To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Παιχνίδια ρόλων, ηλεκτρονικά, PC games/consoles, cheats, συζητήσεις και σχολιασμοί
Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14704
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 13 Απρ 2018, 01:04

Nero έγραψε:
13 Απρ 2018, 00:07
Στο EUIV το κοντέρ πλέον γράφει 980 btw. και ακόμα μαθαίνω,δεν έχω κάνει ούτε ένα WC :a035:
1014 και συμπάσχω όσον αφορα τα wc :a040:
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 13 Απρ 2018, 01:14

Σουβλίτσα έγραψε:
13 Απρ 2018, 01:01
Υπάρχει πουθενά ονλαιν ή κάτι τέτοιο?
τι εννοείς? Την προηγούμενη βδομάδα όπως λέει ο τίτλος ήταν στο steam τζάμπα. Για την ώρα είναι απλησίαστο μέχρι την επόμενη προσφορά γιατί μόνο το βασικό κάνει 40 :lol: Υπάρχει ένα demo αν δεν κάνω λάθος και υποθέτω στη Ελλάδα είμαστε,θα μπορούσες να το κουρσέψεις αλλά καλύτερ ξεκίνα με κανένα lets play sto yt να μπεις στο κλίμα


https://www.youtube.com/watch?v=9aS8wsdoCLc

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 13 Απρ 2018, 01:21

Ναι, σιγά μην κάθομαι να βλέπω βιντεάκια στο yt

τεσ-πα

Άσχετη με το συγκεκριμένο παιχνίδι ερώτηση: ξέρεις κανεις παρόμοιο παιχνίδι με εκείνο το γουστόζικο TROPICO?
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Φινγκόλφιν
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 1347
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 23:05

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φινγκόλφιν » 13 Απρ 2018, 13:32

Αν ακόμα ενδιαφέρεται κάποιος, υπάρχει έκπτωση -75% όχι στο Στιμ αλλά στη σελίδα της Πάραντοξ.
Nero έγραψε:
12 Απρ 2018, 23:57
Δεν είναι ανάγκη να μπεις στη λογική του mmo,οι απαραίτητες επεκτάσεις είναι λίγο πολύ οι πρώτες 3-4,οι άλλες απλά προσθέτουν βάθος που αμα δεν ασχοληθείς πολύ μπορεί να είναι και αχρείαστο.στην περίπτωση του ck2 τα τελευταία dlc. Για έναν casual δηλαδή ακόμα και το vanilla με 2 βασικές επεκτάσεις μπορεί να βγάλει εκατοντάδες ώρες. Δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις κάτι ολοκληρωμένο
Είμαι τελειομανής, δεν μπορώ να παίξω έτσι όπως περιγράφεις.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 13 Απρ 2018, 14:02

Σουβλίτσα έγραψε:
13 Απρ 2018, 01:21
Ναι, σιγά μην κάθομαι να βλέπω βιντεάκια στο yt

τεσ-πα

Άσχετη με το συγκεκριμένο παιχνίδι ερώτηση: ξέρεις κανεις παρόμοιο παιχνίδι με εκείνο το γουστόζικο TROPICO?
Το Surviving Mars είναι Tropico in spaaaaace!
To City Skylines είναι ένα καλό city builder αλλά πιο τεχνοκρατικό από το tropico.
Το Rimworld είναι διαφορετικό, φτιάχνεις την ολιγομελή αποικία σου δωμάτιο-δωμάτιο και συσκευή-συσκευή. κάθε άνθρωπος μετράει δεν είναι στατιστικό.

Κάποια που μπορείς να κοιτάξεις αλλά δεν τα συνιστώ είναι Banished και Kingdoms and Castles.

Παρεπιπτόντως εμένα πιο πολύ μ'αρέσει να παίρνω μάτι άλλους να παίζουν τέτοια παιχνίδια παρά να παίζω.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 13 Απρ 2018, 14:03

Orion22 έγραψε:
13 Απρ 2018, 01:04
Nero έγραψε:
13 Απρ 2018, 00:07
Στο EUIV το κοντέρ πλέον γράφει 980 btw. και ακόμα μαθαίνω,δεν έχω κάνει ούτε ένα WC :a035:
1014 και συμπάσχω όσον αφορα τα wc :a040:
έχετε καταστρέψει την ανθρωπότητα :c005:
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 13 Απρ 2018, 14:08

Φινγκόλφιν έγραψε:
13 Απρ 2018, 13:32
Αν ακόμα ενδιαφέρεται κάποιος, υπάρχει έκπτωση -75% όχι στο Στιμ αλλά στη σελίδα της Πάραντοξ.
Nero έγραψε:
12 Απρ 2018, 23:57
Δεν είναι ανάγκη να μπεις στη λογική του mmo,οι απαραίτητες επεκτάσεις είναι λίγο πολύ οι πρώτες 3-4,οι άλλες απλά προσθέτουν βάθος που αμα δεν ασχοληθείς πολύ μπορεί να είναι και αχρείαστο.στην περίπτωση του ck2 τα τελευταία dlc. Για έναν casual δηλαδή ακόμα και το vanilla με 2 βασικές επεκτάσεις μπορεί να βγάλει εκατοντάδες ώρες. Δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις κάτι ολοκληρωμένο
Είμαι τελειομανής, δεν μπορώ να παίξω έτσι όπως περιγράφεις.
Easy solution, πειράτεψε όλο το πακέτο, και κάθε φορά που έχει εκπτώσεις αγόραζε κάποιο DLC ανάλογα με τις ώρες που έχεις βάλει και νιώθεις ότι "χρωστάς" στην εταιρία.

Το έκανε ένας φίλος μου με το Stellaris.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14704
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 13 Απρ 2018, 22:57

Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Απρ 2018, 14:08
Stellaris.
μην μου το θυμίζεις :a040:
Συνημμένα
st.PNG
st.PNG (47.29 KiB) Προβλήθηκε 1670 φορές
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»


Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 30 Ιούλ 2018, 11:52

Εξεκίνησα με τους Βατάζηδες που(όχι και πολύ πιστά ιστορικά) ελέγχουν τις επαρχίες της Κορίνθου και της Μονεμβασιάς το 1066,περίπου τη μισή Πελοπόννησο. Χρειάστηκε μόλις μιας μικρή δολοφονίτσα για να μας κάνει αυτοκράτορας στρατηγούς του θέματος της Αχαΐας,λαδή κυβερνήτες όλης της Πελοποννήσου. Δεν ήθελα βασσάλους όμως και η μισή Πελοπόννησος ήταν ακόμα στα χέρια του Μούτζουφλου,10χρονου γιου του προηγούμενου στρατηγού και του Ραούλ,του ιστορικού γενάρχη της οικογένειας Ράλλη(allegedly). Χωρίς καθυστέρηση απαίτησα απο τον πρώτο να μου παραδώσει τη γη του και αποφάσισε να εξεγερθεί αντι να το κάνει οποτε την κατέστειλα εύκολα και ο τελευταίος Μούρτζουφλος σαπίζει στο μπουντρούμι μου,όπως και ο τελευταίος Ραούλ που επίσης εξεγέρθηκε αφού προσπάθησα να τον φυλακίσω με την κατηγορία της αίρεσης-η οποία ήταν κατασκευασμένη απο μένα :003: Επόμενος στόχος η Αθήνα αλλά θα πρέπει να περιμένουμε λίγο γιατί δεν έχω casus belli για να εισβάλλω και πρέπει να κατασκευάσω

Εικόνα

στα οικογενειακά ο μαλάκας ο γιος μου έχει μόνο κόρες και ακόμα να ξεπετάξει τον πολυπόθητο εγγονό. Έμαθα δε ότι η γυναίκα του τον κερατώνει κατα κάποιο τρόπο με τον στρατηγό του θέματος της Μοεσίας και κατα πάσα πιθανότητα ούτε καν οι κόρες του δεν είναι δικές του :e040:

Εικόνα

επρεπε να το υποψιαστώ γιατί η γυναίκα του ήταν και πρώην γκόμενά μου

Άβαταρ μέλους
fonfon
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:34

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fonfon » 30 Ιούλ 2018, 22:44

Φτιάξε τις φωτογραφίες όμως.
Άκυρο

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 30 Ιούλ 2018, 23:59

Τελειο ΑΑR Nero- encore encore!
επρεπε να το υποψιαστώ γιατί η γυναίκα του ήταν και πρώην γκόμενά μου
:lol:

O Ραούλ μπορεί να πει το "ρ";;;
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 31 Ιούλ 2018, 00:21

ήσυχα πράματα μέχρι στιγμής. Έχω το ρηγάτο της Ελλάδας και λέω να μην προχωρήσω άλλο σε κατακτήσεις για την ώρα και να προετοιμαστώ για την επερχόμενη πανούκλα. Το Μόνο highlight ήταν όταν πέθανε ο υποσχόμενος Νικηφόρος Βατάτζης απροσδόκητα λίγο πριν ιδρύσω το βασίλειο και τον κληρονόμησε η μικρή του κόρη η οποία βγήκε και λίγο τρελή. Ομολογώ ότι πήρα seduction και πήδαγα ότι έβρισκα για να περάσει γρήγορα η βασιλεία της η οποία στο μεγαλύτερο μέρος της περιελάμβανε σεξ με "κενταύρους" στον σταύλο και εξορμήσεις με μικρές μονάδες στρατού σε περιοχές που ήταν χτυπημένες από αρρώστιες για να τελειώσει :lol: ο αυτοκράτορας μας είχει απαγορέψει και τους εσωτερικούς πολέμους οπότε δεν είχα πολλές επιλογές

Εικόνα

σ'αυτή τη φάση ο Βασιλιάς Αλέξανδρος ο Α' μόλις πέθανε αφού άρπαξε το βασίλειο μετά απο μια μεγάλη σειρά απο δολοπλοκίες(25 intrigue) και αφήνει πίσω του ένα παιδάκι. Πέθανε λόγω στρες αν και δεν έκανε και τίποτα στρεσογόνο: μόλις είχα σταθεροποιήσει το βασίλειο και προσπαθούσα ανέβω level ως μασόνος στη στοά του ερμή του λόγιου. Ελπίζω να προλάβει να μεγαλώσει πριν με πηδήξουν οι βασσάλοι μου που περιμενουν στη γωνία και να αμολήσω πολλά πολλά μπάσταρδα για να επιβιώσει η δυναστεία μας την πανούκλα,αλλιώς θα πρέπει να πάρουμε το καράβι και να φύγουμε ια ισλανδία(έχω εξοπλίσει όσο μπορώ το νοσοκομείο στην Αθήνα αλλά δεν εμπιστεύομαι το ΕΣΥ)

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 31 Ιούλ 2018, 00:28

κένταυρους στο στάυλο

:smt005::smt005:

ρηγάτο --> τριγκερντ


Οπου περνά, γκρεμίζει κάτω
σαν τον βοριά, σαν τον νοτιά
όλα τα φονικά ρηγάτα
θεμελιωμένα στην ψευτιά!
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 31 Ιούλ 2018, 00:40

Yochanan έγραψε:
31 Ιούλ 2018, 00:28
κένταυρους στο στάυλο

:smt005::smt005:

ρηγάτο --> τριγκερντ


Οπου περνά, γκρεμίζει κάτω
σαν τον βοριά, σαν τον νοτιά
όλα τα φονικά ρηγάτα
θεμελιωμένα στην ψευτιά!
Καλά,"δεσπότης" είναι ο τίτλος αλλά αν θέλουμε να είμαστε ακριβείς,ο μονάρχης που κυβέρναγε στο όνομα του Ρωμαίου αυτοκράτορα ήτανε "rex". Τον Καρλομάγνο ας πούμε rex francorum τον έλεγε οδικός μας,Ρήγας στο πιο εξελληνισμένο.

Εικόνα

Δεν κάνω πλάκα για τον κένταυρο,υπάρχει event που εμφανίζεται σε τρελούς χαρακτήρες και έχεις επιλογή να σε κουτουπώσει ένας κένταυρος στου σταύλους...έχει και gay version

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Παιχνίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών