Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.

Κορυφαιοι (μη Αμερικανοι)που επαιξαν στην Ευρωπη(80s-90s)

Drazen Petrovic
20
21%
Νικος Γκαλης
27
28%
Arvydas Sabonis
15
16%
Šarūnas Marčiulionis
2
2%
Toni Kukoč
14
15%
Dino Radja
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vlade Divac
2
2%
Doron Jamchi
2
2%
Dejan Bodiroga
4
4%
A "Saša" Đorđević
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Juan Antonio San Epifanio
2
2%
Peja Stojaković
6
6%
Carlton Myers
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Antonello Riva
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Predrag Danilović
1
1%
 
Σύνολο ψήφων: 95

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23502
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 03 Απρ 2024, 10:45

NewModelArmy έγραψε:
03 Απρ 2024, 10:37
Ερμής έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:09
Νομίζεις νοιάζει κανέναν Ευρωπαίο το ντέρμπι Άρη παοκ;
Γιατι,μηπως νοιαζει κανεναν Ευρωπαιο το ντερμπι Ολυμπιακος-Παναθηναικος;Κανενας δεν ασχολειται στην πραγματικοτητα με το μπασκετ στην Ευρωπη περα απο τους πανυγηρτζηδες βαλκανιους και τους λιθουανους(2 μυρια).Ενα τελειως niche sport ειναι το ευρωπαικο μπασκετ.
Εννοείται πως δε νοιάζει κανέναν ουτε αυτό. Αλλά ο Γιαννακόπουλος εδώ και 40 χρόνια χώνει χρήμα και μπαίνει μέσα. Εσυ ποιον έχεις;
Στη μπάλα που δεν έχω λεφτά, δε μπορώ να έχω απαιτήσεις. Και εκεί που φτάνω κάθε χρόνο ευχαριστημένος να είμαι. Δε μου φταίει κανένα κατεστημένο, κανένας γάβρος, κανένας κόκκαλης που Πατέρας και Βγενό γάμησαν την ομάδα. Η ΆΕΚ που πέρασε τα ίδια και χειρότερα απο εμένα, μια χαρά τα κατάφερε.
Ακόμη δεν έχω καταλάβει τι θέλει ο κοκκορας κια ο κάθε κόκκορας.
Ρομαντικά ναι οκ και εγώ μπορει να θέλω πολλά, επι του πρακτέου ομως;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Citroenakias
Δημοσιεύσεις: 3028
Εγγραφή: 19 Δεκ 2020, 17:07
Phorum.gr user: Citroenakias

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Citroenakias » 03 Απρ 2024, 11:38

Μπλα μπλα μπλα χωρίς νόημα. Η ουσία είναι ότι ακόμα κι η Καρδίτσα να πάρει πρωτάθλημα ευρωλιγκα δεν παίζει. Οπότε γιατί να επενδύσει κανείς;
21 Μαρ 2020, 18:31
Albrecht έγραψε:
21 Μαρ 2020, 18:31
Πιστεύω σε ενα μηνα θα είμαστε κομπλέ. Θα μιλάμε για Κορωνοιο και θα χαζογελαμε.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23502
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 03 Απρ 2024, 11:48

Citroenakias έγραψε:
03 Απρ 2024, 11:38
Μπλα μπλα μπλα χωρίς νόημα. Η ουσία είναι ότι ακόμα κι η Καρδίτσα να πάρει πρωτάθλημα ευρωλιγκα δεν παίζει. Οπότε γιατί να επενδύσει κανείς;
Το έχουμε πει και παραπάνω πως αυτό δεν ειναι σωστό. Αλλά αυτοι που βάζουν τα λεφτά, βάζουν και τους κανόνες. Ετσι είναι η ζωή.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12512
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 03 Απρ 2024, 13:20

Κόκκορας έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:55
alekhine το γιουροκαπ εσυ το εβαλες στην συζητηση,προκλητικοτατα ως λυση...
σαν να σου ελεγα παλια αν ηταν εγγυημενα τα συμβολαια για ΠΑΟΚ,Αρη ε σηκωστε το κυπελλουχων ευρωπης για να βγειτε πρωταθλητριων :lol:
εγω σου μιλαω για επενδυτικες ευκαιριες και ανοδο της εμπορικοτητας της διοργανωσης και εσυ μου λες για την ομαδα σου!


ανθρωπε μου εγω το γιουροκαπ το εβαλα σαν τον τροπο να μπει καποιος στην διοργανωση
την προκλητικοτητα που την ειδες? επειδη δεν σου αρεσει αυτο που γραφει ο αλλος ειναι και προκλητικος?

Κόκκορας έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:55
επισης το να λες οτι ο ΠΑΟΚ (και ο Αρης) δεν χωσανε λεφτα στο μπασκετ ειναι αστειο!βασικα μονο αυτες οι δυο ομαδες διναν τοσα λεφτα χωρις να εχουν την ισχυρη οικονομικη βαση μαλιστα πισω(και με τον ΠΑΟΚ χωρις καν να εχει εξοδο στο πρωταθλητριων επι μακρον) και εκτοξευσαν το αθλημα,η δικη τους εμπορικοτητα και ο ανταγωνισμος το εφερε στην επιφανεια!και μολις τοτε μπηκε η ΑΘηνα στο κολπ.
χαθηκαν απο προσωπου γης οχι μονο επειδη δεν ειχαν πισω τους την θεληση να σπρωξουν και αλλα αλλα κυριως επειδη δεν ειχαν εγγυημενα συμβολαια στην τοτε ευρωλιγκα!ή εστω αυξημενο αριθμο εισιτηριων στην χωρα.
ο συγχωρεμενος(και αξιολογος ανθρωπος)γιαννακοπουλος και λιγοτερο ο κοκκαλης σπρωχναν(υπερβολικα πολλα)λεφτα ναι ασφαλως!,αλλα παντως οταν πια εκτοξευτηκε το αθλημα και τα εισιτηρια ηταν μεσες ακρες σχεδον βεβαια.
θυμιζω πως ακομα και το 93 που ο ΠΑΟΚ ειχε την καλυτερη ομαδα στην ευρωπη παιζει λιγες μερες μετα το πατατρακ με ολυμπιακο και αποκλειεται χανοντας το εισιτηριο στο πρωταθλητριων,προκαλωντας οικονομικη καταστροφη
το επομενο ετος ο παναθηναικος αποκλειεται απο τον ΠΑΟΚ,αλλα τσουπ!τρια τα εισιτηρια στο πρωταθλητριων απο την χωρα μας :lol:
οταν ο παοκ και ο αρης χωνανε χρημα δεν τους εμποδισε κανεις να παιξουν και να χτυπησουν το πρωταθλητριων - ασχετα αν δεν το καταφεραν
εδω και 25 χρονια ομως το χρημα δεν υπαρχει και το μπασκετ συνεχιζει με αυτους που τα χωνουν τι να κανουμε
Κόκκορας έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:55
αλλα τελος παντων εχεις μεταφερει την συζητηση σε ενα πεδιο θεματικης ασχετο με τις αρχικες προθεσεις,οπαδικο
το θεμα ηταν πως η ευρωλιγκα οπως εχωσε παρτιζαν και ερυθρο αστερα και η κοντρα τους ειναι εμπορικη και τα εισιτηρια τοπ μακραν ολων των αλλων περισσοτερα
ακομα περισσοτερο πρεπει να φερει ΠΑΟΚ και Αρη στο κολπο(που αλλωστε θα εχουν και την κοντρα ΠΑΟ ΠΑΟΚ,ΟΣΦΠ ΠΑΟΚ),να τους δωσει την δυνατοτητα να χτισουν ομαδες ,μιλαμε για ομαδες που η εμπορικοτητα τους και η επιτυχια εκτοξευσε το αθλημα στην χωρα,το εβαλε στο χαρτη και που σε οποιο αθλημα και αν ανεβαινουν καλη ωρα στο ποδοσφαιρο το κανουν εμπορικοτερο..
αντ αυτου οι...επενδυτες της ευρωλιγκα κουβαλουν βιλερμπαν...το αξιζει το εγγυημενο ενταξει. :smt023:lol:
αντε να προσπαθησω να σου εξηγησω αυτο που προσπαθουν ολοι εδω και τοσες σελιδες

αυτο που εχεις στο κεφαλι σου ειναι η λογικη της δεκαετιας του 90 που οποιος επαιρνε εισητηριο για την ευρωλιγκα κονομαγε τα αντερα του - και ο βασικος λογος ηταν τα περισσοτερα λεφτα που επαιρναν απο την τηλεοραση γιατι αλλα λεφτα εδιναν τα καναλια για να δειχνουν κορατς και αλλα για να δειχνουν ευρωλιγκα

τωρα πλεον οι ομαδες βαζουν οσα παιρνουν σε κορβανα και η μοιρασια γινεται μετα - και ομαδες οπως οι ισπανικες και οι ελληνικες παιρνουν λιγοτερα λεφτα στο ταμειο απο οσα γραφει το συμβολαιο με την τηλεοραση - ακριβως για να τα παρουν ολοι

πλεον ομως η ευρωλιγκα ειναι μια διοργανωση που ολες οι ομαδες μπαινουν μεσα και μπαινουν μεσα χοντρα
και για αυτο περσι απο τις ομαδες που φτασανε στο final 4 του γιουροκαπ δεν επαιξε ευρωλιγκα ουτε μια - γιατι δεν αντεχαν το κοστος

οποτε οποιος εχει το χαρτι παιζει - του χρονου θα μπουν και σειχηδες

για να καταλαβεις τα μεγεθη που μιλαμε, το φετινο μπατζετ της αλμπα ειναι 7 εκατομμυρια ευρω , του ερυθρου αστερα 9 μυρια και της παρτιζαν κοντα στα 20

οποτε δεν τους βαλανε γιατι ειχαν μεγαλη ιστορια και πολλα εισητηρια - τους βαλεν γιατι εχουν φραγκα με την σεσουλα

ο φετινος παοκ και ο φετινος αρης εχουν μπατζετ 700 χιλιαρικα :102:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7593
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 03 Απρ 2024, 14:38

Citroenakias έγραψε:
03 Απρ 2024, 11:38
Μπλα μπλα μπλα χωρίς νόημα. Η ουσία είναι ότι ακόμα κι η Καρδίτσα να πάρει πρωτάθλημα ευρωλιγκα δεν παίζει. Οπότε γιατί να επενδύσει κανείς;
ουτε μυρωδια εχετε παρει απο τελικους Α1 εδω και ποσα χρονια και και εχετε βρει την διακαιολογια
π.χ στην τουρκια που το ειχε παρει μια ξεμπαρκη μια χρονια ειχε παιξει ευρωλιγκα
αυτα αλλαζουν

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18852
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 03 Απρ 2024, 14:41

ρε φιλοι βαζελες χαλαρωστε λιγο εχετε ξεσκισει τη λογικη :lol:

την εχουμε στην εντατικη με αυτα που γραφετε


αφηστε το καλυτερα πατε γραψτε ποσο φαουλ ηταν αυτα που επαιρνε ο μπακασετας την κυριακη και για το κορεο που δεν χωριζει την ελλαδα :lol:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23502
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 03 Απρ 2024, 14:45

Κόκκορας έγραψε:
03 Απρ 2024, 14:41
ρε φιλοι βαζελες χαλαρωστε λιγο εχετε ξεσκισει τη λογικη :lol:

την εχουμε στην εντατικη με αυτα που γραφετε


Γιατί; Αφου έτσι έχουν τα πράγματα, στα εξηγεί με στοιχεία.
Το οτι εσυ θέλεις να είναι καπως αλλιώς είναι άλλο θέμα.
Και εγω θα ήθελα να έχω καβατζωμένη μια θέση στο τσουλου επειδή πήγα τελικό και αλλους 2 ημιτελικούς, αλλά δυστυχώς αυτ'ο δε γίνεται.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7593
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 03 Απρ 2024, 14:45

Κόκκορας έγραψε:
03 Απρ 2024, 14:41
ρε φιλοι βαζελες χαλαρωστε λιγο εχετε ξεσκισει τη λογικη :lol:

την εχουμε στην εντατικη με αυτα που γραφετε


αφηστε το καλυτερα πατε γραψτε ποσο φαουλ ηταν αυτα που επαιρνε ο μπακασετας την κυριακη και για το κορεο που δεν χωριζει την ελλαδα :lol:
μια χαρα τα λεει ο alekhine αλλα δεν θες να καταλαβεις
εχεις κολλησει και λες το ποιημα μην χαλασουμε την φαντασιωση η δικια μας λογικη φταιει

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5380
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 03 Απρ 2024, 14:51

και σιγα την πορεια του Παοκ στην Ευρωπη, ενας καρπαζοεισπρακτορας με χρονια συμπλεγματα ηταν που του ειχε δημιουργησει ο Αρης, ενα Κορατς πηρε ολο κι ολο αφου εφαγε σφαλιαρες απο Ρεαλ και Μπενετον σε Κυπελλουχων και F4

Ο Π.Α.Ο.Κ. έπαιξε στην εναρκτήρια νέα Ευρωλίγκα 2000–01, φτάνοντας μέχρι τη Φάση των 16. Ωστόσο, μια σειρά από οικονομικά και διοικητικά προβλήματα δεν επέτρεψαν στον φιναλίστ της προηγούμενης σεζόν Π.Α.Ο.Κ., να παραπαμείνει ανταγωνιστικός στο Ελληνικό πρωτάθλημα της ίδιας περιόδου, καταλήγοντας στην 8η θέση.

Την περίοδο 2010–11 ο Π.Α.Ο.Κ. κατέκτησε την 3η θέση στο Ελληνικό πρωτάθλημα και έφτασε μέχρι τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Η επιτυχία αυτή του επέτρεψε να συμμετέχει στα προκριματικά για την είσοδο στη EuroLeague της επόμενης περιόδου, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να προκριθεί. Η επόμενη σεζόν, 2011–12, τελείωσε με την απογοητευτική 8η θέση στο Ελληνικό πρωτάθλημα, χάνοντας το ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Η περίοδος 2019–20 ήταν καταστροφική για τον Π.Α.Ο.Κ. που βρέθηκε στην τελευταία θέση 6 αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος, αλλά λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού το πρωτάθλημα διακόπηκε και αποφασίστηκε να μην υποβιβαστεί καμία ομάδα.

:giggle:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 03 Απρ 2024, 14:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
NewModelArmy
Δημοσιεύσεις: 5111
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:39

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NewModelArmy » 03 Απρ 2024, 14:55

Το φυσιολογικό είναι να παιζουν στις διασυλλογικες διοργανώνεις αυτοί που βγαίνουν πρωτοι στα εγχώρια πρωτάθληματα, οχι με δεκαετη κλειστά συμβόλαια. Αυτο ειναι το φαιρ πλει, αυτός είναι ο αθλητισμος. Αυτό που κάνει η Ευρωλιγκα είναι το ανωμαλο. Εσείς επειδή είστε βαζελοι και βολεμενοι το στηρίζετε ολο αυτό το εκτρωμα αν ησασταν στην απ εξω θα γκρινιαζατε.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23502
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 03 Απρ 2024, 15:42

Ναι οκ καλό θα ήταν είναι όπως το cl.
Πότε βγήκες πρώτος όμως; Μια χρονιά το πήρες πριν 30φεύγα χρόνια. Και χωρίς κλειστά συμβόλαια τίποτα δεν έκανες.

Το 2000 που βγαίνανε και τα σπάγανε πάνω οι πρεζάκηδες, το έκαναν για αντίδραση στα κλειστά συμβόλαια που δεν υπήρχαν; :lol:
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18852
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 03 Απρ 2024, 16:14

Ερμής έγραψε:
03 Απρ 2024, 14:45
Κόκκορας έγραψε:
03 Απρ 2024, 14:41
ρε φιλοι βαζελες χαλαρωστε λιγο εχετε ξεσκισει τη λογικη :lol:

την εχουμε στην εντατικη με αυτα που γραφετε


Γιατί; Αφου έτσι έχουν τα πράγματα, στα εξηγεί με στοιχεία.
Το οτι εσυ θέλεις να είναι καπως αλλιώς είναι άλλο θέμα.
Και εγω θα ήθελα να έχω καβατζωμένη μια θέση στο τσουλου επειδή πήγα τελικό και αλλους 2 ημιτελικούς, αλλά δυστυχώς αυτ'ο δε γίνεται.
τι στοιχεια ; εχω σταματησει να διαβαζω εδω κ καποια μηνυματα ,ακριβως επειδη δεν ειχαν λογικη τα επιχειρηματα.
σε ποιο αναφερεσαι;

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23502
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 03 Απρ 2024, 16:16

Κόκκορας έγραψε:
03 Απρ 2024, 16:14
Ερμής έγραψε:
03 Απρ 2024, 14:45
Κόκκορας έγραψε:
03 Απρ 2024, 14:41
ρε φιλοι βαζελες χαλαρωστε λιγο εχετε ξεσκισει τη λογικη :lol:

την εχουμε στην εντατικη με αυτα που γραφετε


Γιατί; Αφου έτσι έχουν τα πράγματα, στα εξηγεί με στοιχεία.
Το οτι εσυ θέλεις να είναι καπως αλλιώς είναι άλλο θέμα.
Και εγω θα ήθελα να έχω καβατζωμένη μια θέση στο τσουλου επειδή πήγα τελικό και αλλους 2 ημιτελικούς, αλλά δυστυχώς αυτ'ο δε γίνεται.
τι στοιχεια ; εχω σταματησει να διαβαζω εδω κ καποια μηνυματα ,ακριβως επειδη δεν ειχαν λογικη τα επιχειρηματα.
σε ποιο αναφερεσαι;
Στα εγραψε παραπάνω ο αλιεχιν, διαβασε τα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18852
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 03 Απρ 2024, 17:01

Ερμής έγραψε:
03 Απρ 2024, 16:16
Κόκκορας έγραψε:
03 Απρ 2024, 16:14
Ερμής έγραψε:
03 Απρ 2024, 14:45

Γιατί; Αφου έτσι έχουν τα πράγματα, στα εξηγεί με στοιχεία.
Το οτι εσυ θέλεις να είναι καπως αλλιώς είναι άλλο θέμα.
Και εγω θα ήθελα να έχω καβατζωμένη μια θέση στο τσουλου επειδή πήγα τελικό και αλλους 2 ημιτελικούς, αλλά δυστυχώς αυτ'ο δε γίνεται.
τι στοιχεια ; εχω σταματησει να διαβαζω εδω κ καποια μηνυματα ,ακριβως επειδη δεν ειχαν λογικη τα επιχειρηματα.
σε ποιο αναφερεσαι;
Στα εγραψε παραπάνω ο αλιεχιν, διαβασε τα.
ναι και πες μου σε τι απαντησε απο ολα οσα εγραψα σε τοσα μηνυματα;

αν δεν δω λογικα επιχειρηματα σε αυτα που λεω δεν ξαναμπαινω στην κουβεντα,συγγνωμη δηλαδη!τοση ωρα εχασα γραφοντας και μαλιστα διαβαζοντας ακομα και οπαδικα μηνυματα λες και ειμαστε στο πεταλο.

αρχες 90ς ο Αρης καταστραφηκε αν και επαιζε για ποσα χρονια πρωταθλητριων,ο δε ΠΑΟΚ επαθε τρομερη ζημια οταν το 93 δεν πηρε το εισιτηριο
τετοια προβληματα δεν υπαρχουν αλλο για τους 10,12 ποσοι ειναι,κανετε τον προγραμματισμο σας μια χαρα με τα εγγυημενα συμβολαια δεκαετιας εχετε καβατζωσει την συμμετοχη στην ευρωλιγκα μαζι με τα λεφτα εχετε και δεδομενους χορηγους,τηλεοπτικα,τα εισιτηρια,ολα ειναι καλα.κανετε ανετα τον προγραμματισμο σας και ο ηλιος ειναι ωραιος!
αφηνονται ελαχιστες θεσεις να τις διαπραγματευτουν γραφειοκρατες που εκλεγετε
υποβαθμιστηκαν ολα τα πρωταθληματα,αυτα που σας δωσανε τα εισιτηρια για το πρωταθλητριων και το δελεαρ/κινητρο της κατακτησης του ευρωπαικου,αυτα τους βγαλανε απο το παπαστρατειο

πρεπει να βρεθει διεξοδος και κινητρο για συλλογους οπως ο ΠΑΟΚ,να μπορουν να επενδυσουν οι εκαστοτε σαββιδηδες και να εχουν δεδομενη προοπτικη,που να μην επικρεμαται απο τις ορεξεις γραφειοκρατων και ..σας και μας.
δυο,τρια ηταν τα(δεδομενα) εισιτηρια στην χωρα,οχι δυο σε ολο το eurocup! :lol:
τι φοβαστε δεν καταλαβα οι οπαδοι; μην ανεβει ο ανταγωνισμος;αυτο υποτιθεται πρεπει να επιζητα η διοργανωση.

θυμιζω πως εξαφανιστηκε ο Παναθηναικος στην μπαλα,(αν και υπηρχε το γιουροπα/ουεφα) κορφολογησε το μπατζετ του διοτι απλουστατα μονοπωλουσε το τσαμπιονς λιγκ(οπως εβγαινε) ο ολυμπιακος και ειχε τα εσοδα.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11941
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Ευρωπαικο Μπασκετ 80s 90s

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 03 Απρ 2024, 17:13

runner έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:50
Έβαλα Πέτροβιτς, Κούκοτς και Μαρτσουλιονις.
Με διαφορά οι καλύτεροι.
Έπαιξαν με επιτυχία και στο NBA.
Πολύ ανώτεροι του υπερεκτιμημένου Γκάλη.
Ο Μαρτσουλιονις είχε δηλώσει ότι ο Γκάλης ήταν ο καλύτερος Ευρωπαίος παίκτης.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών