GYM

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 25 Μαρ 2024, 09:07

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
25 Μαρ 2024, 00:52
Feindflug έγραψε:
24 Μαρ 2024, 22:51
Bazoomba έγραψε:
24 Μαρ 2024, 20:05

Προφανως και δεν χρειαζονται. Αυτα τα συμπληρωματα δημιουργηθηκαν αρχικα για τυπους που ασχολουνταν επαγγελματικα με το να γινουν φρικια. Σημερα απευθυνονται σε ματαιοδοξους που περνουν την μερα βλεποντας βιντεακια στο γτ " πως να κανεις σιξ πακ σε 1 μηνα".
Και όλα τα συστήματα ασφαλείας ενός αυτοκινήτου δεν χρειάζονται, τύπε. Δημιουργήθηκαν αρχικά για τύπους που τρέχουν σε ράλι με κάτι αυτοκίνητα φρικιά. Σήμερα απευθύνονται σε ματαιόδοξους που περνούν την μέρα βλέποντας βιντεάκια WRC στο yt και Fast and Furious.
Τελειως ατυχης ο συσχετισμος.
Εντελώς τελείως, δικέ μου.

Όπως επίσης και το γεγονός ότι έχεις δυνατότητες στο κινητό σου, που προέρχονται από στρατιωτική τεχνολογία περασμένων ετών. Αλλά κι αυτό είναι άσχετο.

Μάλλον πρέπει να ζούμε σκληρά και χωρίς ευκολίες, όπως οι άνθρωποι των σπηλαίων. Ίσως και αυτοί όμως να ήταν τίποτα καλομαθημένοι, μπροστά στους μονοκύτταρους οργανισμούς του ενδόξου παρελθόντος μας.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9233
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 25 Μαρ 2024, 09:26

Feindflug έγραψε:
25 Μαρ 2024, 09:07
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
25 Μαρ 2024, 00:52
Feindflug έγραψε:
24 Μαρ 2024, 22:51

Και όλα τα συστήματα ασφαλείας ενός αυτοκινήτου δεν χρειάζονται, τύπε. Δημιουργήθηκαν αρχικά για τύπους που τρέχουν σε ράλι με κάτι αυτοκίνητα φρικιά. Σήμερα απευθύνονται σε ματαιόδοξους που περνούν την μέρα βλέποντας βιντεάκια WRC στο yt και Fast and Furious.
Τελειως ατυχης ο συσχετισμος.
Εντελώς τελείως, δικέ μου.

Όπως επίσης και το γεγονός ότι έχεις δυνατότητες στο κινητό σου, που προέρχονται από στρατιωτική τεχνολογία περασμένων ετών. Αλλά κι αυτό είναι άσχετο.

Μάλλον πρέπει να ζούμε σκληρά και χωρίς ευκολίες, όπως οι άνθρωποι των σπηλαίων. Ίσως και αυτοί όμως να ήταν τίποτα καλομαθημένοι, μπροστά στους μονοκύτταρους οργανισμούς του ενδόξου παρελθόντος μας.
Πρεπει να δεις ποια αναγκη καλυπτεις απο τις τεχνολογικες διευκολυνσεις που επισημαινεις και με ποιο προσωπικο κοστος . Τα συστηματα ασφαλειας αποτρεπουν ενα πιθανο τραυματισμο ή θανατο. Η τριγλυκεροφωσφατολιπιδιομιναση διευκολυνει την χρονικη συμπυκνωση της μυικης γραμμωσης που κατα 99% σχετιζεται με την υπερκαλυψη της ματαιοδοξιας της αυτοεικονας μας, πιθανως επηρεαζοντας την υγεια του οργανισμου.

Ειδικα απο εσενα ομως, την τονισμενη προταση δεν την περιμενα. Εισαι ο ιδιος τυπος που εκανε κρυα μπανια τα πρωινα του χειμωνα, ο τυπος που εκθειαζε την αυθυποβολη σε κακουχιες γιατι " ωφελει το πνευμα". Και τωρα μας λες ειρωνικα οτι πρεπει να βυθιστουμε στην τρυφηλοτητα, αφου οι συνθηκες για να το κανουμε ειναι υπαρκτες.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10814
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 25 Μαρ 2024, 10:00

Feindflug έγραψε:
25 Μαρ 2024, 09:07
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
25 Μαρ 2024, 00:52
Feindflug έγραψε:
24 Μαρ 2024, 22:51

Και όλα τα συστήματα ασφαλείας ενός αυτοκινήτου δεν χρειάζονται, τύπε. Δημιουργήθηκαν αρχικά για τύπους που τρέχουν σε ράλι με κάτι αυτοκίνητα φρικιά. Σήμερα απευθύνονται σε ματαιόδοξους που περνούν την μέρα βλέποντας βιντεάκια WRC στο yt και Fast and Furious.
Τελειως ατυχης ο συσχετισμος.
Εντελώς τελείως, δικέ μου.

Όπως επίσης και το γεγονός ότι έχεις δυνατότητες στο κινητό σου, που προέρχονται από στρατιωτική τεχνολογία περασμένων ετών. Αλλά κι αυτό είναι άσχετο.

Μάλλον πρέπει να ζούμε σκληρά και χωρίς ευκολίες, όπως οι άνθρωποι των σπηλαίων. Ίσως και αυτοί όμως να ήταν τίποτα καλομαθημένοι, μπροστά στους μονοκύτταρους οργανισμούς του ενδόξου παρελθόντος μας.
Συγγνωμη φιλε αλλα γραφεις ο,τι να'ναι. Δεν εχουν καμια σχεση ολα αυτα που γραφεις με αυτο που συζηταμε.

Αν θεωρεις τα ευκολα μπρατσα τεχνολογικο επιτευγμα, τοτε πασο.

Αν θεωρεις οτι τα συμπληρωματα σε βοηθουν να αποκτησεις μπρατσα πιο ευκολα για την παραλια, τοτε συμφωνουμε.

Εινα σα να μου λες οτι τα μποτοξ ειναι τεχνολογικο επιτευγμα και βοηθουν την ανθρωποτητα ξερω γω κανοντας μας τη ζωη ευκολοτερη.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 25 Μαρ 2024, 11:13

Το νου σας με τα συμπληρώματα πρωτεΐνης, με μέτρο για να μην γίνει το σκατό πιο πυκνό και από αστέρα νετρονίων :lol:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5032
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 25 Μαρ 2024, 13:55

αυτες οι ερευνες βγηκαν το καλοκαιρι που μας περασε κι εγινε χαμος ακομα και με μηνυσεις στην Αμερικη:

The false promise of fish oil supplements
https://www.health.harvard.edu/heart-he ... upplements

Despite what the labels say, there's no evidence that these amber capsules will improve your cardiovascular health — and they may even harm it.


Millions of Americans — including one in five people over age 60 — take fish oil supplements, often assuming the capsules help stave off heart disease. Who can blame them? After all, the product labels say things like "promotes heart health" and "supports healthy cholesterol and blood pressure levels."

"People will often say 'I don't like eating fish, but I know it's good for me. So I'm taking this supplement instead,'" says Preston Mason, a faculty member in the Cardiovascular Division at Harvard-affiliated Brigham and Women's Hospital who studies the unique fats found in fish oil, known as omega-3 fatty acids.

Marketers overstate fish oil claims for heart health, study shows
https://www.washingtonpost.com/wellness ... -benefits/

Fish Oil Supplements Claim to Boost Heart Health — But Researchers Say the Benefits Are Overstated
https://people.com/fish-oil-supplements ... dy-7963597

“I advise my patients to save their money,” Navar told Health about the supplements, which can retail for more than $20 for a month-long supply.
“Fish oil nutritional supplements do not prevent heart attacks or strokes in the general population."

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10814
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 25 Μαρ 2024, 14:08

ΚΑπου διαβαζα προσφατα οτι 80-90% (δε θυμαμαι ακριβως) του παγκοσμιου πληθυσμου εχει ελλειψη σε omega-3

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 25 Μαρ 2024, 15:44

Bazoomba έγραψε:
25 Μαρ 2024, 09:26
Feindflug έγραψε:
25 Μαρ 2024, 09:07
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
25 Μαρ 2024, 00:52


Τελειως ατυχης ο συσχετισμος.
Εντελώς τελείως, δικέ μου.

Όπως επίσης και το γεγονός ότι έχεις δυνατότητες στο κινητό σου, που προέρχονται από στρατιωτική τεχνολογία περασμένων ετών. Αλλά κι αυτό είναι άσχετο.

Μάλλον πρέπει να ζούμε σκληρά και χωρίς ευκολίες, όπως οι άνθρωποι των σπηλαίων. Ίσως και αυτοί όμως να ήταν τίποτα καλομαθημένοι, μπροστά στους μονοκύτταρους οργανισμούς του ενδόξου παρελθόντος μας.
Πρεπει να δεις ποια αναγκη καλυπτεις απο τις τεχνολογικες διευκολυνσεις που επισημαινεις και με ποιο προσωπικο κοστος . Τα συστηματα ασφαλειας αποτρεπουν ενα πιθανο τραυματισμο ή θανατο. Η τριγλυκεροφωσφατολιπιδιομιναση διευκολυνει την χρονικη συμπυκνωση της μυικης γραμμωσης που κατα 99% σχετιζεται με την υπερκαλυψη της ματαιοδοξιας της αυτοεικονας μας, πιθανως επηρεαζοντας την υγεια του οργανισμου.

Ειδικα απο εσενα ομως, την τονισμενη προταση δεν την περιμενα. Εισαι ο ιδιος τυπος που εκανε κρυα μπανια τα πρωινα του χειμωνα, ο τυπος που εκθειαζε την αυθυποβολη σε κακουχιες γιατι " ωφελει το πνευμα". Και τωρα μας λες ειρωνικα οτι πρεπει να βυθιστουμε στην τρυφηλοτητα, αφου οι συνθηκες για να το κανουμε ειναι υπαρκτες.
Συμφωνώ στο τονισμένο, δικέ μου.

Συνεχίζω να είμαι αυτός ο τύπος που περιγράφεις, τύπε, αλλά είμαι ευγνώμων που ζω σε μια εποχή στην οποία αν σπάσω το πόδι μου, υπάρχουν απίστευτα ιατρικά επιτεύγματα που θα με βοηθήσουν να επανέλθω πολύ πιο σύντομα και άρτια, από το να το έχω δεμένο με ένα χοντρό κλαδί για δύο μήνες. Θα χρησιμοποιήσω τον ανελκυστήρα αντί για τις σκάλες, που οικειοθελώς χρησιμοποιώ τώρα, για να φθάσω στο διαμέρισμά μου.

Αφού αποκατασταθεί το πόδι μου, θα ανέβω πάλι σε βουνά, φορώντας ρούχα τα οποία είναι ελαφριά και ζεστά, στεγνώνουν γρήγορα και είναι άνετα, αντί για τα γουρουνοπάπουτσα και τα βαριά ρούχα του Χρήστου Κάκαλου.

Δεν είπα ποτέ να βυθιστούμε στην τρυφηλότητα. Ούτε είπα να παίρνεις με τους κουβάδες, ότι χάπια και σκόνες καταναλώνουν επαγγελματίες αθλητές. Απλά δεν δαιμονοποιώ την επιστήμη και τα κατορθώματά της.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 25 Μαρ 2024, 15:54

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
25 Μαρ 2024, 10:00
Feindflug έγραψε:
25 Μαρ 2024, 09:07
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
25 Μαρ 2024, 00:52


Τελειως ατυχης ο συσχετισμος.
Εντελώς τελείως, δικέ μου.

Όπως επίσης και το γεγονός ότι έχεις δυνατότητες στο κινητό σου, που προέρχονται από στρατιωτική τεχνολογία περασμένων ετών. Αλλά κι αυτό είναι άσχετο.

Μάλλον πρέπει να ζούμε σκληρά και χωρίς ευκολίες, όπως οι άνθρωποι των σπηλαίων. Ίσως και αυτοί όμως να ήταν τίποτα καλομαθημένοι, μπροστά στους μονοκύτταρους οργανισμούς του ενδόξου παρελθόντος μας.
Συγγνωμη φιλε αλλα γραφεις ο,τι να'ναι. Δεν εχουν καμια σχεση ολα αυτα που γραφεις με αυτο που συζηταμε.

Αν θεωρεις τα ευκολα μπρατσα τεχνολογικο επιτευγμα, τοτε πασο.

Αν θεωρεις οτι τα συμπληρωματα σε βοηθουν να αποκτησεις μπρατσα πιο ευκολα για την παραλια, τοτε συμφωνουμε.

Εινα σα να μου λες οτι τα μποτοξ ειναι τεχνολογικο επιτευγμα και βοηθουν την ανθρωποτητα ξερω γω κανοντας μας τη ζωη ευκολοτερη.
Ένα συμπλήρωμα πρωτεΐνης και κρεατίνης, δικέ μου, δεν θα σου δώσει ποτέ εύκολα μπράτσα από μόνο του. Ούτε για την παραλία, ούτε για το βουνό, ούτε για την Τσιμισκή.

Τα συμπληρώματα διατροφής δεν είναι κάποιο cheat code στον αθλούμενο, είτε αυτός θέλει ένα όμορφο σώμα, είτε ένα επίπεδο ευεξίας και υγείας στην ζωή του, είτε να σαρώσει όλα τα βραβεία στον τομέα του. Είναι αυτό που λέει η λέξη, συμπληρώματα, δηλαδή συμπληρώνουν κάτι στο οποίο έχεις έλλειψη για κάποιον λόγο.

Αν δεν έχεις ανάγκη για παραπάνω πρόσληψη πρωτεΐνης, δεν θα σε κάνουν Markus Ruhl ούτε όλες οι πρωτεΐνες του κόσμου μαζί. Το πιο πιθανό είναι να κουράσεις τα νεφρά σου.

Μην βάζετε λοιπόν, λόγια στο στόμα μου.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10814
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 25 Μαρ 2024, 16:03

Feindflug έγραψε:
25 Μαρ 2024, 15:54
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
25 Μαρ 2024, 10:00
Feindflug έγραψε:
25 Μαρ 2024, 09:07

Εντελώς τελείως, δικέ μου.

Όπως επίσης και το γεγονός ότι έχεις δυνατότητες στο κινητό σου, που προέρχονται από στρατιωτική τεχνολογία περασμένων ετών. Αλλά κι αυτό είναι άσχετο.

Μάλλον πρέπει να ζούμε σκληρά και χωρίς ευκολίες, όπως οι άνθρωποι των σπηλαίων. Ίσως και αυτοί όμως να ήταν τίποτα καλομαθημένοι, μπροστά στους μονοκύτταρους οργανισμούς του ενδόξου παρελθόντος μας.
Συγγνωμη φιλε αλλα γραφεις ο,τι να'ναι. Δεν εχουν καμια σχεση ολα αυτα που γραφεις με αυτο που συζηταμε.

Αν θεωρεις τα ευκολα μπρατσα τεχνολογικο επιτευγμα, τοτε πασο.

Αν θεωρεις οτι τα συμπληρωματα σε βοηθουν να αποκτησεις μπρατσα πιο ευκολα για την παραλια, τοτε συμφωνουμε.

Εινα σα να μου λες οτι τα μποτοξ ειναι τεχνολογικο επιτευγμα και βοηθουν την ανθρωποτητα ξερω γω κανοντας μας τη ζωη ευκολοτερη.
Ένα συμπλήρωμα πρωτεΐνης και κρεατίνης, δικέ μου, δεν θα σου δώσει ποτέ εύκολα μπράτσα από μόνο του. Ούτε για την παραλία, ούτε για το βουνό, ούτε για την Τσιμισκή.

Τα συμπληρώματα διατροφής δεν είναι κάποιο cheat code στον αθλούμενο, είτε αυτός θέλει ένα όμορφο σώμα, είτε ένα επίπεδο ευεξίας και υγείας στην ζωή του, είτε να σαρώσει όλα τα βραβεία στον τομέα του. Είναι αυτό που λέει η λέξη, συμπληρώματα, δηλαδή συμπληρώνουν κάτι στο οποίο έχεις έλλειψη για κάποιον λόγο.

Αν δεν έχεις ανάγκη για παραπάνω πρόσληψη πρωτεΐνης, δεν θα σε κάνουν Markus Ruhl ούτε όλες οι πρωτεΐνες του κόσμου μαζί. Το πιο πιθανό είναι να κουράσεις τα νεφρά σου.

Μην βάζετε λοιπόν, λόγια στο στόμα μου.
Δεν ειπα οτι οι πρωτεΐνες και οι κρεατινες θα σε κανουν μπρατσαρα απο μονες τους.

Δηλαδη εσυ εκανες ιατρικες εξετασεις και διαπιστωσες οτι πρεπει να παιρνεις συγκεκριμενα συμπληρωματα λογω ελλειψης κατοπιν συμβουλης γιατρου?

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 25 Μαρ 2024, 17:29

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
25 Μαρ 2024, 16:03
Feindflug έγραψε:
25 Μαρ 2024, 15:54
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
25 Μαρ 2024, 10:00


Συγγνωμη φιλε αλλα γραφεις ο,τι να'ναι. Δεν εχουν καμια σχεση ολα αυτα που γραφεις με αυτο που συζηταμε.

Αν θεωρεις τα ευκολα μπρατσα τεχνολογικο επιτευγμα, τοτε πασο.

Αν θεωρεις οτι τα συμπληρωματα σε βοηθουν να αποκτησεις μπρατσα πιο ευκολα για την παραλια, τοτε συμφωνουμε.

Εινα σα να μου λες οτι τα μποτοξ ειναι τεχνολογικο επιτευγμα και βοηθουν την ανθρωποτητα ξερω γω κανοντας μας τη ζωη ευκολοτερη.
Ένα συμπλήρωμα πρωτεΐνης και κρεατίνης, δικέ μου, δεν θα σου δώσει ποτέ εύκολα μπράτσα από μόνο του. Ούτε για την παραλία, ούτε για το βουνό, ούτε για την Τσιμισκή.

Τα συμπληρώματα διατροφής δεν είναι κάποιο cheat code στον αθλούμενο, είτε αυτός θέλει ένα όμορφο σώμα, είτε ένα επίπεδο ευεξίας και υγείας στην ζωή του, είτε να σαρώσει όλα τα βραβεία στον τομέα του. Είναι αυτό που λέει η λέξη, συμπληρώματα, δηλαδή συμπληρώνουν κάτι στο οποίο έχεις έλλειψη για κάποιον λόγο.

Αν δεν έχεις ανάγκη για παραπάνω πρόσληψη πρωτεΐνης, δεν θα σε κάνουν Markus Ruhl ούτε όλες οι πρωτεΐνες του κόσμου μαζί. Το πιο πιθανό είναι να κουράσεις τα νεφρά σου.

Μην βάζετε λοιπόν, λόγια στο στόμα μου.
Δεν ειπα οτι οι πρωτεΐνες και οι κρεατινες θα σε κανουν μπρατσαρα απο μονες τους.

Δηλαδη εσυ εκανες ιατρικες εξετασεις και διαπιστωσες οτι πρεπει να παιρνεις συγκεκριμενα συμπληρωματα λογω ελλειψης κατοπιν συμβουλης γιατρου?
Δεν είναι απαραίτητο να κάνεις ιατρικές εξετάσεις, για να καταλάβεις ότι έχεις έλλειψη/παραπάνω ανάγκες για κάποιες ουσίες, τύπε. Όπως δεν είναι απαραίτητο να σου πει ένας γιατρός ή ένας φυσικός, τι θα γίνει στο κεφάλι και στο σώμα σου αν τρακάρεις ή ολισθήσεις στο οδόστρωμα, χωρίς κράνος και κατάλληλο ρουχισμό για μηχανή.

Αλλά για να σου φύγει η απορία, ναι, κάποια συμπληρώματα τα παίρνω κατόπιν ιατρικών εξετάσεων, κάποια κατόπιν συμβουλής διατροφολόγου και κάποια γιατί μετά από χρόνια προσωπική ενασχόληση και μελέτη στον χώρο του αθλητισμού, κατέληξα ότι με βοηθούν. Επαναλαμβάνω ότι πρόκειται για συμπληρώματα διατροφής και όχι για συνταγογραφούμενα φάρμακα.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 12 Απρ 2024, 09:58

Βαριέμαι αφόρητα το γυμναστήριο και τη γυμναστική,επίσης το να μετράω σε μια ζυγαριά θερμίδες.Ποσο βαρετά ρε πστ μου,τι προετοιμασία θα κάνετε μετά τα αρνιά του Πάσχα για το καλοκαίρι? :smt005:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών