Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Παιχνίδια ρόλων, ηλεκτρονικά, PC games/consoles, cheats, συζητήσεις και σχολιασμοί
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20162
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 22 Μαρ 2021, 14:57

Βγάζει έναν άλλο εαυτό όταν παίζει LOL

Βρίζει πολύ και κάνει σεξιστικά σχόλια

https://ampa.lifo.gr/apantiseis/agapiti ... aizei-lol/

Είμαι 20 και είμαι σε σχέση με ένα αγόρι εδώ και 6 μήνες. Πρόσφατα λοιπόν ξεκίνησα να παίζω (με δίκη του παρότρυνση) ένα παιχνίδι online το οποίο παίζει με όνομα League of Legends ή αλλιώς λολ.

......το συγκεκριμένο δεν το είχα δοκιμάσει καθώς έχει τοξικό community :e040:

......ξεκίνησα να παίζω όταν είχα ελεύθερο χρόνο παρέα με το αγόρι μου το οποίο ήδη έπαιζε 4-5 χρόνια νομίζω.

Εκτός παιχνιδιού ο χαρακτήρας του είναι ήπιων τόνων :smt023 και μαζί μου ως τώρα είναι εντάξει ως προς την συμπεριφορά του

όμως στο παιχνίδι βγάζει έναν άλλο εαυτό :011: ο οποίος με έχει σοκάρει.

Καταρχάς δεν παίζουμε μόνοι οι 2 μας αλλά είναι και με φίλους του μαζί μερικές φορές το οποίο σίγουρα συμβάλει στην όλη του συμπεριφορά.

Ντρέπομαι ακόμα και να το γράψω :oops: αλλά βρίζει πολύ άσχημα τους αντιπάλους παρέα με τους φίλους του , κοκορεύεται για το αν έπαιξε καλά (για να κάνει φιγούρα σε εμένα ίσως) και γενικά κάνει σαν παιδάκι.

Οι βρισιές είναι πολύ άσχημες και συγνώμη που θα τις γράψω αλλά είναι για παράδειγμα “get cancer” “i fuck your mother” “ask your mom” “you are trash” :o και μερικές φορές βρίζουν τους ξένους και στα ελληνικά.

Οι άνθρωποι φυσικά δεν καταλαβαίνουν αλλά το να βρίζεις κάποιον στην γλώσσα σου ενώ ο άλλος δεν καταλαβαίνει ελληνικά μου φαίνεται εντελώς απελπιστικό. Απορώ (ΚΑΙ ΕΎΧΟΜΑΙ) πως δεν έχει φάει ακόμα κάποια ποινή από το support του παιχνιδιού. :g030:

Να προσθέσω πως νωρίτερα δεν είχα προσέξει τέτοιες συμπεριφορές διότι στις αρχές της σχέσης δεν έπαιζε τόσο καθώς περνούσε την ώρα του μαζί μου. :smt047

Τα τελευταία περιστατικά που με έκαναν έξαλλη είχαν να κάνουν με σεξιστικά σχόλια που έκαναν οι φίλοι του σε κοπέλες εν ώρα παιχνιδιού και εκείνος γελούσε.

Είχαν οι αντίπαλοι έναν χαρακτήρα γυναίκα με μια πολύ ωραία girly αμφίεση την οποία αγοράζεις με πραγματικά λεφτά (φαντάσου πως ο κάθε χαρακτήρας έχει μια σειρά από έξτρα αμφιέσεις τις οποίες αγοράζεις και φοράς) και ξεκίνησαν να γράφουν στον παίκτη αυτόν χαζομάρες.


Τον/την ρωτούσαν να είναι κοπέλα στην πραγματική ζωή και αν της έχει αγοράσει ο sugar daddy της την αμφίεση αυτή καθώς είναι egirl. Στο τέλος επειδή δεν τους απαντούσε ,της έγραψαν ένα “go to your kitchen” :o οι φίλοι του και χασκογέλαγαν όλοι μαζί. Έχω ξενερώσει και έχω θυμώσει .

Είχα εντελώς άλλη εικόνα για εκείνον και μέσα σε λίγο καιρό την κατέστρεψε. Προσπάθησα να του μιλήσω και να του πω γίνεται πως δεν μου αρέσει που βρίζει έτσι και πως δεν είναι ωραία εικόνα αυτή αλλά οι απαντήσεις που έπαιρνα ήταν “μα δεν ήξεραν να παίζουν” “θέλω να νικήσω” “σιγά δεν τα εννοώ πραγματικά” “παίζω περισσότερο καιρό το γκειμ από εσένα” . :lol:

Επίσης νευριάζει τόσο πολύ όταν χάνουμε που μετά δεν μιλιέται για 1 ώρα. Και εγώ έχω παίξει παιχνίδια αλλά δεν κάνω έτσι. Του είπα επίσης και μάλλον ήταν λάθος μου πως όταν παίζουμε μόνοι είναι ήρεμος σχετικά αλλά όταν είναι και οι φίλοι του μαζί είναι λες και παρασέρνεται και δαιμονίζεται. :e040:


....Σκέφτομαι να τον χωρίσω :g030:

.....Είναι πολύ ανώριμος και δεν ξέρω αν σώζεται η κατάσταση. :e040:

-~ a chill gamer
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26904
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 22 Μαρ 2021, 15:02

Που να παιζε και ταβλι δλδ.

Θα πεταγε το ταβλι απο τον 5ο.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 22 Μαρ 2021, 15:03

Το λεγόμενο epic gamer moment.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11813
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 22 Μαρ 2021, 15:07

Εννοείται πρέπει να τον χωρίσει αν είναι λογική καθώς κατά τις εκκρίσεις ντοπαμινης και εκρήξεις αδρεναλίνης αποκαλυπτεται και ο πραγματικός χαρακτήρας.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars


Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13981
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 22 Μαρ 2021, 15:12

George_V έγραψε:
22 Μαρ 2021, 15:02
Που να παιζε και ταβλι δλδ.

Θα πεταγε το ταβλι απο τον 5ο.
Εγω μια φορα ΠΣΜ (προ σοσιαλ μιντια) επαιζα με ενα φιλο ταβλι. Μου πηγαινε στραβα το κωλοζαρο και αφου ειχα ριξει μια εκατοστη καντηλια τα οποια ευτυχώς δεν καταλαβαιναν οι τουριστες, στο τελος το έκλεισα και το πεταξα μεσα στην πισινα.
Μας πηρανε τα γελια και εμας και τους τουρίστες και μετα βουταγαμε μαζι να βρουμε τα πουλια και τα ζαρια.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 22 Μαρ 2021, 15:14

Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 22 Μαρ 2021, 15:27

georgebi έγραψε:
22 Μαρ 2021, 14:57
Εκτός παιχνιδιού ο χαρακτήρας του είναι ήπιων τόνων :smt023 και μαζί μου ως τώρα είναι εντάξει ως προς την συμπεριφορά του

όμως στο παιχνίδι βγάζει έναν άλλο εαυτό :011: ο οποίος με έχει σοκάρει.
ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ = ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΔΗΧΤΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 17777
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 22 Μαρ 2021, 15:32

George_V έγραψε:
22 Μαρ 2021, 15:02
Που να παιζε και ταβλι δλδ.

Θα πεταγε το ταβλι απο τον 5ο.
:lol:

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 17777
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 22 Μαρ 2021, 15:33

panos291 έγραψε:
22 Μαρ 2021, 15:12
George_V έγραψε:
22 Μαρ 2021, 15:02
Που να παιζε και ταβλι δλδ.

Θα πεταγε το ταβλι απο τον 5ο.
Εγω μια φορα ΠΣΜ (προ σοσιαλ μιντια) επαιζα με ενα φιλο ταβλι. Μου πηγαινε στραβα το κωλοζαρο και αφου ειχα ριξει μια εκατοστη καντηλια τα οποια ευτυχώς δεν καταλαβαιναν οι τουριστες, στο τελος το έκλεισα και το πεταξα μεσα στην πισινα.
Μας πηρανε τα γελια και εμας και τους τουρίστες και μετα βουταγαμε μαζι να βρουμε τα πουλια και τα ζαρια.
:lol:

αρκετα ψυχραιμος εδω

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48030
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 22 Μαρ 2021, 15:36

παρασέρνεται και δαιμονίζεται.
Θρησκευόμενη η κορασίδα?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 22 Μαρ 2021, 15:39

Kauldron έγραψε:
22 Μαρ 2021, 15:36
παρασέρνεται και δαιμονίζεται.
Θρησκευόμενη η κορασίδα?
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

the comet the course the tail

Re: Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 22 Μαρ 2021, 15:41

georgebi έγραψε:
22 Μαρ 2021, 14:57
Βγάζει έναν άλλο εαυτό όταν παίζει LOL

Βρίζει πολύ και κάνει σεξιστικά σχόλια

https://ampa.lifo.gr/apantiseis/agapiti ... aizei-lol/

Είμαι 20 και είμαι σε σχέση με ένα αγόρι εδώ και 6 μήνες. Πρόσφατα λοιπόν ξεκίνησα να παίζω (με δίκη του παρότρυνση) ένα παιχνίδι online το οποίο παίζει με όνομα League of Legends ή αλλιώς λολ.

......το συγκεκριμένο δεν το είχα δοκιμάσει καθώς έχει τοξικό community :e040:

......ξεκίνησα να παίζω όταν είχα ελεύθερο χρόνο παρέα με το αγόρι μου το οποίο ήδη έπαιζε 4-5 χρόνια νομίζω.

Εκτός παιχνιδιού ο χαρακτήρας του είναι ήπιων τόνων :smt023 και μαζί μου ως τώρα είναι εντάξει ως προς την συμπεριφορά του

όμως στο παιχνίδι βγάζει έναν άλλο εαυτό :011: ο οποίος με έχει σοκάρει.

Καταρχάς δεν παίζουμε μόνοι οι 2 μας αλλά είναι και με φίλους του μαζί μερικές φορές το οποίο σίγουρα συμβάλει στην όλη του συμπεριφορά.

Ντρέπομαι ακόμα και να το γράψω :oops: αλλά βρίζει πολύ άσχημα τους αντιπάλους παρέα με τους φίλους του , κοκορεύεται για το αν έπαιξε καλά (για να κάνει φιγούρα σε εμένα ίσως) και γενικά κάνει σαν παιδάκι.

Οι βρισιές είναι πολύ άσχημες και συγνώμη που θα τις γράψω αλλά είναι για παράδειγμα “get cancer” “i fuck your mother” “ask your mom” “you are trash” :o και μερικές φορές βρίζουν τους ξένους και στα ελληνικά.

Οι άνθρωποι φυσικά δεν καταλαβαίνουν αλλά το να βρίζεις κάποιον στην γλώσσα σου ενώ ο άλλος δεν καταλαβαίνει ελληνικά μου φαίνεται εντελώς απελπιστικό. Απορώ (ΚΑΙ ΕΎΧΟΜΑΙ) πως δεν έχει φάει ακόμα κάποια ποινή από το support του παιχνιδιού. :g030:

Να προσθέσω πως νωρίτερα δεν είχα προσέξει τέτοιες συμπεριφορές διότι στις αρχές της σχέσης δεν έπαιζε τόσο καθώς περνούσε την ώρα του μαζί μου. :smt047

Τα τελευταία περιστατικά που με έκαναν έξαλλη είχαν να κάνουν με σεξιστικά σχόλια που έκαναν οι φίλοι του σε κοπέλες εν ώρα παιχνιδιού και εκείνος γελούσε.

Είχαν οι αντίπαλοι έναν χαρακτήρα γυναίκα με μια πολύ ωραία girly αμφίεση την οποία αγοράζεις με πραγματικά λεφτά (φαντάσου πως ο κάθε χαρακτήρας έχει μια σειρά από έξτρα αμφιέσεις τις οποίες αγοράζεις και φοράς) και ξεκίνησαν να γράφουν στον παίκτη αυτόν χαζομάρες.


Τον/την ρωτούσαν να είναι κοπέλα στην πραγματική ζωή και αν της έχει αγοράσει ο sugar daddy της την αμφίεση αυτή καθώς είναι egirl. Στο τέλος επειδή δεν τους απαντούσε ,της έγραψαν ένα “go to your kitchen” :o οι φίλοι του και χασκογέλαγαν όλοι μαζί. Έχω ξενερώσει και έχω θυμώσει .

Είχα εντελώς άλλη εικόνα για εκείνον και μέσα σε λίγο καιρό την κατέστρεψε. Προσπάθησα να του μιλήσω και να του πω γίνεται πως δεν μου αρέσει που βρίζει έτσι και πως δεν είναι ωραία εικόνα αυτή αλλά οι απαντήσεις που έπαιρνα ήταν “μα δεν ήξεραν να παίζουν” “θέλω να νικήσω” “σιγά δεν τα εννοώ πραγματικά” “παίζω περισσότερο καιρό το γκειμ από εσένα” . :lol:

Επίσης νευριάζει τόσο πολύ όταν χάνουμε που μετά δεν μιλιέται για 1 ώρα. Και εγώ έχω παίξει παιχνίδια αλλά δεν κάνω έτσι. Του είπα επίσης και μάλλον ήταν λάθος μου πως όταν παίζουμε μόνοι είναι ήρεμος σχετικά αλλά όταν είναι και οι φίλοι του μαζί είναι λες και παρασέρνεται και δαιμονίζεται. :e040:


....Σκέφτομαι να τον χωρίσω :g030:

.....Είναι πολύ ανώριμος και δεν ξέρω αν σώζεται η κατάσταση. :e040:

-~ a chill gamer
ρε goergebi τι τρόμπας είσαι ρε; ζηλεύω την ανεμελιά σου.

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 22 Μαρ 2021, 15:46

Report for abusive chat εκμεταλλευτείτε την πολιτική ορθότητα των πολυεθνικών. Εγώ πολλές φορές κάνω εμπρηστικά σχόλια που όμως δεν παραβαίνουν τους TOS και όταν κάποιος ξεφεύγει τον αναφέρω.
Clown world.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20162
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Οταν παίζει LOL το αγόρι μου,βρίζει και κάνει σεξιστικά σχόλια....παρασέρνεται και δαιμονίζεται..θα τον χωρίσω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 22 Μαρ 2021, 15:47

the comet the course the tail έγραψε:
22 Μαρ 2021, 15:41


ρε goergebi τι τρόμπας είσαι ρε; ζηλεύω την ανεμελιά σου.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Παιχνίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών