ΝΒΑ

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 14 Ιαν 2019, 14:26

Γιατι δεν βλεπεις harlem globetrotters?
Σχεδον το ιδιο ειναι.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7458
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 14 Ιαν 2019, 14:38

Chilloutbuddy έγραψε:
14 Ιαν 2019, 12:17
H Ευρωλίγκα είχε νόημα όταν είχαν 800 κόμπλεξ οι αμερικάνοι και αφήνανε κάτι Πέτροβιτς/Κούκοτς/Τζινόμπιλι/Ράτζα/Στογιάκοβιτς να φτάσουν 22-25 χρονών μέχρι να τους βουτήξουν, ενώ κάτι παικτάκια κλάσης Σπανούλη τρώγανε την πόρτα τους, και τους βλέπανε και κάτι Μποντίρογκα και λέγανε άσε μη τη φάω κι εγώ, καλά είμαι εδώ. Ξεμένανε και κάτι παλιοί Σαμπόνις/Γκάλης/Γιαννάκης/Πάσπαλιε για διάφορους λόγους, καύλωνε και κανας Γιαννακόπουλος και σου έφερνε τον Ντομινίκ, κι έτσι μ'αυτά και μ'αυτά είχες ανά πάσα στιγμή 5-10 παιχταράδες να παίζουνε Ευρώπη. Άξιζε, έβλεπες.
και οικονομικα μεχρι μεσα 90's παιρνανε καλα λεφτα Ευρωπη γιαυτο και καλοι Αμερικανοι ερχονταν εδω
αυξηθηκε σαλαρυ καπ και οι διαφορες ειναι τεραστιες

ενας Ντομινικ τωρα δεν προκειται να ερθει γιατι και εκει θα τα βγαλει τα λεφτα
O Γκαλης επαιρνε τρελα λεφτα τοτε , τωρα θαχε παιξει 1-2 χρονια και θα πηγαινε εκει

στους παλιοτερους 80's αρχες 90΄s επαιζε ρολο οτι ηταν και λιγοτερες σε αριθμο οι ομαδες ΝΒΑ

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 14 Ιαν 2019, 14:45

Chilloutbuddy έγραψε:
14 Ιαν 2019, 13:55
Κι εγώ το βλέπω αυτό που λέει ο νταζε αλλά στην τελική θέλω να δώ τους παίχτες που μ'αρέσουν κι ας παίζουν και κρυφτό.
Δεν κάθομαι τώρα να βλέπω το πτώμα του Σπανούλη και τον Καβαϊλάουσκας.
δεκτόν, γιαυτό γιγαντομαχία άλλωστε, το νβα είναι ο γίγαντας.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 14 Ιαν 2019, 14:49

Rocco Siffredi έγραψε:
14 Ιαν 2019, 14:38
O Γκαλης επαιρνε τρελα λεφτα τοτε , τωρα θαχε παιξει 1-2 χρονια και θα πηγαινε εκει
τρελά για την εποχή και σε σχέση με τους άλλους που δεν έπαιρναν τίποτα σχεδόν, σε ένα πρωτάθλημα που δεν ήταν επαγγελματικό, βασικά πιο πολλούς δημοσιογράφους είχαμε απο παίκτες, οι παίκτες υπήρχαν απο ανάγκη.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 15 Ιαν 2019, 02:07

Daje έγραψε:
14 Ιαν 2019, 14:26
Γιατι δεν βλεπεις harlem globetrotters?
Σχεδον το ιδιο ειναι.
Έχει Γιάννη και Τζόκιτς;
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Δρακουμελ
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 16:44
Phorum.gr user: Δρακουμελ

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δρακουμελ » 15 Ιαν 2019, 12:45

To ξυλο και την ελλειψη αθλητικων προσοντων το βαφτισαμε τακτικη και real basket. Ο Λεμπρον χαβαλε θα εκανε στην ευρωπη.
under έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 13:37
Ερωτηση : ποιος μας λεει οτι το predator δεν το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Βαξεβανης ;

Άβαταρ μέλους
Birdy
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 31 Δεκ 2018, 13:51

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Birdy » 15 Ιαν 2019, 13:59

Chilloutbuddy έγραψε:
14 Ιαν 2019, 12:17
H Ευρωλίγκα είχε νόημα όταν είχαν 800 κόμπλεξ οι αμερικάνοι και αφήνανε κάτι Πέτροβιτς/Κούκοτς/Τζινόμπιλι/Ράτζα/Στογιάκοβιτς να φτάσουν 22-25 χρονών μέχρι να τους βουτήξουν, ενώ κάτι παικτάκια κλάσης Σπανούλη τρώγανε την πόρτα τους, και τους βλέπανε και κάτι Μποντίρογκα και λέγανε άσε μη τη φάω κι εγώ, καλά είμαι εδώ. Ξεμένανε και κάτι παλιοί Σαμπόνις/Γκάλης/Γιαννάκης/Πάσπαλιε για διάφορους λόγους, καύλωνε και κανας Γιαννακόπουλος και σου έφερνε τον Ντομινίκ, κι έτσι μ'αυτά και μ'αυτά είχες ανά πάσα στιγμή 5-10 παιχταράδες να παίζουνε Ευρώπη. Άξιζε, έβλεπες.

Τώρα οι Αμερικάνοι ξεπέρασαν τα περισσότερα κόμπλεξ τους και ό,τι βγαίνει Ευρώπη το μαζεύουνε από την κούνια. Μέχρι και τον Ντράγκαν Μπέντερ πήρανε. Μέχρι και τον Τεοντόσιτς με το κούρεμα πλέϊμομπίλ και το Μάλμπορο στην κωλότσεπη. Ε τι να κάτσω να δώ, πόσο να με καυλώσει το γεγονός ότι σφυράνε βήματα και βρίζουνε οι οπαδοί τις μάνες τους. Θες και παίχτες, πώς να γίνει.

Φέρε πίσω απ'το ΝΒΑ το Γιάννη, τους Γιούγκους και τους Βάλτους να βλέπω EL όλη μέρα. Τώρα όπως είναι το φάϊναλ φορ θα δω και άμα.
+1

Από τότε που στο ΝΒΑ ξύπνησαν και άρχισαν το παιδωμάζωμα η ευρωλίγκα είναι κάτι σαν την ΕΠΣΜ: 10% παλαίμαχοι, 10% 17 χρονα (που μόλις σβήσουν κεράκια θα πέσουν πάνω τους 20 σκάουτερς), 10% αποτυχημένοι του ΝΒΑ, και 70% μετριότητες

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 15 Ιαν 2019, 18:34

Δρακουμελ έγραψε:
15 Ιαν 2019, 12:45
To ξυλο και την ελλειψη αθλητικων προσοντων το βαφτισαμε τακτικη και real basket. Ο Λεμπρον χαβαλε θα εκανε στην ευρωπη.
Ναι, τον ειδαμε οταν επαιξε με στοιχειωδη ευρωπαικη αμυνα ποσα καλα τα πηγε.
Τα παιρνω φορα και παιζω 1-1 με τους υπολοιπους να σχηματιζουν ταφρο ακτινας 5 μετρων γυρω μου για να μην με ενοχλησουν, δεν περναει στην ευρωπη φιλε...
Ασε που 3 στις 4 φορες θα του σφυριζαν βηματα...

Οσο για το ξυλο και την ελλειψη αθλητικων προσοντων, ισχυει οτι και στο ποδοσφαιρο.
Αν βρω τροπο, εντος κανονων και σε εμποδισω να βαλεις γκολ/καλαθι, τοτε ειμαι μαγκας.
Αν θες να παραμυθιαζεσαι με αμυντικους μπαλαρινες και αμυνες παρωδια, τοτε εισαι ελευθερος να το κανεις, αλλα, σε παρακαλω, μην μας ταιζεις σανο (εμας τους εξυπνους που καταλαβαινουμε αυτο που βλεπουμε και το μυαλο μας εχει ακομα αντισωματα κατα των νιφαδων ποπ κορν και εκεινου του παχυρεστου πραγματος με φυστικια μεσα)
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Δρακουμελ
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 16:44
Phorum.gr user: Δρακουμελ

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δρακουμελ » 15 Ιαν 2019, 19:07

Τοτε ηταν 22 χρονων ρε φιλε. Ελεος. Ο Λεμπρον θα ηταν η χαρα του Ιβκοβιτς και του Ομπραντοβιτς . Αμυνα παιζει (ττα τελευταια 2 χρονια οχι τοσο) ,ριμπαουντ κατεβαζει , 36% εχει φετος απο τα 7.25 με μ.ο 5 προσπαθειες για τριποντο στον αγωνα και το βασικο του στοιχειο δεν ειναι οι μπουκες και τα μπασιματα αλλα οτι παντα παιρνει την σωστη αποφαση και εκτελει το σωστο play.

Παιξε ζωνη απεναντι σε ομαδα ΝΒΑ να γελαμε. Πλεον ολοι,λευκοι και μαυροι, μαθαινουν να σουταρουν. Βασικα μεχρι να επιστρεψεις να στησεις τη ζωνη τα αμερικανακια θα σε εχουν γ**ησει στο επιθετικο τρανσιτιον. Το μπασκετ στην αμερικη εχασε τη σκληραδα του παρελθοντος αλλα επιθετικα βασιζεται σε αρχες που λατρευονται στην ευρωπη οπως το σωστο spacing, η εξτρα πασα, το ελευθερο σουτ, η καλη κυκλοφορια, πασα στην αδυνατη πλευρα. Νταξει εσυ εισαι γνωστος δογματικος απο το παλιο φορουμ αλλα να το παιζεις αυθεντια επειδη ασχοληθηκες σαν παιχτης και σαν παραγοντας στο μπασκετ πριν 30 χρονια και να γραφεις μπαρουφες το εχουμε βαρεθει πιστευω ολοι σε αυτο το νημα. Παρε τις αποψεις σου και κανε θεμα ευρωλιγκας . Τουλαχιστον ο αλλος ο κομπλεξικος με το Γιαννη σχολιαζει εντος θεματος.
under έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 13:37
Ερωτηση : ποιος μας λεει οτι το predator δεν το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Βαξεβανης ;

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 15 Ιαν 2019, 20:27

Σιγα μην σας αφηνω να πουλατε σανο ανενοχλητοι στα νεα παιδια που μπαινουν και διαβαζουν.
Η θα μαθετε να βλεπετε πραγματικο μπασκετ η θα παραδεχτειτε οτι σας αρεσει το αναλογο του wresting, διοτι, πανω κατω, περι αυτου προκειται αυτο που παρακολουθειτε.
Σανο-μπεργκεραδες, φυστικοβουτυρολοβοτομημενοι.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Birdy
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 31 Δεκ 2018, 13:51

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Birdy » 15 Ιαν 2019, 20:44

Daje έγραψε:
15 Ιαν 2019, 20:27
Σιγα μην σας αφηνω να πουλατε σανο ανενοχλητοι στα νεα παιδια που μπαινουν και διαβαζουν.
Η θα μαθετε να βλεπετε πραγματικο μπασκετ η θα παραδεχτειτε οτι σας αρεσει το αναλογο του wresting, διοτι, πανω κατω, περι αυτου προκειται αυτο που παρακολουθειτε.
Σανο-μπεργκεραδες, φυστικοβουτυρολοβοτομημενοι.
Ακόμα δεν μας εξήγησες όμως γιατί οι wrestlers ξηγιούνται αλμυρό φυστίκι στις διεθνείς διοργανώσεις με κανόνες FIBA

Άβαταρ μέλους
Δρακουμελ
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 16:44
Phorum.gr user: Δρακουμελ

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δρακουμελ » 15 Ιαν 2019, 21:20

To 2006 ομως τους ξεφτυλισαμε. Απο τοτεε εχουν φυσικα να χασουν.
under έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 13:37
Ερωτηση : ποιος μας λεει οτι το predator δεν το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Βαξεβανης ;

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 15 Ιαν 2019, 21:23

Η πλακα ειναι οτι εγω δεν εχω γραψει πουθενα οτι οι ευρωπαιοι παικτες ειναι καλυτεροι των nbaers...
Εγω κανω σταυροφορια εναντιον του wrestling που παρακολουθειτε.
Εσεις βεβαια, φουστικοβουτυρο αβερτα.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Ιαν 2019, 05:01

Daje έγραψε:
15 Ιαν 2019, 21:23
Η πλακα ειναι οτι εγω δεν εχω γραψει πουθενα οτι οι ευρωπαιοι παικτες ειναι καλυτεροι των nbaers...
Εγω κανω σταυροφορια εναντιον του wrestling που παρακολουθειτε.
Εσεις βεβαια, φουστικοβουτυρο αβερτα.
Αν (λέω αν) σε ενδιαφέρει, ο λόγος για τον οποίο δε σε παίρνει κανείς στα σοβαρά είναι γιατί υπερβάλλεις.
Είναι διαφορετικό το μπάσκετ που παίζουνε αλλά όχι και τόσο διαφορετικό.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: ΝΒΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Ιαν 2019, 05:01

Χαλαρά οι Μπακς σήμερα, ευκολάκι
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών