Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 16 Μάιος 2022, 00:39

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
15 Μάιος 2022, 23:16
Παναθηναϊκός
από ξένες ομάδες συμπαθώ Λάτσιο, Μπάγερν, Ρεάλ, Λίβερπουλ
Γιατί;

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7429
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 16 Μάιος 2022, 00:43

ΠΑΟΚ μόνο. Προσπάθησα να συμπαθήσω ξένες ευρωπαικές ομάδες αλλά δεν τα κατάφερα.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37843
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Μάιος 2022, 00:51

Μπίστης έγραψε:
15 Μάιος 2022, 17:52
2-3 σε κάθε χώρα.

Πόρνη είμαι
Σ' αγαπάω ρε μλκ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

ouga
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 06 Ιουν 2020, 18:06
Phorum.gr user: ouga

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ouga » 16 Μάιος 2022, 00:56

Μόνο Ο.Φ.Η.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4358
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 16 Μάιος 2022, 01:04

Μόνο Αθλητική Ένωσις Κωσταντινουπώλεως.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10184
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 16 Μάιος 2022, 01:24

Όταν ήμουν μικρός υποστήριζα τις αντιπάλους του κωλοφαρδου του Φέργκιουσον, Νιουκάστλ, Λίβερπουλ...
Επίσης ήμουν Ρεάλ
Πλέον δεν με πολυαπασχολει το ξένο, αν και η Ρεάλ ειναι σίγουρα η μεγαλυτερη ομάδα στον κόσμο
Το να ρωτάς πάντως γιατί υποστηρίζεις ομάδες, τι προσφερουν στη ζωή σου είναι σαν να ρωτάς γιατί βλέπεις ταινίες ή πας σε συναυλίες

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32787
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Μάιος 2022, 09:43

υποστηριζω μενομωμενους αθλητες, αλλα οχι ομαδες.

ισως φταιει και που τα ομαδικα αθληματα ειναι συνηθως για τον πουτσο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 16 Μάιος 2022, 09:47

Daje έγραψε:
15 Μάιος 2022, 21:43
Αγγλια = -τις αντιπαθω ΟΛΕΣ
Ρώτα με πώς ξέρω ότι είσαι αμπαλος :oops:

paotaris
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: 20 Φεβ 2021, 17:03

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paotaris » 16 Μάιος 2022, 09:52

jason0 έγραψε:
16 Μάιος 2022, 01:24
Όταν ήμουν μικρός υποστήριζα τις αντιπάλους του κωλοφαρδου του Φέργκιουσον, Νιουκάστλ, Λίβερπουλ...
Επίσης ήμουν Ρεάλ
Πλέον δεν με πολυαπασχολει το ξένο,
Same with me, βασικα συμπαθουσα Λιβερπουλ,Ρεαλ κυριως λογω της απεχθειας μου σε Μαρκετινγκ Γιουναιτετ και Μπαρτσελονα,τωρα που οι 2 τελευταιες ειναι για τον πεοντα,ατονησε η συμπαθεια μου για τις 2 πρωτες.

Άβαταρ μέλους
Annibas
Δημοσιεύσεις: 1245
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022, 18:36

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Annibas » 16 Μάιος 2022, 10:33

Είμαι πολύ χαλαρός στα αθλητικά, έχω υποστηρίξει Ολυμπιακό βασικά αλλά και ΠΑΟΚ.

paotaris
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: 20 Φεβ 2021, 17:03

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paotaris » 16 Μάιος 2022, 11:33

Annibas έγραψε:
16 Μάιος 2022, 10:33
Είμαι πολύ χαλαρός στα αθλητικά, έχω υποστηρίξει Ολυμπιακό βασικά αλλά και ΠΑΟΚ.
Μαspoli εσυ?

Άβαταρ μέλους
Puma
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: 30 Σεπ 2020, 12:16
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Puma » 16 Μάιος 2022, 12:14

Από μικρός ήμουν Ολυμπιακός. Άρχισα να παρακολουθώ ποδόσφαιρο από το 1988, όταν άρχισαν τα λεγόμενα πέτρινα χρόνια. Θυμάμαι πως τα χρόνια που ακολούθησαν, μου έκανε εντύπωση που άκουγα οπαδούς των αντιπάλων να τραγουδάνε στα γήπεδά τους συνθήματα και να κοροϊδεύουν τον Ολυμπιακό. Θυμάμαι, χαρακτηριστικά, το εξής: "Ω Καίσαρα! Ω Καίσαρα! Πρωτάθλημα στον Πειραιάαα!". Και μου έκανε εντύπωση που τα τραγουδούσαν σε αγώνες που δε συμμετείχε ο Ολυμπιακός. Ως παιδάκι αναρωτιόμουν γιατί ασχολούνται με άλλη ομάδα. Προφανώς αυτό γίνεται ακόμα και σήμερα. Και από φιλάθλους του Ολυμπιακού φυσικά.

Όλο αυτό, όμως, με έκανε να συμπαθήσω ακόμα περισσότερο τον Ολυμπιακό. Επίσης, τη χρονιά που πήρε τον Ντέταρι, πηγαίναμε στο χωριό της γιαγιάς μου και, επειδή ήμασταν κατάξανθα και παίζαμε ωραία μπαλίτσα με τον αδερφό μου, μας φώναζαν στο χωριό "Ντεταράκια". Βέβαια τα σκάνδαλα με Κοσκωτά και Σαλιαρέλη δε μου άρεσαν.

Πέρασαν τα χρόνια και ήρθε η τριετία της ΑΕΚ με τον Μπάγεβιτς. Τη χρονιά που απέκλεισε τη Rangers και μπήκε στους ομίλους του Champions League είχα μπει σε σκέψεις. Μήπως να υποστηρίζω ΑΕΚ; Θυμάμαι στους ομίλους που έχασε εντός έδρας από τον Ajax με 1-2. Έπαιζε, όμως, μπαλάρα! Πολύ ωραία ομάδα. Αλλά δε μου πήγαινε να αλλάξω ομάδα. Θαύμαζα την ΑΕΚ αλλά συνέχισα να υποστηρίζω τον Ολυμπιακό. Επίσης, θυμάμαι που σκεφτόμουν "Μακάρι να τελειώσω το σχολείο και να δω την ομάδα να παίρνει έστω ένα πρωτάθλημα". Τελικά το 1997, τελευταία τάξη στο Λύκειο, τα σάρωσε όλα και σε ποδόσφαιρο και σε μπάσκετ.

Επιπλέον είχα μια συμπάθεια στον Ατρόμητο λόγω του ότι μεγάλωσα στο Περιστέρι. Ωστόσο, ποτέ δεν ασχολήθηκα σχετικά με τη θέση που βρίσκεται στη βαθμολογία ή τι παίκτες έχει. Απλά ήθελα να κερδίζει.

Από ξένες ομάδες υποστηρίζω Liverpool. Αυτό προέκυψε, επίσης, από μικρή ηλικία, όταν μια φορά είδα στην τηλεόραση αγώνα της Liverpool. Μου άρεσε πολύ ο Ian Rush, με το χαρακτηριστικό μουστάκι. Στενοχωρήθηκα όταν μετά από χρόνια η ομάδα έχασε το πρωτάθλημα επειδή γλίστρησε ο Gerard. Είχαν φτιάξει βίντεο που τον έδειχνε σε προηγούμενο παιχνίδι να ενθαρρύνει τους συμπαίκτες του και να τους λέει ότι είναι στην τελική ευθεία και το πρωτάθλημα αυτή τη φορά δε χάνεται. Και μετά τον κορόιδευαν που γλίστρησε. Πόσο κακοί ρε φίλε :D

Τέλος, μου αρέσει η Εθνική Ολλανδίας για δύο λόγους. Πρώτον, μου αρέσει η εμφάνισή της. Δεύτερον, (πάλι) όταν ήμουν μικρός, ένας θείος μου είχε μακροχρόνια σχέση με Ολλανδέζα και έμεναν μαζί. Εκείνη μου έφερνε αυτοκόλλητα του Ajax ενώ μια φορά μου είχε φέρει φωτoγραφία του Ruud Gullit από μία έξοδό του, με τα πολιτικά του ρούχα, υπογεγραμμένη! Δεν ξέρω τι την έκανα, πολύ κρίμα. Και, βέβαια, δε θα ξεχάσω ένα από τα πρώτα παιχνίδια ποδοσφαίρου που είδα στην τηλεόραση. Τελικός EURO Ολλανδία - Σοβιετική Ένωση. Με τη γκολάρα του Van Bansten απέναντι στον Rinat Dasayev, που επίσης μου άρεσε πολύ.

Τέλος, να συπμληρώσω ότι δεν είμαι φανατικός. Υποστηρίζω πάντα τις ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη και χαίρομαι να βλέπω γκολ και πανηγύρια σε αγώνες, όπως Τότεναμ - ΠΑΟΚ, Άρσεναλ - ΠΑΟΚ, Ρόμα - Παναθηναϊκός, Ajax - Παναθηναϊκός. Και του Ολυμπιακού φυσικά, όπως με Monaco, Lazio, SV Werder Bremen κ.α. Ωστόσο, δε μου αρέσει που πολλοί βρίζονται μεταξύ τους.

Και, επίσης, υποστηρίζω πολύ Εθνική Ελλάδας. Πέρα από το Euro 2004, την είχα ευχαριστηθεί στα δύο παιχνίδια με Ακτή Ελεφαντοστού και Κόστα Ρίκα, στο μουντιάλ του 2014. Με την Κόστα Ρίκα έπαιξε μπαλάρα... θα μπορούσε να είχε περάσει στις 8 καλύτερες ομάδες του κόσμου. Φοβερό επίτευγμα.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14747
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 16 Μάιος 2022, 12:21

:goodpost:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 16 Μάιος 2022, 12:23

Ελλάδα. ΑΕΚ.
Γερμανία. Βέρντερ Βρέμης.
Ιταλία. Γιουβέντους.
Αγγλία. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.
Γαλλία. PSG.
Ολλανδία. Φίτεσε.
Ισπανία. Ρεάλ.
Ποpτογαλία. Sporting.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9315
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 16 Μάιος 2022, 13:48

Από τα 13 και μετά ΑΡΗΣ μόνο. Μέχρι τα 13 άλλαζα ομάδες. Στην αρχή πολύ μικρός ήμουν παναθηναικός λόγω του Χαραλαμπίδη και του Γαλάκου. Μετά έγινα και ολυμπιακός μετά ΑΡΗΣ λόγω Κούη και Νίκιτς Μπάχτιτς. Στο μπάσκετ ήμουν με τον ΑΡΗ οπότε έγινε εύκολο εκεί στα 12-13 να γίνω ΑΡΗΣ παντού. Ετρωγα βέβαια μπούλιγκ από συμμαθητές για την μπάλα που παίζαμε με Γιουκούδηδες κσι Σαμώληδες αλλά τους την έλεγα για το μπάσκετ με τις μεγάλες πορείες στην Ευρώπη και τα πρωταθλήματα. Θυμάμαι από το 1986 και για μια δεκαετία κανένας δεν ασχολούνται με μπάλα. Ολοι με μπάσκετ. Στην Ευρώπη οι μοναδικές αγάπες είναι η Villa και η Fiorentina. Villa από το 1982 και το πρωταθλητριών, φιορεντίνα από τον μεγάλο Αντονιόνι αλλά και Πασαρέλα και Σόκρατες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών