GYM

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 03 Νοέμ 2020, 20:40

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 13:28
vantono έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 13:10
Καλά το κρατάς έτσι αφου μπορεις και εχεις μυικά κιλά, αλλα με τρομάζουν. Μου ακουγονται πολυ αυστηρές, εγω θα δυσκολευομουν πολυ, ειδικα τετοια εποχη, να τα τηρησω αυτα :lol:
Ε..μάλλον είμαι όντως παράδειγμα «αυστηρότητας», χωρίς όμως αυτοεπιβολή και προσπάθεια –μόνο απόλαυση και ενδορφίνες!

Είμαι χρονίως τρελός με την άθληση (body building κατά κύριο λόγο) και είναι πια από τότε τρόπος ζωής. Έμεινα σε αυτή την «κατηγορία» γιατί πάντα ήθελα δύναμη, ταχύτητα, ευκινησία και αντοχή (ε…και μπάνικο σωματάκι, να τα λέμε όλα! :g030: )
Αυτα τα τεσσερα ειναι και εμενα στοχος, ωστοσο αναρωτιεμαι ποια ειναι τα αθληματα εκεινα που στα προσφερουν ταυτοχρονα, διοτι αν θες να επικεντρωθεις στο καθε ενα ξεχωριστα θα φας πολυ χρονο.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23285
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Νοέμ 2020, 20:46

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 17:55
vantono έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 13:10
Κι εσύ καλες αναλογίες εχεις, αλλα αναλογίες αθλητή της lightweight κατηγορίας μαχητικών αθλημάτων. Καλά το κρατάς έτσι αφου μπορεις και εχεις μυικά κιλά,
Μια ολόκληρη ζωή ήμουν 73 κιλά. Μέχρι που ήρθε η καραντίνα και το έριξα αποκλειστικά στο τρέξιμο, οπότε πάνε καλιά τους 2 μυικά κιλά. Πάνω που πήγα να πάρω τα πάνω μου, δώστου πάλι κλείσιμο τα γυμναστήρια...

Εδώ στα νιάτα μου (19 χρονώ) :wink

Εικόνα
:smt038
Πολύ δυνατός!

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 03 Νοέμ 2020, 21:18

paul25 έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 20:40
Αυτα τα τεσσερα ειναι και εμενα στοχος, ωστοσο αναρωτιεμαι ποια ειναι τα αθληματα εκεινα που στα προσφερουν ταυτοχρονα, διοτι αν θες να επικεντρωθεις στο καθε ενα ξεχωριστα θα φας πολυ χρονο.
Προσωπικά πάντα μιλώντας, αυτό που έκανα ήταν να «διανθίζω» τον βασικό πυλώνα μου (bodybuilding) με το τρέξιμο, ώστε να μην αναπτυχθώ μονομερώς προς την κατεύθυνση μόνο που μπορεί να σε οδηγήσει το bodybuilding, αλλά το όλον να μπολιαστεί με τις δρομικές αρετές. Ακόμα και στο κανονικό και αμιγές πρόγραμμα με βάρη, πάντα ενσωματώνω ανά 2-3 σετ π.χ. ένα διάδρομο με ανηφορική κλίση πάντα (στο 9) για δύο λεπτά.
Πάντως, ο καθένας πιστεύω ότι κατά τη δική του διαδρομή στην άθληση θα βρει τον καταλληλότερο τρόπο για να επιτύχει τα δικά του σκοπούμενα. Διά της δοκιμής και του λάθους, που λέν.
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 03 Νοέμ 2020, 21:31

paul25 έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 20:40
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 13:28
vantono έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 13:10
Καλά το κρατάς έτσι αφου μπορεις και εχεις μυικά κιλά, αλλα με τρομάζουν. Μου ακουγονται πολυ αυστηρές, εγω θα δυσκολευομουν πολυ, ειδικα τετοια εποχη, να τα τηρησω αυτα :lol:
Ε..μάλλον είμαι όντως παράδειγμα «αυστηρότητας», χωρίς όμως αυτοεπιβολή και προσπάθεια –μόνο απόλαυση και ενδορφίνες!

Είμαι χρονίως τρελός με την άθληση (body building κατά κύριο λόγο) και είναι πια από τότε τρόπος ζωής. Έμεινα σε αυτή την «κατηγορία» γιατί πάντα ήθελα δύναμη, ταχύτητα, ευκινησία και αντοχή (ε…και μπάνικο σωματάκι, να τα λέμε όλα! :g030: )
Αυτα τα τεσσερα ειναι και εμενα στοχος, ωστοσο αναρωτιεμαι ποια ειναι τα αθληματα εκεινα που στα προσφερουν ταυτοχρονα, διοτι αν θες να επικεντρωθεις στο καθε ενα ξεχωριστα θα φας πολυ χρονο.
Kick boxing.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 04 Νοέμ 2020, 01:24

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 21:18
paul25 έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 20:40
Αυτα τα τεσσερα ειναι και εμενα στοχος, ωστοσο αναρωτιεμαι ποια ειναι τα αθληματα εκεινα που στα προσφερουν ταυτοχρονα, διοτι αν θες να επικεντρωθεις στο καθε ενα ξεχωριστα θα φας πολυ χρονο.
Προσωπικά πάντα μιλώντας, αυτό που έκανα ήταν να «διανθίζω» τον βασικό πυλώνα μου (bodybuilding) με το τρέξιμο, ώστε να μην αναπτυχθώ μονομερώς προς την κατεύθυνση μόνο που μπορεί να σε οδηγήσει το bodybuilding, αλλά το όλον να μπολιαστεί με τις δρομικές αρετές. Ακόμα και στο κανονικό και αμιγές πρόγραμμα με βάρη, πάντα ενσωματώνω ανά 2-3 σετ π.χ. ένα διάδρομο με ανηφορική κλίση πάντα (στο 9) για δύο λεπτά.
Πάντως, ο καθένας πιστεύω ότι κατά τη δική του διαδρομή στην άθληση θα βρει τον καταλληλότερο τρόπο για να επιτύχει τα δικά του σκοπούμενα. Διά της δοκιμής και του λάθους, που λέν.
Πως πετυχαίνεις με αυτό ευλυγισία;
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 04 Νοέμ 2020, 01:29

Cecily Anne έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 21:31
paul25 έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 20:40
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 13:28


Ε..μάλλον είμαι όντως παράδειγμα «αυστηρότητας», χωρίς όμως αυτοεπιβολή και προσπάθεια –μόνο απόλαυση και ενδορφίνες!

Είμαι χρονίως τρελός με την άθληση (body building κατά κύριο λόγο) και είναι πια από τότε τρόπος ζωής. Έμεινα σε αυτή την «κατηγορία» γιατί πάντα ήθελα δύναμη, ταχύτητα, ευκινησία και αντοχή (ε…και μπάνικο σωματάκι, να τα λέμε όλα! :g030: )
Αυτα τα τεσσερα ειναι και εμενα στοχος, ωστοσο αναρωτιεμαι ποια ειναι τα αθληματα εκεινα που στα προσφερουν ταυτοχρονα, διοτι αν θες να επικεντρωθεις στο καθε ενα ξεχωριστα θα φας πολυ χρονο.
Kick boxing.
Δεν μου αρέσει, αλλά δεν είναι το άθλημα που στα προσφέρει αυτά αυτό καθε αυτό, αλλά τα υποστηρικτικά. Θα σηκώσεις βάρη σε γυμναστήριο για τα πόδια, θα κάνεις αεροβική (τρέξιμο η σκοινάκι για την αντοχή) το άθλημα μόνο την ευλυγισία σου προσφέρει επειδή το απαιτεί η τεχνική. Αυτό που θα ήθελα ιδανικά θα ήταν να γίνονται όλα μέσα σε δυο ώρες το πολύ. Φυσικά και δεν υπάρχει, απλά έτσι ρωτάω.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 04 Νοέμ 2020, 07:20

paul25 έγραψε:
04 Νοέμ 2020, 01:24

Πως πετυχαίνεις με αυτό ευλυγισία;
Χμμ, τώρα που το λες... ίσως το έβαλα εκ περισσού :p2:
"Ευκινησία" θα το έλεγα μάλλον
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
Paris
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 22:29
Phorum.gr user: ΜΕΓΑΛΟΣ

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paris » 04 Νοέμ 2020, 07:43

Cecily Anne έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 21:31
paul25 έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 20:40
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 13:28


Ε..μάλλον είμαι όντως παράδειγμα «αυστηρότητας», χωρίς όμως αυτοεπιβολή και προσπάθεια –μόνο απόλαυση και ενδορφίνες!

Είμαι χρονίως τρελός με την άθληση (body building κατά κύριο λόγο) και είναι πια από τότε τρόπος ζωής. Έμεινα σε αυτή την «κατηγορία» γιατί πάντα ήθελα δύναμη, ταχύτητα, ευκινησία και αντοχή (ε…και μπάνικο σωματάκι, να τα λέμε όλα! :g030: )
Αυτα τα τεσσερα ειναι και εμενα στοχος, ωστοσο αναρωτιεμαι ποια ειναι τα αθληματα εκεινα που στα προσφερουν ταυτοχρονα, διοτι αν θες να επικεντρωθεις στο καθε ενα ξεχωριστα θα φας πολυ χρονο.
Kick boxing.
:+1:

Με προτίμηση σε αυτό της Ολλανδικής σχολής.

Άβαταρ μέλους
sting
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 08:45

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sting » 06 Νοέμ 2020, 13:05

Φίλοι και φίλες γεια σας.

Δια την τόνωση του ηθικού, μέρες που είναι, όπως και για να σφίξουν λιγάκι οι κωλοι, θα παραθέσω το παρακάτω διδακτικό βίντεο αθλοπαιδιών εντός της οικίας, από τη συμπαθεστάτη ειδήμων Ζαχάρω Ηλυσίαν:


00:31 σύσφιξιν γλουτιαίων/πρωκτιαίων μυών
08:02 τόνωση κλειτιακων μυϊκών ομάδων

Καλή εξάσκηση!
When I was a young fellow I was knocked down plenty. I wanted to stay down, but I couldn't. I had to get up and win those two dollars. I was one of those hungry fighters. When you haven't eaten for three days you'll understand.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Νοέμ 2020, 13:21

SuperRogue έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 18:41
Θαυμάζω κόμη.
#Georg Balkanien
#gamati_ypografi
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23285
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Νοέμ 2020, 13:37

sting έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 13:05
Φίλοι και φίλες γεια σας.

Δια την τόνωση του ηθικού, μέρες που είναι, όπως και για να σφίξουν λιγάκι οι κωλοι, θα παραθέσω το παρακάτω διδακτικό βίντεο αθλοπαιδιών εντός της οικίας, από τη συμπαθεστάτη ειδήμων Ζαχάρω Ηλυσίαν:


00:31 σύσφιξιν γλουτιαίων/πρωκτιαίων μυών
08:02 τόνωση κλειτιακων μυϊκών ομάδων

Καλή εξάσκηση!
Μεγάλη γκάμα βιούερς, ικανοποιεί το εν λόγω βιντεάκι. Δείχνει τα πάντα, συσπειρώνει κωλολάγνους, πατουσοποδολάγνους, ωραιοσωματολάγνους, όλους τους -λάγνους. Ακομα και ο εθνι προβλέπω να λέει καλή κουβέντα εδω, λόγω της Χειρδαροειδούς δεσποινίδος.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12531
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 06 Νοέμ 2020, 13:40



Πολύ καλό :romance-hearteyes:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Νοέμ 2020, 14:36

Yochanan έγραψε:
06 Νοέμ 2020, 13:21
SuperRogue έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 18:41
Θαυμάζω κόμη.
#Georg Balkanien
#gamati_ypografi
Georg Von Balkanen
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Adidas
Δημοσιεύσεις: 2746
Εγγραφή: 24 Σεπ 2020, 17:02

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Adidas » 10 Νοέμ 2020, 23:35

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 17:55

Εδώ στα νιάτα μου (19 χρονώ) :wink

Εικόνα
ωραίες εποχές, μύριζε η νύχτα γιασεμί


Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: GYM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 11 Νοέμ 2020, 10:32

Feindflug έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 12:23
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 10:45
Δυο περιπτώσεις συμφορουμιτών που διάβασα (1,81-92 κιλα και 1,78-86 κιλά) θέλουν δουλίτσα μου φαίνεται :102:
Γιατί ρε τύπε; Ξέρεις ποσοστό λίπους;

Με 5% λίπος, οι τύποι είναι αγωνιστικοί.
Μπα ουτε καν, κάπου στο 18 με 20 παίζω.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών