Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 15 Μάιος 2022, 15:28

Όταν ήμουν μικρός, δεν έβλεπα ποδόσφαιρο, ούτε έπαιζα. Δήλωνα Ολυμπιακός, επειδή ο θείος μου μου είχε πει ότι είναι η καλύτερη ομάδα και ήθελα να έχω κάτι να απαντάω όταν με ρωτάγαν οι συνομήλικοι τι ομάδα είμαι, για να μη φαίνομαι τελείως ξενέρωτος.

Στην πρώτη λυκείου, κάπως μου ήρθε και άρχισα να βλέπω μπάλα, αν και δεν είχα παίξει ποτέ. Τότε ήταν η χρονιά που ο Παναθηναικός έφτασε στους 8 του Champions League, οπότε, εντυπωσιασμένος από αυτή την πορεία, άρχισα να δηλώνω ΠΑΟ.

Παρακολούθησα συστηματικά τους αγώνες των πρασίνων εκείνη τη χρονιά, και την επόμενη, μέχρι τη μεγάλη ξενέρα που έφαγα με το ντέρμπι της Ριζούπολης. Δεν μπορούσα να καταλάβω πως στο σημαντικότερο παιχνίδι της χρονιάς, οι ήρωές μου ξεχάσαν να κατέβουν στο γήπεδο. Φυσικά, αυτό το παιχνίδι είχε πολύ παρασκήνιο, αλλά τότε δεν το ήξερα ακόμα -- δεν είχα διαδίκτυο να ενημερώνομαι, άσε που αυτό το παιχνίδι έγινε κοντά στο καλοκαίρι, οπότε ήμουν πολύ απασχολημένος με τις εξετάσεις του λυκείου.

Την επόμενη χρονιά, που ο Παναθηναικός πήρε το πρωτάθλημα, δεν με συγκίνησε ιδιαιτέρως, γιατί το είχα φιλοσοφήσει πια. Τι διαφορά κάνει στη ζωή μου ποια ομάδα κερδίζει; Γιατί να νοιώθω περηφάνεια για τα κατορθώματα αλλωνών;

Εσείς πως το βλέπετε;

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 15 Μάιος 2022, 16:44

Ποτε μου καμια. Η ενασχοληση με τη μπαλα ακομα και σε επιπεδο παρακολουθησης ενος ματς παντα μου φαινοταν μεγαλη μαλακια. Ποτε μου δεν πηγα γηπεδο, ποτε δεν εκατσα να δω μπαλα στην τιβι, ποτε δεν εκανα παρεα με ποδοσφαιροφιλους. Οσοι ασχολουνται με μπαλα τους θεωρω βαρετους μαλακες με αδιαφορα ενδιαφεροντα. Οταν με ρωταγαν στο στρατο τι ομαδα ειμαι απαντουσα μηδεν αρνητικο. Ηταν ενα απο τα καλα της οικογενειακης μου ανατροφης, κανεις στην οικογενεια δεν καταδεχοταν να ασχοληθει με κατι τοσο ηλιθιο οσο το ποδοσφαιρο και ηταν μαλιστα κατηγορηματικα απαξιωτικοι για οσους το εκαναν, οποτε δεν ενοιωσα ποτε μειονεκτικα να λεω πως αδιαφορω πληρως. Το ιδιο βεβαια ισχυει και για ολα τα ομαδικα αθληματα, μπασκετ, βολει κλπ. Μονο γυναικειο στιβο βλεπω αλλα δεν προσεχω καν τις αθλητικες επιδοσεις, για την αισθητικη εμπειρια και μονο ενδιαφερομαι.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3484
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 15 Μάιος 2022, 16:47

Δικαιολογείται να αλλάξεις ομάδα μέχρι την πεμπτη Δημοτικού.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16502
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 15 Μάιος 2022, 16:48

𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 15 Μάιος 2022, 16:58

taxalata xalasa έγραψε:
15 Μάιος 2022, 16:48
Για ποιον πήγαινε αυτό;

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 15 Μάιος 2022, 17:10

John Brown Gun Club έγραψε:
15 Μάιος 2022, 16:44
Ποτε μου καμια. Η ενασχοληση με τη μπαλα ακομα και σε επιπεδο παρακολουθησης ενος ματς παντα μου φαινοταν μεγαλη μαλακια. Ποτε μου δεν πηγα γηπεδο, ποτε δεν εκατσα να δω μπαλα στην τιβι, ποτε δεν εκανα παρεα με ποδοσφαιροφιλους. Οσοι ασχολουνται με μπαλα τους θεωρω βαρετους μαλακες με αδιαφορα ενδιαφεροντα. Οταν με ρωταγαν στο στρατο τι ομαδα ειμαι απαντουσα μηδεν αρνητικο. Ηταν ενα απο τα καλα της οικογενειακης μου ανατροφης, κανεις στην οικογενεια δεν καταδεχοταν να ασχοληθει με κατι τοσο ηλιθιο οσο το ποδοσφαιρο και ηταν μαλιστα κατηγορηματικα απαξιωτικοι για οσους το εκαναν, οποτε δεν ενοιωσα ποτε μειονεκτικα να λεω πως αδιαφορω πληρως. Το ιδιο βεβαια ισχυει και για ολα τα ομαδικα αθληματα, μπασκετ, βολει κλπ. Μονο γυναικειο στιβο βλεπω αλλα δεν προσεχω καν τις αθλητικες επιδοσεις, για την αισθητικη εμπειρια και μονο ενδιαφερομαι.
Πήγες στρατό, τύπε και σεξουαλικοποιείς τον γυναικείο αθλητισμό;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7019
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 15 Μάιος 2022, 17:13

Μικρός ήμουνα Ολυμπιακός, αλλά μετά την εποχη Κοσκωτα οπου η ομαδα έγινε πανευρωπαϊκό περίγελος που εφερε τη μιση ρωσια και τον Ντεταρι με τα κλοπιμαια ,ένιωσα τη ντροπή στο πετσί μου και αποφάσισα να μην ξαναφορέσω την ερυθρόλευκη φανέλα.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 15 Μάιος 2022, 17:17

Feindflug έγραψε:
15 Μάιος 2022, 17:10
John Brown Gun Club έγραψε:
15 Μάιος 2022, 16:44
Ποτε μου καμια. Η ενασχοληση με τη μπαλα ακομα και σε επιπεδο παρακολουθησης ενος ματς παντα μου φαινοταν μεγαλη μαλακια. Ποτε μου δεν πηγα γηπεδο, ποτε δεν εκατσα να δω μπαλα στην τιβι, ποτε δεν εκανα παρεα με ποδοσφαιροφιλους. Οσοι ασχολουνται με μπαλα τους θεωρω βαρετους μαλακες με αδιαφορα ενδιαφεροντα. Οταν με ρωταγαν στο στρατο τι ομαδα ειμαι απαντουσα μηδεν αρνητικο. Ηταν ενα απο τα καλα της οικογενειακης μου ανατροφης, κανεις στην οικογενεια δεν καταδεχοταν να ασχοληθει με κατι τοσο ηλιθιο οσο το ποδοσφαιρο και ηταν μαλιστα κατηγορηματικα απαξιωτικοι για οσους το εκαναν, οποτε δεν ενοιωσα ποτε μειονεκτικα να λεω πως αδιαφορω πληρως. Το ιδιο βεβαια ισχυει και για ολα τα ομαδικα αθληματα, μπασκετ, βολει κλπ. Μονο γυναικειο στιβο βλεπω αλλα δεν προσεχω καν τις αθλητικες επιδοσεις, για την αισθητικη εμπειρια και μονο ενδιαφερομαι.
Πήγες στρατό, τύπε και σεξουαλικοποιείς τον γυναικείο αθλητισμό;
Ναι, προβλεπεται.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 15 Μάιος 2022, 17:50

John Brown Gun Club έγραψε:
15 Μάιος 2022, 17:17
Feindflug έγραψε:
15 Μάιος 2022, 17:10
John Brown Gun Club έγραψε:
15 Μάιος 2022, 16:44
Ποτε μου καμια. Η ενασχοληση με τη μπαλα ακομα και σε επιπεδο παρακολουθησης ενος ματς παντα μου φαινοταν μεγαλη μαλακια. Ποτε μου δεν πηγα γηπεδο, ποτε δεν εκατσα να δω μπαλα στην τιβι, ποτε δεν εκανα παρεα με ποδοσφαιροφιλους. Οσοι ασχολουνται με μπαλα τους θεωρω βαρετους μαλακες με αδιαφορα ενδιαφεροντα. Οταν με ρωταγαν στο στρατο τι ομαδα ειμαι απαντουσα μηδεν αρνητικο. Ηταν ενα απο τα καλα της οικογενειακης μου ανατροφης, κανεις στην οικογενεια δεν καταδεχοταν να ασχοληθει με κατι τοσο ηλιθιο οσο το ποδοσφαιρο και ηταν μαλιστα κατηγορηματικα απαξιωτικοι για οσους το εκαναν, οποτε δεν ενοιωσα ποτε μειονεκτικα να λεω πως αδιαφορω πληρως. Το ιδιο βεβαια ισχυει και για ολα τα ομαδικα αθληματα, μπασκετ, βολει κλπ. Μονο γυναικειο στιβο βλεπω αλλα δεν προσεχω καν τις αθλητικες επιδοσεις, για την αισθητικη εμπειρια και μονο ενδιαφερομαι.
Πήγες στρατό, τύπε και σεξουαλικοποιείς τον γυναικείο αθλητισμό;
Ναι, προβλεπεται.
Ας ανακεφαλαιώσουμε λοιπόν:
Λευκός straight άνδρας, δηλ. ο ορισμός της «επάρατης πατριαρχίας» Εικόνα (textbook stuff) που ταλανίζει την ανθρωπότητα από τη στιγμή διασπάστηκαν κάτι κύτταρα και θαλάσσιοι οργανισμοί περπάτησαν στη στεριά (και λίγα λέω).
ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΡΕ ΑΛΗΤΗ;
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Μάλλον έφτασε η ώρα να πιεις ένα δροσερό Kool-Aid και να απαλλάξεις τις τοξικότητες εεε... τις θηλυκότητες από την παρουσία σου.
Δε φιούτσερ ις φέμινιν

© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 15 Μάιος 2022, 17:52

2-3 σε κάθε χώρα.

Πόρνη είμαι
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 15 Μάιος 2022, 21:43

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ και ROMA
Απο εκει και περα, οι συμπαθειες μου ειναι:

Ελλαδα = Παναθηναικος
Ιταλια = Ρομα
Αγγλια = -τις αντιπαθω ΟΛΕΣ
Ισπανια = αντιπαθω Ρεαλ και Μπαρτσα
γερμανια = τις μισω ΟΛΕΣ
τουρκια = τις μισω ΟΛΕΣ
Πορτογαλια = ολες αδιαφορες
Ολλανδια = τις αντιπαθω ολες
Γαλλια = ολες αδιαφορες
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 15 Μάιος 2022, 23:12

Daje έγραψε:
15 Μάιος 2022, 21:43
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ και ROMA
Απο εκει και περα, οι συμπαθειες μου ειναι:

Ελλαδα = Παναθηναικος
Ιταλια = Ρομα
Αγγλια = -τις αντιπαθω ΟΛΕΣ
Ισπανια = αντιπαθω Ρεαλ και Μπαρτσα
γερμανια = τις μισω ΟΛΕΣ
τουρκια = τις μισω ΟΛΕΣ
Πορτογαλια = ολες αδιαφορες
Ολλανδια = τις αντιπαθω ολες
Γαλλια = ολες αδιαφορες
Τι σε κάνει να συμπαθείς/αντιπαθείς μια ομάδα;

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 15 Μάιος 2022, 23:16

Παναθηναϊκός
από ξένες ομάδες συμπαθώ Λάτσιο, Μπάγερν, Ρεάλ, Λίβερπουλ
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11635
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 15 Μάιος 2022, 23:19

Ήμουν παναθηναϊκός.
Αλλά παλιά στο τσαμπιονς λιγκ αυτός ο π...ης ο πουγιολ στην μπαρτσελονα έδιωξε τη μπάλα επάνω στη γραμμή.
Με έχει αφήσει παιδικα τραύματα αυτό το ματς.
Έπαψα να ασχολουμε γενικά με την μπάλα εδώ και 10 χρόνια.

paotaris
Δημοσιεύσεις: 1249
Εγγραφή: 20 Φεβ 2021, 17:03

Re: Πόσες ομάδες έχετε υποστηρίξει στη ζωή σας, και γιατί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paotaris » 16 Μάιος 2022, 00:29

Ειμαι Ενωση Νεων Παραλίμνιου και Παναθηναικος, εχω διαφορες αλλες συμπάθειες και αντιπάθειες ,αλλα μονο για τις 2 προαναφερόμενες ομαδες ενδιαφερομαι πραγματικα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών