Τένις

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Φραγμένος_Τελεστής
Δημοσιεύσεις: 1992
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:49
Phorum.gr user: Τυπάρας
Τοποθεσία: Ελβετία

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φραγμένος_Τελεστής » 28 Αύγ 2018, 02:24

Ερώτηση: Αυτός που του φωνάζει "μ@λ@κ@, σκ@τ@ παίζεις!", είναι ο προπονητής του ή κάνας ομογενής Ελληνάρας οπαδός;
-_-

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 28 Αύγ 2018, 12:25

Lugozzi έγραψε:
28 Αύγ 2018, 00:02
Πάρταλος έγραψε:
27 Αύγ 2018, 23:59
Lugozzi έγραψε:
27 Αύγ 2018, 23:51
δεν τα δείχνει η cosmote?
Όχι,μόνο το γιούροσπορ.
ναι ρε οι μαλάκες βγάλανε το eurosport
και θα χάσομε grand slam
Πέρσι που το βγάλανε, τους πήρε τηλέφωνο η μάνα μου για να τους κάνει παράπονα.
Φαντάζομαι απ' την φωνή της μαμάς, η κοπέλα στο τηλέφωνο κάτι υποψιάστηκε για την ηλικία της (86 πέρσι), και άρχισε να της μιλάει "όλο κατανόηση" και όλο γλύκες (σου λέει, η γριά το 'χει χαμένο, ας την πάρουμε με το καλό). Κι εκεί που έλεγε τα δικά της "ξέρετε, βγάλαμε το eurosport αλλά έχουν μπει 4 νέα κανάλια κλπ κλπ", την αρχίζει η γιαγιά "Ποια νέα κανάλια ρε πουλάκι μου και αηδίες; Σαν πόσοι νομίζετε ότι θα κάτσουν να δούνε μπέιζμπολ και βελάκια; Κι εγώ τώρα πού θα βλέπω γιου ες όπεν και ρολάν γκαρός; Πού θα βλέπω Οσάλιβαν και Ντινγκ; Θέλετε να πάω στη Νόβα;". Κάγκελο η κοπέλα... :lol:


Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14552
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 28 Αύγ 2018, 12:41

Μιας και μιλατε για καναλια, αν καποιος εχει ΟΤΕ TV (αποκωδικοποιητη, πιατο κλπ.) και θελει να βαλει και NOVA, χρειάζεται νεο πιατο ή κοιτανε στον ιδιο δορυφορο?
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 28 Αύγ 2018, 12:50

Εγώ που άλλαξα από Nova σε ΟΤΕ πριν κάποια χρόνια, στο σπίτι δεν έκανα καμία αλλαγή αλλά στο εξοχικό χρειάστηκε να κάνω κάποιες μικρορυθμίσεις. Στο σπίτι βέβαια έχω πιάτο κάπου 1,5 μέτρο και στο εξοχικό πολύ μικρότερο (70άρι).

Δεν ξέρω και πολλά απ' αυτά, ίσως παίζει κάποιον ρόλο αν είναι πολύ κοντά οι γωνίες των δορυφόρων (εννοώ, στο μεγάλο να τις πιάνει και τις δυο άνετα και στο μικρό όχι).


Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15837
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 28 Αύγ 2018, 13:10

shrike έγραψε:
28 Αύγ 2018, 12:25
Lugozzi έγραψε:
28 Αύγ 2018, 00:02
Πάρταλος έγραψε:
27 Αύγ 2018, 23:59

Όχι,μόνο το γιούροσπορ.
ναι ρε οι μαλάκες βγάλανε το eurosport
και θα χάσομε grand slam
Πέρσι που το βγάλανε, τους πήρε τηλέφωνο η μάνα μου για να τους κάνει παράπονα.
Φαντάζομαι απ' την φωνή της μαμάς, η κοπέλα στο τηλέφωνο κάτι υποψιάστηκε για την ηλικία της (86 πέρσι), και άρχισε να της μιλάει "όλο κατανόηση" και όλο γλύκες (σου λέει, η γριά το 'χει χαμένο, ας την πάρουμε με το καλό). Κι εκεί που έλεγε τα δικά της "ξέρετε, βγάλαμε το eurosport αλλά έχουν μπει 4 νέα κανάλια κλπ κλπ", την αρχίζει η γιαγιά "Ποια νέα κανάλια ρε πουλάκι μου και αηδίες; Σαν πόσοι νομίζετε ότι θα κάτσουν να δούνε μπέιζμπολ και βελάκια; Κι εγώ τώρα πού θα βλέπω γιου ες όπεν και ρολάν γκαρός; Πού θα βλέπω Οσάλιβαν και Ντινγκ; Θέλετε να πάω στη Νόβα;". Κάγκελο η κοπέλα... :lol:
ωραία η μαμά! :D
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14552
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 28 Αύγ 2018, 15:37

shrike έγραψε:
28 Αύγ 2018, 12:50
Εγώ που άλλαξα από Nova σε ΟΤΕ πριν κάποια χρόνια, στο σπίτι δεν έκανα καμία αλλαγή αλλά στο εξοχικό χρειάστηκε να κάνω κάποιες μικρορυθμίσεις. Στο σπίτι βέβαια έχω πιάτο κάπου 1,5 μέτρο και στο εξοχικό πολύ μικρότερο (70άρι).

Δεν ξέρω και πολλά απ' αυτά, ίσως παίζει κάποιον ρόλο αν είναι πολύ κοντά οι γωνίες των δορυφόρων (εννοώ, στο μεγάλο να τις πιάνει και τις δυο άνετα και στο μικρό όχι).
Ευχαριστω.
(εγω θελω να τα εχω και τα 2)
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22536
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 28 Αύγ 2018, 15:41

άλλοι δορυφόροι, γίνεται να το κάνεις βάζοντας το ένα lnb (με δεύτερο καλώδιο κάτω κλπ) παράκεντρα πάντως. Απο 80άρι πιάτο στην Αθήνα για να μην σου σπάσει τα νευρα όμως.

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 28 Αύγ 2018, 19:23

enaon έγραψε:
28 Αύγ 2018, 15:41
άλλοι δορυφόροι, γίνεται να το κάνεις βάζοντας το ένα lnb (με δεύτερο καλώδιο κάτω κλπ) παράκεντρα πάντως. Απο 80άρι πιάτο στην Αθήνα για να μην σου σπάσει τα νευρα όμως.
Ναι, όντως. Τώρα που το λες, μού θύμισες ότι αυτό κάναμε όταν αρχίσαμε να αλλάζουμε ένας-ένας πάροχο. Είμαστε 4 στο ίδιο πιάτο και είχαμε με lnb με 4πλή έξοδο, σε κάποια φάση βάλαμε και δεύτερο για να κάνουμε αυτό που λες. Τώρα πια έχουμε όλοι OTE, οπότε επιστρέψαμε πάλι στη λογική του ενός lnb (καινούριο βέβαια, μετά από τόσα χρόνια το παλιό είχε ξεραθεί εντελώς από τον ήλιο).


Άβαταρ μέλους
Πάρταλος
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2018, 06:13

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρταλος » 30 Αύγ 2018, 18:44

Σερίνα εναντίον Βίνους στον επόμενο γύρο :a010:
Ελπίζω σε νίκη σήμερα των Φέντερερ και Κύργιου,για να τους δούμε αντίπαλους.Το καλύτερο σημερινό παιχνίδι πάντως είναι του Νισικόρι με τον τρελόΜονφίς :003:
- Άμμες ποκ΄ ήμες άλκιμοι νεανίαι.
- Άμμες δε γ΄ ειμέν, αι δε λης πείραν λάβε.
- Άμμες δε γ΄ εσσόμεθα πολλώ κάρρονες.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22536
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 30 Αύγ 2018, 19:07

Πάρταλος έγραψε:
30 Αύγ 2018, 18:44
Ελπίζω σε νίκη σήμερα των Φέντερερ και Κύργιου
ωραίος ο τσιτσιπάς και είναι ο αγαπημένος του κοινού, το καλό παιδί, αλλά ο κύργιος, το κακό παιδί του τένις, είναι απόλαυση να τον βλέπεις και ας χάνει και ας τον γιουχάρουν :003:


Άβαταρ μέλους
Πάρταλος
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2018, 06:13

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρταλος » 30 Αύγ 2018, 19:17

enaon έγραψε:
30 Αύγ 2018, 19:07
Πάρταλος έγραψε:
30 Αύγ 2018, 18:44
Ελπίζω σε νίκη σήμερα των Φέντερερ και Κύργιου
ωραίος ο τσιτσιπάς και είναι ο αγαπημένος του κοινού, το καλό παιδί, αλλά ο κύργιος, το κακό παιδί του τένις, είναι απόλαυση να τον βλέπεις και ας χάνει και ας τον γιουχάρουν :003:
Είναι μεγάλο ταλέντο ο Κύργιος και σαν αθλητής και σαν κάγκουρας.Δυστυχώς το δεύτερο υπερισχύει του πρώτου και για αυτό δεν τον παίρνουν στα σοβαρά.
- Άμμες ποκ΄ ήμες άλκιμοι νεανίαι.
- Άμμες δε γ΄ ειμέν, αι δε λης πείραν λάβε.
- Άμμες δε γ΄ εσσόμεθα πολλώ κάρρονες.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22536
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 30 Αύγ 2018, 19:23

μπορεί να είναι κάγκουρας οκ, και καταλαβαίνω οτι το τένις ειναι πολιτικά ορθό σπόρ, αλλά εμένα με ενθουσιάζει, αυτό το χτύπημα που κάνει μερικές φορές που πηδάει στον αέρα πρίν χτυπήσει την μπάλα είναι μαγεία.




Άβαταρ μέλους
Πάρταλος
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2018, 06:13

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρταλος » 30 Αύγ 2018, 19:53

Καταλαβαίνω τι λες,αν και δεν είναι το θέμα ότι το τένις είναι πολιτικά ορθό, αλλά ενώ έχει τεράστιες δυνατότητες αυτός τις χαραμίζει και γίνεται γνωστός για άλλα πράγματα.
Τεχνικά πολύ καλός παίχτης αλλά σπάνια θα δω ολόκληρο παιχνίδι του. Τα Χάηλαητς είναι αρκετά :lol:
- Άμμες ποκ΄ ήμες άλκιμοι νεανίαι.
- Άμμες δε γ΄ ειμέν, αι δε λης πείραν λάβε.
- Άμμες δε γ΄ εσσόμεθα πολλώ κάρρονες.

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 31 Αύγ 2018, 13:05

Ο Κύργιος είναι πολύ καλός, θα μπορούσε να είναι τεράστιος παίκτης αν δεν έκανε μαλακίες.
Σίγουρα πάντως είναι πολύ θεαματικός. Ποιος δεν θυμάται εκείνο το γαμάτο χτύπημα κάτω απ' τα πόδια εν κινήσει που είχε κάνει στον Ναδάλ πριν 2-3 χρόνια (ο Ναδάλ σίγουρα το θυμάται πάντως) αλλά και πολλά τέτοια ακροβατικά.

Το κακό είναι ότι σπάζεται εύκολα, κυρίως από τις αντιδράσεις του κοινού (γιατί άραγε;...) και αυτό συχνά οδηγεί στο να εγκαταλείψει αγώνες. Φέτος το έκανε δύο φορές σερί, σε Τορόντο και Σινσινάτι, κυριολεκτικά παράτησε τον αγώνα (και το τουρνουά, φυσικά). Και ούτε καν μπήκε στον κόπο να προφασιστεί κάποιον τραυματισμό, κάποια κόπωση... κάτι. Απλά δεν έπαιζε επί ένα ολόκληρο σετ, άφηνε τις μπάλες να περνάνε δίπλα του, μόνο "κατούρα να φύγουμε" που δεν είπε. Πολύ κακό αυτό για το ήδη επιβαρυμένο ίματζ του από τις άλλες μαλακίες που κάνει κι από τους καυγάδες με τους διαιτητές, και σίγουρα δείχνει μεγάλη έλλειψη σεβασμού στον αντίπαλο.


Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22536
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τένις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 31 Αύγ 2018, 13:58

shrike έγραψε:
31 Αύγ 2018, 13:05
Ο Κύργιος είναι πολύ καλός, θα μπορούσε να είναι τεράστιος παίκτης αν δεν έκανε μαλακίες.
Σίγουρα πάντως είναι πολύ θεαματικός. Ποιος δεν θυμάται εκείνο το γαμάτο χτύπημα κάτω απ' τα πόδια εν κινήσει που είχε κάνει στον Ναδάλ πριν 2-3 χρόνια (ο Ναδάλ σίγουρα το θυμάται πάντως) αλλά και πολλά τέτοια ακροβατικά.

Το κακό είναι ότι σπάζεται εύκολα, κυρίως από τις αντιδράσεις του κοινού (γιατί άραγε;...) και αυτό συχνά οδηγεί στο να εγκαταλείψει αγώνες. Φέτος το έκανε δύο φορές σερί, σε Τορόντο και Σινσινάτι, κυριολεκτικά παράτησε τον αγώνα (και το τουρνουά, φυσικά). Και ούτε καν μπήκε στον κόπο να προφασιστεί κάποιον τραυματισμό, κάποια κόπωση... κάτι. Απλά δεν έπαιζε επί ένα ολόκληρο σετ, άφηνε τις μπάλες να περνάνε δίπλα του, μόνο "κατούρα να φύγουμε" που δεν είπε. Πολύ κακό αυτό για το ήδη επιβαρυμένο ίματζ του από τις άλλες μαλακίες που κάνει κι από τους καυγάδες με τους διαιτητές, και σίγουρα δείχνει μεγάλη έλλειψη σεβασμού στον αντίπαλο.
να αυτό εννοώ οτι είναι πολιτικά ορθό το τένις. :)

Έτσι ήθελε έτσι έκανε, ας βλέπαμε τένις και όχι τα υπόλοιπα, να μην ήταν θέμα τι κάνει και αν νευριάζει κλπ. Αν και τον ένα αγώνα που λές οτι παράτησε, τον πήρε στο τέλος, χαλάρωσε ένα σετάκι και νίκησε άνετα :)

ο φέντερερ για παράδειγμα πρέπει να είναι μέγας κόπανος, δεν μπορεί να το κρύψει όταν μιλάει, αλλά έχει μάθει να καταπιέζεται για να μην εκνευρίσει το κοινό, και το λέμε καλό αυτό για κάποιο λόγο. :003:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών