Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13555
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 08 Σεπ 2022, 12:19

wooded glade έγραψε:
08 Σεπ 2022, 12:08
Ναύτης έγραψε:
08 Σεπ 2022, 12:05
wooded glade έγραψε:
08 Σεπ 2022, 11:59


Η κάρτα αλόγων στη νίκη του ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ:

1. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
2. ΜΑΡΑΘΩΝ ΛΕΤΖΕΝΤ
3. ΜΑΡΤΙΝΑΚΟΣ
4. ΨΥΧΟΒΓΑΛΤΗΣ
5. ΤΖΩΝΝΥ ΓΚΙΤΑΡ
6. ΣΟΥΠΕΡΜΠ ΛΑΪΤ
7. ΣΟΥΠΕΡ ΠΑΝΟΣ
8. ΥΠΟΠΤΟΣ

Το αποτέλεσμα αυτής της κούρσας ήταν υπεφαβορί, δεν γίνεται με 200 δρχ να πήρες 7000.

Η βάση δεδομένων μου ξεκινάει από 01-01-2003.
Εσύ πρέπει να είσαι, αν είσαι, αρκετά χρόνια πριν ή να έχεις κάνει λάθος τα ονόματα.

Βέβαια από τη στιγμή που λες για δραχμές απ' ότι κατάλαβα είναι όντως παλιά ιστορία των eighties πιθανόν.
Όχου, ρε γούντι, αφού σού λέω πήγαινα την κόρη μου, πιτσιρικάκι τότε, για μπαλέτο. Μεταξύ 2004 και 2006 ήταν.
Όχι 2004-2006.
Κατ' αρχήν θα είχες κερδίσει 7000 ευρώ. Κέρδισες 7000 ευρώ ; Θέλουμε πριμ.
Αυτό που εντοπίσαμε εμείς είναι ότι ήσουνα πριν το 2000 και μάλιστα πριν το 1997 γιατί δεν μπορούσαν να βαφτίσουν καινούριο Μέγα Αλέξανδρο πριν περάσουν δέκα χρόνια από τον παλιό (τουλάχιστον).
Σωστό. Μπορεί να ήταν 2001-2002. Πάντως ήταν δραχμές. Πριν το 1997 δεν είχε γεννηθεί η κόρη μου.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37849
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Σεπ 2022, 13:23

Ασέβαστος έγραψε:
08 Σεπ 2022, 11:01
wooded glade έγραψε:
08 Σεπ 2022, 10:35


Που είναι η απάντηση (link, σελίδα, αύξων αριθμός ποστ από την κορυφή της σελίδος) να τη δω κι εγώ ;
Δεν καταλαβαίνεις ότι γίνεσαι ηλίθιος (τελείως) και χαλάς το πχόρουμ γράφοντας ηλιθιότητες ;
Έχουμε κάνει μία συμφωνία όλοι μεταξύ μας νομίζω να γράφουμε εξυπνάδες αλλά μας γράφεις ηλιθιότητες.
μαλακες εχω κλασει στο γελιο.

το πχορουμακι μας, συνουσιαζει και χειροδικει. :blm:
Τόσα χρόνια σας το λέω.
:102:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37849
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Σεπ 2022, 13:25

wooded glade έγραψε:
08 Σεπ 2022, 11:50
Ναύτης έγραψε:
08 Σεπ 2022, 11:46
wooded glade έγραψε:
08 Σεπ 2022, 11:40


Λοιπόν, η βάση δεδομένων μου που ξεκινάει από το 2003 έχει Μέγα Αλέξανδρο μέσα αλλά όχι Ρωξάνη.
Ο Μέγας Αλέξανδρος κέρδισε μία φορά μόνο στις 14-05-2007 με δεύτερο τον Μάραθων Λέτζεντ. Έτρεξε συνολικά 12 φορές και άλλη πρωτιά ή δευτεριά δεν έβγαλε.
Επομένως δεν την πιστεύω την ιστορία σου εκτός αν είναι πριν πιό πολλά χρόνια, seventies-eighties.
(...)
Δεν ξέρω τι λένε τα αρχεία σου, φίλε μου, πάντως εγώ έπαιξα αυτό που σού είπα και κέρδισα όσα σού είπα. Ακριβώς πότε ήταν δεν θυμάμαι, αλλά πρέπει να ήταν μεταξύ 2004-2006. Μπορεί να βγήκε πρώτη η Ρωξάνη.

Όσο για παλιό Μέγα Αλέξανδρο που να έτρεχε πριν το 2007, δύσκολο γιατί πρέπει να περάσουν καμιά δεκαριά χρόνια που αποσύρθηκε ο παλιός για να σου επιτρέψουν να ονοματίσεις ένα καινούριο άλογο με το όνομα Μέγας Αλέξανδρος πάλι.
ΠΟΣΟ ΓΑΜΑΤΟΣ ΕΙΣΑΙ REEE
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 08 Σεπ 2022, 13:48

sys3x έγραψε:
08 Σεπ 2022, 13:25
wooded glade έγραψε:
08 Σεπ 2022, 11:50
Ναύτης έγραψε:
08 Σεπ 2022, 11:46

Δεν ξέρω τι λένε τα αρχεία σου, φίλε μου, πάντως εγώ έπαιξα αυτό που σού είπα και κέρδισα όσα σού είπα. Ακριβώς πότε ήταν δεν θυμάμαι, αλλά πρέπει να ήταν μεταξύ 2004-2006. Μπορεί να βγήκε πρώτη η Ρωξάνη.

Όσο για παλιό Μέγα Αλέξανδρο που να έτρεχε πριν το 2007, δύσκολο γιατί πρέπει να περάσουν καμιά δεκαριά χρόνια που αποσύρθηκε ο παλιός για να σου επιτρέψουν να ονοματίσεις ένα καινούριο άλογο με το όνομα Μέγας Αλέξανδρος πάλι.
ΠΟΣΟ ΓΑΜΑΤΟΣ ΕΙΣΑΙ REEE
Πάντως ο πανικός των ζαίων-damage control εδώ υπήρξε μνημειώδης.
Σκέψου να δουν και ποντίκι.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32798
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 08 Σεπ 2022, 13:56

wooded glade έγραψε:
08 Σεπ 2022, 11:45
η αποτυχία του ιπποδρόμου να αποκτήσει φίλους ανάμεσα στο ιντερνετικό κοινό ήταν χαρακτηριστική και προσπαθώ να βρω τους λόγους.
ειδες που τελικα το καταλαβες;

λογους δεν ξερω, ισως οτι ηταν ηδη ξεπερασμενο οταν εμφανιστηκε το νετ.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 08 Σεπ 2022, 14:17

Ασέβαστος έγραψε:
08 Σεπ 2022, 13:56
wooded glade έγραψε:
08 Σεπ 2022, 11:45
η αποτυχία του ιπποδρόμου να αποκτήσει φίλους ανάμεσα στο ιντερνετικό κοινό ήταν χαρακτηριστική και προσπαθώ να βρω τους λόγους.
ειδες που τελικα το καταλαβες;

λογους δεν ξερω, ισως οτι ηταν ηδη ξεπερασμενο οταν εμφανιστηκε το νετ.
Όχι.
Τότε ήταν ακόμα πρώτο σε εισπράξεις το ιπποδρομιακό στοίχημα, καθ' ότι το πάμε στοίχημα δεν είχε ξεκινήσει ακόμα.
Μαζί με τα αριθμοπαιχνίδια ο ΟΠΑΠ συνολικά μπορεί να έριχνε στο ιπποδρομιακό 1.5 προς 1.
Αλλά εκτός από αυτά σαν δευτερεύον άθλημα μιά χαρά ήταν.

Άρχισε να χαλάει κάπως ο ιππόδρομος το 2009 και σήμερα με ΟΠΑΠ πρακτικά δεν υπάρχει βέβαια.
Τώρα η αναλογία ιπποδρομιακό στοίχημα / υπόλοιπα είναι 1/100.
Ο ΟΠΑΠ είναι μαστροχαλαστές. Όταν αποφασίστηκε η ιδιωτικοποίηση πήραν τον ιππόδρομο για να μην τον πάρει ο Κόκκαλης και στη συνέχεια να τον διαλύσουν. Ταυτόχρονα το κράτος ρίχνει φόρους στον σταυρό γέρακα.
Έχει διαλύσει βέβαια ο ιππόδρομος, διότι το μόνο έσοδο είναι το στοίχημα. Δεν έχει εισιτήρια εισόδου, δεν έχει χορηγούς - δεν είχε ποτέ, δεν έχει διαφημιστικές ταμπέλες γύρω γύρω στο τράκι. Ο άλλος όσο και κλούβιος να είναι εγκεφαλικά δεν μπορεί να παίζει για να χάνει τα λεφτά του αύτανδρα λόγω των φόρων και άλλων καταστάσεων που έχουν δημιουργηθεί. Τα παρατάει αλλά δεν ήταν έτσι πάντα.

Αλλά το 2004 εκεί γύρω ήθελαν κόσμο αφού μάλιστα είχαν χτίσει το Μαρκόπουλο (250 μύρια μαζί με το ιππικό κέντρο) και ήθελαν να το αποσβέσουν. Μου κάνει εντύπωση λοιπόν γιατί δεν έκαναν έστω μία προσπάθεια να εκμεταλλευθούν το web αλλά και γιατί το web τους αγνόησε.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25220
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 08 Σεπ 2022, 14:25

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
08 Σεπ 2022, 11:16
Αμάν, κυρίες και κύριοι συντονισταί!
Εάν έστω και ένας από σας με συμπαθεί κατ' ελάχιστον, ας μου κάνει μια χάρη: ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΗ ΡΗΜΑΔΑ ΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ :g030:
(έστω για να δειχθεί ότι δεν γίνονται μόνο όσα γίνοντα αλλά γίνονται και όσα δεν γίνονται :) )
Δεν έχουμε ενότητα ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ στα Αθλητικά και θα ανοίξουμε για τον Ιππόδρομο;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 08 Σεπ 2022, 14:35

Beria έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:25
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
08 Σεπ 2022, 11:16
Αμάν, κυρίες και κύριοι συντονισταί!
Εάν έστω και ένας από σας με συμπαθεί κατ' ελάχιστον, ας μου κάνει μια χάρη: ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΗ ΡΗΜΑΔΑ ΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ :g030:
(έστω για να δειχθεί ότι δεν γίνονται μόνο όσα γίνοντα αλλά γίνονται και όσα δεν γίνονται :) )
Δεν έχουμε ενότητα ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ στα Αθλητικά και θα ανοίξουμε για τον Ιππόδρομο;
Ναι, σ' αυτό το πχόρουμ δεν έχουμε.
Αλλά το proactive θα ήταν να υπήρχε, όχι να μην υπήρχε.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα


Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 08 Σεπ 2022, 14:45

Ο ιππόδρομος είναι δύσκολο στοίχημα.
Πολύ πιό δύσκολο από το ποοδοσφαιρικό.
Το φλούφλικο μυαλό του καθενός λέει "αααα το εύκολο παιχνίδι είναι το καλό".
Αλλά αν ήταν έτσι τότε στη Ρωσία το βραβείο Λένιν θα το έπαιρνε όχι ο πρωταθλητής στο σκάκι αλλά ο πρωταθλητής στη ντάμα.

Υποθέστε το εξής:
Δεν έχουμε στο ποδοφαιρικό κουπόνι του ΟΠΑΠ Σκανδιναβικά πρωταθλήματα αλλά ο ΟΠΑΠ τα βάζει σήμερα.
Έγινε αυτό πριν καμιά δωδεκαριά χρόνια αλλά υποθέστε σήμερα.
Τι θα γίνει ;
Θα γίνει ότι οι γκουρού των προποεντύπων-ιντερνέτ σε δέκα μέρες θα είναι εξπέρ στα περί Σκανδιναβικών και θα μας τα λένε με το σι και με το νίγμα. Ακολουθώντας τους γκουρού ότι είναι δυνατόν να πιαστεί, θα πιάνεται.
Στον ιππόδρομο ;
Αν βάλουμε Αμερική σήμερα, ταμ τιριρίμ τυρόπητες.
Οι δικοί μας γκουρού -χωρίς να φταίνε- ούτε σε 118 χρόνια δεν θα μπορέσουν να γίνουν επιεικώς υποφερτοί.
Θέλει Phd για να μπορεί κανείς να κάνει τον γκουρού στις Αμερικανικές ιπποδρομίες έστω και αν είναι γκουρού στις Ελληνικές. Άλλα στατιστικά δεδομένα, άλλοι πρωταγωνιστές.
Αλλά και για να γίνει κάποιος γκουρού στις Ελληνικές ιπποδρομίες ξεκινώντας από το μηδέν θέλει Phd.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wooded glade την 08 Σεπ 2022, 14:55, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25220
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 08 Σεπ 2022, 14:46

wooded glade έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:35
Beria έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:25
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
08 Σεπ 2022, 11:16
Αμάν, κυρίες και κύριοι συντονισταί!
Εάν έστω και ένας από σας με συμπαθεί κατ' ελάχιστον, ας μου κάνει μια χάρη: ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΗ ΡΗΜΑΔΑ ΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ :g030:
(έστω για να δειχθεί ότι δεν γίνονται μόνο όσα γίνοντα αλλά γίνονται και όσα δεν γίνονται :) )
Δεν έχουμε ενότητα ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ στα Αθλητικά και θα ανοίξουμε για τον Ιππόδρομο;
Ναι, σ' αυτό το πχόρουμ δεν έχουμε.
Αλλά το proactive θα ήταν να υπήρχε, όχι να μην υπήρχε.
Τι πρόβλημα δημιουργεί -η έλλειψη αντίστοιχης ενότητας- σε όσους θέλουν να μιλήσουν για Ποδόσφαιρο;

Και εφόσον η συγκεκριμένη δομή του Φόρουμ είναι λειτουργική (συμμετέχουν πάρα πολλοί χρήστες σε συζητήσεις για Ποδόσφαιρο) γιατί να μην μπορούν να συζητήσουν, με τον ίδιο τρόπο, οι πολλοί φίλοι του Ιπποδρόμου;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 08 Σεπ 2022, 14:52

Beria έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:46
wooded glade έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:35
Beria έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:25


Δεν έχουμε ενότητα ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ στα Αθλητικά και θα ανοίξουμε για τον Ιππόδρομο;
Ναι, σ' αυτό το πχόρουμ δεν έχουμε.
Αλλά το proactive θα ήταν να υπήρχε, όχι να μην υπήρχε.
Τι πρόβλημα δημιουργεί -η έλλειψη αντίστοιχης ενότητας- σε όσους θέλουν να μιλήσουν για Ποδόσφαιρο;

Και εφόσον η συγκεκριμένη δομή του Φόρουμ είναι λειτουργική (συμμετέχουν πάρα πολλοί χρήστες σε συζητήσεις για Ποδόσφαιρο) γιατί να μην μπορούν να συζητήσουν, με τον ίδιο τρόπο, οι πολλοί φίλοι του Ιπποδρόμου;
Πολλά θα μπορούσαν, δε λέω όχι.
Είπα παραπάνω ότι γράφτηκα μέλος στις 8/3/2004. Δεν είπα όμως και ότι ένας ιπποδρομιάκιας ήταν αυτός που μου έδωσε το link (σ.σ. έγραψε αυτός μιά φορά και δεν ξανάγραψε).
Όλα αυτά που λέτε είναι δικαιολογίες ψαλ-του-βιξ. Όποιος δεν θέλει να κοσκινίσει πέντε μέρες ζυμώνει.
Το θέμα είναι ότι ο ιππόδρομος έχει αγνοηθεί συστηματικά από τα πχόρουμς γενικού ενδιαφέροντος αφού δεν έχουν ενότητα ενώ για τα άλλα αθλήματα έχουν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25220
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 08 Σεπ 2022, 14:58

wooded glade έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:52
Beria έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:46
wooded glade έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:35


Ναι, σ' αυτό το πχόρουμ δεν έχουμε.
Αλλά το proactive θα ήταν να υπήρχε, όχι να μην υπήρχε.
Τι πρόβλημα δημιουργεί -η έλλειψη αντίστοιχης ενότητας- σε όσους θέλουν να μιλήσουν για Ποδόσφαιρο;

Και εφόσον η συγκεκριμένη δομή του Φόρουμ είναι λειτουργική (συμμετέχουν πάρα πολλοί χρήστες σε συζητήσεις για Ποδόσφαιρο) γιατί να μην μπορούν να συζητήσουν, με τον ίδιο τρόπο, οι πολλοί φίλοι του Ιπποδρόμου;
Πολλά θα μπορούσαν, δε λέω όχι.
Είπα παραπάνω ότι γράφτηκα μέλος στις 8/3/2004. Δεν είπα όμως και ότι ένας ιπποδρομιάκιας ήταν αυτός που μου έδωσε το link (σ.σ. έγραψε αυτός μιά φορά και δεν ξανάγραψε).
Όλα αυτά που λέτε είναι δικαιολογίες ψαλ-του-βιξ. Όποιος δεν θέλει να κοσκινίσει πέντε μέρες ζυμώνει.
Το θέμα είναι ότι ο ιππόδρομος έχει αγνοηθεί συστηματικά από τα πχόρουμς γενικού ενδιαφέροντος αφού δεν έχουν ενότητα ενώ για τα άλλα αθλήματα έχουν.
Ρε συ, τώρα μόλις συμφωνήσαμε ότι ούτε τα άλλα αθλήματα έχουν δική τους ενότητα
Με κοροϊδεύεις;

Εάν συνεχίσεις να διαστρέφεις όλη τη συζήτηση θα κλείσει το νήμα. Είναι απαράδεκτο αυτό που κάνεις
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 08 Σεπ 2022, 15:02

Τουλάχιστον να προλάβω να αφιερώσω στον Γούντι αυτό το paper ("Οι πρώτες ιπποδρομίες στην Αθήνα")
http://pandemos.panteion.gr/index.php?o ... 69&lang=el
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιατί δεν έχουν ενότητα "ιππόδρομος" τα φόρουμς ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 08 Σεπ 2022, 15:05

Beria έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:58
wooded glade έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:52
Beria έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:46


Τι πρόβλημα δημιουργεί -η έλλειψη αντίστοιχης ενότητας- σε όσους θέλουν να μιλήσουν για Ποδόσφαιρο;

Και εφόσον η συγκεκριμένη δομή του Φόρουμ είναι λειτουργική (συμμετέχουν πάρα πολλοί χρήστες σε συζητήσεις για Ποδόσφαιρο) γιατί να μην μπορούν να συζητήσουν, με τον ίδιο τρόπο, οι πολλοί φίλοι του Ιπποδρόμου;
Πολλά θα μπορούσαν, δε λέω όχι.
Είπα παραπάνω ότι γράφτηκα μέλος στις 8/3/2004. Δεν είπα όμως και ότι ένας ιπποδρομιάκιας ήταν αυτός που μου έδωσε το link (σ.σ. έγραψε αυτός μιά φορά και δεν ξανάγραψε).
Όλα αυτά που λέτε είναι δικαιολογίες ψαλ-του-βιξ. Όποιος δεν θέλει να κοσκινίσει πέντε μέρες ζυμώνει.
Το θέμα είναι ότι ο ιππόδρομος έχει αγνοηθεί συστηματικά από τα πχόρουμς γενικού ενδιαφέροντος αφού δεν έχουν ενότητα ενώ για τα άλλα αθλήματα έχουν.
Ρε συ, τώρα μόλις συμφωνήσαμε ότι ούτε τα άλλα αθλήματα έχουν δική τους ενότητα
Με κοροϊδεύεις;

Εάν συνεχίσεις να διαστρέφεις όλη τη συζήτηση θα κλείσει το νήμα. Είναι απαράδεκτο αυτό που κάνεις

Είπα τα διάφορα φόρουμς έχουν ενότητες.
Εδώ ναι, είναι αλλοιώς.
Αλλά και το παλιό pathfinder πάλι ήταν αλλοιώς. Εκεί δεν είχε τίποτα ενότητες. Ολούρμου έγραφαν και σε καθοδηγούσε ο τίτλος του νήματος μόνο αν ήταν εσωτερική πολιτική / διεθνής πολιτική / αθλητισμός.

Στον ippo ναι, δεν υπάρχει fan base.
Διότι και η δυσκολία είναι μεγάλη και υπάρχει η εσφαλμένη αντίληψη που εξηγώ λίγο πιό πάνω.
Επίσης επειδή λόγω της φορολογίας κλπ η όποια fan base υπήρχε έχει σκορπίσει.
Αλλά αυτό είναι πάντα μιά δικαιολογία.
Σίγουρα πιό πολύ απορία μου δημιουργούσε το παλιό forums.gr (το πιό παλιό από αυτό που ξέρατε μέχρι πρόσφατα πριν κλείσει). Αυτό είχε πολλές ενοτητούλες στα αθλητικά. Και άλλα μου δημιουργούσαν απορίες αλλά δεν θυμάμαι τα ονόματα τους τώρα (σ.σ. όχι το "elefthero").
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών