To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Παιχνίδια ρόλων, ηλεκτρονικά, PC games/consoles, cheats, συζητήσεις και σχολιασμοί
Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 09 Απρ 2018, 11:59

Rocco Siffredi έγραψε:
09 Απρ 2018, 02:07
Και γω ετσι για να υπαρχει
ποσους αιωνες πρεπει να ασχοληθεις για να το παιξεις σε καποιο επιπεδο;
μέχρι να καταλάβεις τι κάνει το κάθε κουμπάκι στο interface-ή τουλάχιστον τα βασικά κουμπάκια.

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 09 Απρ 2018, 12:10

Μερακλής ο μπαμπάς της Μπρουνχίλδης. Λέω να την αρραβωνιάσω με τον μπάσταρδο γιο μου για λόγους πολιτισμικού εμπλουτισμού

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fonfon
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:34

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fonfon » 09 Απρ 2018, 16:40

Δεν έχει και πουθενά την βοήθεια του Γιώργου του βε να πάρει.
Γενικώς άπειρες επιλογές και άντε να τις μάθεις.

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 09 Απρ 2018, 21:48

Δεν πήγε καλά το πολυπολιτισμικό project. Έχω την εντύπωση κιόλας ότι τον κεράτωσε το γιο μου γιατί ο υποτιθέμενος γιος του δεν έχει ούτε τα μεσογειακά χαρακτηριστικά του μπαμπά ούτε τα σκουρόχρωμα της μαμάς. Μου μοιάζει για τούρκο :c040:

κατα τα άλλα βρίσκω τη φόρμα μου :003:

Εικόνα

Εικόνα

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 10 Απρ 2018, 00:36

To save τελείωσε με γδούπο λόγω του μαύρου θανάτου. Είχε κλείσει τις πύλες και άφησα τους χωριάτες να ψοφήσουν όταν η επιδημία ήταν ακόμα στην Ουγγαρία αλλά μετά τις αναταραχές που με ανάγκασαν να διώξω του εβραίους γιατί ο λαός του θεωρούσε υπεύθυνους για την ασθένεια(sys3x είναι εδώ?) είπα να πάω yolo. Ειναι πολύ διασκεδαστικό να ψοφάνε όλοι σαν τις μύγες και να παίρνεις συνέχεια pop up για το ποιος κληρονόμησε ποιον και να μην τα προλαβαίνεις :lol:


Εικόνα


Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 11 Απρ 2018, 09:34

Λεγεών έγραψε:
07 Απρ 2018, 22:05
Υochanan έγραψε:
07 Απρ 2018, 16:11
Thanks dude - το τσίμπησα! Θα το κατεβάσω εν καιρώ. Προς το παρόν Endless Legend & Endless Space 2.
Ελπιζω να είναι ονόματα γυναικώνε αυτά.
Πάντα τα παιχνίδια έχουν γυναικείο όνομα. Εύα από την Κίο
Η μάγισσα έχει τρεις κόρες στο νησί κι η τέταρτη παίζει παιχνίδια στο PC

:a040::a040:
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12490
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 11 Απρ 2018, 12:46

στηριζουμε περιγραφες των save του Nero :romance-hearteyes:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 11 Απρ 2018, 13:08

βαλτός είσαι? Μόλις πριν 5 λεπτά έκανα rage quit.

Ολα πήγαιναν φίνα με τον οίκο των Este,βασιλέων της Ιερουσαλήμ και δουκών της Λομβαρδίας. Ξανα πήρα πίσω τους αγίους τόπους από τους άπιστους,άφησα ένα βουνό από πτώματα(πολύ συχνά συγγενών) στην προσπάθεια μου να βάλω χέρι σε όλη τη Λομβαρδία και το Νορμανδικό βασίλειο της Σικελίας,τα κατάφερα και κυριολεκτικά μερικές μέρες πριν ανοίξω τον πόλεμο για την τελευταία επαρχία που χρειαζόμουν για κηρύξω το βασίλειο της Ιταλίας δολοφονείται ο 65χρονος ηγεμόνας που ακόμα και όταν έχωσε τη γυναίκα του στο μπουντρούμι και τη βασάνισε μέχρι θανάτου*(για να κληρονομήσει την Τοσκάνη ο γιος μου που αμέσως μετά αντικατέστησα με την αδερφή του...δια τη βίας) συνέχισαν όλοι να τον σέβονται γιατί ήταν βετεράνος των σταυροφοριών με υπεργαμάτο intrigue και στρατιωτικές ικανότητες. Οκ λέω,ο διάδοχος είναι quick,αρκετά ικανός,νέος και επίσης φρόντισα να τον ψήσω μαζί με τον αδερφό τη σταυροφορία..και ξεκινάω τον πόλεμο για τη Λούκα: ο διάδοχος πέθανε στη ΠΡΩΤΗ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΤΟΥ ΜΑΧΗ αφού ανέβηκε στο θρόνο. προσπάθησα να κρατήσω τα νεύρα μου αφού ο αδερφός του ήταν επίσης μια χαρά και επιπλέον κρατούσε ακόμα τον bonus απο την καλή φήμη του πατέρα του. Ο πόλεμος με τη Λούκα φυσικά είναι παιχνιδάκι....μόνο που ο Cosimo πεθαίνει επίσης στη μάχη λίγο πριν τελειώσει ο πόλεμος και με αφήνει ξεκρέμαστο με ένα 8χρονο παιδί το θρόνο. Τέντωσαν λίγο τα νεύρα μου αλλά λέω εντάξει,τυπικό crusader kings. Εκεί που είμαι έτοιμος να τα βάλω με την πρώτη εξέγερση από τις πολλές που ακολουθούν ο αυτοκράτορας μου χτυπάει την πορτα και ζητάει να μου αφαιρέσει μια κομητεία(απο τις καλές). *Θα σε κανονίσω αργότερα* του τη δίνω ειρηνικά και το καθίκι αντί να σταματήσει εκεί μου ζητάει κι άλλη. Ανοίγω πόλεμο που δεν υπάρχει περίπτωση να κερδίσω,παραδίνομαι αμέσως ελπίζοντας ότι θα είναι καλό μαζι μου,με φυλακίζει,μου αρπάζει ένα δουκάτο και την πόλη της Ιερουσαλήμ :a040::a040::e040::k046::hammer:


3 χρόνια πριν,μόλις δέχτηκαν τον αρραβώνα δηλαδή δολοφόνησε κατά σειρά τον πατέρα και τον αδερφό της*

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12490
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 11 Απρ 2018, 13:16

μην μασας
στηριζουμε τον οικο των Nero της ανω περα παναγιας για κατακτητη του κοσμου
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12538
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 11 Απρ 2018, 13:19

Here are the Crusader Kings II system requirements (minimum)

CPU: Intel® Pentium® IV 2.4 GHz or AMD 3500+
CPU SPEED: Info
RAM: 2 GB
OS: XP/Vista/Windows 7
VIDEO CARD: NVIDIA GeForce 8800 or ATI Radeon X1900, 512 MB graphics memory required.
SOUND CARD: Yes
FREE DISK SPACE: 2 GB
Νταξει, θα δοκιμάσω να παίξω όσο γεμίζει το μπανκερ στο GTA Online :lol:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14883
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 11 Απρ 2018, 19:37

:smt005:
διότι ώς γνωστόν τα παιχνίδια της παραντοξ κρατάνε λίγο


link - timeline (από κάτω προς τα πάνω)
https://imgur.com/a/o7iL2
εν συντομία
διαδοχικές νίκες κατά
1. επαναστατών
2. Χρυσής ορδής* (ειχα γραψει aar στο παλιό :a040: )
3. Ινδων (Pala)

Τωρινή κατάσταση

διάδοχος (κόρη) genius
Στοχος συμμαχιών όλων των υπολοίπων (90% threat)
Ακουιτένη θανάσιμος εχθρος μετά από δυο αποτυχημένες δικές μου προσπάθειες να δολοφονήσω τους διαδόχους
Γερμανια καθολικοί αιρετικοί - έτοιμοι να φαγωθουν εκτος αν αλλαξοπιστήσουν
Sea Lion στα σχέδια

Στην επόμενη τριετία λήγουν τα truce με mongols.

ιν λίμπο για την ώρα, για τους λόγους που περιέγραψε ο νηρο(hint factions), δεν παίζει απλό ρεητζ κουϊτ, there will be blood αν γίνει μαλακία
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 11 Απρ 2018, 19:49

ΠΟΣΟ γτπ είναι αυτό το mechanic με τα defencive packs. στο τελευταίο προηγούμενο εκλέχτηκα αυτοκράτορας και βασικά μου απαγορεύτηκε να ξεκινήσω πόλεμο για 250 μήνες ή κάτι τέτοιο!

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 11 Απρ 2018, 19:59

Nero έγραψε:
11 Απρ 2018, 13:08
με αφήνει ξεκρέμαστο με ένα 8χρονο παιδί το θρόνο.
λύγισα εδώ :a035:
Συνέχα στηρίζουμε :lol:
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 12 Απρ 2018, 10:06

ήθελα μια πρόκληση οπότε είπα να να μετακινηθώ λίγο νοτιότερα και να πάρω το μικροσκοπικό εβραικό βασίλειο του Σεμιέν στην Αιθιοπία ελπίζοντας να ανακτήσω τα Ιεροσόλυμα. Δεν ξέρω πόσο μακριά θα φτάσω πριν αποφασίσουν να μου την πέσουν οι μουσουλμάνοι(αν φτάσω σε σημείο που θα πρέπει να τα βάλλω με τους σταυροφόρους θα είμαι πολύ χαρούμενος) αλλά το ξεκίνημα ήταν πολύ καλό: ορκίστηκα υποταγή στον μονοφυσίτη βασιλιά της Αιθιοπίας και για να προωθήσω το σιωνιστικό μου σχέδιο κατέφυγα στον νικοδημιτισμό,δήλωσα δηλαδή ψέματα ότι ασπάστηκα τον μονοφυσιτισμό ενώ σαν καλός Εβραίος συνομοτούσα εναντίον του βασιλιά μου για να πάρω το βασίλειο εκ των έσω. :003: Νόμιζα ότι θα πάρει πολύ αλλά ο ηλίθιος ο βασιλιάς μάλλον δεν ήξερε ιστορία και αποφάσισε να κάνει τον τον Εβραίο αρχηγό των κατασκόπων :lol: Μέσα σε λίγους μήνες έπαθες ένα μικρό ατύχημα και αφού ήταν άκληρος τον κληρονόμησε αυτόματα ο ισχυρότερος βασσάλος του,δηλαδή εγώ. :003: Αφού πέτυχε η συνωμοσία ανακοίνοσα στον κόσμο την πραγματική μου ταυτότητα και ως εβραίος βασιλιάς της Αιθιοπίας δουλεύω για να εξασφαλίσω τη δυτική Αφρική,aka το σιωνιστικό σχέδιο μπήκε στη 2η φάση.

Οι πετσετοκέφαλοι έχουν πλησιάσει επικίνδυνα αλλά ακόμα δε με έβαλαν στο μάτι οπότε για την ώρα το κύριο πρόβλημα μου είναι εσωτερικό: για αρχή είχα τέσσερις κόρες και άρχισα να φοβάμαι γιατί δεν άρεσε και στους υπηκόους μου αυτό,η χαρά όμως μόλις ήρθε ο διάδοχος εξαφανίστηκε γιατί η κόρη που γεννήθηκε λίγο νωρίτερα υπήρχαν υποψίες ότι είναι κόρη του εξαποδω και ήδη ως παιδάκι άρχισε να δολοφονεί τα αδέρφια της,κάτι που για όσους δεν ξέρουν,θα συνεχιστεί μέχρι να γίνει αυτή νο1 στη διαδοχή. Δεν μπορώ να σχεδιάσω τη δολοφονία της αλλά μπορώ να τη φυλακίσω και να την εκτέλεσω,επισήμως όμως χωρίς λόγο που σημαίνει ότι οι υπηκόοι μου δεν θα το πάρουν πολύ καλά. Δύσκολες αποφάσεις εν όψει :a035:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Παιχνίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών