Η Ηλιάνα και οι 980 χορηγοί της

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6691
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Η Ηλιάνα και οι 980 χορηγοί της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 18 Ιούλ 2022, 21:14

stavmanr έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 20:22
Λοξίας έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 14:07
stavmanr έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 13:54
Μία φορά ρε Λοξία να μπεις και να γράψεις για το θέμα κι όχι για εμένα.
Έτσι για αλλαγή.

Αυτοσκοπός σου έγινα.
Με τέτοια ζέστη, λίγη παγωμένη υπενθυμιση της "λειτουργίας" σου, δεν είναι κακό... :003:
Έχεις καταλάβει ότι είσαι απλά "η κουτσομπόλα του φόρουμ"; Και με σφραγίδα μάλιστα! :003:

Ενώ στην πραγματικότητα θα μπορούσες να συμβάλεις πολύ ουσιαστικότερα στις συζητήσεις καθότι δεν σου λείπει η διαλεκτική. Απλά για κάποιο περίεργο λόγο βρίσκεις πιο δημιουργικό το κουτσομπολιό.
Αχμ...η κριτική που ασκώ σε εσένα (και σε έναν άλλον ακόμα), για τον τρόπο που προσπαθείς να επιβάλεις την γνώμη σου σε έναν διάλογο, εσύ το βλέπεις σαν κουτσομπολιό ε;
Να σου πω, καλύτερα να σε "κουτσομπολεύω" (όπως βάφτισες την κριτική), παρά να σε βριζω-φτύνω όπως οι περισσότεροι σε πάμπολλα νήματα.

Πως δηλαδή να συμβάλλω πολύ ουσιαστικότερα σε μια συζήτηση όπου εμπλέκεσαι εσύ και η "τσιμεντένια" γνώμη σου;
Ας πούμε στην συζήτηση όπου εσύ και ένας άλλος, υποστηρίζατε σθεναρά πως οι 5 μεγάλες νίκες των αρχαίων Ελλήνων έναντι των Περσών, ωφείλοντο καθαρά στην τύχη;
Και φέρνατε ως επιχείρημα έναν συγγραφέα (της πλακός), που είχε δημοσιεύσει έναν άρθρο σε ένα περιοδικό, κόντρα σε εκατοντάδες μελέτες, αναλύσεις και δημοσιεύσεις ιστορικών με σεβαστές περγαμηνές...
Δηλαδή τι σόι ουσιαστική συμβολή θα μπορούσε να είχε η συμμετοχή μου απέναντι σε έναν τέτοιο τοίχο εγωκεντρισμού;

Μιας και το ξανάπιασες το θέμα, να επαναλάβω.
Δεν καταθέτεις την γνώμη σου και ζητάς την γνώμη του άλλου για να την συγκρίνεις. Δεν θέλεις διάλογο.
Απλώς, μπαίνεις σε έναν νήμα, μόνο και μόνο για να υποστηρίξεις το αντίθετο. Και φυσικά, σε κάποια θέματα έχεις δίκιο να υποστηρίζεις την αντίθετη άποψη. Αν, για παράδειγμα, εξυμνηθεί ο ναζισμός, καλά κάνεις και προσπαθεις να αποδομήσεις μία τέτοια άποψη.
Αλλά η "αντιθετικότητα", σου έχει γίνει τρόπος ζωής. Και, ανακλαστικά, θα υποστηρίξεις το μαύρο, αρκεί ο άλλος να πει ότι βρίσκει το άσπρο καλό πράγμα...
Και να σου πω και κάτι; Όπου θεωρώ πως έχεις δίκιο ή ταυτίζονται οι απόψεις μας, δεν εχω καμία διάθεση να μπω και να υποστηρίξω...
Επειδή ξέρω πως στο επόμενο νήμα, θα έχω απέναντί μου έναν τοίχο εγωπάθειας που θα προσπαθεί με κάθε ευφάνταστο διαστρεβλωτικό τρόπο, να κάνει την νύχτα μέρα...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Η Ηλιάνα και οι 980 χορηγοί της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 18 Ιούλ 2022, 21:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 14:52
vag_el έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 14:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 14:25


Στον Κεντέρη και τη Θάνου αναφέρεται.

Κατά τα άλλα, μην πολυψάχνεσαι με τις αναλύσεις του σταβ, είναι όντως ρακοσυλλέκτης απόψεων.
:102: καλά θα ήταν αντι να είναι ρακοσυλλέκτης απόψεων,να σηκωθεί απο την καρέκλα του και να κάνει κάτι για τον εαυτό του,ενα τζοκινγκ μια γυμναστικούλα ,λίγα βάρη,κάτι που θα τον κάνει πιο ευτυχισμένο
Εγώ δεν έχω πρόβλημα με το οτιδήποτε κάνει ευτυχισμένους τους ανθρώπους. Με την επιβολή των χ ή ψ δεδομένων ευτυχίας ή επιτυχίας ως συλλογικό ζητούμενο, έχω.

Κατά τα άλλα, όπως ένας ρακοσυλλέκτης αδιαφορεί παντελώς τις απόψεις ενός αθλητή, έτσι ακριβώς κι ένας αθλητής αδιαφορεί παντελώς τις απόψεις ενός ρακοσυλλέκτη.

Ουσιαστικώς δηλαδή, ούτε ο ένας ούτε ο άλλος έχουν κάποια ουσιαστική επέμβαση ή έστω επιρροή στη ζωή των άλλων.
Ποιος έγραψε ότι επεμβαίνει ο ένας στη ζωή του άλλου;
Γενικά, πώς καταφέρνεις να γράφεις πάντοτε άσχετα πράγματα με το νήμα;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η Ηλιάνα και οι 980 χορηγοί της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Ιούλ 2022, 21:30

stavmanr έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 20:17
vag_el έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 14:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 14:25


Στον Κεντέρη και τη Θάνου αναφέρεται.

Κατά τα άλλα, μην πολυψάχνεσαι με τις αναλύσεις του σταβ, είναι όντως ρακοσυλλέκτης απόψεων.
:102: καλά θα ήταν αντι να είναι ρακοσυλλέκτης απόψεων,να σηκωθεί απο την καρέκλα του και να κάνει κάτι για τον εαυτό του,ενα τζοκινγκ μια γυμναστικούλα ,λίγα βάρη,κάτι που θα τον κάνει πιο ευτυχισμένο
:lol:
Έχετε την πλάκα σας, δε λέω...

Στο θέμα μας: κάθε επαγγελματίας κάθε κλάδου προσπαθεί να φτιάξει το παρόν και το μέλλον του οικονομικά. Γι' αυτό και είναι επαγγελματίας.
Το ίδιο και οι αθλητές. Αντί να σακατέψουν τη μέση τους στα μπετά, στην τσάπα και στα χυτήρια, προσπαθούν να βγάλουν το μεγαλύτερο δυνατό κέρδος με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Και καλά κάνουν από μία ωφελιμιστική άποψη.

Δεν υπάρχει λόγος να αισθάνεται κάποιος άλλος υπερηφάνεια για την επαγγελματική πορεία οποιουδήποτε, όπως και του κάθε αθλητή.
Μου αρέσει που η μόνη εναλλακτική που βλέπεις για τους αθλητές είναι η τσάπα, τα μπετά και τα χυτήρια.

Είσαι τελείως γραφική περίπτωση, πολυπτυχιούχε/επιτυχημένε ρακοσυλλέκτα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η Ηλιάνα και οι 980 χορηγοί της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Ιούλ 2022, 21:31

stavmanr έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 21:26
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 14:52
vag_el έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 14:34


:102: καλά θα ήταν αντι να είναι ρακοσυλλέκτης απόψεων,να σηκωθεί απο την καρέκλα του και να κάνει κάτι για τον εαυτό του,ενα τζοκινγκ μια γυμναστικούλα ,λίγα βάρη,κάτι που θα τον κάνει πιο ευτυχισμένο
Εγώ δεν έχω πρόβλημα με το οτιδήποτε κάνει ευτυχισμένους τους ανθρώπους. Με την επιβολή των χ ή ψ δεδομένων ευτυχίας ή επιτυχίας ως συλλογικό ζητούμενο, έχω.

Κατά τα άλλα, όπως ένας ρακοσυλλέκτης αδιαφορεί παντελώς τις απόψεις ενός αθλητή, έτσι ακριβώς κι ένας αθλητής αδιαφορεί παντελώς τις απόψεις ενός ρακοσυλλέκτη.

Ουσιαστικώς δηλαδή, ούτε ο ένας ούτε ο άλλος έχουν κάποια ουσιαστική επέμβαση ή έστω επιρροή στη ζωή των άλλων.
Ποιος έγραψε ότι επεμβαίνει ο ένας στη ζωή του άλλου;
Γενικά, πώς καταφέρνεις να γράφεις πάντοτε άσχετα πράγματα με το νήμα;
Μα εγώ έχω σχέση με τον αθλητισμό πανύβλαξ, εσύ δεν έχεις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Η Ηλιάνα και οι 980 χορηγοί της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 18 Ιούλ 2022, 21:33

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 21:30
stavmanr έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 20:17
vag_el έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 14:34


:102: καλά θα ήταν αντι να είναι ρακοσυλλέκτης απόψεων,να σηκωθεί απο την καρέκλα του και να κάνει κάτι για τον εαυτό του,ενα τζοκινγκ μια γυμναστικούλα ,λίγα βάρη,κάτι που θα τον κάνει πιο ευτυχισμένο
:lol:
Έχετε την πλάκα σας, δε λέω...

Στο θέμα μας: κάθε επαγγελματίας κάθε κλάδου προσπαθεί να φτιάξει το παρόν και το μέλλον του οικονομικά. Γι' αυτό και είναι επαγγελματίας.
Το ίδιο και οι αθλητές. Αντί να σακατέψουν τη μέση τους στα μπετά, στην τσάπα και στα χυτήρια, προσπαθούν να βγάλουν το μεγαλύτερο δυνατό κέρδος με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Και καλά κάνουν από μία ωφελιμιστική άποψη.

Δεν υπάρχει λόγος να αισθάνεται κάποιος άλλος υπερηφάνεια για την επαγγελματική πορεία οποιουδήποτε, όπως και του κάθε αθλητή.
Μου αρέσει που η μόνη εναλλακτική που βλέπεις για τους αθλητές είναι η τσάπα, τα μπετά και τα χυτήρια.
Παρουσίασα τρεις εναλλακτικές επάνω σε μία πρόταση του συνομιλητή μου ο οποίος μου έλεγε ότι οι καημένοι αθλητές περνούν δύσκολα.
Του θύμισα τι σημαίνει δύσκολα για να υπάρχει αίσθηση της πραγματικότητας.

Το θέλεις και εικονογραφημένο για να το καταλαβαίνεις πιο εύκολα;

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Η Ηλιάνα και οι 980 χορηγοί της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 18 Ιούλ 2022, 21:35

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 21:31
stavmanr έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 21:26
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 14:52


Εγώ δεν έχω πρόβλημα με το οτιδήποτε κάνει ευτυχισμένους τους ανθρώπους. Με την επιβολή των χ ή ψ δεδομένων ευτυχίας ή επιτυχίας ως συλλογικό ζητούμενο, έχω.

Κατά τα άλλα, όπως ένας ρακοσυλλέκτης αδιαφορεί παντελώς τις απόψεις ενός αθλητή, έτσι ακριβώς κι ένας αθλητής αδιαφορεί παντελώς τις απόψεις ενός ρακοσυλλέκτη.

Ουσιαστικώς δηλαδή, ούτε ο ένας ούτε ο άλλος έχουν κάποια ουσιαστική επέμβαση ή έστω επιρροή στη ζωή των άλλων.
Ποιος έγραψε ότι επεμβαίνει ο ένας στη ζωή του άλλου;
Γενικά, πώς καταφέρνεις να γράφεις πάντοτε άσχετα πράγματα με το νήμα;
Μα εγώ έχω σχέση με τον αθλητισμό πανύβλαξ, εσύ δεν έχεις.
:lol:
Whatever.

Εν τω μεταξύ για άλλο ένα ποστ κουοουτάρεις κάτι κι απαντάς κάτι τελείως άσχετο.
Πίνεις κάτι αυτή την ώρα;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η Ηλιάνα και οι 980 χορηγοί της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Ιούλ 2022, 21:46

stavmanr έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 21:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 21:31
stavmanr έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 21:26


Ποιος έγραψε ότι επεμβαίνει ο ένας στη ζωή του άλλου;
Γενικά, πώς καταφέρνεις να γράφεις πάντοτε άσχετα πράγματα με το νήμα;
Μα εγώ έχω σχέση με τον αθλητισμό πανύβλαξ, εσύ δεν έχεις.
:lol:
Whatever.

Εν τω μεταξύ για άλλο ένα ποστ κουοουτάρεις κάτι κι απαντάς κάτι τελείως άσχετο.
Πίνεις κάτι αυτή την ώρα;
Είναι πιο σχετικό με το νήμα η άποψη ενός παπάρα που δεν έχει την παραμικρή σχέση με τον αθλητισμό;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3175
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Η Ηλιάνα και οι 980 χορηγοί της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 18 Ιούλ 2022, 22:08

stavmanr έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 20:17
vag_el έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 14:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 14:25


Στον Κεντέρη και τη Θάνου αναφέρεται.

Κατά τα άλλα, μην πολυψάχνεσαι με τις αναλύσεις του σταβ, είναι όντως ρακοσυλλέκτης απόψεων.
:102: καλά θα ήταν αντι να είναι ρακοσυλλέκτης απόψεων,να σηκωθεί απο την καρέκλα του και να κάνει κάτι για τον εαυτό του,ενα τζοκινγκ μια γυμναστικούλα ,λίγα βάρη,κάτι που θα τον κάνει πιο ευτυχισμένο
:lol:
Έχετε την πλάκα σας, δε λέω...

Στο θέμα μας: κάθε επαγγελματίας κάθε κλάδου προσπαθεί να φτιάξει το παρόν και το μέλλον του οικονομικά. Γι' αυτό και είναι επαγγελματίας.
Το ίδιο και οι αθλητές. Αντί να σακατέψουν τη μέση τους στα μπετά, στην τσάπα και στα χυτήρια, προσπαθούν να βγάλουν το μεγαλύτερο δυνατό κέρδος με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Και καλά κάνουν από μία ωφελιμιστική άποψη.

Δεν υπάρχει λόγος να αισθάνεται κάποιος άλλος υπερηφάνεια για την επαγγελματική πορεία οποιουδήποτε, όπως και του κάθε αθλητή.
Δεν σκέφτονται ωφελιμιστικα τα παιδιά, είτε τούς αρέσει κάτι είτε όχι
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Η Ηλιάνα και οι 980 χορηγοί της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 18 Ιούλ 2022, 22:15

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 12:47
Το εκπληκτικό στο συγκεκριμένο θέμα είναι ότι μαζεύτηκαν κάποιοι μεσήλικοι πατσοκοιλιάδες για να αμφισβητήσουν αυτό που κατάφερε ένα κοριτσάκι από ένα ελληνικό χωριό και όσους τόλμησαν να εκφράσουν την υποστήριξη ή την έμπρακτη στήριξη τους.

Ξεφτίλες.
:g094:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Η Ηλιάνα και οι 980 χορηγοί της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 18 Ιούλ 2022, 22:20

under έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 17:29
Πολλα συγχαρητηρια στην Ηλιανα και σε οσους τη στηριζουν.Αυτες ειναι κοπελες που αξιζουν να εχουν χορηγους και οχι τα διαφορα influencer τσολια.
Εικόνα
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20986
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Η Ηλιάνα και οι 980 χορηγοί της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Αύγ 2022, 17:37

Εικόνα

Εικόνα
https://sportsfeed.gr/kali-2022-pagosmi ... ntafylloy/


Mετά το χρυσό στην Ευρώπη στα κορίτσια έως 17 ετών....
τώρα πρόκριση στις 12 καλύτερες στον ΚΟΣΜΟ :g030: ανάμεσα στις 19χρονες :o

Μπραβο Ηλιάνα :smt038



στο 2.05.16

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών