Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11691
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 16 Σεπ 2023, 12:49

omg kai 3 lol έγραψε:
16 Σεπ 2023, 00:40
Scouser έγραψε:
16 Σεπ 2023, 00:30
omg kai 3 lol έγραψε:
15 Σεπ 2023, 14:28



ναι παλικαρι μου συνεχισε να ασχολησε με πραγματα που εχουν λυθει εδω και δεκαετιες
Αφού έχουν λυθεί εδώ και δεκαετίες, γιατι ο Αντεντοκουνμπο δείχνει τέτοιο οψιμο νιγηριανο πατριωτισμό;

με οσα εχει περασει στην ελλαδα απο μικρο παιδι ωσπου να παει αμερικη εγω απορω που ακομα ειναι ελληνας πολιτης και τιμα τον τοπο που γεννηθηκε και μεγαλωσε αυτος και ολοκληρη η οικογενεια του, δεν ξερω αν πολλοι στη θεση του θα ακολουθουσαν το ιδιο μονοπατι,
αλλα αποτι φαινεται προς απογοητευση ορισμενων η δυναμη του ειναι η βιωματικη κληρονομια του, απο αυτην αντλει δυναμη που τον κανει να διαπρεπει και να ξεχωριζει ως ατομο και ως αθλητη.
Αν δεν είχε μεγαλώσει στην Ελλάδα (όπου οι γονείς του είχαν έρθει παράνομα και είχαν γίνει ανεκτοί) και δεν τον είχαν ανακαλύψει έλληνες προπονητές, δεν θα έπαιζε ποτέ NBA. Χωρίς το πρώτο θα ήταν ένας ακόμα σωματώδης μαύρος ανάμεσα στα δεκάδες εκατομμύρια τέτοιους που ψωμολυσσάνε στη Νιγηρία, και χωρίς το δεύτερο θα πούλαγε ακόμα CD μπροστά στην Πάντειο. Και αν δεν του έδινε ελληνική υπηκοότητα το ελ κράτος, δεν θα έπαιζε ποτέ σε κορυφαίες διοργανώσεις όπως το μουντομπάσκετ και το ευρωμπάσκετ. Ακόμα και ο όρος ''Greek freak'', όσο αστείο και να φαίνεται, τον βοήθησε αρκετά εμπορικά. Από εκεί και πέρα, εγώ δεν λέω ότι θα πρέπει να νιώθει ευγνωμοσύνη προς την Ελλάδα, σαφώς και είναι αυτός που είναι κυρίως χάρη στα τρομερά του σωματικά προσόντα και ταλέντο. Μπορεί όμως τουλάχιστον να μην αμολάει διαρκώς ηλιθιότητες όποτε ανοίγει το στόμα του και να μην εμπαίζει την Ελλάδα με την στάση του στο ζήτημα της συμμετοχής του στην Εθνική Ομάδα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Scouser την 16 Σεπ 2023, 13:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 16 Σεπ 2023, 12:56

Scouser έγραψε:
16 Σεπ 2023, 12:49
Μπορεί όμως τουλάχιστον να μην αμολάει διαρκώς ηλιθιότητες
Ενας μαυρος που μέχρι χθες πουλαγε cd σαν τον Πιου το μαύρο πιστόλι είναι ρε φιλε, δεν είναι ο Μπερτραντ Ράσελ :102:

Ξέρω γω υπεραθλητης δεν αντιλέγω αλλά δεν κάνουμε όλοι για όλα

Άβαταρ μέλους
adon99
Δημοσιεύσεις: 4501
Εγγραφή: 06 Μαρ 2020, 10:56

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από adon99 » 16 Σεπ 2023, 13:19

hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2023, 00:05
adon99 έγραψε:
15 Σεπ 2023, 23:15
(Αριστερη προπαγανδα)
-Εισαι Ελληνας γιαννη
-ΕΙμαι Νιγηριανος
Μόλις το πει αυτό σε κάποια νιγηριανή γλώσσα, θα αρχίσει να μην γίνεται τρομακτικά γελοίο. Αν δεν βλέπεις την γελοιότητα να λέει κάποιος στα ελληνικά, την μόνη γλώσσα που γνωρίζει, ότι είναι από κάποια άλλη χώρα, δεν ξέρω τι θα έβρισκες γελοίο.

Αλλά αφού το ότι δηλώνει Νιγηριανός για εσένα είναι απόδειξη ότι είναι Νιγηριανός, όταν ένας άντρας δηλώνει γυναίκα είναι για σένα απόδειξη ότι είναι γυναίκα;
Και αγγλικα γνωριζει αρα ειναι Βρετανός?

:smt005:

Νεα καραμελα τωρα οποια γλωσσα γνωριζεις εισαι εκεινο
Πχ Ελληνας γεννιέται στην κινα μαθαινει κινεζικα αρα ειναι κινεζος
:smt005:

Τι φοβερο παραδειγμα αμα πει αντρας οτι ειναι γυναικα
Για αυτο μικρη αμοιβαδα αποφασιζει η φυση και οχι οι γελοιες αποψεις σου

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Σεπ 2023, 14:32

Δεν γνωρίζει αγγλικά, τα μαθαίνει σαν δεύτερη γλώσσα. Η γλώσσα του είναι τα ελληνικά.

Είναι δε αυτονόητο πως δεν είσαι Έλληνας αν δεν ξέρεις ελληνικά, δεν είσαι Βρετανός αν δεν ξέρεις αγγλικά, δεν είσαι Γερμανός αν δεν ξέρεις γερμανικά.-

Άλλο η καταγωγή άλλο η εθνική ταυτότητα, η οποία στέκει σαν έννοια μόνο ως σετ παραμέτρων που αφορούν μια πληθυσμιακή ομάδα με κοινά χαρακτηριστικά, γλώσσα, κουλτούρα, τρόπο σκέψης. Δεν είναι κάποια μεταφυσική, μαγική ιδιότητα που μεταφέρεται από γενιά σε γενιά, την αποκτάς στην διάρκεια της ζωής σου, δεν γεννιέσαι μ' αυτήν.

Επίσης είσαι καραγελοίος αν λες ότι αν κάποιος πει "είμαι Νιγηριανός" τότε είναι Νιγηριανός ενώ αν πει "είμαι γυναίκα" δεν ισχύει. Ή η πραγματικότητα δεν επηρεάζεται από τι δηλώνει ο καθένας ότι είναι ή επηρεάζεται. Δεν μπορείς να τα έχεις και τα δυο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5032
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 16 Σεπ 2023, 14:39

adon99 έγραψε:
15 Σεπ 2023, 23:54
Συγχαρητήρια από Τσίπρα: Γιάννη και Θανάση Αντετοκούνμπο είναι τιμή μας που είσαστε Ελληνες


Γιάννης Αντετοκούνμπο: Γεννήθηκα στην Ελλάδα, αλλά όλοι ξέρουμε ότι είμαι Νιγηριανός


Αυτος ο στοκος με την μειωμενη αντιληψη μαλλον δεν το ξερει
Εικόνα

-Ρε παιδια τι λεει εδω οτι ειναι Νιγηριανος?
παλι ρομπα εγινα? οπως με τα μνημονια που θα εσκιζα και τον ενφια που θα καταργουσα?
:smt005:

Έβαλες λαθος φωτο, αλλα δε πειράζει δικαιολογείσαι,

Εικόνα

Zelda
Δημοσιεύσεις: 5673
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2019, 03:13

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zelda » 16 Σεπ 2023, 14:42

Στην αρχη της ημερας ξυπναει Ελληνας ομως

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5032
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 16 Σεπ 2023, 14:44

Scouser έγραψε:
16 Σεπ 2023, 12:49
omg kai 3 lol έγραψε:
16 Σεπ 2023, 00:40
Scouser έγραψε:
16 Σεπ 2023, 00:30

Αφού έχουν λυθεί εδώ και δεκαετίες, γιατι ο Αντεντοκουνμπο δείχνει τέτοιο οψιμο νιγηριανο πατριωτισμό;

με οσα εχει περασει στην ελλαδα απο μικρο παιδι ωσπου να παει αμερικη εγω απορω που ακομα ειναι ελληνας πολιτης και τιμα τον τοπο που γεννηθηκε και μεγαλωσε αυτος και ολοκληρη η οικογενεια του, δεν ξερω αν πολλοι στη θεση του θα ακολουθουσαν το ιδιο μονοπατι,
αλλα αποτι φαινεται προς απογοητευση ορισμενων η δυναμη του ειναι η βιωματικη κληρονομια του, απο αυτην αντλει δυναμη που τον κανει να διαπρεπει και να ξεχωριζει ως ατομο και ως αθλητη.
Αν δεν είχε μεγαλώσει στην Ελλάδα (όπου οι γονείς του είχαν έρθει παράνομα και είχαν γίνει ανεκτοί) και δεν τον είχαν ανακαλύψει έλληνες προπονητές, δεν θα έπαιζε ποτέ NBA. Χωρίς το πρώτο θα ήταν ένας ακόμα σωματώδης μαύρος ανάμεσα στα δεκάδες εκατομμύρια τέτοιους που ψωμολυσσάνε στη Νιγηρία, και χωρίς το δεύτερο θα πούλαγε ακόμα CD μπροστά στην Πάντειο. Και αν δεν του έδινε ελληνική υπηκοότητα το ελ κράτος, δεν θα έπαιζε ποτέ σε κορυφαίες διοργανώσεις όπως το μουντομπάσκετ και το ευρωμπάσκετ. Ακόμα και ο όρος ''Greek freak'', όσο αστείο και να φαίνεται, τον βοήθησε αρκετά εμπορικά. Από εκεί και πέρα, εγώ δεν λέω ότι θα πρέπει να νιώθει ευγνωμοσύνη προς την Ελλάδα, σαφώς και είναι αυτός που είναι κυρίως χάρη στα τρομερά του σωματικά προσόντα και ταλέντο. Μπορεί όμως τουλάχιστον να μην αμολάει διαρκώς ηλιθιότητες όποτε ανοίγει το στόμα του και να μην εμπαίζει την Ελλάδα με την στάση του στο ζήτημα της συμμετοχής του στην Εθνική Ομάδα.
έχεις αποδείξεις ότι οι γονείς του ήρθαν παράνομα;
Το ταλέντο του το ανακαλυψαν οι Ισπανοί και εκδήλωσαν ενδιαφέρον πολύ πριν από εμάς, οταν αποδειχθηκε η τεράστια αξια του έσπευσε ο Σαμαράς να του δώσει ιθαγένεια για να μη πάει ορφανός στο Ντραφτ.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9957
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 17 Σεπ 2023, 08:38

Eπιμένω, είναι Αμερικάνος απλά δεν το έχει καταλάβει ακόμα, θα το καταλάβει γύρω στα 40-50. Τα παιδιά του θα είναι 100% Αμερικάνοι, δεν πρόκειται να μιλάνε ούτε λέξη ελληνικά ή Νιγηριανά, και θα πατάνε με τον πατέρα τους μόνο για διακοπές. Σε όλη την ιστορία της οικογένειάς του η Ελλάδα είναι μια μικροσκοπική τελίτσα, μια παρένθεση που έχει ήδη κλείσει, με μόνο απομεινάρι να του πρήζουμε τ'αρχίδια κάθε δεύτερο καλοκαίρι να παίξει στην Εθνική.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Σεπ 2023, 10:57

Chilloutbuddy έγραψε:
17 Σεπ 2023, 08:38
Eπιμένω, είναι Αμερικάνος απλά δεν το έχει καταλάβει ακόμα, θα το καταλάβει γύρω στα 40-50. Τα παιδιά του θα είναι 100% Αμερικάνοι, δεν πρόκειται να μιλάνε ούτε λέξη ελληνικά ή Νιγηριανά, και θα πατάνε με τον πατέρα τους μόνο για διακοπές. Σε όλη την ιστορία της οικογένειάς του η Ελλάδα είναι μια μικροσκοπική τελίτσα, μια παρένθεση που έχει ήδη κλείσει, με μόνο απομεινάρι να του πρήζουμε τ'αρχίδια κάθε δεύτερο καλοκαίρι να παίξει στην Εθνική.
Τα παιδιά του μπορεί, αν μείνει το υπόλοιπο της ζωής του εκεί (κάποια στιγμή η καριέρα του θα τελειώσει). Αυτός όμως δεν είναι ούτε ποτέ θα είναι Αμερικάνος, όπως δεν είναι Άγγλος ο ελληναράς Ταλαίπωρος.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 17 Σεπ 2023, 11:07

hellegennes έγραψε:
17 Σεπ 2023, 10:57
Chilloutbuddy έγραψε:
17 Σεπ 2023, 08:38
Eπιμένω, είναι Αμερικάνος απλά δεν το έχει καταλάβει ακόμα, θα το καταλάβει γύρω στα 40-50. Τα παιδιά του θα είναι 100% Αμερικάνοι, δεν πρόκειται να μιλάνε ούτε λέξη ελληνικά ή Νιγηριανά, και θα πατάνε με τον πατέρα τους μόνο για διακοπές. Σε όλη την ιστορία της οικογένειάς του η Ελλάδα είναι μια μικροσκοπική τελίτσα, μια παρένθεση που έχει ήδη κλείσει, με μόνο απομεινάρι να του πρήζουμε τ'αρχίδια κάθε δεύτερο καλοκαίρι να παίξει στην Εθνική.
Τα παιδιά του μπορεί, αν μείνει το υπόλοιπο της ζωής του εκεί (κάποια στιγμή η καριέρα του θα τελειώσει). Αυτός όμως δεν είναι ούτε ποτέ θα είναι Αμερικάνος, όπως δεν είναι Άγγλος ο ελληναράς Ταλαίπωρος.
Η έννοια Ηπανός ειναι διαφορετική απο την έννοια Άγγλος. Μπορεί να γίνει τέτοιος.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42977
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Σεπ 2023, 11:12

hellegennes έγραψε:
17 Σεπ 2023, 10:57
Chilloutbuddy έγραψε:
17 Σεπ 2023, 08:38
Eπιμένω, είναι Αμερικάνος απλά δεν το έχει καταλάβει ακόμα, θα το καταλάβει γύρω στα 40-50. Τα παιδιά του θα είναι 100% Αμερικάνοι, δεν πρόκειται να μιλάνε ούτε λέξη ελληνικά ή Νιγηριανά, και θα πατάνε με τον πατέρα τους μόνο για διακοπές. Σε όλη την ιστορία της οικογένειάς του η Ελλάδα είναι μια μικροσκοπική τελίτσα, μια παρένθεση που έχει ήδη κλείσει, με μόνο απομεινάρι να του πρήζουμε τ'αρχίδια κάθε δεύτερο καλοκαίρι να παίξει στην Εθνική.
Τα παιδιά του μπορεί, αν μείνει το υπόλοιπο της ζωής του εκεί (κάποια στιγμή η καριέρα του θα τελειώσει). Αυτός όμως δεν είναι ούτε ποτέ θα είναι Αμερικάνος, όπως δεν είναι Άγγλος ο ελληναράς Ταλαίπωρος.
Μπρεξιταράς είναι ο ταλ.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Σεπ 2023, 11:13

Maspoli έγραψε:
17 Σεπ 2023, 11:07
hellegennes έγραψε:
17 Σεπ 2023, 10:57
Chilloutbuddy έγραψε:
17 Σεπ 2023, 08:38
Eπιμένω, είναι Αμερικάνος απλά δεν το έχει καταλάβει ακόμα, θα το καταλάβει γύρω στα 40-50. Τα παιδιά του θα είναι 100% Αμερικάνοι, δεν πρόκειται να μιλάνε ούτε λέξη ελληνικά ή Νιγηριανά, και θα πατάνε με τον πατέρα τους μόνο για διακοπές. Σε όλη την ιστορία της οικογένειάς του η Ελλάδα είναι μια μικροσκοπική τελίτσα, μια παρένθεση που έχει ήδη κλείσει, με μόνο απομεινάρι να του πρήζουμε τ'αρχίδια κάθε δεύτερο καλοκαίρι να παίξει στην Εθνική.
Τα παιδιά του μπορεί, αν μείνει το υπόλοιπο της ζωής του εκεί (κάποια στιγμή η καριέρα του θα τελειώσει). Αυτός όμως δεν είναι ούτε ποτέ θα είναι Αμερικάνος, όπως δεν είναι Άγγλος ο ελληναράς Ταλαίπωρος.
Η έννοια Ηπανός ειναι διαφορετική απο την έννοια Άγγλος. Μπορεί να γίνει τέτοιος.
Αν εννοούμε αυτό, μπορείς να βρεις ΗΠΑνούς και στην Ελλάδα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34857
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 17 Σεπ 2023, 11:16

Chilloutbuddy έγραψε:
17 Σεπ 2023, 08:38
Eπιμένω, είναι Αμερικάνος απλά δεν το έχει καταλάβει ακόμα, θα το καταλάβει γύρω στα 40-50. Τα παιδιά του θα είναι 100% Αμερικάνοι, δεν πρόκειται να μιλάνε ούτε λέξη ελληνικά ή Νιγηριανά, και θα πατάνε με τον πατέρα τους μόνο για διακοπές. Σε όλη την ιστορία της οικογένειάς του η Ελλάδα είναι μια μικροσκοπική τελίτσα, μια παρένθεση που έχει ήδη κλείσει, με μόνο απομεινάρι να του πρήζουμε τ'αρχίδια κάθε δεύτερο καλοκαίρι να παίξει στην Εθνική.
Ακριβώς.Μόνο πρόεδρος δεν μπορεί να γίνει εκεί,όλα τα άλλα μπορεί,τα παιδιά του το μπορούν και αυτό.
Νιγηριανά έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχουν,επίσημη γλώσσα είναι η ίδια με των ΗΠΑ,τα αγγλικά.Την τοπική διάλεκτο (Ίγκμπο,Χάουζα,Ιντίμπο και άλλες παρόμοιες) της φυλής του δεν την ξέρει ούτε ο ίδιος,μόνο οι γονείς του μπορεί να την ήξεραν.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9957
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 17 Σεπ 2023, 11:17

hellegennes έγραψε:
17 Σεπ 2023, 10:57
Chilloutbuddy έγραψε:
17 Σεπ 2023, 08:38
Eπιμένω, είναι Αμερικάνος απλά δεν το έχει καταλάβει ακόμα, θα το καταλάβει γύρω στα 40-50. Τα παιδιά του θα είναι 100% Αμερικάνοι, δεν πρόκειται να μιλάνε ούτε λέξη ελληνικά ή Νιγηριανά, και θα πατάνε με τον πατέρα τους μόνο για διακοπές. Σε όλη την ιστορία της οικογένειάς του η Ελλάδα είναι μια μικροσκοπική τελίτσα, μια παρένθεση που έχει ήδη κλείσει, με μόνο απομεινάρι να του πρήζουμε τ'αρχίδια κάθε δεύτερο καλοκαίρι να παίξει στην Εθνική.
Τα παιδιά του μπορεί, αν μείνει το υπόλοιπο της ζωής του εκεί (κάποια στιγμή η καριέρα του θα τελειώσει). Αυτός όμως δεν είναι ούτε ποτέ θα είναι Αμερικάνος, όπως δεν είναι Άγγλος ο ελληναράς Ταλαίπωρος.
Γιατί όχι; Οι άνθρωποι αλλάζουν. Τι είναι αυτό που τον κάνει έλληνα ή νιγηριανό και δεν μπορεί ν'αλλάξει;
(ρωτάω εσένα προφανώς, όχι τους στούρνους που θα μου πούνε για γονίδια)
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Citroenakias
Δημοσιεύσεις: 2999
Εγγραφή: 19 Δεκ 2020, 17:07
Phorum.gr user: Citroenakias

Re: Αντετοκούμπο: στο τέλος της ημέρας, είμαι Νιγηριανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Citroenakias » 17 Σεπ 2023, 11:17

Έλληνας με νιγηριανη καταγωγή είναι. Δεν καταλαβαίνω που μπερδεύεστε..
21 Μαρ 2020, 18:31
Albrecht έγραψε:
21 Μαρ 2020, 18:31
Πιστεύω σε ενα μηνα θα είμαστε κομπλέ. Θα μιλάμε για Κορωνοιο και θα χαζογελαμε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών