ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 20 Δεκ 2021, 17:13

unreal έγραψε:
20 Δεκ 2021, 16:10
Ζαποτέκος έγραψε:
20 Δεκ 2021, 12:03
unreal έγραψε:
20 Δεκ 2021, 11:30
Σε όλα τα ομαδικά αθλήματα (πλην του μπάσκετ) από κάτω είσαι, στα μεταξύ μας παιχνίδια από κάτω είσαι, τί θες να συγκρίνουμε δηλαδή;
Τι πάει να πει "ομαδικό" άθλημα ; Η σκυταλοδρομία δεν είναι ομαδικό άθλημα ; Όλοι οι τίτλοι που έχουμε είναι ομαδικοί. Όχι ατομικοί. Ατομικούς τίτλους μετράτε μόνο εσείς στην Σκοποβολή γιατί δεν έχετε ομαδικούς.

Εννοείς λοιπόν τα αθλήματα μεγάλης μπάλας. Πάμε σε αυτά. Σε αυτά δηλαδή που έχουμε συναντηθεί , γιατί δε έχουμε συναντηθεί ούτε στο χάντμπολ , ούτε στο ποδόσφαιρο γυναικών , ούτε στο ράγκμπυ, ούτε στο ποδόσφαιρο σάλας .
Στο ποδόσφαιρο έχετε περισσότερους εγχώριους τίτλους και περισσότερες νίκες. Στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις όμως είμαστε καλύτεροι.
Στο Μπάσκετ Ανδρών έχουμε περισσότερους εγχώριους τίτλους , περισσότερες νίκες και στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις τα έχουμε πάει σχετικά καλύτερα.
Στο Μπάσκετ Γυναικών έχετε περισσότερους τίτλους . Έχετε και περισσότερες νίκες. Αλλά αυτά συμβαίνουν γιατί επανιδρυθήκατε πρόσφατα με αγορασμένο ΑΦΜ πρωταθλήτριας ομάδας. Στα τοπικά πρωταθλήματα της δεκαετίας του '50 σας είχαμε 3-0 στις νίκες. Επίσης στα ευρωπαίκά κύπελλα έχουμε μεγαλύτερη διάκριση από εσάς : προημιτελικό Κυπελλούχων.
Στο Βόλλεϋ Ανδρών έχετε περισσότερους τίτλους , μεγαλύτερες ευρωπαϊκές επιτυχίες ( τελικοί πρωταθλητριών , κούπες κυπελλούχων ) και περισσότερες νίκες. Το μόνο που μπορούμε να αντιτάξουμε σε αυτό είναι πως εμείς παίξαμε τον πρώτο ευρωπαϊκό τελικό και πως μέχρι το 1990 ήμαστε η καλύτερη ομάδα διαχρονικά.
Στο Βόλλεϋ Γυναικών εμείς έχουμε περισσότερους τίτλους και περισσότερες νίκες. Επίσης οι ευρωπαϊκές μας επιτυχίες ( 6η θέση Πρωταθλητριών , τελικός κυπελλούχων ) είναι ανώτερες απ' τις δικές σας ( νικητές του Γιουρόπα Ληγκ 2 του Βόλλεϋ ).
Στο άθλημα του πόλο είστε διαχρονικά ανώτεροι σε όλα τα επίπεδα. Εμείς μόνο στις μικρές ηλικίες έχουμε διαπρέψει στα τελευταία χρόνια κυρίως.

Σε άλλα "ομαδικά" όμως δεν έχετε ιστορία ενώ εμείς έχουμε κούπες : Μπέηζμπολ , Ράγκμπυ , Χόκεϋ επί Χόρτου , Ποδόσφαιρο σάλας.
Αλλά και σε κάποια "ατομικά" είμαστε ανώτεροι : Ποδηλασία, Στίβος , Πυγμαχία , Ξιφασκία , Σκοποβολή , Άρση Βαρών , Σκάκι κ.α.
Σε άλλα πάλι είστε ανώτεροι εσείς : Κολύμβηση , Κωπηλασία , Ιστιοπλοΐα, Πάλη , Κανόε Καγιάκ κ.α.


Ρε Τέκο, ενώ γενικά πρέπει να είσαι νορμάλ άτομο, όταν μιλάς για τον βάζελο μεταμορφώνεσαι σε κουτοπόνηρο ανθρωπάκι. Ουσιαστικά δεν λες κάτι διαφορετικό από αυτό που είπα και εγώ, αλλά φροντίζεις να προσθέτεις τις πουστίτσες σου, τα "ναι μεν αλλά...", να εξισώνεις ανόμοια πράγματα κτλ.

Σε άλλα "ομαδικά" όμως δεν έχετε ιστορία ενώ εμείς έχουμε κούπες : Μπέηζμπολ , Ράγκμπυ , Χόκεϋ επί Χόρτου , Ποδόσφαιρο σάλας.

Είσαι σοβαρός άνθρωπε μου; Μπέηζμπολ, ράγκμπυ και χόκευ επί χόρτου; Ποιός ασχολείται στην Ελλάδα με αυτά τα αθλήματα; :fp:

Στο Μπάσκετ Γυναικών έχετε περισσότερους τίτλους . Έχετε και περισσότερες νίκες. Αλλά αυτά συμβαίνουν γιατί επανιδρυθήκατε πρόσφατα με αγορασμένο ΑΦΜ πρωταθλήτριας ομάδας.

Να μιλάς εσύ ενώ είσαι ο πρώτος διδάξας πάει πολύ, δεν νομίζεις; :oops:

Γενικά όλα αυτά είναι κατάλοιπα που έχετε αποκτήσει από τότε που πήρε την κάτω βόλτα το ποδόσφαιρο σας (και ειδικά μετά την Ριζούπολη), και έπρεπε να βρείτε ένα καινούριο αφήγημα να πείσετε τον εαυτό σας για το μεγαλείο του παναθηναϊκούλη. Γι' αυτό και τα φίνα κορίτσια, οι 500 τίτλοι που έγιναν πεντακόσιες εκατόν τριανταπέντε χιλιάδες τίτλοι κτλ. Κατανοητό μεν, αξιολύπητο δε.
Όπως δεν ασχολούνται λοιπόν στην Ελλάδα με τα Μπέηζμπολ , Ράγκμπυ , Χόκεϋ επί Χόρτου , Ποδόσφαιρο σάλας , έτσι δεν ασχολούνται και με το γουότερ πόλο. Σκέψου πόσοι φίλαθλοι του ΟΣΦΠ πανηγύρισαν το πρωτάθλημα Ευρώπης 2002 στο πόλο , πόσοι το Κυπελλούχων του 1996 και πόσοι την Ευρωλίγκα του 2012 ή τα προημιτελικά του 1998 στην μπάλα.

Γιατί εγώ είμαι ο πρώτος διδάξας ; :smt017 Εσείς πρώτοι αγοράσατε το ΑΦΜ του Ελληνικού και φτιάξατε το Μπάσκετ Γυναικών. Εμείς στο Ποδόσφαιρο Σάλας είμαστε κάτι σαν χορηγός για τον Αθήνα '90. Όπως είστε εσείς στα ΙΕΚ Ξυνή στο Χάντμπολ. Με μια διαφορά . Τα ΙΕΚ Ξυνή ήταν πρωταθλητές όταν πρόσθεσαν το όνομα σας, ενώ ο Αθήνα '90 όχι. Επίσης εμείς δεν μετράμε τους τίτλους που κατακτά ο Αθήνα '90 όπως εσείς στο χάντμπολ.

Μετά την Ριζούπολη η ίδια ομάδα έκανε νταμπλ ξεφτιλίζοντας τον ΟΣΦΠ στον τελικό Κυπέλλου. Το 2010 κάναμε νταμπλ και μετά αυτοδιαλυθήκαμε εξαιτίας των Βαρδηνογιάννηδων. Δεν έχουμε κανένα κόμπλεξ γιατί το μεγαλείο του ΠΑΟ δεν το έχετε ξεπεράσει και ούτε πρόκειται.

Οι τίτλοι ήταν μόλις 500 γιατί μετρούσαν μόνο τους πανελλήνιους τίτλους ανδρών και γυναικών και επειδή υπήρχαν λάθη. Τώρα μετράνε όλους τους τίτλους ( πανελλήνιους , τοπικούς , υπερτοπικούς ) και όλων των ηλικιών ( Ανδρών - Γυναικών , Νέων , Νεανίδων , Εφήβων , Παίδων , Παμπαίδων, Κορασίδων , Παγκορασίδων , Βετεράνων / Masters κ.λπ. ). Επίσης κανείς τίτλος δεν είναι ατεκμηρίωτος. Για να καταγραφεί ένας τίτλος πρέπει να αναφέρεται σε πρωτογενή πηγή. Όποια άλλη απορία έχεις , εδώ είμαι να στην εξηγήσω. :e045:
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 20 Δεκ 2021, 17:15

Λεγεών έγραψε:
20 Δεκ 2021, 16:14
Φίλοι Ολυμπιακοί, δεν σας γίνεται πέτρα όταν φαντάζεστε τον τέκο σε 10 χρόνια από τώρα να απαριθμεί με στόμφο τις παραλίγο διακρίσεις του διαλυμένου σανομπαναθρηναϊκού, απέναντι στις 20+ ευρωκούπες του Ολυμπιακού ΣΦΠ; :8)
Εγώ πάντως δέχομαι να κατακτήσεις εσύ 10 κούπες στο πόλο και εγώ να πάρω 4 Ευρωλίγκες. Και μετά να γελάω που θα μου λες πως είσαι μεγαλύτερος σύλλογος ! :smt005:
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 20 Δεκ 2021, 17:17

Thor έγραψε:
20 Δεκ 2021, 15:37
Πως τους πετσοκοβεις ετσι καθε φορα Ζαποτεκο μου,πως;
:vp23:
Obi Wan Iakobi έγραψε:
20 Δεκ 2021, 12:19
Αγρια δικη Ζαπ στον orthodox brother.
Τελικά δεν έρχονται στο phorum για ... κυνήγι ! :003:
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11693
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 20 Δεκ 2021, 17:20

Ο Τέκος κοιμάται πλέον ήσυχος.

Ζήτησε από τον Άη Βασίλη να πάρει πρωτάθλημα ο βαζελος στο ποδόσφαιρο και Ευρωλίγκα στο μπάσκετ.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11348
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 20 Δεκ 2021, 17:20

ο τεκοβάζελος και τα F4

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Λεγεών την 20 Δεκ 2021, 17:24, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 20 Δεκ 2021, 17:23

Εγώ έχω πάει 10 φορές F4 και πάνω απ' τις μισές το έχω κατακτήσει. Εσύ τις περισσότερες φορές πας μόνο για την συμμετοχή. Πορειούχε ...
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11348
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 20 Δεκ 2021, 17:25

ο τεκοβάζελος και οι ευρωκούπες του Θρύλου

Εικόνα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11693
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 20 Δεκ 2021, 17:28

Ζαποτέκος έγραψε:
20 Δεκ 2021, 17:23
Εγώ έχω πάει 10 φορές F4 και πάνω απ' τις μισές το έχω κατακτήσει. Εσύ τις περισσότερες φορές πας μόνο για την συμμετοχή. Πορειούχε ...
Όταν παίρνεις τα αντικαταθλιπτικά, ο γιατρός σου είπε να βάζεις και τη βιντεοκασέτα από τους μπαγιατικους τελικούς; :smt005:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 20 Δεκ 2021, 17:31

Θα δεχτώ τις τελευταίες ανούσιες αναρτήσεις σας ως παραδοχή της ήττας σας :smt129 απέναντι στα λογικά μου επιχειρήματα ! :c020:
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11348
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 20 Δεκ 2021, 17:31

ο τεκοβάζελος και τα πρωταθλήματα του Θρύλου

Εικόνα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 20 Δεκ 2021, 17:40

ποιες ευρωκουπες? :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11693
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 20 Δεκ 2021, 17:48

Ζαποτέκος έγραψε:
20 Δεκ 2021, 17:31
Θα δεχτώ τις τελευταίες ανούσιες αναρτήσεις σας ως παραδοχή της ήττας σας :smt129 απέναντι στα λογικά μου επιχειρήματα ! :c020:
Ακούς και φωνές;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 20 Δεκ 2021, 18:02

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
20 Δεκ 2021, 17:40
ποιες ευρωκουπες? :102:
Δεν τα 'μαθες ; Κατέκτησε ο ΕυρωΘρήνος το Σούπερ Καπ Ευρώπης στο Πόλο γυναικών. Βούιξε η Ευρώπη. Κάηκε το Πασαλιμάνι απ' τα 6 εκατομμύρια λαού του Ολυμπιλαγού που κατέβηκαν να πανηγυρίσουν ! :rofl:
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Bull Dawg
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 20 Απρ 2021, 17:08

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bull Dawg » 20 Δεκ 2021, 18:06

Πρετεντέρης έγραψε:
20 Δεκ 2021, 17:48
Ζαποτέκος έγραψε:
20 Δεκ 2021, 17:31
Θα δεχτώ τις τελευταίες ανούσιες αναρτήσεις σας ως παραδοχή της ήττας σας :smt129 απέναντι στα λογικά μου επιχειρήματα ! :c020:
Ακούς και φωνές;
Τι φωνές να ακούει κανείς.

Οι φωνές είναι το λιγότερο. Κλαυμα από τον ασύλληπτο υπερρεαλισμό. Για 10 βιβλία.

(Μη δίνεις σημασία αναγνώστα, αυτές τις ημέρες σκοτώνω χρόνο γράφοντας προσχέδια. Από μεθαύριο τσουπ ξανά μέσα τα κεφάλια).
Soul Asylum

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10118
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 24 Δεκ 2021, 19:20

Απόπειρα διάρρηξης σημειώθηκε στο σπίτι του Γιαν Εμβιλά στη Γλυφάδα. Συγκεκριμένα, σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του enikos.gr, τρεις ήταν δράστες που επιχείρησαν να διαρρήξουν το σπίτι του Γάλλου μέσου του Ολυμπιακού. Οι κακοποιοί προσπάθησαν να μπουν μέσα από το παράθυρο του ισογείου, όμως έγιναν αντιληπτοί από τους γείτονες που αμέσως ειδοποίησαν την αστυνομία.
Οι δράστες άρχισαν να τρέχουν για να μην συλληφθούν, όμως τους καταδίωξαν άνδρες της ομάδας ΔΙΑΣ και περιπολικά. Τελικά, συνελήφθη ο ένας επίδοξος διαρρήκτης, ενώ οι άλλοι δύο αναζητούνται.
Μάλιστα, ήταν η δεύτερη φορά μέσα σε δύο 24ωρα που προσπάθησαν να κλέψουν το σπίτι του Εμβιλά! Είχαν επιχειρήσει και την Τετάρτη, όμως κατάλαβαν ότι τους “τσάκωσαν” οι κάμερες ασφαλείας και έφυγαν.
Σημειώνεται ότι ο Εμβιλά είχε γίνει στόχος διαρρηκτών και τον περασμένο Μάιο. Τότε, οι δράστες είχαν καταφέρει και είχαν μπει στην μονοκατοικία όπου διαμένει ο ποδοσφαιριστής. Έκαναν άνω κάτω το σπίτι όμως ενεργοποιήθηκε ο συναγερμός και αναγκάστηκαν να φύγουν άρον-άρον με τα κλοπιμαία τα οποία δεν ήταν μεγάλης αξίας

:p3::p3:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών