Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42980
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Σεπ 2023, 18:13

Imperium έγραψε:
17 Σεπ 2023, 18:08
adon99 έγραψε:
17 Σεπ 2023, 16:26
Οποιος τραγουδαει εισαι στο μυαλο
Γινεται αυτοματα Ελληνας

Βεβαια το "νιωθει Νιγηριανος"
Δεν ειναι μονο συναισθημα
Ο ιδιος ειπε οτι εκανε τεστ Dna και ειναι 99% νιγηριανος
Μόνο συναίσθημα είναι. Με πρόσθετο αμερικάνικο woke επικάλυμα.

Ρώτα τον αν αισθάνεται Ίγκμπο ή Γιορούμπα. Αν σου απαντούσε, τότε αυτό κάτι θα σήμαινε. Δλδ αν σου απαντούσε κάτι άλλο από "huhwhaaaaat?".

"Νιγηριανός" δεν σημαίνει τίποτα από εθνικής άποψης.
Και στη Νιγηρία το 10τακατο δεν νοιάζεται.
Findings revealed that 81% of Nigerians are comfortable with their dual individuality. While 36% are fine in being both Nigerian and members of ethnic groupings, 35% identify more with their ethnic groups, and “only 10% feel more Nigerian than ethnic”.
https://africapolling.org/2022/10/08/ni ... pi-survey/
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39731
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 17 Σεπ 2023, 18:15

Δηλωσε Νιγηριανος απλα γιατι στη φιλελεφτ Αμερικη το να απαρνεισαι τις αφρικανικες ριζες σου θεωρειται συνωνυμο του ναζισμου.

.

paotaris
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: 20 Φεβ 2021, 17:03

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paotaris » 17 Σεπ 2023, 18:17

Αρίστος έγραψε:
17 Σεπ 2023, 18:15
Δηλωσε Νιγηριανος απλα γιατι στη φιλελεφτ Αμερικη το να απαρνεισαι τις αφρικανικες ριζες σου θεωρειται συνωνυμο του ναζισμου.

.
O Aριστος το διατυπωσε καλυτερα απο ολους. :goodpost:

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9959
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 17 Σεπ 2023, 19:16

paotaris έγραψε:
17 Σεπ 2023, 18:17
Αρίστος έγραψε:
17 Σεπ 2023, 18:15
Δηλωσε Νιγηριανος απλα γιατι στη φιλελεφτ Αμερικη το να απαρνεισαι τις αφρικανικες ριζες σου θεωρειται συνωνυμο του ναζισμου.

.
O Aριστος το διατυπωσε καλυτερα απο ολους. :goodpost:
Ακριβώς, γι'αυτού του είδους τις μαλακίες που τις έχει υϊοθετήσει 100% το λέω ότι ο άνθρωπος είναι πλέον Αμερικάνος.

Κατ'αρχάς, σιγά μην καθόταν έλληνας που έχει ήδη 200-300-400εκ στην τράπεζα να χάνει το καλοκαίρι του στην Κίνα να κάνει ηλίθια προμόσιον για να βγάλει πέντε φράγκα παραπάνω. Δεν έχει κανένα νόημα αυτό, κατ'αρχάς με τέτοια λεφτά στην Ελλάδα κυριολεκτικά δεν υπάρχει τίποτα παραπάνω ν'αγοράσεις, πρέπει να αρχίσεις να χρηματοδοτείς και να λαδώνεις πολιτικούς για να σου δώσουν καμμιά τράπεζα ή κανέναν τηλεοπτικό σταθμό.
Στην Αμερική όμως υπάρχει.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 17 Σεπ 2023, 19:44

Στο τελος της ημερας ειμαι ενα κατσικι που διακρινομαι στο κατσικοειδες μπασκετ.
Στο τελος, στην μεση και στην αρχη της μερας του ριαλ μπασκετ, τρωω ψωλες και μου αρεσει γιατι δεν μπορω να κανω κατι για να το αλλαξω.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Σεπ 2023, 22:30

Feindflug έγραψε:
17 Σεπ 2023, 13:36
Ξαναλέω, ότι στο 2023 υπάρχουν σχιστομάτηδες Κονγκολέζοι και νέγροι Φινλανδοί. Αυτό δεν σημαίνει ότι συνειρμικά βλέποντας μια φωτογραφία και μόνον, δεν μπορούμε να κατατάξουμε κάποιον σε μια φυλή, αν όχι σε μια υποφυλή και ίσως έθνος.
Μπορείς να βρεις με σημαντικό ποσοστό επιτυχίας την ευρύτερη γεωγραφική περιοχή από την οποία έχει τους περισσότερους προγόνους του, αλλά αυτό δεν έχει καμμία σχέση με έθνη. Έλληνας και Νιγηριανός είναι εθνικοί προσδιορισμοί και συνεπάγονται αμιγώς πολιτισμικά χαρακτηριστικά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Σεπ 2023, 22:36

Chilloutbuddy έγραψε:
17 Σεπ 2023, 17:07
hellegennes έγραψε:
17 Σεπ 2023, 13:11
Chilloutbuddy έγραψε:
17 Σεπ 2023, 11:17
Γιατί όχι; Οι άνθρωποι αλλάζουν. Τι είναι αυτό που τον κάνει έλληνα ή νιγηριανό και δεν μπορεί ν'αλλάξει;
(ρωτάω εσένα προφανώς, όχι τους στούρνους που θα μου πούνε για γονίδια)
Η γλώσσα, η κουλτούρα και ο τρόπος σκέψης, που σχηματίζονται στα πρώτα χρόνια της ζωής ενός ατόμου. Ο τρόπος σκέψης σταδιακά μπορεί να αλλάξει και μπορείς να μάθεις δεύτερη γλώσσα, αλλά να αποκτήσεις δεύτερη μητρική γλώσσα είναι πολύ δύσκολο σε μεγάλη ηλικία και να μετασχηματιστεί ριζικά ο τρόπος σκέψης και η κουλτούρα σου επίσης. Αν περάσεις χοντρικά τα πρώτα 15 χρόνια της ζωής σου σε έναν τόπο, στην ουσία γίνεσαι ό,τι και οι υπόλοιποι κάτοικοι αυτού του τόπου.
Έχεις κάτσει 10-20 χρόνια στο εξωτερικό; Νιώθεις την αλλαγή στο πετσί σου.
Όχι, δεν έχω κάτσει 10-20 χρόνια στο εξωτερικό αλλά θα μείνω σ' αυτήν την άποψη γιατί δεν πιστεύω ότι συντελείται κάποια ουσιώδης αλλαγή και εκτός από τα παραδείγματα του φόρουμ έχω βασικά πολλούς συγγενείς που έχουν ζήσει και ζουν το μεγαλύτερο μέρος της ζωής τους στο εξωτερικό. Ας πούμε, τα ξαδέρφια μου που γεννήθηκαν ή μεγάλωσαν στην Γερμανία νιώθω ότι έχουν περισσότερα γερμανικά παρά ελληνικά στοιχεία, τούς βλέπω σαν Γερμανούς. Οι γονείς τους όμως, που έζησαν εκεί αρκετά περισσότερα χρόνια, μού μοιάζουν 100% Έλληνες.

Ωστόσο δεν θέλω με κανέναν τρόπο να υποτιμήσω την εμπειρία σου. Αυτά που γράφω είναι από τις δικές μου παρατηρήσεις. Εσύ προσωπικά νιώθεις Έλληνας ή Αυστραλός; Οι άλλοι πώς σε βλέπουν; Σαν Έλληνα ή σαν Αυστραλό;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 18 Σεπ 2023, 00:14

omg kai 3 lol έγραψε:
14 Σεπ 2023, 15:51
vantono έγραψε:
14 Σεπ 2023, 09:57
Νομιζω οτι καλό θα ηταν να ανοιξουμε και ενα νημα για το πόσο Ελληνας να νιώθει άραγε ο τσογλαναράς πολίτης Μονακό, που χυδαιολογεί απιστευτα μεχρι και στην ίδια του τη μάνα.
Αλλα οχι, τωρα ασχολούμαστε με τον Γιάνναρο, επειδη εχει μεγαλύτερη ψωλή απο εμας.

ο Τσιτσιπας βαντονακο στα 24 του εχει βγαλει μεχρι τωρα 25 εκατομμυρια ειναι στο τοπ 10 κι εχει παιξει τελικο Grand Slam απεναντι στον ημιθεο Τζοκοβιτς, ξερεις πολλους ελληνες στην ηλικια του να εχουν καταφερει κατι τετοιο;

ξερεις πολλους ελληνες που θα θυσιαζαν προσωπικη ζωη, κοπο και χρονο για να φτασουν να αγωνιζονται σε αυτο το επιπεδο;
ξερεις πολλους ελληνες που θα ειχαν 25 εκατομμυρια στην μπανκα και θα συνεχιζαν να κοπιαζουν;
τις παραστασεις που εχει αποκτησει ο Τσιτσιπας απο την μεχρι τωρα ζωη του απο συναναστροφες με σημαινονται προσωπα, ταξιδια κλπ. δε θα τις βρει ουτε σε 100 μετενσαρκωσεις στα ονειρα του ο μεσος ελ προχωκαγκουρας που το μονο που εχει μαθει ειναι να συγκρινει και να κρινει εκ του καναπεως..

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Σεπ 2023, 15:49
Κι αυτό ακριβώς έχω υποστηρίξει σε όλα τα νήματα για τον Αντετοκούμπο. Γιατί αυτό εκπέμπεται από όλη την οικογένεια του και δεν είναι τυχαίο.

ο Γιαννης καθε φορα που ερχεται ελλαδα καποια βραδια πηγαινει οικογενειακως γεματος σακουλαρες στην παλια του γειτονια στα Σεπολια και κανει δωρεες, μακρια απο καμερες,insta-stories και ανθρωπους που προσπαθουν σα πυθιες να ερμηνευσουν κατα το δοκουν την καθε του κινηση.
:lol::lol:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 18 Σεπ 2023, 00:16

paotaris έγραψε:
17 Σεπ 2023, 18:17
Αρίστος έγραψε:
17 Σεπ 2023, 18:15
Δηλωσε Νιγηριανος απλα γιατι στη φιλελεφτ Αμερικη το να απαρνεισαι τις αφρικανικες ριζες σου θεωρειται συνωνυμο του ναζισμου.

.
O Aριστος το διατυπωσε καλυτερα απο ολους. :goodpost:
:g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 18 Σεπ 2023, 00:16

Daje έγραψε:
17 Σεπ 2023, 19:44
Στο τελος της ημερας ειμαι ενα κατσικι που διακρινομαι στο κατσικοειδες μπασκετ.
Στο τελος, στην μεση και στην αρχη της μερας του ριαλ μπασκετ, τρωω ψωλες και μου αρεσει γιατι δεν μπορω να κανω κατι για να το αλλαξω.
:g030::g030::g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5034
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 18 Σεπ 2023, 02:44

Daje έγραψε:
17 Σεπ 2023, 19:44
Στο τελος της ημερας ειμαι ενα κατσικι που διακρινομαι στο κατσικοειδες μπασκετ.
Στο τελος, στην μεση και στην αρχη της μερας του ριαλ μπασκετ, τρωω ψωλες και μου αρεσει γιατι δεν μπορω να κανω κατι για να το αλλαξω.

“I love his game” - Giannis Antetokounmpo reveals his plan to work out with NBA legend Hakeem Olajuwon
The Greek Freak is going to expand his bag of moves.

Making an appearance in the 48 Minutes podcast on Wednesday, Giannis said his training camp will include a trip to Houston to train with Hall of Famer Hakeem Olajuwon.

“This season for the training camp, I have a trip that I’m going to go down to Houston and try to work out with Hakeem Olajuwon,” Antetokounmpo said. “I love his game, and if I can kind of take a few things from his game or learn anything from the few days I’m going to spend with him, it’s going to be a blessing.”

Εικόνα

https://www.si.com/nba/bucks/news/giann ... m-olajuwon


Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9959
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 18 Σεπ 2023, 06:01

hellegennes έγραψε:
17 Σεπ 2023, 22:36
Ωστόσο δεν θέλω με κανέναν τρόπο να υποτιμήσω την εμπειρία σου. Αυτά που γράφω είναι από τις δικές μου παρατηρήσεις. Εσύ προσωπικά νιώθεις Έλληνας ή Αυστραλός; Οι άλλοι πώς σε βλέπουν; Σαν Έλληνα ή σαν Αυστραλό;
Mε έχει κρατήσει το γεγονός ότι έχω οικογένεια και διάφορα νταραβέρια στην Ελλάδα, πάω συχνά, μιλάω κάθε μέρα με έλληνες κλπ. Αλλά ότι αλλάζεις αλλάζεις.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11446
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 21 Σεπ 2023, 11:59

Αφού το ξέρουμε ότι Έλληνας είσαι ρε μπαγάσα, και δεν μπορείς να αντισταθείς σε ένα καλό πιτόγυρο.

Τι να σου κάνουν τα φούφου, τα τούο σινκάφα, τα τζόλοφ και τα εγκούσι...

Εικόνα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών