Υπάρχει κάποιο είδος γυμναστικής/άθλησης/άσκησης που να καίει το λίπος χωρίς να προκαλεί βαρεμάρα αλλά ευφορία;

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Υπάρχει κάποιο είδος γυμναστικής/άθλησης/άσκησης που να καίει το λίπος χωρίς να προκαλεί βαρεμάρα αλλά ευφορία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 26 Φεβ 2024, 22:19

Yochanan έγραψε:
26 Φεβ 2024, 21:59
GoBzi έγραψε:
26 Φεβ 2024, 17:17
Kick boxing, δεν κάνω πλάκα.
+1
Kick boxing έκανα πολύ λίγο. Περιπου 6-7 μηνες.Δε μου άρεσε γενικά, ημουν και σε εντελώς άλλο mood από το να μάθω κάτι που θα με εγκλωβίζει σε κανόνες, αλλά ένα φιλαράκι τότε στην Ιταλία με έπεισε να πάμε.

Δεν έχω ματακάνει σκληρότερο ζέσταμα και αερόβιο. Την πρώτη βδομάδα ήθελα να βάλω τα κλάματα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Υπάρχει κάποιο είδος γυμναστικής/άθλησης/άσκησης που να καίει το λίπος χωρίς να προκαλεί βαρεμάρα αλλά ευφορία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 26 Φεβ 2024, 22:21

Εσείς που λέτε το σεξ ρε τύποι, πόσες ώρες γαμάτε και γαμιόσαστε συνεχόμενα;

Και στην τελική, αν ήσασταν τόσο καβλιάρηδες και μηχανές του σεξ, δεν θα γέμιζαν τα γυμναστήρια και οι καφετέριες.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

runner
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Υπάρχει κάποιο είδος γυμναστικής/άθλησης/άσκησης που να καίει το λίπος χωρίς να προκαλεί βαρεμάρα αλλά ευφορία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 26 Φεβ 2024, 22:22

CrossFit.
Λιώσιμο με ποικιλία ασκήσεων και διαφορετικά προγράμματα κάθε φορά.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Υπάρχει κάποιο είδος γυμναστικής/άθλησης/άσκησης που να καίει το λίπος χωρίς να προκαλεί βαρεμάρα αλλά ευφορία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 26 Φεβ 2024, 22:30

Otto Weininger έγραψε:
26 Φεβ 2024, 22:19
Yochanan έγραψε:
26 Φεβ 2024, 21:59
GoBzi έγραψε:
26 Φεβ 2024, 17:17
Kick boxing, δεν κάνω πλάκα.
+1
Kick boxing έκανα πολύ λίγο. Περιπου 6-7 μηνες.Δε μου άρεσε γενικά, ημουν και σε εντελώς άλλο mood από το να μάθω κάτι που θα με εγκλωβίζει σε κανόνες, αλλά ένα φιλαράκι τότε στην Ιταλία με έπεισε να πάμε.

Δεν έχω ματακάνει σκληρότερο ζέσταμα και αερόβιο. Την πρώτη βδομάδα ήθελα να βάλω τα κλάματα.
Δεν έκανα ποτέ γυμναστική ή κάτι αλλο. Αρχισα πριν 3-4 χρόνια βάρη και πριν 2 πτ. Το καλύτερο πράγμα που έκανα στη ζωή μου. Επισης για απώλεια βάρους μετά τη δίαιτα και τον ύπνο πλέον πιστεύω το καλύτερο πραμα ειναι η γυμναστικη με βαρη - όχι η αερόβια.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Υπάρχει κάποιο είδος γυμναστικής/άθλησης/άσκησης που να καίει το λίπος χωρίς να προκαλεί βαρεμάρα αλλά ευφορία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 26 Φεβ 2024, 22:32

Ourania-Rania έγραψε:
26 Φεβ 2024, 17:16
Υπάρχει κάποιο είδος γυμναστικής/άθλησης/άσκησης που να μην προκαλεί βαρεμάρα αλλά έκσταση και να περιλαμβάνει και αναερόβια και αερόβια άσκηση ώστε και να καίει το λίπος και να καταπολεμάει το άγχος;
Κάνε σχοινακι με κλειστή τη μύτη και το στόμα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών