ΑΕΚ

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5716
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 16 Μάιος 2019, 17:57

Εικόνα
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17551
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 16 Μάιος 2019, 19:01

Βαστα Μελισσανιδη

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17551
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 16 Μάιος 2019, 19:10

Orion22 έγραψε:
15 Μάιος 2019, 16:49
για το δεξί άκρο της άμυνας σκέφτεται τη χρησιμοποίηση του Βίκτωρα Κλωναρίδη
Καλη ιδεα, σε ενα 5-3-2 μπορει να ειναι ικανοποιητικος

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5716
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 23 Μάιος 2019, 01:34

“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
jason
Δημοσιεύσεις: 9067
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 13:06

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason » 23 Μάιος 2019, 14:26

τέλος ο χιμενος, ένας μανταλος έμεινε να μας κουβαλάει τα κύπελλα

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 23 Μάιος 2019, 15:17

jason έγραψε:
12 Μάιος 2019, 01:05
Aντε και του χρόνου λεβέντες, να ξαναβρεθούμε τελικό
Του χρονου το Κυπελλο ειναι του Αρεως για τα 50 χρονια απο τον τελικο του 70.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5716
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 24 Μάιος 2019, 01:36

Εικόνα
SpoilerShow
Γίνονται λάθη, αλλά δεν είναι κάτι στημένο. Λάθη γίνονται και λάθη θα γίνονται. Πήγα στον Περέιρα και του τα είπα και ότι αν δεν τα διορθώσει θα επικηρυχθεί. Και θα τον επικηρύξει η ΑΕΚ. Ζητάμε το 50-50».

«Ποιοί μιλάνε για κλοπή; Αυτοί που έχουν ντοκτορά στο κλέψιμο;

Ο θάνατός σου η ζωή μου θα είναι. Έφυγαν οι γκρανκάσες από την ΕΠΟ και έχουμε καλύτερο ποδόσφαιρο. Και πάλι θέλει προσπάθεια, έχουμε δρόμο ακόμα. Γιατί να μιλάω με τον Σαββίδη;

Που φταίει η ΑΕΚ; Ξέρετε ποια είναι μεγάλη ομάδα; Αυτή που αυτοσυντηρείται με τα έσοδά της. Εγώ δεν είμαι αυτής της λογικής. Εγώ θα πάω σε αυτό που έχω στο μυαλό μου. Σφιχτή πολιτική και νοικοκυριό. Στην Ευρώπη ρωτάω τους προέδρους και μου λένε ότι δεν βάζουν λεφτά. Βγάζουν 100 και χαλάνε 90».

«Τουλάχιστον 10 με 15 εκατομμύρια θα πάνε στο γήπεδο. Δεν είναι και πολλά (τα έσοδα του Champions League) γιατί ακούμε κάτι 30άρες. Μάξιμουμ να είναι 20 εκατομμύρια η κερδοφορία. Από αυτά λοιπόν, τα 15 θα πάνε για το γήπεδο».

Το ΟΑΚΑ δεν μπορούμε να το ελέγξουμε. Είναι χαοτικό. Στην Αγιά Σοφιά δεν θα έχουμε τέτοια φαινόμενα.

θα φέρει ακόμα και… ψυχολόγους και τρελογιατρούς για τον Βόσνιο αν επιστρέψει τελικά στην ομάδα.

Δεν βγήκε ο Πόνσε; Πείτε μου έναν που δεν βγήκε. Εδώ έμεναν εκτός 18αδας παικταράδες.

6 εκατομμύρια ευρώ: «Για τον Πόνσε ίσως τα δίναμε. Όταν έχεις έναν παίκτη με συμβόλαιο 1,2 εκατ. ευρώ δεν μπορείς να κρατήσεις τα αποδυτήρια, τη στιγμή που άλλοι παίκτες παίρνουν 200 και 300 χιλιάρικα. Αυτές είναι τάσεις διαλυτικές και δεν θα προχωρήσω σε τέτοιες ενέργειες.

Δεν θέλω να κάνω επίδειξη πλούτου. Έχω μια οικονομική πολιτική. Αυτή είναι και δεν αλλάζω. Βγάζω 100, χαλάω 99. Αυτή είναι και σε όποιον αρέσει. Ας έρθει άλλος να χαλάσει χρήματα. Φτιάχνω γήπεδο, προπονητικό, δεν χρωστάω, έχω ένα κλαμπ καθαρό. Προσπαθώ η ΑΕΚ να πρωταγωνιστεί πάντα».

Για το μέλλον του στην ΑΕΚ: «Μόνο οι καρδιακοί και οι χούντες δεν ξέρουν την ώρα τους».

Χιμένεθ : Μέχρι τις 10 Ιουνίου θα ξέρουμε. Κάναμε τον απολογισμό και θα δούμε. Το κλαμπ θα αποφασίσει», Ούτε θα δώσω αναφορά. Όταν είναι κάτι να πούμε θα το πούμε».

ανταγωνιστική ομάδα: Αυτή είναι η προοπτική. Μπορεί να το πετύχω μπορεί και όχι».

Το ότι πήραμε το πρωτάθλημα είναι λίγο; Το ότι πήραμε το Κύπελλο είναι λίγο; Το ότι πήγαμε σε τέσσερις τελικούς είναι λίγο; Δεν είμαι χαρούμενος για αυτούς τους χαμένους τελικούς αλλά είναι λίγο; Το ότι δεν χρωστάει ευρώ το κλαμπ είναι λίγο; Το ότι φτιάχνει γήπεδο είναι λίγο; Το ότι παίξαμε Europa League και Champions League είναι λίγο; Τα αθλητικά κέντρα; Είναι λίγο; Ξέρετε που ήταν η ΑΕΚ πριν πέντε, έξι χρόνια;».

Θα στηριχτώ στο Financial Fair Play, θέλω το κλαμπ να χρηματοδοτείται από τα δικά του έσοδα. Δεν κάνω πίσω ούτε γραμμάριο σε αυτό.


Σκέφτομαι τα λάθη και δεν είναι να τα συζητάω μαζί σας. Αυτό είναι κουτσομπολιό. Κουτσομπολιό δεν κάνουμε».

Για το αν σκέφτεται να μπει κανονικά στην ΠΑΕ με το νέο νόμο που ψηφίστηκε: «Η ΑΕΚ έχει διοικητικό συμβούλιο, δεν σκέφτομαι κάτι. Όπως έχει θα μείνει».

Για Κούγια: Την άλλη φορά που θα τον δω δεν θα τον πειράξω. Θα πω στα παιδιά να τον ξεβρακώσουν και θα τον αμολήσουμε. Είναι ψυχασθενής. Το παιδί είναι για κλούβα. Αλλά η μπάλα είναι που@@@@ και δεν τον κερδίσαμε να πέσει. Αλλά θα είναι ο πρώτος του χρόνου που θα πέσει επειδή τα έβαλε με την ΑΕΚ. Θα τον βάλουμε στο τζάμι με τον γράσο».
:e040::c040::e040:
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12487
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 24 Μάιος 2019, 12:42

σε καθε παραγραφο και απο ενα ματσο αρχιδιες λεει ο γατουλης για να δικαιολογησει τα λεφτα που πηγαν τσεπα φετος
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 24 Μάιος 2019, 13:02

Μεγάλη μαλακία έκανε ο Μελισσανίδης, έδιωξε τον Χιμένεθ, και τώρα ψάχνουμε για πειράματα.
Ordem e Progresso.

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5413
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 24 Μάιος 2019, 13:12

Cavaliere έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:02
Μεγάλη μαλακία έκανε ο Μελισσανίδης, έδιωξε τον Χιμένεθ, και τώρα ψάχνουμε για πειράματα.
Υπήρχε λόγος; :o

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 24 Μάιος 2019, 13:16

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:12
Υπήρχε λόγος; :o
Δεν ξέρω, έχει παραξενέψει ο μπάρμπας. Δεν πάει καλά. Νομίζει πως παίζει στην α΄εθνική της εποχής του Γαλάκου. Είχε κανονικό προπονητή και τον έδιωξε, και τώρα ψάχνει, λέει, στην Ιβηρική.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17551
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 24 Μάιος 2019, 13:24

Καταδίκασα μετά βδελυγμίας το ρατσιστικό του παραλήρημα εις βάρος των Ρουμάνων αλλά στο διοικητικό μοντέλο είναι άριστος. Βάστα Μελισσανίδη και μην ξεχνάς ποτέ, με κουλίστες έχεις να κάνεις

Άβαταρ μέλους
Lestat
Δημοσιεύσεις: 4458
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 14:56
Phorum.gr user: Lestat

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lestat » 25 Μάιος 2019, 17:26

Ο Καρντοσο νεος προπονητης της ΑΕΚ. Εχει περασει απο Θελτα, Ναντ, Ριο Αβε και βοηθος σε Σαχταρ. Το θεμα ειναι να ερθει κανας παιχτης...
Winter is coming

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12487
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 26 Μάιος 2019, 11:12

το προβλημα ειναι οτι αυτος λεει οτι ηρθε εχοντας συμφωνησει στο project της ΠΑΕ :)
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14863
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: ΑΕΚ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 26 Μάιος 2019, 11:44

alekhine έγραψε:
26 Μάιος 2019, 11:12
το προβλημα ειναι οτι αυτος λεει οτι ηρθε εχοντας συμφωνησει στο project της ΠΑΕ :)
:smt023:a040:

Με το που είπε ο Χιμένεθ οτι χρειάζεται δύο εξτρέμ κτλ. έκλεισε η αποχώρηση.
Θα τρώμε Μάμπαλο και κάτι χαμένα μαλινουά από αλγερίες μέχρι Θερμικού Θανάτου Σύμπαντος.
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών