To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Παιχνίδια ρόλων, ηλεκτρονικά, PC games/consoles, cheats, συζητήσεις και σχολιασμοί
Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 17 Νοέμ 2018, 22:19

Σουβλίτσα έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 22:09
ζηλεύω!
εγώ πάλι δε ζηλεύω καθόλου το ενδεχόμενο να πουλήσω σεξ σε τύπους σαν τον αρχηγό της φρουράς των Βαράγγων :102:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 17 Νοέμ 2018, 22:27

:lol:ήθελές τα :003:
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 22 Νοέμ 2018, 01:26

2η προσπάθεια με τους κόμητες της Μονεμβασιάς: έφαγα λίγο παραπάνω χρόνο μέχρι να ελέγχω τη δυτική Πελοπόννησο αλλά ο δρόμος προς την Αθήνα μετά ήταν εύκολος όπως εύκολα ανέβασα τα σύνορα στη γραμμή Αμβρακικού Παγασητικού. Οι στρατιωτικές επιχειρήσεις κατά των των Σλάβων απο την Πελοπόννησο μου έδωσε αρκετό prestige για να χτυπήσω με αξιώσεις τον θρόνο και το κατάφερα με τον Βασιλέα Αλέξανδρο αφού εξασφάλισα αρκετή υποστήριξη στην αυλή και προκάλεσα ανοιχτά τον αυτοκράτορα. Βασικά ο ίδιος με προκαλούσε συνέχεια σε προσωπικές μονομαχίες τις οποίες και έχανε γιατί είναι φλώρος. Τον άφησα κουτσό και περίμενα να πεθάνει απο μέρα σε μέρα αλλά ο κασμάς μόλις ανάρρωσε με προκάλεσε πάλι. Ζήτω ο βασιλιάς Αλέξανδρος :003:

Εικόνα

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 22 Νοέμ 2018, 01:38

Το σχέδιο είναι εδραίωση στην εξουσία και στη συνέχεια αντιμετώπιση των Βουλγάρων που δυστυχώς κυριαρχούν πάλι στη Νότια Μακεδονία και μακροπρόθεσμα προετοιμασία για την επίλυση του θρησκευτικού με επαναφορά της πατρώας θρησκείας,Φοίβου θέλοντος χωρίς να ξανακάνουμε τα λάθη του Ιουλιανού. Ο χριστιανισμός δεν θα πέσει χωρίς μάχη

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 22 Νοέμ 2018, 01:44

βασιλευς ρομανος "σον οφ σαταν"; :smt005::smt005:
είσαι θεουλης
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 22 Νοέμ 2018, 02:08

Βινόσαυρος έγραψε:
22 Νοέμ 2018, 01:44
βασιλευς ρομανος "σον οφ σαταν"; :smt005::smt005:
είσαι θεουλης
Δεν είναι δικός μου ρε,αυτός είναι ο έκπτωτος που μόλις δολοφόνησα σε δίκαιη μάχη,εγώ είμαι ο στρατηγός Αλέξανδρος(νυν Βασιλευς). Δεν ξέρω τι μαλακία έκανε για τον τον βγάλουν γιο του βελζεβούλη,υποθέτω θα βασάνιζε κόσμο. Απάλλαξα τον κόσμο απο τον τύραννο

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 22 Νοέμ 2018, 02:12

α, τον δινει το παιχνιδι τον τιτλο;
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 22 Νοέμ 2018, 02:14

ερωτηση. μπορεις να κηρυξεις ανεξαρτησια/αυτονομια αν θες;
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 22 Νοέμ 2018, 02:17

Βινόσαυρος έγραψε:
22 Νοέμ 2018, 02:12
α, τον δινει το παιχνιδι τον τιτλο;
Ναι,ανάλογα με το τι προσωπικότητα έχει και τι κάνει. Άμα είσαι πολέμαρχος σε ονομάζουν "λεοντόκαρδο" "φφύρ του θεού" άμα παλουκώνει άπιστους κλπ ή τα κλασικά μεσαιωνικά "ο τεμπέλης" ή "ο χοντρός" κοκ
Βινόσαυρος έγραψε:
22 Νοέμ 2018, 02:14
ερωτηση. μπορεις να κηρυξεις ανεξαρτησια/αυτονομια αν θες;
βεβαίως. και με το Κατάλληλο dlc μπορείς να ονομάσεις το βασίλειο "Μακεδονία του Αιγαίου" και να έχεις έδρα της Σέρρες ή την μπουγατσούπολη

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 22 Νοέμ 2018, 12:39

Και ενώ η εξουσία είχε σταθεροποιηθεί και πήραμε πίσω την πόλη από τους Βαρβάρους,στη μάχη για την απελευθέρωση της Θεσσαλονίκης ο βασιλιάς δέχτηκε χτύπημα στο κεφάλι και έμεινε κατάκοιτος. Δεν ξέρω αν είχε επαφή με το περιβάλλον όταν του μετέφεραν τα τραγικά νέα ότι ο διάδοχος Αλέξιος,το καμάρι της αυτοκρατορίας και διακεκριμένος στρατηγός αυτοκτόνησε μόλις στα 22 του χρόνια :c040::e040:

Εικόνα

το παρατσούκλι του ήταν "αρκούδος" και ήταν εύσωμος και ομοφυλόφιλος. Μπορεί απλά να είναι αναφορά στις στρατιωτικές του ικανότητες...ή και όχι

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16287
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 22 Νοέμ 2018, 17:11

βινοσαυρε, ιδέα!! Μπορείς να ξαναζήσεις τις ενδοξες στιγμές του Μακεδονικού έθνους κατά τον Μακεδονικό Εμφύλιο, όταν ο Ρωμαιος Αυτοκρατορας της Μακεδονικής δυναστειας Βασιλειος Β ο Μακεδονοκτονος πολέμησε εναντια στον Μακεδονα Τσαρο Σαμουήλ και τον κατανικησε.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 22 Νοέμ 2018, 17:40

Yochanan έγραψε:
22 Νοέμ 2018, 17:11
βινοσαυρε, ιδέα!! Μπορείς να ξαναζήσεις τις ενδοξες στιγμές του Μακεδονικού έθνους κατά τον Μακεδονικό Εμφύλιο, όταν ο Ρωμαιος Αυτοκρατορας της Μακεδονικής δυναστειας Βασιλειος Β ο Μακεδονοκτονος πολέμησε εναντια στον Μακεδονα Τσαρο Σαμουήλ και τον κατανικησε.
Σαμουήλ εν είμαι σίγουρος ότι έχει αλλά έχει Κρούμο. Ακόμα καλύτερα

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16287
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 22 Νοέμ 2018, 19:34

Σωστός!! Ελπιζα να με διορθωσει ο βινο για να τόνε συγχαρώ για την καλή του γνώση της Μακεδονικής ιστορίας.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
fonfon
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:34

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fonfon » 22 Νοέμ 2018, 22:42

Άτιμα dlc βάζετε τόσα πράγματα που δεν έχει το αρχικό παιχνίδι.

Nero

Re: To Crusader kings 2 τζάμπα στο steam σήμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 22 Νοέμ 2018, 23:00

Μετά τον θάνατο του Αλέξιου ο αυτοκράτορας έζησε ως φυτό επί σχεδόν 15 χρόνια! Η διαδοχή ευτυχώς ήταν ομαλή και μάλιστα κατάφερα να φέρω στην Αυλή μία Καρολίγγεια πριγκίπισσα και καλό claim στο βασίλειο της Ιταλίας όπου και την ανέβασα μετά από ένα σύντομο πόλεμο..και εκεί αρχίζει το τρενάκι: μετά τον πόλεμο ο αυτοκράτορας άρχισε να σκέφτεται τις οικογένειες των στρατιωτών που μόλις θυσίασε για να χάρη του οικογενιακού συμφέροντος και τελικά αυτοκτόνησε απο τις τύψεις,όπως και ο αδερφός του(κατα λάθος πάτησα το κουμπάκι). Δεν είχα προλάβει να εξασφαλίσω τη διαδοχή και χάνω τον θρόνο ενώ μέσα σε λίγους μήνες η νέα βασίλισσα της Ιταλίας και σύζυγος του νέου μου χαρακτήρα πεθαίνει ηρωικά στη μάχη πριν προλάβω να τη γκαστρώσω-πάει και η Ιταλία. Μόλις ενηλικιώνεται ο δούκας σκέφτηκα ότι έτσι όπως πάνε τα πράγματα δεν έχω τίποτα να χάσω και ξεκινάω αμέσως πραξικόπημα για να πάρω πίσω τον θρόνο μου-Μέγα λάθος: ο Αλέξιος σκοτώνεται στη μάχη. Τον διαδέχτηκε η αδερφή του την οποία ευτυχώς είχα φροντίσει να παντρέψω με σώγραμπρο αλλιώς ήταν game over: yolo ξανά,ξανά πραξικόπημα το οποίο αποτυγχάνει παταγωδώς. Ακολουθεί φυλάκιση και βασανιστήρια οποία βγαίνω με ένα μάτι λιγότερο. Δυστυχώ ούτε τώρα έμελλε να βασιλέψω για πολύ αφού η Δούκισσα ασθένησε και πέθανε απο τύφο...όλα αυτά μέσα σε λιγότερο απο μια δεκαετία. Κληρονομεί λοιπόν πάλι γυναίκα,η ανιψιά μου αυτή τη φορά,η Βασιλική. Για τη Βάσω τώρα όταν ακόμα ζούσε ο πατέρας της υπήρχαν κάποιες υποψίες ότι είναι περίεργο παιδί και ίσως είναι δαιμονισμένο. Ρώτησα ένα παπά για το θέμα αλλά μου είμαι να μην ασχολούμαι και ότι αυτά είναι χαζομάρες. Ευτυχώς αποδείχθηκε ότι δεν ήξερε τι έλεγε: Η βασιλική είναι δαιμονισμένη και μόλις ενηλικιώθηκε έγινε ξεκάθαρο ότι ακούει φωνές και νομίζει ότι της μιλάει ο σατανάς,το οποίο είναι ευλογία γιατί ως δαιμονισμένη έχει απίστευτα stats. Περνάνε λίγα χρόνια και αφού ξεφορτώθηκα έναν ηλίθιο γερμανό που είχα παντρευτεί γιατί έκανε φασαρία για τις παράνομες σχέσεις μου βλέπω το άνοιγμα: ο αυτοκράτορας είναι ανύπαντρος. Του κάνω αμέσως πρόταση την οποία δέχεται και σαν να μην έφτανε αυτό ο μαλάκας πρόσφερε στη σατανική αφέντρα μου τη θέση του αρχηγού των κατασκόπων. :smt005: Το επόμενο βήμα φυσικά ήταν να κερδίσω πολιτική υποστήριξη για πραξικόπημα με τον προφανή τρόπο: πουλώντας το κορμί μου. :003: Αυτή η δουλειά δεν ήταν ήταν δύσκολη αλλά αυτό που αποδείχθηκε ανέλπιστα δύσκολο ήταν να ξεκάνω τον αυτοκράτορα παρά την τεράστια υποστήριξη που είχε η συνωμοσία:(η μιση αυτοκρατορία ήταν εξάλλου γκόμενοι μου και οι άλλοι μισοί πρώην) δοκιμάζω να βάλω δηλητήριο στο κρασί του,να τον τινάξω στον αέρα με εκρηκτική κοπριά,να τον φάω α λα Σερσει και πολλά άλλα αλλά για κάποιο λόγο είχε τον αέθαντο,πρέπει να γλίτωσε κάπου 8 προσπάθειες!!! Μάταια βέβαια αφού η ένατη πέτυχε και ο θρόνος είναι ξανά δικός μου :D

Εικόνα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Παιχνίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών