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δρακουμελ » 16 Ιαν 2019, 11:19

Τον Κομπε ο Λεπμρον τον εχει ξεπερασει. Οι συζητησεις πλεον γινονται για το αν εχει φτασει το Μαικλ. Οι περισσοτεροι αναλυτες στο Αμερικα τον βαζουν στη 2ρη θεση πισω απο τον Τζορνταν με μερικους αιρετικους να υποστηριζουν οτι τον ξεπερασε. Βασικα εγω προσωπικα δεν θεωρω τον Κομπε ουτε καν τον καλυτερο της γενιας του, αυτος ηταν ο Ντανκαν
under έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 13:37
Ερωτηση : ποιος μας λεει οτι το predator δεν το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Βαξεβανης ;

Άβαταρ μέλους
Δρακουμελ
Δημοσιεύσεις: 700
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 16:44
Phorum.gr user: Δρακουμελ

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δρακουμελ » 16 Ιαν 2019, 11:21

Chilloutbuddy έγραψε:
16 Ιαν 2019, 11:19
Παίξανε ζώνη οι Μαϊάμι Χιτ σήμερα, 40 πόντους στο κεφάλι φάγανε :lol:
Real ζωνη ηταν ομως;
under έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 13:37
Ερωτηση : ποιος μας λεει οτι το predator δεν το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Βαξεβανης ;

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 16 Ιαν 2019, 11:25

the_black_planet έγραψε:
16 Ιαν 2019, 11:15
Daje έχεις παίξει μπάσκετ ρε θηρίο;; Πόσο ύψος έχεις;; Αν ήσουν Αρειανός θα ήμουν σίγουρος ότι ξέρω ποιος είσαι, είναι ένα παλικάρι, από τις μεγαλύτερες μορφές του Athens Club που έπαιζε μπάσκετ στα νιάτα του και άρρωστος μνάκιας :P
Ναι, εχω παιξει αλλα δεν τα καταφερα να φτασω ψηλα λογω υψους.
Ειμαι κοντος για τη φυσικη μου θεση που ειναι κλασικο 2αρι δεκαετιας 90 (για ασσος δεν το ειχα)

Αναφερω συχνα το γεγονος οτι εχω παιξει μπασκετ (γενικα ανηκω και σε αθλητικη οικογενεια και με την κυριολεκτικη εννοια του ορου αλλα και την ευρυτερη), γιατι πρεπει να εχει παιξει κανεις για να καταλαβει, οτι οσο ανεβαινει ο πηχης δυσκολιας απο πλευρας αμυνας και γενικοτερα τακτικης, τοσο αναπροσαρμοζονται τα δεδομενα για το ποιος μπορει ν'αντεξει την πιεση και γενικα για το ποιος ταιριαζει για ποιου ειδους μπασκετ.
(οπου μπασκετ, βαλε γενικα τα ομαδικα αθληματα).
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Ιαν 2019, 11:30

παιδιά όλα ωραία αλλα όχι, τα φουντούνια έχουν καλαμπόκι φιστίκι και φουντούκι γεύση, γιαυτό τα λέμε φουντούνια. :)

Άβαταρ μέλους
Birdy
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 31 Δεκ 2018, 13:51

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Birdy » 16 Ιαν 2019, 11:49

lafkiotis έγραψε:
16 Ιαν 2019, 07:03

Εδω θα ανοιξω μια παρενθεση και θα αναφερω στη συζητηση περι φυστικοβουτυρου, οτι οταν ειμουνα μικρος λατρευα τα φουντουνια.

Οταν με πηγαινε η μανα μου στο σουπερ μαρκετ, επρεπε να παρουμε πακοτινια και φουντουνια. Ειναι γαματο το φυστικοβουτυρο.

Κλεισιμο παρενθεσης.
Για μένα πάλι το φυστικοβούτυρο (μαζί με το μπέηκον) είναι από τις μεγαλύτερες απογοητεύσεις της παιδικής μου ηλικίας. Μετά τον ανηλεή βομβαρδισμό από τις ταινίες, είχα πρήξει τη μάνα μου να μου πάρει φυστικοβούτυρο κι όταν δοκίμασα ήθελα να κλάψω από τα νεύρα :smt013

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 16 Ιαν 2019, 12:02

Δρακουλινια rulez.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Δρακουμελ
Δημοσιεύσεις: 700
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 16:44
Phorum.gr user: Δρακουμελ

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δρακουμελ » 16 Ιαν 2019, 12:13

Πακοτινια ρε αμπαλε
under έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 13:37
Ερωτηση : ποιος μας λεει οτι το predator δεν το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Βαξεβανης ;

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 16 Ιαν 2019, 12:17

Πακοτινια - Δρακουλινια - Πιτσινια και Φουντουνια. Και στο καπακι μια σοκοφρετα.

Μετα ξεδιψουσες με μια κοκα-κολα. Γαμω τα νιατα.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 16 Ιαν 2019, 12:19

Δρακουλινια - Πακοτινια - Γαριδακια - Πιτσινια - Φουντουνια
Μιλκο και τυροπιτα
Kiss
Κοκ στο σινεμα με κοκα κολα.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών