Γιουρολίγκουε 24

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5313
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 01 Μάιος 2024, 05:49

Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 05:21
omg kai 3 lol έγραψε:
01 Μάιος 2024, 03:34
αν μου το ελεγες αυτο πριν μια δεκαετια θα συμφωνουσα 100% αλλα ειμαι 50-50 για το σημερα,

πλεον οι αμερικανοι παιζουν και με το χρονο και με τα φαουλ σε καθε κατοχη πραγματα που αγνοουσαν και τους κοστισαν ολοκληρα πρωταθληματα (βλ Ray Allen Miami-Spurs)

δε χρειαζεται να πανε πρωτοκλασατοι ευρωπαιοι προπονητες στο ΝΒΑ για να μεταφερουν τη γνωση, ηδη υπαρχουν πολλοι ευρωπαιοι ασσισταντ και στα coaching staff, επειτα το μπασκετ ειναι παγκοσμιο αθλημα και παρακολουθειται παντου, πχ. ενα συστημα που παιζει ο Μπαρτζωκας εφοσον εξυπηρετει μπορει να το αντιγραψει κι o Malone και να γινει επι τοπου, οπως και το αντιστροφο, οπως και ναχει συγκρινοντας εποχες Γκαλη Ευρωπης vs ΝΒΑ με το σημερα το χασμα εχει μειωθει σε ολα τα επιπεδα, γιατι πλεον υπαρχουν τα αθλητικα προσοντα και ο επαγγελματισμος για να τρεξουν τα ιδια συστηματα και στις 2 ηπειρους, ο ρυθμος ισως ειναι λιγο διαφορετικος
Δεν είναι θέμα πόσο έξυπνοι είναι οι προπονητές τους,πανέξυπνοι είναι, είναι θέμα τι μπορούν να κάνουν με την αμερικάνικη μπασκετική κουλτούρα η οποία έχει πάει κατά διαόλου. Όπως θα είδες το καλοκαίρι, αν ο παίκτης δεν έχει μάθει να κάνει μπλοκάουτ μέχρι τα 19 του που έρχεται στο ΝΒΑ, όσο και να ξελαρυγγιάζεται ο Κερ δε θα μάθει ποτέ. Και μιλάμε για μπλοκ άουτ, όχι τίποτα περίπλοκο όπως να βάλει τον εγωϊσμό του κάτω απ'την ομάδα. Δε μιλάμε τώρα για τον Τζόρνταν και τον Μπερντ που ήρθαν στο ΝΒΑ στα 23 τους αφού πρώτα ήταν απλήρωτοι και μάθαιναν να ακούνε τον προπονητή επί 4 χρόνια στο κολέγιο. Σημερα μιλάμε για παιδιά που ήταν σταρ στο ίντερνετ απ'τα 15 και πάμπλουτοι απ'τα 19, και δε μάθανε ποτέ να είναι πραγματικά μέλη ομάδας. Κάποιοι μαθαίνουν στην πορεία αλλά πολλοί όχι.
omg kai 3 lol έγραψε:
01 Μάιος 2024, 03:34
απο κει και περα ολα αυτα μικρη σημασια εχουν, η ουσια ειναι οτι και τοτε που ημασταν πιτσιρικαδες και δε καταλαβαιναμε και πολλα και τωρα που υποτιθεται καταλαβαινουμε 2-3 πραγματα παραπανω ολος ο κοσμος ξενυχταει για τα μεγαλα NBA playoffs ειτε πληρωνοντας εισιτηρια ειτε με pass ειτε τζαμπα
Αυτό έχει να κάνει με το ότι η Αμερική έχει περισσότερους οπαδούς του μπάσκετ, τίποτα άλλο.
Περισσότεροι οπαδοί = περισσότερα λεφτά
Περισσότερα λεφτά = οι καλύτεροι παίχτες πάνε στο ΝΒΑ
Οι καλύτεροι παίχτες στο ΝΒΑ = ο omg kai 3 lol ξενυχτάει για να τους δει.

Εντελώς απλή εξίσωση.

συμφωνω με ολα αυτα που λες, δεν ειναι ολες οι ομαδες στο NBA σε elite level ουτε ολοι οι παικτες,

παρολαυτα ομως στο τελος της ημερας και ο οπαδος του Ολυμπιακου, του Παναθηναικου, της Μπαρτσελονα κοκ. αυτο που θελει ειναι να κερδιζει η ομαδα του ασχετως του πως παιζει, και χαλια να παιζει αρκει να κερδιζει με μισο καλαθι και θα ειναι ευχαριστημενος, παντου ο σκοπος αγιαζει τα μεσα

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10172
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 01 Μάιος 2024, 05:57

omg kai 3 lol έγραψε:
01 Μάιος 2024, 05:49
παρολαυτα ομως στο τελος της ημερας και ο οπαδος του Ολυμπιακου, του Παναθηναικου, της Μπαρτσελονα κοκ. αυτο που θελει ειναι να κερδιζει η ομαδα του ασχετως του πως παιζει, και χαλια να παιζει αρκει να κερδιζει με μισο καλαθι και θα ειναι ευχαριστημενος
δεν είναι οπαδοί μπάσκετ αυτοί, ούτε οπαδοί του αθλητισμού γενικά, είναι ποδοσφαιρικοί με σύνδρομο στέρησης που πάνε στο μπάσκετ για να σνιφάρουν λίγη γαυρίλα και να φωνάξουν τις καφρίλες τους.

Οι Αμερικάνοι όσο και να τους κοροϊδεύουμε είναι οπαδοί των "σπορτς" γενικώς, έτσι όπως εννοούν τα σπορ τέλος πάντων (σόου) αλλά δεν είναι ότι απλά το λένε έτσι για να το λένε, βάζουν όντως το χέρι στην τσέπη και πληρώνουν και το αποδεικνύουν. Ντάγκα ντούκα.

Βάλε τριψήφιο κόστος εισητήριο στην Ευρωλίγκα για να δεις ένα παιχνίδι πλέϊ οφ από θέση κοντά στο ταβάνι όπως πληρώνουν οι Αμερικάνοι, και έλα πες μου πόσοι ευρωπαίοι "οπαδοί" θα εμφανιστούν. Αρχίδια οπαδοί είναι.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
SpAcE_PaNtHeR
Δημοσιεύσεις: 1386
Εγγραφή: 18 Μάιος 2018, 21:12

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpAcE_PaNtHeR » 01 Μάιος 2024, 06:18

Θέλει και λίγο metal η ζωή καμμιά φορά


Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5313
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 01 Μάιος 2024, 06:23

Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 05:57
omg kai 3 lol έγραψε:
01 Μάιος 2024, 05:49
παρολαυτα ομως στο τελος της ημερας και ο οπαδος του Ολυμπιακου, του Παναθηναικου, της Μπαρτσελονα κοκ. αυτο που θελει ειναι να κερδιζει η ομαδα του ασχετως του πως παιζει, και χαλια να παιζει αρκει να κερδιζει με μισο καλαθι και θα ειναι ευχαριστημενος
δεν είναι οπαδοί μπάσκετ αυτοί, ούτε οπαδοί του αθλητισμού γενικά, είναι ποδοσφαιρικοί με σύνδρομο στέρησης.

Οι Αμερικάνοι όσο και να τους κοροϊδεύουμε είναι οπαδοί των "σπορτς" γενικώς, έτσι όπως εννοούν τα σπορ τέλος πάντων (σόου) αλλά δεν είναι ότι απλά το λένε έτσι για να το λένε, βάζουν όντως το χέρι στην τσέπη και πληρώνουν και το αποδεικνύουν. Ντάγκα ντούκα.

Βάλε τριψήφιο κόστος εισητήριο στην Ευρωλίγκα για να δεις ένα παιχνίδι πλέϊ οφ από θέση κοντά στο ταβάνι όπως πληρώνουν οι Αμερικάνοι, και έλα πες μου πόσοι ευρωπαίοι "οπαδοί" θα εμφανιστούν. Αρχίδια οπαδοί είναι.

ειδες ποιοι πηγαινουν πλεον στο Σεφ και στο ΟΑΚΑ; εκτος απο τους γνωστους Ουννους που περιοριζονται σε 1-2 πεταλα οι υπολοιποι ειναι παιδακια, μαμαδες, μοντελες, ινφλουενσερς κλπ. τα συνθηματα χθες ακουγονταν για λιγο στα ταιμ-αουτ και μεχρι να περασει η μπαλα απτο κεντρο μετα υπηρχε νεκρικη σιγη, αντι να ουρλιαζουν διχως αυριο οπως παλια σα να τους εδερναν με το μαστιγιο και να τους ριχνουν αλατι υπο τον ηχο νταουλιερηδων

το καλοκαιρι που πηγα στο φιλικο της Εθνικης που τιμησαν τον Γκαλη ενα μερος μου ξενερωσε ασχημα με αυτα που ακουγα δεξια κι αριστερα απο τις θειτσες που σχολιαζαν πχ σε καθε χαμενο σουτ λες και μας ειχε δωσει δυαρι η Δανια στη Γιουριβιζιον και ωρυοταν η Τσιμτσιλη:D

και μιλαω για Ελλαδα που ακομα ειναι βαλκανια δε συζητω για Ισπανια, Γαλλια, Γερμανια κλπ.

συνεπως δεν υπαρχει πουθενα καμια σχολη ειδημονων εκτιμητων του μπασκετ, ολοι ανεξαρτητως θελουν απλα να πηγαινει καλα η ομαδα τους και να τη χειροκροτουν και να χαιρονται, και συνηθως αυτο γινεται οταν ειναι καλη η ομαδα τους, τωρα αν παιζει και καλο μπασκετ για τους περισσοτερους οποιοι κι αν ειναι οπου κι αν βρισκονται αυτο εχει μικρη σημασια..

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10172
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 01 Μάιος 2024, 06:38

omg kai 3 lol έγραψε:
01 Μάιος 2024, 06:23
Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 05:57
omg kai 3 lol έγραψε:
01 Μάιος 2024, 05:49
παρολαυτα ομως στο τελος της ημερας και ο οπαδος του Ολυμπιακου, του Παναθηναικου, της Μπαρτσελονα κοκ. αυτο που θελει ειναι να κερδιζει η ομαδα του ασχετως του πως παιζει, και χαλια να παιζει αρκει να κερδιζει με μισο καλαθι και θα ειναι ευχαριστημενος
δεν είναι οπαδοί μπάσκετ αυτοί, ούτε οπαδοί του αθλητισμού γενικά, είναι ποδοσφαιρικοί με σύνδρομο στέρησης.

Οι Αμερικάνοι όσο και να τους κοροϊδεύουμε είναι οπαδοί των "σπορτς" γενικώς, έτσι όπως εννοούν τα σπορ τέλος πάντων (σόου) αλλά δεν είναι ότι απλά το λένε έτσι για να το λένε, βάζουν όντως το χέρι στην τσέπη και πληρώνουν και το αποδεικνύουν. Ντάγκα ντούκα.

Βάλε τριψήφιο κόστος εισητήριο στην Ευρωλίγκα για να δεις ένα παιχνίδι πλέϊ οφ από θέση κοντά στο ταβάνι όπως πληρώνουν οι Αμερικάνοι, και έλα πες μου πόσοι ευρωπαίοι "οπαδοί" θα εμφανιστούν. Αρχίδια οπαδοί είναι.

ειδες ποιοι πηγαινουν πλεον στο Σεφ και στο ΟΑΚΑ; εκτος απο τους γνωστους Ουννους που περιοριζονται σε 1-2 πεταλα οι υπολοιποι ειναι παιδακια, μαμαδες, μοντελες, ινφλουενσερς κλπ. τα συνθηματα χθες ακουγονταν για λιγο στα ταιμ-αουτ και μεχρι να περασει η μπαλα απτο κεντρο μετα υπηρχε νεκρικη σιγη, αντι να ουρλιαζουν διχως αυριο οπως παλια σα να τους εδερναν με το μαστιγιο και να τους ριχνουν αλατι, υπο τον ηχο νταουλιερηδων

το καλοκαιρι που πηγα στο φιλικο της Εθνικης που τιμησαν το Γκαλη ενα μερος μου ξενερωσε ασχημα με αυτα που ακουγα δεξια κι αριστερα απο τις θειτσες που σχολιαζαν τα χαμενα σουτ κλπ. :D

και μιλαω για Ελλαδα που ακομα ειναι βαλκανια δε συζητω για Ισπανια, Γαλλια, Γερμανια κλπ.
Έτσι είναι παντού, τι να κάνουμε, είναι ακριβά τα σπορ. Δεν είναι για όλους. Αν θες σπορ θέλει ντακα ντούκα.
Τα σπίτια είναι ακριβά, τα αυτοκίνητα είναι ακριβά, τα σπορ είναι ακριβά. Έτσι πάει ο πλανήτης όλος όχι μόνο η Ελλάδα.

Άσχετο: όταν έπαιζα εγώ μπάσκετ (πριν απο 35 κιλά περίπου :003: ) δεν είχα ακούσει ποτέ στη ζωή μου παίχτη να έχει πληρώσει ούτε δραχμή (τότε) για να παίξει μπάσκετ. Πήγαινες στην ομάδα της γειτονιάς σου με το μπαμπά σου, σε έκοβε με το μάτι ο κυρμήτσος προπονητής αν είσαι ευθυτενής παλικάρι, και αν είσαι σου έβγαζε δελτίο ο έφορος, υπέγραφε ο μπαμπάς σου και τέλος. Σε κάποια φάση στο εφηβικό οι περισσότερες ομάδες σου δίναν και παπούτσια, ίσως και "οδοιπορικά" (δηλαδή κανα ψιλό για τα λεωφορεία) και αν έμπαινες δωδεκάδα στο αντρικό από Γ'Εθνική και πάνω ξεκίναγε και κανας ψιλομισθός αν δεν ήταν το αφεντικό τελείως μπατίρης. Εγώ πληρωνόμουνα ήδη από τη Β' Αθηνών (200 χιλ δρχ το μήνα σε φακελάκι, το θυμάμαι σαν τώρα), και πριν απ'αυτό ο Παράδεισος Αμαρουσίου απ'το παιδικό μου είχε δώσει παπούτσια και ξεχωριστές φόρμες προπόνησης και αγώνα. Εκεί γνώρισα και το Μπαρτζώκα που έπαιζε τότε αντρικό στο ΓΣ Αμαρουσίου (ίδιο γήπεδο με μας, Σπύρος Λούης απέναντι απ'το τρένο) μέχρι που έκοψε το χιαστό του. Μπαρτζώκας - Πεπές ήταν το φοβερό δίδυμο, και το ντέρμπι ήταν με τη Δάφνη που έσκαγε μύτη στο Σπύρο Λούη ο μπαμπάς του Φώτση να παίξει με το τσιγάρο στο χέρι, και κάνανε οι οπαδοί στο πλάϊ να περάσει γιατί ήταν και θηρίο και τον φοβόντουσαν. Η υπόλοιπη ομάδα έρχονταν όλοι μαζί με το λεωφορείο και τους πετάγανε οι μαρουσιώτες νεράτζια, ο Φώτσης ερχόταν μόνος του με το τσιγάρο και το έκοβε ανάμεσα στους οπαδούς.

Τώρα μου λένε τ'ανήψια μου δεν υπάρχει ομάδα να παίξεις μπάσκετ χωρίς να πληρώσεις. Πλάκα κάνουμε; Και αναρωτιούνται γιατί έχει πέσει το μπάσκετ στην Ελλάδα;
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5313
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 01 Μάιος 2024, 06:55

Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 06:38
Έτσι είναι παντού, τι να κάνουμε, είναι ακριβά τα σπορ. Δεν είναι για όλους. Αν θες σπορ θέλει ντακα ντούκα.
Τα σπίτια είναι ακριβά, τα αυτοκίνητα είναι ακριβά, τα σπορ είναι ακριβά. Έτσι πάει ο πλανήτης όλος όχι μόνο η Ελλάδα.

Άσχετο: όταν έπαιζα εγώ μπάσκετ (πριν απο 35 κιλά περίπου :003: ) δεν είχα ακούσει ποτέ στη ζωή μου παίχτη να έχει πληρώσει ούτε δραχμή (τότε) για να παίξει μπάσκετ. Πήγαινες στην ομάδα της γειτονιάς σου με το μπαμπά σου, σε έκοβε με το μάτι ο κυρμήτσος προπονητής αν είσαι ευθυτενής παλικάρι, και αν είσαι σου έβγαζε δελτίο ο έφορος, υπέγραφε ο μπαμπάς σου και τέλος. Σε κάποια φάση στο εφηβικό οι περισσότερες ομάδες σου δίναν και παπούτσια, ίσως και "οδοιπορικά" (δηλαδή κανα ψιλό για τα λεωφορεία) και αν έμπαινες δωδεκάδα στο αντρικό από Γ'Εθνική και πάνω ξεκίναγε και κανας ψιλομισθός αν δεν ήταν το αφεντικό τελείως μπατίρης. Εγώ πληρωνόμουνα ήδη από τη Β' Αθηνών (200 χιλ δρχ το μήνα σε φακελάκι, το θυμάμαι σαν τώρα), και πριν απ'αυτό ο Παράδεισος Αμαρουσίου απ'το παιδικό μου είχε δώσει παπούτσια και ξεχωριστές φόρμες προπόνησης και αγώνα. Εκεί γνώρισα και το Μπαρτζώκα που έπαιζε τότε αντρικό στο Μαρούσι μέχρι που έκοψε το χιαστό του. Μπαρτζώκας - Πεπές ήταν το φοβερό δίδυμο, και το ντέρμπι ήταν με τη Δάφνη που έσκαγε μύτη στο Σπύρο Λούη ο μπαμπάς του Φώτση να παίξει με το τσιγάρο στο χέρι, και κάνανε οι οπαδοί στο πλάϊ να περάσει γιατί ήταν και θηρίο και τον φοβόντουσαν. Η υπόλοιπη ομάδα έρχονταν όλοι μαζί με το λεωφορείο και τους πετάγανε οι μαρουσιώτες νεράτζια, ο Φώτσης ερχόταν μόνος του με το τσιγάρο και το έκοβε ανάμεσα στους οπαδούς.

Τώρα μου λένε τ'ανήψια μου δεν υπάρχει ομάδα να παίξεις μπάσκετ χωρίς να πληρώσεις. Πλάκα κάνουμε; Και αναρωτιούνται γιατί έχει πέσει το μπάσκετ στην Ελλάδα;


μα ποια λεφτα; οι μπαμπαδες ειναι οι προπονητες και οι νεοι ουννοι των γηπεδων που τρομοκρατουν στα τοπικα διαιτητες και προπονητες για το μονακριβο βλασταρι τους

εγω οταν σπουδαζα σαλονικα με πλησιασε ενας μπαρμπας στο Ποσειδωνιο με ρωτησε αν παιζω σε ομαδα και μετα μου λεει κοιτα εμεις δεν ειμαστε μεγαλη ομαδα οπως Παοκ και Ηρακλης αλλα θα παιζεις (ο Αρης ηταν στα κατω του τοτε με Λιαδελη) :smt005:

ποτε δε μου αρεσε η ιδεα να παιζω σε ομαδα απο μικρος ειχα φιλους που επαιζαν σε τοπικα αλλα για μενα το να παω σε ομαδα μπασκετ θα ηταν λες και πηγαινα σε φροντιστηριο αγγλικων, προτιμουσα να εχω την ελευθερια να παιρνω τη μπαλα οποτε θελω και να πηγαινω απο νωρις στο γηπεδο του παρκου για σουτακια ή αργοτερα που τοτε ηταν παντα γεματο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 01 Μάιος 2024, 07:17, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10172
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 01 Μάιος 2024, 07:16

omg kai 3 lol έγραψε:
01 Μάιος 2024, 06:55
εγω οταν σπουδαζα σαλονικα με πλησιασε ενας μπαρμπας στο Ποσειδωνιο με ρωτησε αν παιζω σε ομαδα και μετα μου λεει κοιτα εμεις δεν ειμαστε μεγαλη ομαδα οπως Παοκ και Ηρακλης αλλα θα παιζεις :smt005:
Πήγες τελικά; Γαμώ τις φάσεις ήταν τα τοπικά προωταθλήματα τότε, εγώ σταμάτησα νωρίς γιατί ήθελα να τελειώσω πανεπιστήμιο, αλλά όσο έπαιξα έχω τρομερές αναμνήσεις. Άλλες εποχές τότε με τους διαιτητές, και δεν ήμουνα για πολύ παραπάνω παικτικά, αλλά είχα βρει το ρόλο μου τέλος πάντων. Με έπιανε ο προπονητής και μου έλεγε ψηλέ μπαίνεις, έχουν αυτό τον παίχτη που καλό θα είναι να μην παίξει β'ημίχρονο. Και του έβγαζα μενού τραυματισμών να διαλέξει, η σπεσιαλιτέ μου ήταν μετατόπιση μύτης και εξάρθρωση ωμοπλάτης. Αυτός ήμουνα, ήξερες τι προσφέρω. Τίμιος :003:
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5313
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 01 Μάιος 2024, 07:21

Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 07:16
omg kai 3 lol έγραψε:
01 Μάιος 2024, 06:55
εγω οταν σπουδαζα σαλονικα με πλησιασε ενας μπαρμπας στο Ποσειδωνιο με ρωτησε αν παιζω σε ομαδα και μετα μου λεει κοιτα εμεις δεν ειμαστε μεγαλη ομαδα οπως Παοκ και Ηρακλης αλλα θα παιζεις :smt005:
Πήγες τελικά; Γαμώ τις φάσεις ήταν τα τοπικά προωταθλήματα τότε, εγώ σταμάτησα νωρίς γιατί ήθελα να τελειώσω πανεπιστήμιο, αλλά όσο έπαιξα έχω τρομερές αναμνήσεις. Άλλες εποχές τότε με τους διαιτητές, και δεν ήμουνα για πολύ παραπάνω παικτικά, αλλά είχα βρει το ρόλο μου τέλος πάντων. Με έπιανε ο προπονητής και μου έλεγε ψηλέ μπαίνεις, έχουν αυτό τον παίχτη που καλό θα είναι να μην παίξει β'ημίχρονο. Και του έβγαζα μενού τραυματισμών να διαλέξει, η σπεσιαλιτέ μου ήταν μετατόπιση μύτης και εξάρθρωση ωμοπλάτης. Αυτός ήμουνα. Τίμιος :003:
:003: οχι οπως εξηγησα παραπανω, επαιζα street με ατομα που τα μισα απο αυτα ηταν σε ομαδες, ειδικα στο Ποσειδωνιο οι περισσοτεροι ηταν 30-40αρηδες ερασιτεχνες που επαιζαν σε Μακεδονικους, Βαο, Καοδ, κλπ. και στρατοπεδευαμε σε συγκεκριμενες μπασκετες καθε φορα χωρις να μπλεκουμε με ασχετους τουριστες, η συνηθης ερωτηση που μου εκαναν και μου αρκουσε ηταν "σε ποια ομαδα παιζεις;" :003:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 01 Μάιος 2024, 07:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10172
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 01 Μάιος 2024, 07:23

omg kai 3 lol έγραψε:
01 Μάιος 2024, 07:21
Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 07:16
omg kai 3 lol έγραψε:
01 Μάιος 2024, 06:55
εγω οταν σπουδαζα σαλονικα με πλησιασε ενας μπαρμπας στο Ποσειδωνιο με ρωτησε αν παιζω σε ομαδα και μετα μου λεει κοιτα εμεις δεν ειμαστε μεγαλη ομαδα οπως Παοκ και Ηρακλης αλλα θα παιζεις :smt005:
Πήγες τελικά; Γαμώ τις φάσεις ήταν τα τοπικά προωταθλήματα τότε, εγώ σταμάτησα νωρίς γιατί ήθελα να τελειώσω πανεπιστήμιο, αλλά όσο έπαιξα έχω τρομερές αναμνήσεις. Άλλες εποχές τότε με τους διαιτητές, και δεν ήμουνα για πολύ παραπάνω παικτικά, αλλά είχα βρει το ρόλο μου τέλος πάντων. Με έπιανε ο προπονητής και μου έλεγε ψηλέ μπαίνεις, έχουν αυτό τον παίχτη που καλό θα είναι να μην παίξει β'ημίχρονο. Και του έβγαζα μενού τραυματισμών να διαλέξει, η σπεσιαλιτέ μου ήταν μετατόπιση μύτης και εξάρθρωση ωμοπλάτης. Αυτός ήμουνα. Τίμιος :003:
:003: οχι οπως εξηγησα παραπανω, επαιζα street με ατομα που τα μισα απο αυτα ηταν σε ομαδες, ειδικα στο Ποσειδωνιο οι περισσοτεροι ηταν 40αρηδες ερασιτεχνες που επαιζαν σε Μακεδονικους, Βαο, Καοδ, κλπ. και στρατοπεδευαμε σε συγκεκριμενες μπασκετες καθε φορα χωρις να μπλεκουμε με ασχετους τουριστες, η συνηθης ερωτηση που μου εκαναν και μου αρκουσε ηταν "σε ποια ομαδα παιζεις;" :003:
Γαμάτο, οι 40άρηδες που δε μπορούν να πηδήξουν είναι φοβεροί με τα υπόγεια μπάσκετ :lol:
και πολύ αγκωνίδι συνήθως
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5313
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 01 Μάιος 2024, 07:25

Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 07:23
omg kai 3 lol έγραψε:
01 Μάιος 2024, 07:21
Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 07:16

Πήγες τελικά; Γαμώ τις φάσεις ήταν τα τοπικά προωταθλήματα τότε, εγώ σταμάτησα νωρίς γιατί ήθελα να τελειώσω πανεπιστήμιο, αλλά όσο έπαιξα έχω τρομερές αναμνήσεις. Άλλες εποχές τότε με τους διαιτητές, και δεν ήμουνα για πολύ παραπάνω παικτικά, αλλά είχα βρει το ρόλο μου τέλος πάντων. Με έπιανε ο προπονητής και μου έλεγε ψηλέ μπαίνεις, έχουν αυτό τον παίχτη που καλό θα είναι να μην παίξει β'ημίχρονο. Και του έβγαζα μενού τραυματισμών να διαλέξει, η σπεσιαλιτέ μου ήταν μετατόπιση μύτης και εξάρθρωση ωμοπλάτης. Αυτός ήμουνα. Τίμιος :003:
:003: οχι οπως εξηγησα παραπανω, επαιζα street με ατομα που τα μισα απο αυτα ηταν σε ομαδες, ειδικα στο Ποσειδωνιο οι περισσοτεροι ηταν 40αρηδες ερασιτεχνες που επαιζαν σε Μακεδονικους, Βαο, Καοδ, κλπ. και στρατοπεδευαμε σε συγκεκριμενες μπασκετες καθε φορα χωρις να μπλεκουμε με ασχετους τουριστες, η συνηθης ερωτηση που μου εκαναν και μου αρκουσε ηταν "σε ποια ομαδα παιζεις;" :003:
Γαμάτο, οι 40άρηδες που δε μπορούν να πηδήξουν είναι φοβεροί με τα υπόγεια μπάσκετ :lol:
και πολύ αγκωνίδι συνήθως

κι ομως αυτους "θαυμαζα" τοτε στα 18 μου, ελεγα απο μεσα μου δεν παιρνουν τα εκατομμυρια του Γκαλη, του Γιαννακη και του Πρελεβιτς, εχουν τις δουλειες τους τις οικογενειες με τα παιδια τους κι ερχονται εδω και ιδρωκοπανε με τα 18χρονα για το χαβαλε τους μακαρι να τους φτασω κι εγω καποια στιγμη, οι περισσοτεροι παντως ηταν προπονητες και ειχαν καποια σχεση με αθλητισμο, υπηρχαν και οι αγκωνιδηδες παντως! εκεινη τη στιγμη δεν το καταλαβαινες ομως την αλλη μερα ησουν με μελανιασμενα πλευρα :003:

εδω κοντα στο παρκο που πηγαινω τωρα υπευθυνος ειναι ο Λιναρδος, και προπονητης των τσικο ο Ρωμανιδης :003:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 01 Μάιος 2024, 07:47, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10172
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 01 Μάιος 2024, 07:36

omg kai 3 lol έγραψε:
01 Μάιος 2024, 07:25
κι ομως αυτους "θαυμαζα" τοτε στα 18 μου, ελεγα απο μεσα μου δεν παιρνουν τα εκατομμυρια του Γκαλη, του Γιαννακη και του Πρελεβιτς, εχουν τις δουλειες τους τις οικογενειες με τα παιδια τους κι ερχονται εδω και ιδρωκοπανε με τα 18χρονα για το χαβαλε τους μακαρι να τους φτασω κι εγω καποια στιγμη, οι περισσοτεροι παντως ηταν προπονητες και ειχαν καποια σχεση με αθλητισμο, υπηρχαν και οι αγκωνιδηδες παντως! :003:

εδω κοντα στο παρκο που πηγαινω τωρα υπευθυνος ειναι ο Λιναρδος, και προπονητης των τσικο ο Ρωμανιδης :003:
άσχετο, είδες ντοκ ρίβερς σήμερα; χωρίς γιάννη, χωρίς ντέϊμ
δύο παιχνίδια ακόμα, αν δεν τα σκατώσει θα φάω το καπέλο μου :lol:
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5313
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 01 Μάιος 2024, 07:40

Chilloutbuddy έγραψε:
01 Μάιος 2024, 07:36
omg kai 3 lol έγραψε:
01 Μάιος 2024, 07:25
κι ομως αυτους "θαυμαζα" τοτε στα 18 μου, ελεγα απο μεσα μου δεν παιρνουν τα εκατομμυρια του Γκαλη, του Γιαννακη και του Πρελεβιτς, εχουν τις δουλειες τους τις οικογενειες με τα παιδια τους κι ερχονται εδω και ιδρωκοπανε με τα 18χρονα για το χαβαλε τους μακαρι να τους φτασω κι εγω καποια στιγμη, οι περισσοτεροι παντως ηταν προπονητες και ειχαν καποια σχεση με αθλητισμο, υπηρχαν και οι αγκωνιδηδες παντως! :003:

εδω κοντα στο παρκο που πηγαινω τωρα υπευθυνος ειναι ο Λιναρδος, και προπονητης των τσικο ο Ρωμανιδης :003:
άσχετο, είδες ντοκ ρίβερς σήμερα; χωρίς γιάννη, χωρίς ντέϊμ
δύο παιχνίδια ακόμα, αν δεν τα σκατώσει θα φάω το καπέλο μου :lol:

ναι ναι κερδιζαν με 25 ποντους και ο Ντοκ ξεμεινε απο παγκιτες για το garbage time :smt005:

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10172
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 01 Μάιος 2024, 08:02

άσε με ρε μλκ με τον καθυστερημένο
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23435
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 01 Μάιος 2024, 10:38

κακα τα ψέματα εμείς πήγαμε να το κλέψουμε το ματς χθες, δεν αξίζαμε. Δε γινεται να παίζεις έτσι σε όλο το παιγνίδι και επειδή του άνοιξε του Ναν να θες να πάρεις το ματς, ο οποίος Ναν τον έπαιζε στις 3 περιοδους
Μέτρησε κανείς πόσα φόλου καρφωματα έκαναν οι Μακκαβαίοι;
Και ο Λεσορ, φουλ ντεφορμέ.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών