The last of us 2 is kill

Παιχνίδια ρόλων, ηλεκτρονικά, PC games/consoles, cheats, συζητήσεις και σχολιασμοί
Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 20 Ιουν 2020, 16:05

SuperRogue έγραψε:
20 Ιουν 2020, 16:02
Δεν κάνω τίποτα, εσύ είπες πως στο PS4 κάθετε η μικρή. Αν και δεν μου αρέσει έτσι κι'αλλιώς η ιδέα τα παιδιά να παίρνουν games για δώρο.
Θα ρωτησω τον μεσαιο αν θελει γιατι τωρα πηρε pc
( επισης πρωτα θα ρωτουσα τους γονεις . )

οπως προειπα πιο πανω παει προς ακυρο .

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10317
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 20 Ιουν 2020, 16:46

Νon4me έγραψε:
20 Ιουν 2020, 15:44
:smt023

Μπορει να το αγορασω για τα ανηψια μου και να καθισω να κανω spectate μιας και βαριεμαι πλεον να το παιξω εγω :lol: Θα ρωτησω τον μεσαιο αν θελει γιατι τωρα πηρε pc και στο ps4 καθεται μονο η μικρη ανηψια μου ( 1η δημοτικου ) και παιζει minecraft :lol:
Το παιχνίδι είναι για ενήλικες (18+)
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Antigeist

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 20 Ιουν 2020, 16:48

Εγώ το τελείωσα αλλά δεν το βρήκα τόσο βίαιο όσο λέγανε τα reviews.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 20 Ιουν 2020, 17:04

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
20 Ιουν 2020, 16:46
Νon4me έγραψε:
20 Ιουν 2020, 15:44
:smt023

Μπορει να το αγορασω για τα ανηψια μου και να καθισω να κανω spectate μιας και βαριεμαι πλεον να το παιξω εγω :lol: Θα ρωτησω τον μεσαιο αν θελει γιατι τωρα πηρε pc και στο ps4 καθεται μονο η μικρη ανηψια μου ( 1η δημοτικου ) και παιζει minecraft :lol:
Το παιχνίδι είναι για ενήλικες (18+)
Ναι . ηταν μια λανθασμενη εκτιμηση .

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37849
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 20 Ιουν 2020, 17:42

SuperRogue έγραψε:
20 Ιουν 2020, 16:02
Αν και δεν μου αρέσει έτσι κι'αλλιώς η ιδέα τα παιδιά να παίρνουν games για δώρο.
Ναι καλά, κι εγώ έτσι έλεγα και είχα χαρίσει ένα ακριβό ηλεκτρικό πιάνο στα ανίψια μου για να ξεκολλάνε λίγο από τα γκέημς αλλά παπάργια, μετά από μερικά χρόνια παιγνίδια τους έπαιρνα δώρο.
Το πιάνο έχει πιάσει αράχνες και τα μπατλ ροαγιάλ φωτιά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10317
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 20 Ιουν 2020, 18:20

Εικόνα
:smt005:
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24774
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 21 Ιουν 2020, 00:41

Δεν ξέρω πως τα κατάφεραν αλλά η πλοκή είναι πιο ηλιθια και από ότι ξέραμε από τις διαφορες
Πραγματικά ξεπέρασαν τους εαυτούς τους
Λίγα πράγματα θα μπορούσα να σκεφτώ για χειρότερο φιναλε

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11471
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 21 Ιουν 2020, 13:44

παιχνιδάρα.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10317
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 21 Ιουν 2020, 18:43

Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24774
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 21 Ιουν 2020, 21:33

σκεφτόμουν να πάω να το αγοράσω σήμερα και έκατσα και είδα λίγο Live stream από angry joe και καλά όλα τα άλλα, οι γαμημένοι οι παραγωγή σε βάζουν να σκοτώνεις κάθε λίγο λυκόσκυλα. Να πάνε να γαμηθούν να το παίξουν μόνοι τους αυτό το σάπιο σκατόπραμα

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 21 Ιουν 2020, 22:09

:vp5:

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24774
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 21 Ιουν 2020, 22:12

φτιάξανε παιχνίδι με λεσβίες, τραβέλια, ναρκωτικά και από πάνω σκοτώνεις λυκόσκυλα και αναρωτιούνται γιατί τρώνε τόσο κράξιμο;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37849
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 21 Ιουν 2020, 22:16

Δημοκράτης έγραψε:
21 Ιουν 2020, 22:12
φτιάξανε παιχνίδι με λεσβίες, τραβέλια, ναρκωτικά και από πάνω σκοτώνεις λυκόσκυλα και αναρωτιούνται γιατί τρώνε τόσο κράξιμο;
Ποιο είναι το πρόβλημα με τις λεσβίες φίλος;
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Antigeist

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 21 Ιουν 2020, 22:59

Γαμάτο το στόρι. Η Έλι στο τέλος τις έφαγε καλά από την Άμπι όμως ο Λεβ της είπε να την αφήσει να ζήσει. Έτσι πήγε πίσω να αράξει σε μια φάρμα κοντά στο Τζάκσον με την φιλενάδα της που πλέον έχει γεννήσει το παιδί του Τζέσε. Ωστόσο συνεχίζουν να την βασανίζουν τα τραύματα ή μάλλον οι ενοχές που δεν έσωσε τον Τζόελ. Βλέπει έναν εφιάλτη με τον Τζόελ να παρακαλάει να τον σώσει. Ο Τόμι έρχεται και της λέει ότι εντοπίστηκε η Άμπι στην Καλιφόρνια και την παρακαλεί να πάει να την κυνηγήσει μιας και ο ίδιος δεν μπορεί να πάει γιατί η σφαίρα στο κεφάλι που έφαγε από την Άμπι του δημιούργησε ένα σοβαρό θέμα στο περπάτημα και πάει σα κουτσός. Η Έλι φαίνεται αναποφάσιστη. Από τη μια νιώθει ενοχές και από την άλλη είναι προφανές ότι κουράστηκε με όλη την ξέφρενη βία της υπόθεσης. Τελικά λαμβάνει την απόφαση να πάει να την καθαρίσει πάρα τις έντονες ενστάσεις της συντρόφου της.

Εν τω μεταξύ η Άμπι αιχμαλωτίστηκε από μια συμμορία που χρησιμοποιεί ανθρώπους ως σκλάβους στους αγρούς της. Προσπαθεί να ξεφύγει μαζί με τον Λεβ αλλά συλλαμβάνεται και δένεται σε έναν πάσαλο σε μια παραλία μαζί με άλλους επίδοξους δραπέτες και αφήνεται εκεί μέχρι να πεθάνει αργά και βασανιστικά από την έκθεση.

Η Έλι περνάει από λεπίδι την συμμορία και βρίσκει την Άμπι στην παραλία σε μια άθλια κατάσταση έχοντας χάσει όλη τη μυική της μάζα. Την κατεβάζει από τον πάσαλο και μετά η Άμπι με την σειρά της κατεβάζει τον Λεβ που ζει ακόμα. Μετά κατευθύνεται σε κάτι σκάφη για να φύγει. Στην αρχή η Έλι φαίνεται ότι είχε σκοπό να την αφήσει από συμπόνια όμως όταν νιώθει να την πονάει ένα πρόσφατο ματωμένο τραύμα στο πλευρό της, της έρχεται στο νου ο κατακρεουργημένος Τζόελ. Τότε εξαναγκάζει την Άμπι να παλέψουν μέχρι θανάτου στην παραλία. Η Έλι κερδίζει το πάνω χέρι και είναι έτοιμη να πνίξει την Άμπι στο νερό. Εκεί που είναι έτοιμη να σβήσει η Άμπι ξαφνικά της έρχεται στο νου μια γαλήνια εικόνα του Τζόελ ενώ παίζει κιθάρα. Τότε την αφήνει, ξεσπάει σε λυγμούς και της λέει να πάρει τον Λεβ και να φύγει. Φαίνεται ότι η αγάπη της Άμπι για τον Λεβ έκανε την Έλι να καταλάβει την αγάπη που έτρεφε ο Τζόελ και για την ίδια. Τελικά γυρίζει στο άδειο πλέον σπίτι γιατί η σύντροφος της δεν είναι πλέον εκεί. Την παράτησε. Μετά βλέπουμε ένα στιγμιότυπο από το παρελθόν όπου η Έλι λέει στον Τζόελ ότι αν την είχε αφήσει να πεθάνει στο χειρουργείο η ζωή της θα είχε αξία ενώ τώρα αισθάνεται πως δεν έχει. Ο Τζόελ απαντάει πως δεν το μετανιώνει. Η Έλι του λέει ότι δεν μπορεί να τον συγχωρήσει ποτέ αλλά θα κάνει μια προσπάθεια. Εκείνη την στιγμή που πήγε να σκοτώσει την Άμπι η Έλι επιτέλους συνειδητοποίησε για πρώτη φορά την οπτική γωνία του Τζόελ, κατάλαβε τι ήταν αυτό που τον ώθησε τότε στο να την σώσει από τον θάνατο, κατάλαβε την αξία του να ζεις για κάποιον. Πως μπορεί κάποιος να είναι τόσο σκάρτος που να λέει αυτήν την ιστορία σκατά;

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24774
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 21 Ιουν 2020, 23:18

Δεν ξέρω ησως να φταίει το ότι το σενάριο μπάζει από παντού; ο Τζόελ σώζει τυχαία την κόρη του γιατρού που ξέκανε, πάει σαν μαλακας να τον πιάσουν; η αμπυ έχει πρόσβαση σε στεροειδη ενώ έχει έρθει το τέλος τ ου κόσμου, η αμπυ χαρίζει την ζωή καμία 10αρια φορές στην Έλλη χωρίς κανένα λόγο ενώ έχει ξεκάνει όποιον άλλον βρεθεί μπροστά της γιατί απλά δεν είπε καλημέρα. Η Έλλη επίσης ενώ έχει ξεκάνει όσους ο Τζον γουικ, ο ραμπο, ο πρςντατοε και ο ντςντπουλ μαζί χαρίζει τελικά την ζωή στην αμπυ γιατί εκεί που ήταν να την πνηξει θυμήθηκε τον Τζόελ
Δηλαδή μιλάμε για σεναριαρα σε ενα παιχνίδι που το ότι η βασική χαρακτήρας έχει ανοσία σε έναν ιό που ξέκανε την ανθρωπότητα αλλά πουτσα τους
Το τέλος που προσπαθεί να παίξει κιθάρα αλλά θυμάται ότι δεν έχει δαχτιλο είναι κανονικό ανέκδοτο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Παιχνίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών