Epic vs Steam

Παιχνίδια ρόλων, ηλεκτρονικά, PC games/consoles, cheats, συζητήσεις και σχολιασμοί
nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Epic vs Steam

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 26 Ιουν 2020, 19:34

δεν θα γίνετε ποτέ δισεκατομυριούχοι έτσι.να κατεβάζετε ότι θέλετε και να βάζετε τα λεφτά στο γουρουνάκι

paizwgames
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 12:15
Phorum.gr user: paizwgames

Re: Epic vs Steam

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paizwgames » 02 Ιούλ 2020, 18:42

https://www.epicgames.com/store/en-US/product/hue/home
free αυτήν την βδομάδα

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Epic vs Steam

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 02 Ιούλ 2020, 22:17

Dwarven Blacksmith έγραψε:
26 Ιουν 2020, 19:29
Άρχισε steam summer sale. Τα λιμπίζεστε;
Το μεγαλύτερο δούλεμα στην ιστορία του gaming, σε κάνει να αγοράζεις games in bulk επειδή είναι "ευκαιρία", αλλά είναι games που δεν θα παίξεις γιατί δεν σε ενδιαφέρουν εκτός από την ψυχολογική χειραγώγηση του ότι "κερδίζεις λεφτά". Χτίζεις μία εικονική συλλογή που δεν είναι καν πραγματική γιατί έχεις μόνο limited use licences. Στην τελική έχεις αγοράσει ας πούμε 4 παιχνίδια για 60 ευρώ, και εγώ έχω αγοράσει ένα παιχνίδι για 60 ευρώ. Μόνο που σε αυτό το παιχνίδι έχω περισσότερες ώρες από όλα τα δικά σου παιχνίδια μαζί.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Epic vs Steam

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 02 Ιούλ 2020, 22:23

SuperRogue έγραψε:
02 Ιούλ 2020, 22:17
Στην τελική έχεις αγοράσει ας πούμε 4 παιχνίδια για 60 ευρώ, και εγώ έχω αγοράσει ένα παιχνίδι για 60 ευρώ. Μόνο που σε αυτό το παιχνίδι έχω περισσότερες ώρες από όλα τα δικά σου παιχνίδια μαζί.
Koίτα εμενα δε μου αρεσει γινομαι ελιτιστης και να κατακρινω. Υπάρχουνε συνανθρώποι μας που για τον χ-ψ λόγο δεν καταφερνουν να γράψουν αρκετες ώρες στο PC gaming. Θες η δουλειά; Θες οι κοινωνικές υποχρεώσεις; Θες οτι εχουν φίλους, γκομενα, συζυγο ή παιδιά; Παντως το σιγουρο ειναι οτι δε φταινε παντα οι ιδιοι για αυτο και ειναι αδικο να τους κατακρινουμε για αυτο. Αν μπορούσαν θα έπαιζαν κι αυτοί παιγνίδια στον υπολογιστή απο το υπόγειο της γιαγιάς τους όπως ολος ο κοσμος - δεν ειναι δηλαδη κατι απαραίτητα κατακριτεο αυτο
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42509
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Epic vs Steam

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 02 Ιούλ 2020, 22:25

SuperRogue έγραψε:
02 Ιούλ 2020, 22:17
Dwarven Blacksmith έγραψε:
26 Ιουν 2020, 19:29
Άρχισε steam summer sale. Τα λιμπίζεστε;
Το μεγαλύτερο δούλεμα στην ιστορία του gaming, σε κάνει να αγοράζεις games in bulk επειδή είναι "ευκαιρία", αλλά είναι games που δεν θα παίξεις γιατί δεν σε ενδιαφέρουν εκτός από την ψυχολογική χειραγώγηση του ότι "κερδίζεις λεφτά". Χτίζεις μία εικονική συλλογή που δεν είναι καν πραγματική γιατί έχεις μόνο limited use licences. Στην τελική έχεις αγοράσει ας πούμε 4 παιχνίδια για 60 ευρώ, και εγώ έχω αγοράσει ένα παιχνίδι για 60 ευρώ. Μόνο που σε αυτό το παιχνίδι έχω περισσότερες ώρες από όλα τα δικά σου παιχνίδια μαζί.
Συμβαίνει αυτό ναι, σε άλλους λιγότερο σε άλλους περισσότερο. Εγώ αγοράζω πάντα παιχνίδια που ξέρω ήδη ότι λιμπίζομαι.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Epic vs Steam

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 03 Ιούλ 2020, 00:12

Yochanan έγραψε:
02 Ιούλ 2020, 22:23
SuperRogue έγραψε:
02 Ιούλ 2020, 22:17
Στην τελική έχεις αγοράσει ας πούμε 4 παιχνίδια για 60 ευρώ, και εγώ έχω αγοράσει ένα παιχνίδι για 60 ευρώ. Μόνο που σε αυτό το παιχνίδι έχω περισσότερες ώρες από όλα τα δικά σου παιχνίδια μαζί.
Koίτα εμενα δε μου αρεσει γινομαι ελιτιστης και να κατακρινω. Υπάρχουνε συνανθρώποι μας που για τον χ-ψ λόγο δεν καταφερνουν να γράψουν αρκετες ώρες στο PC gaming. Θες η δουλειά; Θες οι κοινωνικές υποχρεώσεις; Θες οτι εχουν φίλους, γκομενα, συζυγο ή παιδιά; Παντως το σιγουρο ειναι οτι δε φταινε παντα οι ιδιοι για αυτο και ειναι αδικο να τους κατακρινουμε για αυτο. Αν μπορούσαν θα έπαιζαν κι αυτοί παιγνίδια στον υπολογιστή απο το υπόγειο της γιαγιάς τους όπως ολος ο κοσμος - δεν ειναι δηλαδη κατι απαραίτητα κατακριτεο αυτο
Μα δεν κατάλαβες, δεν κατακρίνω αυτό. Κοροϊδεύω την όλη λογική του να αγοράσει κάποιος παιχνίδια που δεν θα παίξει, αλλά θα τα αγοράσει επειδή σουπερ γαμάτα steam sales, θενκ γιου γκέιμπεν.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11278
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Epic vs Steam

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 03 Ιούλ 2020, 08:26

Να φτιάξει μπάσκετ η έπικ τότε, να μην μας ζαλίζεις.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

paizwgames
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 12:15
Phorum.gr user: paizwgames

Re: Epic vs Steam

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paizwgames » 03 Ιούλ 2020, 19:09

Εν τω μεταξύ, δεν ξέρω αν το παρατήρησε κανείς, αλλά τώρα στα Steam sales για να πάρεις το 5ευρω κουπόνι πρέπει να μην κάνεις gift σε άλλον τα παιχνίδια που αγοράζεις αλλά να είναι για σένα. :smt005:
Χώρια που είναι μόνο για τα πρώτα 30 ευρώ.

Παίξε μπαλίτσα Έπικ μόνη σου. :003:

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11278
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Epic vs Steam

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 03 Ιούλ 2020, 19:13

paizwgames έγραψε:
03 Ιούλ 2020, 19:09
Εν τω μεταξύ, δεν ξέρω αν το παρατήρησε κανείς, αλλά τώρα στα Steam sales για να πάρεις το 5ευρω κουπόνι πρέπει να μην κάνεις gift σε άλλον τα παιχνίδια που αγοράζεις αλλά να είναι για σένα. :smt005:
Χώρια που είναι μόνο για τα πρώτα 30 ευρώ.

Παίξε μπαλίτσα Έπικ μόνη σου. :003:
Να ήταν μόνο αυτό, στο Steam πρέπει και να τα αγοράσεις τα παιχνίδια, δεν σου τα δίνουν δωρεάν.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

paizwgames
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 12:15
Phorum.gr user: paizwgames

Re: Epic vs Steam

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paizwgames » 09 Ιούλ 2020, 01:52

https://www.epicgames.com/store/en-US/product/thecycle/
The Cycle Starter Pack δωρεαν
Scroll down για το pack

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Epic vs Steam

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 09 Ιούλ 2020, 23:23

Steam is dead, bury it. Consider this mercy.
Εικόνα
Sony Corporation invests $250 million in Epic Games to acquire minority interestStrategic investment cements an already close relationship.
https://www.gematsu.com/2020/07/sony-co ... y-interest

υ.γ. το fortnite δεν θα πεθάνει ποτέ.

paizwgames
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 12:15
Phorum.gr user: paizwgames

Re: Epic vs Steam

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paizwgames » 15 Ιούλ 2020, 01:41

2 μέρες ακόμα για τα 3 games που δίνει η Epic
https://www.epicgames.com/store/en-US/free-games

paizwgames
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 12:15
Phorum.gr user: paizwgames

Re: Epic vs Steam

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paizwgames » 17 Ιούλ 2020, 02:58


Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Epic vs Steam

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 17 Ιούλ 2020, 09:16

Το είχα παίξει όταν πρωτοβγήκε. Τώρα το ξαναπαίζω με mods, εντελώς διαφορετική εμπειρία. Εκτός κι αν απλά έχω ξεχάσει το παιχνίδι.


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Παιχνίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών