Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
nowhere
Δημοσιεύσεις: 14623
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 09 Αύγ 2023, 08:45

δεν κολλάω με τους πόντους εσύ τους έβαλες σαν κριτήριο :102:

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5041
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 09 Αύγ 2023, 09:12

nowhere έγραψε:
09 Αύγ 2023, 08:45
δεν κολλάω με τους πόντους εσύ τους έβαλες σαν κριτήριο :102:

ποιος κερδιζει σημερα αγωνα απεναντι σε σοβαρο αντιπαλο βαζοντας ή κρατωντας τον γυρω στους 70 ποντους μονο;

ακομα και ο Παπατζον οπου εγραψε χθες ενα αρθρο διθυραμβο σε καποια φαση αναμεσα στις σαλτσες ανεφερε και την πικρη αληθεια: :003:

"Να γιατί γράφω ότι απόψε μου άρεσε η ομάδα: επειδή βρήκε τρόπους να καμουφλάρει τις παθογένειές της και να διεκδικήσει τη νίκη μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα, χαμηλώνοντας τον πήχη του σκορ μέχρι εκεί όπου έφταναν τα δικά της χέρια. Την κακή επιθετική μέρα της, αυτή η Εθνική θα την ξεπεράσει με στεγνά πόδια εάν κρατήσει τον αντίπαλο στους 70 πόντους. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει, είτε μας αρέσει είτε όχι. Έχουμε ομάδα, αλλά ...όχι κάθε μέρα.
Εάν δεν το προσέξατε, οι Σέρβοι σούταραν απόψε τρίποντο εξίσου άσχημα με τους Έλληνες και …λίγο χειρότερα: 7/30 εμείς, 7/33 αυτοί. Εμείς ήμασταν άστοχοι επειδή κατά κανόνα είμαστε άστοχοι, ενώ οι Σέρβοι ήταν άστοχοι γιατί βρήκαν δυναμική άμυνα απέναντί τους. "


https://www.gazzetta.gr/basketball/pagk ... -kamoyflaz

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14623
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 09 Αύγ 2023, 09:28

πω ρε,εγώ διαφωνώ 100 μέτρα και εσείς μαραθώνιο,μου βγήκε η γλώσσα,συμφωνώ σε όλα

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9978
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 09 Αύγ 2023, 09:53

nowhere έγραψε:
09 Αύγ 2023, 09:28
πω ρε,εγώ διαφωνώ 100 μέτρα και εσείς μαραθώνιο,μου βγήκε η γλώσσα,συμφωνώ σε όλα
όοοοοοοχι, εκεί, να σου τα κάνουμε νταούλια να μας εξηγήσεις ακριβώς πού διαφωνείς :003:
Να φωνάξω τον Αρίστο να στο εκμαιεύσει;

πάντως γμτ θα είναι κρίμα αν δεν πιάσουμε 7άδα, θέλω πολύ να δω την εθνική στην Ολυμπιάδα και δεν είναι ακατόρθωτο με την κλήρωση που έχουμε. ΗΠΑ χάνουμε, ΝΖ και Τυνησία κερδίζουμε, Μοντενέγκρο κερδίζουμε, και μετά μάλλον η χειρότερη Λιθουανία όλων των εποχών, αν κερδίσουμε είμαστε 8άδα. Τι 8άδα τι 7άδα :003:

Εφικτόν (αλλά δε θα ποντάριζα το σπίτι μου)
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9042
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 09 Αύγ 2023, 10:23

Εγώ το καλύτερο μπάσκετ που είδα να παίζει η εθνική ήταν πέρσι. Όλες τις άλλες χρονιές ακόμα και αυτές με επιτυχίες όπως το 2006 η εθνική η κέρδιζε ηρωικά ή εκμεταλλευόταν τις διασταυρώσεις και όταν έπαιζε με ομάδα που δεν ταίριαζε έτρωγε εικοσαρες. Πέρσι ήταν η καλύτερη ομάδα αλλά όλοι μπορούν να χάσουν. Οι αιτίες για το περσινό πολλές. Βασικοί παίκτες μπήκαν στο τουρνουά τραυματίες.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9978
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 09 Αύγ 2023, 10:43

Σέλευκας έγραψε:
09 Αύγ 2023, 10:23
Εγώ το καλύτερο μπάσκετ που είδα να παίζει η εθνική ήταν πέρσι. Όλες τις άλλες χρονιές ακόμα και αυτές με επιτυχίες όπως το 2006 η εθνική η κέρδιζε ηρωικά ή εκμεταλλευόταν τις διασταυρώσεις και όταν έπαιζε με ομάδα που δεν ταίριαζε έτρωγε εικοσαρες. Πέρσι ήταν η καλύτερη ομάδα αλλά όλοι μπορούν να χάσουν. Οι αιτίες για το περσινό πολλές. Βασικοί παίκτες μπήκαν στο τουρνουά τραυματίες.
Συμφωνώ, ίσως όχι καλύτερη όλων των εποχών αλλά πολύ καλή. Κέρδισε 6 παιχνίδια σερί, πρώτη φορά κατάφερε να χρησιμοποιήσει το Γιάννη σωστά ο οποίος ήταν μάλλον ο καλύτερος παίχτης στο τουρνουά με μέσους όρο 30/9/5, Ντόρσι/Λαρετζάκης δίνανε λύσεις, Καλαθοσλουκαραίοι κάπως τα βολεύανε, Ιτούδης δεν κοιμότανε στον πάγκο, μια χαρά όλα.

Και μετά παίξανε με τη Γερμανία. Η οποία ξαφνικά αποφάσισε να βάλει 18/21 βολές και 17/31 τρίποντα.
Σρέντερ 3/6, Βάγκνερ 5/7, Ομπστ 5/7, Τάϊς 1/2 γαμώ το θεό μου δηλαδή, κανείς απ'αυτους δε σουτάρει έτσι κανονικά και αποφάσισαν να ξεκωλιαστούν όλοι ταυτόχρονα. Τι να κάνεις, συμβαίνουν αυτά στο μπάσκετ :102:
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9042
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 09 Αύγ 2023, 12:42

Chilloutbuddy έγραψε:
09 Αύγ 2023, 10:43

Και μετά παίξανε με τη Γερμανία. Η οποία ξαφνικά αποφάσισε να βάλει 18/21 βολές και 17/31 τρίποντα.
Σρέντερ 3/6, Βάγκνερ 5/7, Ομπστ 5/7, Τάϊς 1/2 γαμώ το θεό μου δηλαδή, κανείς απ'αυτους δε σουτάρει έτσι κανονικά και αποφάσισαν να ξεκωλιαστούν όλοι ταυτόχρονα. Τι να κάνεις, συμβαίνουν αυτά στο μπάσκετ :102:
Πραγματικά, γι'αυτό έγινε η πραξικοπηματική ελληνοποίηση Γουοκαπ με βάση τις επιθυμίες του Ιτουδη. Ενώ μέχρι τότε λέγαμε ότι χάνουμε επειδή δεν έχουμε σουτέρ εκεί χάσαμε επειδή δεν είχαμε περιφερειακή άμυνα. Οκ ποιος είναι ο Ομπστ, αναπληρωματικός του αναπληρωματικού σε ομάδα του πατου της Ευρωλίγκας, όπως ποιος ήταν ο Μποχατσκι και η Σλάβια Πράγας που μας απέκλεισαν δύο φορές , η ίδια ομάδα που η ΑΕΚ έκανε πλάκα στο Τσου Λου μπάσκετ.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 09 Αύγ 2023, 12:49

Σέλευκας έγραψε:
09 Αύγ 2023, 10:23
Εγώ το καλύτερο μπάσκετ που είδα να παίζει η εθνική ήταν πέρσι. Όλες τις άλλες χρονιές ακόμα και αυτές με επιτυχίες όπως το 2006 η εθνική η κέρδιζε ηρωικά ή εκμεταλλευόταν τις διασταυρώσεις και όταν έπαιζε με ομάδα που δεν ταίριαζε έτρωγε εικοσαρες. Πέρσι ήταν η καλύτερη ομάδα αλλά όλοι μπορούν να χάσουν. Οι αιτίες για το περσινό πολλές. Βασικοί παίκτες μπήκαν στο τουρνουά τραυματίες.
καλο για τους χαρλεμ :p8:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9978
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 09 Αύγ 2023, 12:51

Σέλευκας έγραψε:
09 Αύγ 2023, 12:42
Chilloutbuddy έγραψε:
09 Αύγ 2023, 10:43

Και μετά παίξανε με τη Γερμανία. Η οποία ξαφνικά αποφάσισε να βάλει 18/21 βολές και 17/31 τρίποντα.
Σρέντερ 3/6, Βάγκνερ 5/7, Ομπστ 5/7, Τάϊς 1/2 γαμώ το θεό μου δηλαδή, κανείς απ'αυτους δε σουτάρει έτσι κανονικά και αποφάσισαν να ξεκωλιαστούν όλοι ταυτόχρονα. Τι να κάνεις, συμβαίνουν αυτά στο μπάσκετ :102:
Πραγματικά, γι'αυτό έγινε η πραξικοπηματική ελληνοποίηση Γουοκαπ με βάση τις επιθυμίες του Ιτουδη. Ενώ μέχρι τότε λέγαμε ότι χάνουμε επειδή δεν έχουμε σουτέρ εκεί χάσαμε επειδή δεν είχαμε περιφερειακή άμυνα. Οκ ποιος είναι ο Ομπστ, αναπληρωματικός του αναπληρωματικού σε ομάδα του πατου της Ευρωλίγκας, όπως ποιος ήταν ο Μποχατσκι και η Σλάβια Πράγας που μας απέκλεισαν δύο φορές , η ίδια ομάδα που η ΑΕΚ έκανε πλάκα στο Τσου Λου μπάσκετ.
Να σου πω για την περιφερειακή άμυνα. Bάλε να ξαναδεις το ματς ή έστω τα highlights, ειδικά του Σρέντερ του τα δίναμε επίτηδες τα μακρινά τρίποντα, αφού πηγαίναμε από κάτω στα σκριν. Tα κοντινά τα μαρκάραμε, τα μακρινά τα αφήναμε. Επιλογή ήταν, οι περισσότεροι προπονητές το ίδιο θα έκαναν, αλλά δε βγήκε. Τον Γουόκαπ τον πήραμε γιατί γερνάει ο Καλάθης (ή γιατί θα τους είπε ότι δεν κατεβαίνει), περίπου την ίδια δουλειά κάνουνε στο γήπεδο αυτοί οι δύο.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5041
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 09 Αύγ 2023, 13:03

Chilloutbuddy έγραψε:
09 Αύγ 2023, 09:53
nowhere έγραψε:
09 Αύγ 2023, 09:28
πω ρε,εγώ διαφωνώ 100 μέτρα και εσείς μαραθώνιο,μου βγήκε η γλώσσα,συμφωνώ σε όλα
όοοοοοοχι, εκεί, να σου τα κάνουμε νταούλια να μας εξηγήσεις ακριβώς πού διαφωνείς :003:
Να φωνάξω τον Αρίστο να στο εκμαιεύσει;

πάντως γμτ θα είναι κρίμα αν δεν πιάσουμε 7άδα, θέλω πολύ να δω την εθνική στην Ολυμπιάδα και δεν είναι ακατόρθωτο με την κλήρωση που έχουμε. ΗΠΑ χάνουμε, ΝΖ και Τυνησία κερδίζουμε, Μοντενέγκρο κερδίζουμε, και μετά μάλλον η χειρότερη Λιθουανία όλων των εποχών, αν κερδίσουμε είμαστε 8άδα. Τι 8άδα τι 7άδα :003:

Εφικτόν (αλλά δε θα ποντάριζα το σπίτι μου)

καπως ετσι, κι εγω ειμαι συγκρατημενα απαισιοδοξος :003:

οσο για το καλυτερο μπασκετ το επαιξε με διαφορα η 5αδα Σπανουλη, Διαμαντιδη, Παπαλουκα, Ντικουδη, Κακιουζη, με μερικες παραλλαγες στο 4-5

αλλα δυστυχως δεν μακροημερευσε..

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9978
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 09 Αύγ 2023, 13:07

omg kai 3 lol έγραψε:
09 Αύγ 2023, 13:03
οσο για το καλυτερο μπασκετ το επαιξε η 5αδα Σπανουλη, Διαμαντιδη Παπαλουκα, Ντικουδη, Κακιουζη, με μερικες παραλλαγες στο 4-5

αλλα δυστυχως δεν μακροημερευσε..
Αυτό, αυτό. Μόνο δυό αλλαγές θα έκανα, για μένα το καλύτερο μπάσκετ ήταν με Παπαλουκά να έρχεται αλλαγή αφού πρώτα έχει διαβάσει και αναλύσει το παιχνίδι απ'τον πάγκο, και 5άρι όταν ξεκίναγε ο Λάζος, ο οποίος ήταν αστείος γενικά αλλά τελικά έκανε δουλίτσα.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 09 Αύγ 2023, 13:11

Ο παπαλουκας πώς δεν έχει γίνει προπονητής, μιλάμε κομπιουτερ ήταν

Άβαταρ μέλους
Nostos
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2020, 16:22

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostos » 09 Αύγ 2023, 13:20

Ας προσθεσω και γω την αποψη μου fwiw

1. Το προβλημα με τη μη παρουσια του Γιαννη ειναι το ιδιο που αντιμετωπισαν και αντιμετωπιζουν ολες οι "ομαδες προπονητη". Ναι δεν υπαρχει σταρ με καπριτσια, ναι ειναι ολοι για ενας και ενας για ολους αλλα σε καποιους αγωνες ( και ειδικα οταν η μπαλα καιει-βλεπε χιαστι προκρισεις-) θελεις να εχεις ενα σιγουρο 30ποντο ( παλια) 20ποντο παικτη (τωρα).
2. Ναι συμφωνω οτι η μονη ελπιδα ειναι η ομαδα να θυμηθει τις καλυτερες μερες Μαλκοβιτς και να αμυνθει μεχρις εσχατων ( η μεχρι 60 ποντους). Ομως, πρωτιστα η αμυνα βγαζει την ψυχη και μπορει να μην βαλει 61 ποντους και δευτερον τις περισσοτερες επιτυχιες μας τις ειχαμε με μπασκετ αντεπιθεσεων, κοαστ-το-κοαστ κτλ. Αυτη ειναι ας πουμε η Ελληνικη φιλοσοφια.... ( τουλαχιστον μεχρι να πεσουμε πανω στην Ισπανια που κανει το ιδιο καλυτερα)
3. Ο Γουοκαπ μου φαινεται καλυτερος ( η τουλαχιστον λιγοτερο ψυχοβγαλτης) απ τον Καλαθη.
4. Εξακολουθω να πιστευω οτι ο Γιαννης παιζει σε λαθος θεση. Παριστανει τον Ντονσιτς πχ ενω θα επρεπε να ειναι Σακιλ στο πιο γρηγορο και νεανικο ( ητοι στο ζωγραφιστο και να παιρνει παραμαζωμα). Ακομη ενα καταπιεσμενο ποιντ γκαρντ στο σωμα πενταριου....

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9042
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 09 Αύγ 2023, 13:59

Chilloutbuddy έγραψε:
09 Αύγ 2023, 12:51
Σέλευκας έγραψε:
09 Αύγ 2023, 12:42
Chilloutbuddy έγραψε:
09 Αύγ 2023, 10:43

Και μετά παίξανε με τη Γερμανία. Η οποία ξαφνικά αποφάσισε να βάλει 18/21 βολές και 17/31 τρίποντα.
Σρέντερ 3/6, Βάγκνερ 5/7, Ομπστ 5/7, Τάϊς 1/2 γαμώ το θεό μου δηλαδή, κανείς απ'αυτους δε σουτάρει έτσι κανονικά και αποφάσισαν να ξεκωλιαστούν όλοι ταυτόχρονα. Τι να κάνεις, συμβαίνουν αυτά στο μπάσκετ :102:
Πραγματικά, γι'αυτό έγινε η πραξικοπηματική ελληνοποίηση Γουοκαπ με βάση τις επιθυμίες του Ιτουδη. Ενώ μέχρι τότε λέγαμε ότι χάνουμε επειδή δεν έχουμε σουτέρ εκεί χάσαμε επειδή δεν είχαμε περιφερειακή άμυνα. Οκ ποιος είναι ο Ομπστ, αναπληρωματικός του αναπληρωματικού σε ομάδα του πατου της Ευρωλίγκας, όπως ποιος ήταν ο Μποχατσκι και η Σλάβια Πράγας που μας απέκλεισαν δύο φορές , η ίδια ομάδα που η ΑΕΚ έκανε πλάκα στο Τσου Λου μπάσκετ.
Να σου πω για την περιφερειακή άμυνα. Bάλε να ξαναδεις το ματς ή έστω τα highlights, ειδικά του Σρέντερ του τα δίναμε επίτηδες τα μακρινά τρίποντα, αφού πηγαίναμε από κάτω στα σκριν. Tα κοντινά τα μαρκάραμε, τα μακρινά τα αφήναμε. Επιλογή ήταν, οι περισσότεροι προπονητές το ίδιο θα έκαναν, αλλά δε βγήκε. Τον Γουόκαπ τον πήραμε γιατί γερνάει ο Καλάθης (ή γιατί θα τους είπε ότι δεν κατεβαίνει), περίπου την ίδια δουλειά κάνουνε στο γήπεδο αυτοί οι δύο.
είχαν περισσότερη ενέργεια οι Γερμανοί σαυτό το παιχνίδι. Πάντως δεν μπορεί να πει κανεις οτι είμασταν κακή ομάδα σαυτο το παιχνίδι. Ηταν ένα υπερπαιχνίδι που πιαστήκαμε και λίγο αδιάβαστοι.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Παγκόσμιο Μπάσκετ 2023, Φιλιππίνων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 09 Αύγ 2023, 14:07

ο ιτουδης δεν κανει για αυτη την εθνικη

σφαιροπουλος ομοσπονδιακος για την επομενη δεκαετια
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών