Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
adon99
Δημοσιεύσεις: 4521
Εγγραφή: 06 Μαρ 2020, 10:56

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από adon99 » 15 Σεπ 2023, 23:54

Συγχαρητήρια από Τσίπρα: Γιάννη και Θανάση Αντετοκούνμπο είναι τιμή μας που είσαστε Ελληνες


Γιάννης Αντετοκούνμπο: Γεννήθηκα στην Ελλάδα, αλλά όλοι ξέρουμε ότι είμαι Νιγηριανός


Αυτος ο στοκος με την μειωμενη αντιληψη μαλλον δεν το ξερει
Εικόνα

-Ρε παιδια τι λεει εδω οτι ειναι Νιγηριανος?
παλι ρομπα εγινα? οπως με τα μνημονια που θα εσκιζα και τον ενφια που θα καταργουσα?
:smt005:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40777
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Σεπ 2023, 00:05

adon99 έγραψε:
15 Σεπ 2023, 23:15
(Αριστερη προπαγανδα)
-Εισαι Ελληνας γιαννη
-ΕΙμαι Νιγηριανος
Μόλις το πει αυτό σε κάποια νιγηριανή γλώσσα, θα αρχίσει να μην γίνεται τρομακτικά γελοίο. Αν δεν βλέπεις την γελοιότητα να λέει κάποιος στα ελληνικά, την μόνη γλώσσα που γνωρίζει, ότι είναι από κάποια άλλη χώρα, δεν ξέρω τι θα έβρισκες γελοίο.

Αλλά αφού το ότι δηλώνει Νιγηριανός για εσένα είναι απόδειξη ότι είναι Νιγηριανός, όταν ένας άντρας δηλώνει γυναίκα είναι για σένα απόδειξη ότι είναι γυναίκα;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 16 Σεπ 2023, 00:09

omg kai 3 lol έγραψε:
15 Σεπ 2023, 23:21
adon99 έγραψε:
15 Σεπ 2023, 23:15
Τι εγινε αμοιβαδα
οποιος γεννηθει εδω και παει σχολειο δεν ειναι Ελληνας οπως λετε?

(Αριστερη προπαγανδα)
-Εισαι Ελληνας γιαννη
-ΕΙμαι Νιγηριανος

(Αριστερη προπαγανδα)οχι εισαι Ελληνας μην επιμενεις αυτο λεει το textbook Προπαγανδας και λακαμιας που εχουμε
-Ρε αει γαμ.. Νιγηριανος ειμαι

:smt005:



ειναι ελληνας πολιτης/υπηκοος οπως δεκαδες χιλιαδες παιδια που εχουν γεννηθει απο αλλοδαπους γονεις στην ελλαδα ή ενος εκ των δυο

εγω δεν διαχωριζω κανεναν ανθρωπο ουτε απο τον τοπο καταγωγης του ουτε απο το dna του ουτε απο το χρωμα του δερματος του, το καταλαβες φασιστακο;
Πεστα, Ελληνας ομογενης ειναι, πολιτης σεπολιων usa :lol:
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11751
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 16 Σεπ 2023, 00:30

omg kai 3 lol έγραψε:
15 Σεπ 2023, 14:28
Scouser έγραψε:
15 Σεπ 2023, 13:59
omg kai 3 lol έγραψε:
15 Σεπ 2023, 13:55



εμεις στο 2023 ακομα επικαλουμαστε την τουρκοκρατια και οτι ειμαστε απογονοι του Σωκρατη και του Μεγαλεξανδρου και σε πειραξε που αναφερθηκε στις ριζες του;

ο Νοβιτσκι και οι Γερμανοι μηπως ηταν σκλαβοι και μεταφερθηκαν σε αλλη ηπειρο σε καποια περιοδο της ιστοριας; κι αν αυτο ειχε γινει εισαι σιγουρος οτι δε θα το ανεφερε κι ο Νοβιτσκι;
Δεν αναφέρθηκε ''στις ρίζες του'', είπε ότι είναι Νιγηριανός. Loud and clear.

ναι παλικαρι μου συνεχισε να ασχολησε με πραγματα που εχουν λυθει εδω και δεκαετιες
Αφού έχουν λυθεί εδώ και δεκαετίες, γιατι ο Αντεντοκουνμπο δείχνει τέτοιο οψιμο νιγηριανο πατριωτισμό;
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23452
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 16 Σεπ 2023, 00:33

hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2023, 00:05
adon99 έγραψε:
15 Σεπ 2023, 23:15
(Αριστερη προπαγανδα)
-Εισαι Ελληνας γιαννη
-ΕΙμαι Νιγηριανος
Μόλις το πει αυτό σε κάποια νιγηριανή γλώσσα, θα αρχίσει να μην γίνεται τρομακτικά γελοίο. Αν δεν βλέπεις την γελοιότητα να λέει κάποιος στα ελληνικά, την μόνη γλώσσα που γνωρίζει, ότι είναι από κάποια άλλη χώρα, δεν ξέρω τι θα έβρισκες γελοίο.

Αλλά αφού το ότι δηλώνει Νιγηριανός για εσένα είναι απόδειξη ότι είναι Νιγηριανός, όταν ένας άντρας δηλώνει γυναίκα είναι για σένα απόδειξη ότι είναι γυναίκα;
ωχ, τον βραχυκύκλωσες!

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5170
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 16 Σεπ 2023, 00:40

Scouser έγραψε:
16 Σεπ 2023, 00:30
omg kai 3 lol έγραψε:
15 Σεπ 2023, 14:28
Scouser έγραψε:
15 Σεπ 2023, 13:59

Δεν αναφέρθηκε ''στις ρίζες του'', είπε ότι είναι Νιγηριανός. Loud and clear.

ναι παλικαρι μου συνεχισε να ασχολησε με πραγματα που εχουν λυθει εδω και δεκαετιες
Αφού έχουν λυθεί εδώ και δεκαετίες, γιατι ο Αντεντοκουνμπο δείχνει τέτοιο οψιμο νιγηριανο πατριωτισμό;

με οσα εχει περασει στην ελλαδα απο μικρο παιδι ωσπου να παει αμερικη εγω απορω που ακομα ειναι ελληνας πολιτης και τιμα τον τοπο που γεννηθηκε και μεγαλωσε αυτος και ολοκληρη η οικογενεια του, δεν ξερω αν πολλοι στη θεση του θα ακολουθουσαν το ιδιο μονοπατι,
αλλα αποτι φαινεται προς απογοητευση ορισμενων η δυναμη του ειναι η βιωματικη κληρονομια του, απο αυτην αντλει δυναμη που τον κανει να διαπρεπει και να ξεχωριζει ως ατομο και ως αθλητη.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10318
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 16 Σεπ 2023, 10:26

omg kai 3 lol έγραψε:
16 Σεπ 2023, 00:40
Scouser έγραψε:
16 Σεπ 2023, 00:30
omg kai 3 lol έγραψε:
15 Σεπ 2023, 14:28



ναι παλικαρι μου συνεχισε να ασχολησε με πραγματα που εχουν λυθει εδω και δεκαετιες
Αφού έχουν λυθεί εδώ και δεκαετίες, γιατι ο Αντεντοκουνμπο δείχνει τέτοιο οψιμο νιγηριανο πατριωτισμό;

με οσα εχει περασει στην ελλαδα απο μικρο παιδι ωσπου να παει αμερικη εγω απορω που ακομα ειναι ελληνας πολιτης και τιμα τον τοπο που γεννηθηκε και μεγαλωσε αυτος και ολοκληρη η οικογενεια του, δεν ξερω αν πολλοι στη θεση του θα ακολουθουσαν το ιδιο μονοπατι,
αλλα αποτι φαινεται προς απογοητευση ορισμενων η δυναμη του ειναι η βιωματικη κληρονομια του, απο αυτην αντλει δυναμη που τον κανει να διαπρεπει και να ξεχωριζει ως ατομο και ως αθλητη.
:smt005:
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24823
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 16 Σεπ 2023, 10:59

omg kai 3 lol έγραψε:
16 Σεπ 2023, 00:40
Scouser έγραψε:
16 Σεπ 2023, 00:30
omg kai 3 lol έγραψε:
15 Σεπ 2023, 14:28



ναι παλικαρι μου συνεχισε να ασχολησε με πραγματα που εχουν λυθει εδω και δεκαετιες
Αφού έχουν λυθεί εδώ και δεκαετίες, γιατι ο Αντεντοκουνμπο δείχνει τέτοιο οψιμο νιγηριανο πατριωτισμό;

με οσα εχει περασει στην ελλαδα απο μικρο παιδι ωσπου να παει αμερικη εγω απορω που ακομα ειναι ελληνας πολιτης και τιμα τον τοπο που γεννηθηκε και μεγαλωσε αυτος και ολοκληρη η οικογενεια του, δεν ξερω αν πολλοι στη θεση του θα ακολουθουσαν το ιδιο μονοπατι,
αλλα αποτι φαινεται προς απογοητευση ορισμενων η δυναμη του ειναι η βιωματικη κληρονομια του, απο αυτην αντλει δυναμη που τον κανει να διαπρεπει και να ξεχωριζει ως ατομο και ως αθλητη.
Τι ακριβώς έχει περάσει, για πες
Γιατί την τελευταία φορά που κοίταξα η οικογένεια του ήρθε εδώ λαθρομετανάστες και είχαν δωρεάν υγεία ,παιδεια και πρόσβαση σε αθλητικές εγκαταστάσεις και τσεπωσαν και υπηκοότητα με παρέμβαση του ίδιας της κυβέρνησης ώστε να μπορεί να πάει Αμερική
Εξήγησε μας πως ακριβώς του φέρθηκε άσχημα η Ελλάδα

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25326
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 16 Σεπ 2023, 11:22

Δημοκράτης έγραψε:
16 Σεπ 2023, 10:59
omg kai 3 lol έγραψε:
16 Σεπ 2023, 00:40
Scouser έγραψε:
16 Σεπ 2023, 00:30

Αφού έχουν λυθεί εδώ και δεκαετίες, γιατι ο Αντεντοκουνμπο δείχνει τέτοιο οψιμο νιγηριανο πατριωτισμό;

με οσα εχει περασει στην ελλαδα απο μικρο παιδι ωσπου να παει αμερικη εγω απορω που ακομα ειναι ελληνας πολιτης και τιμα τον τοπο που γεννηθηκε και μεγαλωσε αυτος και ολοκληρη η οικογενεια του, δεν ξερω αν πολλοι στη θεση του θα ακολουθουσαν το ιδιο μονοπατι,
αλλα αποτι φαινεται προς απογοητευση ορισμενων η δυναμη του ειναι η βιωματικη κληρονομια του, απο αυτην αντλει δυναμη που τον κανει να διαπρεπει και να ξεχωριζει ως ατομο και ως αθλητη.
Τι ακριβώς έχει περάσει, για πες
Γιατί την τελευταία φορά που κοίταξα η οικογένεια του ήρθε εδώ λαθρομετανάστες και είχαν δωρεάν υγεία ,παιδεια και πρόσβαση σε αθλητικές εγκαταστάσεις και τσεπωσαν και υπηκοότητα με παρέμβαση του ίδιας της κυβέρνησης ώστε να μπορεί να πάει Αμερική
Εξήγησε μας πως ακριβώς του φέρθηκε άσχημα η Ελλάδα
Οντως, το φιλμακι του νετφλιξ ηταν σχεδον αγιογραφια του ελληνικου κρατους

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35007
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 16 Σεπ 2023, 11:32

Έχει το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού.Μας έχουν φάει με το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού για τόσους και τόσους και δεν θα το έχει ο Αντετονκούμπο; :102:

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17574
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 16 Σεπ 2023, 12:06

Εθνοτικά και φυλετικά πάντως, αν ειναι να μιλήσουμε σοβαρά, ο όρος Νιγηριανός στερείται οποιουδήποτε νοήματος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70285
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2023, 12:13

Όσοι ψάχνονται για να κατηγορήσουν τον Αντετοκούμπο, καλό είναι να δώσουν μεγαλύτερη σημασία σ' αυτό:
"Μεγαλώσαμε σε ένα νιγηριανό σπίτι. Αλλά ο τρόπος που λειτουργώ, είναι λίγο ελληνικός, λίγο ευρωπαϊκός. Γιατί πήγα σχολείο στην Ελλάδα, οι περισσότεροι φίλοι μου είναι Έλληνες, Ευρωπαίοι
Kαι από τη στιγμή που λειτουργεί το "ομότροπον" ο οποιοσδήποτε επιχειρεί άλλη προσέγγιση, αλλού πατάει κι αλλού βρίσκεται.

Οπότε, το ζητούμενο είναι πόσοι "παράτυποι" όπως η οικογένεια του Αντετοκούμπο, επιδιώκουν/επιλέγουν το ελληνικό ή δυτικό ομότροπο και πόσοι όχι.

Αυτό για να φρενάρει λίγο και το μελό για όλους τους "αντετοκούμπο"...
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

paotaris
Δημοσιεύσεις: 1393
Εγγραφή: 20 Φεβ 2021, 17:03

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paotaris » 16 Σεπ 2023, 12:16

Maspoli έγραψε:
16 Σεπ 2023, 12:06
Εθνοτικά και φυλετικά πάντως, αν ειναι να μιλήσουμε σοβαρά, ο όρος Νιγηριανός στερείται οποιουδήποτε νοήματος.
Tεχνητο κρατος η Νιγηρια,δημιουργημα των Βρεττανων.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24823
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 16 Σεπ 2023, 12:27

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2023, 12:13
Όσοι ψάχνονται για να κατηγορήσουν τον Αντετοκούμπο, καλό είναι να δώσουν μεγαλύτερη σημασία σ' αυτό:
"Μεγαλώσαμε σε ένα νιγηριανό σπίτι. Αλλά ο τρόπος που λειτουργώ, είναι λίγο ελληνικός, λίγο ευρωπαϊκός. Γιατί πήγα σχολείο στην Ελλάδα, οι περισσότεροι φίλοι μου είναι Έλληνες, Ευρωπαίοι
Kαι από τη στιγμή που λειτουργεί το "ομότροπον" ο οποιοσδήποτε επιχειρεί άλλη προσέγγιση, αλλού πατάει κι αλλού βρίσκεται.

Οπότε, το ζητούμενο είναι πόσοι "παράτυποι" όπως η οικογένεια του Αντετοκούμπο, επιδιώκουν/επιλέγουν το ελληνικό ή δυτικό ομότροπο και πόσοι όχι.

Αυτό για να φρενάρει λίγο και το μελό για όλους τους "αντετοκούμπο"...
Για να είμαστε κάπως σοβαροί
Αν όλοι οι λαθρομετανάστες ή ξερω γω το 96% ήταν σαν την οικογένεια του ατεντοκουμπο τότε μόνο βλακες θα είχαν θέμα με τους λαθρομετανάστες
Τώρα έχω και κάτι επιφυλάξεις για τους γονείς γιατί δεν ξέρω τι σόι άτομα παρατάνε ένα παιδί και φεύγουν για άλλη γη αλλά μέρη αλλά οκ , στην Δύση είμαστε οκμ
Με τις εκτρώσεις οπότε,αντε να τους κρίνεις
Αλλά αν το μόνο παράπτωμα των γονιών αφορά την οικογένεια τους ή αντε και το ότι έκαναν κάποια στιγμή λαθρεμπόριο τότε χαλάλι γιατί έμαθαν στα παιδιά τους πρωτίστως να παλεύουν για την ζωή τους, να βοηθάνε τους γύρω τους και να σέβονται την χώρα ππυ τους έδωσε τζάμπα υγεία, παιδεία, πρόσβαση στα αθλήματα και ευρωπαϊκό διαβατήριο

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9080
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 16 Σεπ 2023, 12:36

Maspoli έγραψε:
16 Σεπ 2023, 12:06
Εθνοτικά και φυλετικά πάντως, αν ειναι να μιλήσουμε σοβαρά, ο όρος Νιγηριανός στερείται οποιουδήποτε νοήματος.
Αυτό είναι αρκετά σοβαρό. Σε μια χώρα που σφάζονται χριστιανοί με μουσουλμάνους και που έχει πάνω από εκατό γλώσσες. Μια χώρα που δημιουργήθηκε οταν οι αποικιοκρατες την έκοψαν σαν οικόπεδο τους και την ονόμασαν με το ευρωπαϊκό όνομα Νιγηρία που σημαίνει Νεγρία. Τουλάχιστον στην Ελλάδα ξέρει τι είναι. Γι'αυτό το λόγο για μένα είναι Έλληνας με την προσωπική ιδιαιτερότητα που έχει.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών