Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.

Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Τσέλση
3
5%
Λίβερπουλ
16
29%
Μαν. Σίτυ
1
2%
Μαν. Γιουνάϊτεντ
11
20%
Μπάγερν
1
2%
Παρί Σαιν Ζερμαίν
2
4%
Γιούβε
2
4%
Ίντερ
2
4%
Μίλαν
3
5%
Ρεάλ Μαδρίτης
3
5%
Μπαρτσελόνα
11
20%
 
Σύνολο ψήφων: 55

Άβαταρ μέλους
jason
Δημοσιεύσεις: 9067
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 13:06

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason » 13 Απρ 2019, 20:17

Στην Ελλάδα δεν το χουμε πολύ να υποστηρίζουμε ξένες ομάδες
Δλδ αν έπαιζε αύριο Λεβαδειακός- Λιβερπουλ θα χε 4000 κόσμο, στην Αμερική θα χε 100000

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8281
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 13 Απρ 2019, 23:20

jason έγραψε:
13 Απρ 2019, 20:17
Στην Ελλάδα δεν το χουμε πολύ να υποστηρίζουμε ξένες ομάδες
Δλδ αν έπαιζε αύριο Λεβαδειακός- Λιβερπουλ θα χε 4000 κόσμο, στην Αμερική θα χε 100000
ναι, αλλά οραματίσου Κομπότη να λέει για Σαλάχ στον μπροστινό που έχει ως πρόεδρο ρώτα τους ρε, πότε τελειώνει το συμβόλαιο του σκούρου μπας και χωθούμε :lol:
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Al Bundy

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 13 Απρ 2019, 23:23

Λίβερπουλ...μεγαλώσαμε με Κένι Νταγκλίς (ο τελευταίος πρωταθλητής) .

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 13 Απρ 2019, 23:28

Ούτε στη Γερμανία παρακολουθούν ξένο ποδόσφαιρο. Είναι εσωστρεφείς βλάχοι. Αν δεν παίζει και γερμανική ομάδα, ούτε C.L.. Επαρχιώτες. Αυτοί που με εντυπωσίαζαν με την ενημέρωση ήταν Αφρικανοί και Άραβες. Ιδιαίτερα τα Αράβια έχουν τρέλα με την μπάλα. Το κάτι άλλο.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 13 Απρ 2019, 23:30

Εγώ στα 1990s και μέχρι αρχές 2000s μόνο Serie A έβλεπα...

Άλλωστε οι Ιταλοί ήταν στην κορυφή τότε...
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 14 Απρ 2019, 06:12

Δεν υπαρχει αλλη. Νοτινχαμ φορεστ
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Al Bundy

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 14 Απρ 2019, 06:13

lafkiotis έγραψε:
14 Απρ 2019, 06:12
Δεν υπαρχει αλλη. Νοτινχαμ φορεστ
:smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 14 Απρ 2019, 10:23

Cavaliere έγραψε:
14 Απρ 2019, 05:07
Οι Γερμαναράδες ασφαλώς σαν δυναμικός λαός, αναγκαστικά πρέπει να είναι εσωστρεφείς. Το ίδιο συμβαίνει με όλα τα μεγάλα Έθνη και εμείς στην Θεσσαλονίκη έτσι νιώθουμε, πέρα από τα σύνορα,τέλειωσε και ο πλανήτης, για αυτό είμαστε και οι πιο Προχω Έλληνες(ή whatever)
Δεν κατανοείς το νόημα της βλαχιάς, γιατί με πολύ αγάπη στο λέω, δεν την ξεπέρασες. Το να γυρνά το παιδί σου με μπλούζα Ρονάλντο, με θυμίζει κάτι αφγανούς που περίμεναν να ισοπεδώσουν οι αμερικάνοι την χώρα τους για να πιουν καμιά κοκα-κόλα.
Η υποστήριξη σε μια ομάδα σχετίζεται με τον εαυτό και τον τόπο σου, σαν μια προέκταση του Εγώ σου, αλλιώς είναι κάτι ρηχό και ανυπόστατο.
Μια από τις πιο παλιές μνήμες μου είναι το 88 όταν φύγαμε από το τενεκεδένιο Δημοτικό με τις τσάντες, μπας και μπούμε όπως όπως στην Τούμπα που παίζαμε με την Νάπολι Από τα 50 χιλιάδες όρκ που συνέρρεαν στην γειτονιά, ούτε ένας δεν πήγαινε για να πάρει αυτόγραφο από τον Μαραντόνα που ήταν τότε ο μεγαλύτερος παίκτης στην γη ή τον Καρέκας. Ήρθαν κάτι φλώροι στα μέρη μας ξέρω γω,Τούμπα-Ιρακ-Καμπότζη-Βιετναμ - welcome to the joungle ήταν η φάση και τα μπουκάλια και οι πυρσοί έφευγαν 2 ώρες από την έναρξη του αγώνα. Ο Ντιέγκο που ήταν και είναι μια μορφή, το ευχαριστήθηκε κί όλας, ζήτησε αυτός αυτόγραφο τελικά :P
Ως τότε δεν με ενδιέφεραν καθόλου τα αθλητικά, το μόνο που θυμάμαι είναι που χοροπηδούσα σαν τρελός το 87 όταν ή ακομπλεξάριστη εθνικοσοσιαλιστική Ελλάδα, ταπείνωσε κατι κομμουνιστες που τους έλεγαν υπερδυναμη(τότε αποφάσισα πως τελικά είμαι Έλληνας, μέχρι εκείνη την στιγμή με θεωρούσα αφρικάνο γιατί μου άρεσε ο Michael Jackson μέχρι που μπερδεύτηκα όταν έβγαλε το Bad και ο ευγενής Apollo όταν έδερνε τον Ρόκυ ). Ε, εκείνη την ημέρα με το παιδικό φιλοσοφικό μυαλό μου ανακάλυψα πως ήμουν ΠΑΟΚ ανέκαθεν, απλά δεν το γνώριζα. Ο Γιώργης Σάββίδης,ο Πάμπλο Γκαρσία, ο Αντελίνο και πόσοι άλλοι μισθοφόροι που κόλλησαν, φαντάζομαι μια ανάλογη αίσθηση να ένιωσαν.
΄Oταν λέω πως η ομάδα μας είναι η μεγαλύτερη του Γαλαξία και κλάιν μαιν για κάτι Ρεαλ(btw ο Πάμπλο, όταν φορούσε την φανέλα της είπε σιγά την ομάδα,πιο συμπαθής μου είναι η Μπάρτσα :P , μέχρι που βρήκε την πατρίδα του και αγάπησε) και Μπάγερν, είμαι απλά αντικειμενικός

Επειδή ποτε δεν είναι αργά και πάντα υπάρχει ελπίδα, αν νομίζεις πως ήρθε ο καιρός να ξεπεράσεις την στενόμυαλη μισαλλόδοξη χωριατιά σου και να δεις την μεγαλη εικόνα της τελευταίας κουβέντας της ανθρωπότητας,κάνε αυτό που σου λέω βγάλε από το εικονοστάσι κάτι νούμερα που θαυμάζεις σαν τον Ζάχο και τον πρίγκηπα Χάρι. Join the Evolution, γίνε κομμάτι του
Εικόνα
Είμαι πολύ χαρούμενος και συγκινημένος σήμερα, της πουτάνας θα γίνει το βράδυ, που θα έλεγε και η Πάολα :g030:

Paralimnitis
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 16:33

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paralimnitis » 14 Απρ 2019, 18:27

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
14 Απρ 2019, 10:23
Cavaliere έγραψε:
14 Απρ 2019, 05:07
Cavaliere έγραψε:
13 Απρ 2019, 23:28
Ούτε στη Γερμανία παρακολουθούν ξένο ποδόσφαιρο. Είναι εσωστρεφείς βλάχοι. Αν δεν παίζει και γερμανική ομάδα, ούτε C.L.. Επαρχιώτες. Αυτοί που με εντυπωσίαζαν με την ενημέρωση ήταν Αφρικανοί και Άραβες. Ιδιαίτερα τα Αράβια έχουν τρέλα με την μπάλα. Το κάτι άλλο.
Τέτοιες αναρτήσεις τις κάνουν γαργάρα οι πολιτισμικώς πίθηκοι Nandros Υπερκουλτουριάρης, κι άλλοι λαοί.
:lol:
Οι Γερμαναράδες ασφαλώς σαν δυναμικός λαός, αναγκαστικά πρέπει να είναι εσωστρεφείς. Το ίδιο συμβαίνει με όλα τα μεγάλα Έθνη και εμείς στην Θεσσαλονίκη έτσι νιώθουμε, πέρα από τα σύνορα,τέλειωσε και ο πλανήτης, για αυτό είμαστε και οι πιο Προχω Έλληνες(ή whatever)
Δεν κατανοείς το νόημα της βλαχιάς, γιατί με πολύ αγάπη στο λέω, δεν την ξεπέρασες. Το να γυρνά το παιδί σου με μπλούζα Ρονάλντο, με θυμίζει κάτι αφγανούς που περίμεναν να ισοπεδώσουν οι αμερικάνοι την χώρα τους για να πιουν καμιά κοκα-κόλα.
Η υποστήριξη σε μια ομάδα σχετίζεται με τον εαυτό και τον τόπο σου, σαν μια προέκταση του Εγώ σου, αλλιώς είναι κάτι ρηχό και ανυπόστατο.
Μια από τις πιο παλιές μνήμες μου είναι το 88 όταν φύγαμε από το τενεκεδένιο Δημοτικό με τις τσάντες, μπας και μπούμε όπως όπως στην Τούμπα που παίζαμε με την Νάπολι Από τα 50 χιλιάδες όρκ που συνέρρεαν στην γειτονιά, ούτε ένας δεν πήγαινε για να πάρει αυτόγραφο από τον Μαραντόνα που ήταν τότε ο μεγαλύτερος παίκτης στην γη ή τον Καρέκας. Ήρθαν κάτι φλώροι στα μέρη μας ξέρω γω,Τούμπα-Ιρακ-Καμπότζη-Βιετναμ - welcome to the joungle ήταν η φάση και τα μπουκάλια και οι πυρσοί έφευγαν 2 ώρες από την έναρξη του αγώνα. Ο Ντιέγκο που ήταν και είναι μια μορφή, το ευχαριστήθηκε κί όλας, ζήτησε αυτός αυτόγραφο τελικά :P
Ως τότε δεν με ενδιέφεραν καθόλου τα αθλητικά, το μόνο που θυμάμαι είναι που χοροπηδούσα σαν τρελός το 87 όταν ή ακομπλεξάριστη εθνικοσοσιαλιστική Ελλάδα, ταπείνωσε κατι κομμουνιστες που τους έλεγαν υπερδυναμη(τότε αποφάσισα πως τελικά είμαι Έλληνας, μέχρι εκείνη την στιγμή με θεωρούσα αφρικάνο γιατί μου άρεσε ο Michael Jackson μέχρι που μπερδεύτηκα όταν έβγαλε το Bad και ο ευγενής Apollo όταν έδερνε τον Ρόκυ ). Ε, εκείνη την ημέρα με το παιδικό φιλοσοφικό μυαλό μου ανακάλυψα πως ήμουν ΠΑΟΚ ανέκαθεν, απλά δεν το γνώριζα. Ο Γιώργης Σάββίδης,ο Πάμπλο Γκαρσία, ο Αντελίνο και πόσοι άλλοι μισθοφόροι που κόλλησαν, φαντάζομαι μια ανάλογη αίσθηση να ένιωσαν.
΄Oταν λέω πως η ομάδα μας είναι η μεγαλύτερη του Γαλαξία και κλάιν μαιν για κάτι Ρεαλ(btw ο Πάμπλο, όταν φορούσε την φανέλα της είπε σιγά την ομάδα,πιο συμπαθής μου είναι η Μπάρτσα :P , μέχρι που βρήκε την πατρίδα του και αγάπησε) και Μπάγερν, είμαι απλά αντικειμενικός

Επειδή ποτε δεν είναι αργά και πάντα υπάρχει ελπίδα, αν νομίζεις πως ήρθε ο καιρός να ξεπεράσεις την στενόμυαλη μισαλλόδοξη χωριατιά σου και να δεις την μεγαλη εικόνα της τελευταίας κουβέντας της ανθρωπότητας,κάνε αυτό που σου λέω βγάλε από το εικονοστάσι κάτι νούμερα που θαυμάζεις σαν τον Ζάχο και τον πρίγκηπα Χάρι. Join the Evolution, γίνε κομμάτι του
Εικόνα
Είμαι πολύ χαρούμενος και συγκινημένος σήμερα, της πουτάνας θα γίνει το βράδυ, που θα έλεγε και η Πάολα :g030:
Ωραιος οπως παντα ο υπερκουλ,θυμαμαι φιλος αποελιστας να με ρωτα αν θελει να μου βρει εισητηριο για το αποελ-ρεαλ και να του λεω" Tι να το κανω?Να χες για το τοπικο ντερμπυ αναγεννηση δερυνειας-Ενωση Nεων Παραλιμνιου να σου πως βρες μου".

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14734
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 14 Απρ 2019, 18:29

Abalaeos έγραψε:
13 Απρ 2019, 20:11
Από Αγγλία υποστήριζω Νιούκαστλ .Μου βγάζει μια βλαχιά με ασπρόμαυρα
:goodpost:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 14 Απρ 2019, 18:39

Paralimnitis έγραψε:
14 Απρ 2019, 18:27


Ωραιος οπως παντα ο υπερκουλ,θυμαμαι φιλος αποελιστας να με ρωτα αν θελει να μου βρει εισητηριο για το αποελ-ρεαλ και να του λεω" Tι να το κανω?Να χες για το τοπικο ντερμπυ αναγεννηση δερυνειας-Ενωση Nεων Παραλιμνιου να σου πως βρες μου".
Να σαι καλά, εσύ με νιώθεις!
Την Κύπρο την αγαπώ,από όλους τους νότιους ,τους Κυπρίους τους συμπαθώ περισσότερο.Δεν έχουν την πουστιά των χαμουτζίδων,ούτε την καγκουριά των Κρητικών και η Θεσσαλονίκη πλέον είναι η μικρή Κύπρος,μάλλον οι μισοί σε εμάς μετακομίσατε :D
Επειδή την θεωρώ αναπόσπαστο κομμάτι της Ελλάδας, όχι ξένη χώρα, έχω μια συμπάθεια παραπάνω στον ΑΠΟΕΛ, αν και στηρίζω όλες τις Κυπριακές στην Ευρώπη. Κάτι φίλους φοιτητές από εκεί, που κάναμε λίγο παρέα πρόπερσι με είχαν ζαλίσει να γίνω Απόλλων, αλλά δύσκολα να αλλάξω ομάδα, τον ΑΠΟΕΛ αγάπησα.
Άντε πάω να σηκώσω ένα πρωτάθλημα και τα λέμε μετά :wink

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14556
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 14 Απρ 2019, 18:49

Οποια κερδιζει.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 14 Απρ 2019, 18:59

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
14 Απρ 2019, 10:23
Εικόνα
αυτός ο θεούλης είναι ο Λουλουδάς που 2 χρόνια μετά το έπος της Τότεναμ πήγε να πλακώσει το Ραπτόπουλα μέσα στο "Σκορπιό" της Νεάπολης:



36:17 ξεκινάει και 37:50 κορυφώνεται

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 15 Απρ 2019, 01:15

Jolly Roger έγραψε:
14 Απρ 2019, 18:59
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
14 Απρ 2019, 10:23
Εικόνα
αυτός ο θεούλης είναι ο Λουλουδάς που 2 χρόνια μετά το έπος της Τότεναμ πήγε να πλακώσει το Ραπτόπουλα μέσα στο "Σκορπιό" της Νεάπολης:



36:17 ξεκινάει και 37:50 κορυφώνεται
Πηγε κι αυτος στη φωλια του γυφτου :lol:
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Ποιά είναι η πιό δημοφιλής ξένη ομάδα στην Ελλάδα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 15 Απρ 2019, 01:17

Drexler έγραψε:
15 Απρ 2019, 01:15
Jolly Roger έγραψε:
14 Απρ 2019, 18:59
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
14 Απρ 2019, 10:23
Εικόνα
αυτός ο θεούλης είναι ο Λουλουδάς που 2 χρόνια μετά το έπος της Τότεναμ πήγε να πλακώσει το Ραπτόπουλα μέσα στο "Σκορπιό" της Νεάπολης:



36:17 ξεκινάει και 37:50 κορυφώνεται
Πηγε κι αυτος στη φωλια του γυφτου :lol:
μετά από εκείνο το σκηνικό δεν έχει ξαναπάει μέχρι σήμερα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών